Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Popis účinků, benefitů a použití přípravku IR – Imunita a Regenerace

Na základě žádosti pana Doc. MVDr. Karla Bukovjana, CSc. o stručný popis účinků, benefitů a použití přípravku IR – Imunita a Regenerace pro kolegy v kynologickém spolku uvádím následující:

Přípravek IR má v chovatelské praxi velmi široké použití s apelem na jasný výsledek, ovšem dosažený čistě přírodní cestou. Zjednodušeně se dá říci, že díky silnému imunomodlulačnímu efektu navozuje optimální fungování imunity jako celku a zajišťuje tak adekvátní imunitní odpověď na nejrůznější podněty ať z hlediska vlivu vnějšího prostředí, nebo vrozených inklinací k určitému typu potíží daných např. specifiky určitých plamen atd.. Ruku v ruce s tímto jde i jakási harmonizace metabolických procesů, hormonálního systému a navození regenerativních stavů všech orgánových soustav. To ve výsledku znamená, že ačkoliv IR nemá žádné konkrétní zaměření, díky popsanému mechanismu účinku dochází k “řešení“ aktuálních potíží v organismu daného zvířete dle toho, kde má svůj specifický problém, oslabení, či deficienci. Skutečně obrazným a zjednodušeným způsobem se tak dá říci, že IR – Imunita a Regenerace reaktivuje vlastní obranyschopné mechanismy organismu, kterými je přirozeně “od Přírody“ vybaven, a které byly z nejrůznějších příčin sníženě funkční, či nefunkční.

V praxi by mělo mít použití IR těžiště předně v oblasti prevence (2 x ročně jednoměsíční preventivní kůra podávání IR). Tímto způsobem udržujeme naše psy v perfektní kondici, vitální a předcházíme celé řadě potíží, event. je eliminujeme již v zárodku. U zvířat trpících sezonními potížemi podáváme IR ještě před nástupem kolizního období (alergie na kvetoucí traviny, pyly, ekzemy, fotodermatitidy, neadekvátní reakce na bodavý hmyz, sezona respiračních onemocnění atd.), kdy se obvyklé potíže nedostaví buď vůbec, nebo v neporovnatelně nižší míře, než uplynulých sezonách. Mnoho chovatelů IR s úspěchem používá v případech již projevených potíží, jako např. při pruritech, dermatitidách – včetně závažných stavů, jakož i u atopiků s překvapivě dobrým účinkem a rychlou odezvou, dokonce i v drtivé většině případů, kde se předtím dlouhodobě neosvědčila klasická konvenční léčba. Mnoho chovatelů s úspěchem používá na GIT potíže, intolerance, při zánětlivých stavech i v případě banánních lapsusů akutního charakteru (silné protizánětlivé účinky).

Dále pozorujeme zjevné výsledky i v oblasti potíží s disbalancemi hormonálního systému – od falešných březostí, přes neschopnost zabřeznout, či donosit plod, až do fáze zdárného výsledku v podobě narození zdravých štěňátek, včetně podstatně rychlejšího návratu feny do stavu ideální tělesné konstituce s krásnou a kvalitní srstí.

U výstavních zvířat bývá častokrát IR podáván už jen z důvodu krásné srsti a výraznější pigmentace. U zvířat ve sportovní zátěži bývá popisována efektivnější regenerace a menší únava. Ostatně i chovatelé bez zjevného problému, podávající IR čistě z preventivních důvodů téměř vždy popisují jako neočekávaný, zato o to milejší bonus krásnou srst, vyšší agilitu zvířete a ideální trávení.

Protože chovatelům bez vlastní osobní zkušenosti s přípravkem IR – Imunita a Regenerace může komplexnost a míra popisovaných účinků a benefitů připadat až podezřelá, proto jsme pro vás níže připravili alespoň několik referencí, které účinky IR u psů jak jsme se bavili o tématech s Doc.Bukovjanem dokládají.

Reference

Výsledek podávání IR u bulteriéra – Záněty v meziprstí, vypadávání srsti, dermatitida, chronické záněty otitida, plísňová onemocnění, stafylokok, apatie

Dobrý den, v přílohách posílám několik fotek mého tehdy devítiletého bulteriera. (nyní 12 let). V roce 2015 měl zánět meziprstí, stafylokoka. Ačkoli nikdy předtím netrpěl žádnými kožními problémy ani alergiemi. Léčila jsem ho homeopaticky. Léčba trvala skoro 1,5 roku. Ke stafylokokové infekci se přidala i plíseň. K homeopatikům a bylinám jsem mu následně pořídila a přidávala IR Imunita a Regenerace. IR velmi přispěl k léčbě a docílení finálního stavu. Vypadávaly mu chomáče chlupů. IR pomohl při hojení zhnisaných ran a vypadaná srst téměř okamžitě zarůstala. IR podávám svému bulíkovi nepřetržitě více než 3 roky a budu mu ho podávat i nadále. Při kožním onemocnění neměl vůbec náladu, nevítal mě při příchodu domů, neměl chuť k pohybu. Po vyléčení je veselý, vitální, téměř vůbec nelíná, má radost ze života. Zbavil se také chronických zánětů uší, které měl v době kožního onemocnění opakovaně. Děkuji za tento přípravek

S pozdravem, Lenka Olejníčková a Olinek (Julius Caesar of Canterbury)

ikona detail PRODUKTU


 

Když jsem kupovala první balení, bylo to ze zoufalství, jak zachránit psa s kůží plnou strupů a vypadávajícími kusy srsti všude a smrdícího kvasinkou rozlezlou všude. To byl stav po dvou měsících antibiotik, injekcí vitamínů a všeho, co vet dokázal v nejlepší snaze pro apatického, nežeroucího, zanedbaného psa s poruchou štítné žlázy vymyslet. Když jsem mu prvně dávala IR, říkala jsem si, že jestli bude na naprosto holém krku mít za měsíc jeden jediný chlup, budu věřit tomu, co píšou recenze. Nemohu samozřejmě tvrdit, že zabralo jen IR a ne konečně vše ostatní, co děláme, ale faktem je, že pes začal během týdne žrát zcela normálně a po necelých třech týdnech má na tom holém krku hustý dvoumilimetrový kožíšek. Jeho kůže ještě není ani zdaleka vyléčená, ale je jasný obrat k regeneraci a já mám radost a objednávám tentokrát s pocitem, že to funguje. Část 2/ Dobrý den, posílám pár slušnějších fotek, ale moc mi to fotit nejde. Břicho ani spodek krku neukáže a mám málo světla, ven zatím nemůže. Na fotkách je trochu vidět stav srsti na krku, Tam co bývá obojek, měl naprosto holou černou kůži. Je tam myslím zřetelně vidět nová, dorůstající srst včetně podsady, která mu vypadala úplně všude. Tu co drží na horní polovině těla, jsou dlouhé krycí chlupy, podsada začala dorůstat zatím jen na těch úplně holých místech. Tak uvidíme, už aspoň chodí a žere. Díky za podporu, ať se daří.

E. Kolářová, Sušice

ikona detail PRODUKTU


Výsledek podávání IR u Bernardýna se zapařeninami - Hot-spoty

Dobrý den, musím velice pochválit přípravek IR pro psy. Mám dvouletého bernardýna 90kg a bohužel v jarních a letních měsících často trpí na zapařeniny (hot spoty). Tentokráte jsem objevila a poprvé zakoupila IR a musím konstatovat, že je vážně super. Jen kdyby tak rychle nemizel. Posílám fotografie k porovnání. První foto je čtvrtý den po podání antibiotik, pak jsme nasadili IRko. Druhá fotka je čtvrtý den od zahájení  podávání IR. Vzhledem k našim předchozím (opakovaným) zkušenostem s hot spoty můžeme porovnávat. Děkuji a doporučuji všem.

Milerová Kateřina, Kralupy nad Vltavou

ikona detail PRODUKTU


 

Mladý pes - Panostitida, starší fena – kardiak, snížení medikace, hot-spoty, vitalita

Chtěla bych stručně popsat zkušenosti s podáváním pro mne jedinečného přípravku IR pro psy. Jsem majitelkou ročního psa německého ovčáka, a devítileté feny téže rasy. U psa se v půl roce stáří projevila panostitida, která se stala mou noční můrou. Veterinární léčba nezabírala a já už byla zoufalá. Na internetu jsem narazila na IR a rozhodla se ho vyzkoušet. Po deseti dnech užívání IR dle návodu se stal zázrak. Veškeré potíže byly pryč a já se rozhodla potenciál IR využít i u feny, která je kardiak a zároveň trpí hotspoty. I v tomto případě dokázal přípravek IR zázraky. Nejenže nám byla snížena denní dávka léků na srdce, ale zároveň fena pookřála natolik,že vysloveně omládla. Její problémy s hotspoty jsou také pryč, zvýšila se chuť k jídlu, zlepšila se kvalita srsti, celková vitalita a samozřejmě i nálada. Proto IR doporučuji všem a na všechny problémy. Opravdu pomáhá a činí tak zázraky.......Děkuji za IR.

Jana Dvořáková, Ústí nad Labem

ikona detail PRODUKTU


 

Výsledky použití IR u psa se sníženou imunitou – zánět kůže, časté průjmy, zvracení, ztráta srsti, vitalita, pooperační rekovalescence, hojení

IR jsem koupila na doporučení svého veterináře, který se stará i o zvířata ZOO Ostrava. Moje nyní skoro dvouletá fenka Sisi onemocněla v 6 týdnech parazity a hrozilo, že umře (úbytek váhy z 5kg na 2,5kg). Naštěstí se jí podařilo zachránit, ale ztratila přirozenou imunitu, takže jakékoli škrábnutí - zánět kůže, sebemenší stres - průjem, zvracení atd. Byli jsme pravidelnými návštěvníky veterináře (minimálně jednou každý měsíc)...  V září 2020 dostala Sisi akutní zánět kůže (hnisavé pupínky, zarudlé, vypadávání srsti...), dostala opět léky (antibiotika)... Na mojí otázku, jak předcházet onemocněním a zlepšit imunitu Sisi, mi lékař doporučil IR – Imunita a Regenerace a jsem mu za to vděčná! Sisi se viditelně během 14 dnů zlepšila, žádné zažívací problémy, zmizelo zarudnutí kůže a hlavně je spokojená. K veterináři chodíme už jen na očkování. V lednu měla Sisi naplánovanou kastraci, takže IR jsem "nasadila" v půlce prosince. Jizva po kastraci se jí zahojila během týdne a dnes už na bříšku není ani jizvička.  IR dávám Sisi pravidelně jednou čtvrtletně a budu v tom pokračovat, protože nejhezčí pohled na čtyřnohého mazlíčka je, když je zdravý a spokojený.  Děkuji za IR, tento produkt, Sisi moc pomohl a jsem ráda, že si můžeme užívat výlety a každou chvíli spolu.

Hezký den. Soňa Vranová

ikona detail PRODUKTU


 

IR – použití u psa – papilomavirus, podrážděná kůže, záněty uší, torze sleziny, pooperační stav, urychlení rekonvalescence, pigmentace srsti

Jsme Chovatelská stanice Německých Dog. Z důvodu jejich rychlého a překotného růstu, jsme hledali něco, co by nám jejich růst a celkový vývoj podpořilo. Začali jsme podávat IRko a naše dogy začaly prospívat. Žádné záněty uší, ani podrážděná kůže. Naše dospělá Doga se po podávání IR zbavila papilomu na dásni. Před nedávnem podstoupila resekci sleziny (v důsledku torze) a po operačním výkonu se krásně zotavila a v podstatě funguje zcela bez jakéhokoliv problému. Máme také za to, že IRko napomáhá k lepší výraznější pigmentaci srsti, proto ho také jako osvědčený a čistě přírodní přípravek doporučujeme svým odchovům.  IRko smícháváme s medem a naše holky se vždy na svoji denní dávku IR moc těší! Dnes už víme čím našim Dogám podpoříme imunitu.

Petra Malečková, Blatná

ikona detail PRODUKTU


 

Dobrý den, ráda bych Vám napsala, jak moc nám preparát IR pomohl u našeho pejska. U našeho kříženečka Maxe se v jeho 4 letech objevilo náhlé vypadávání srsti - nejprve jen na ocase, pak po celém těle. Po sérii vyšetření byl verdikt hyperfunkce štítné žlázy, ale Maxík nehubl, spíš naopak přibíral. Po dalším dovyšetření zněl výsledek autoimunitní zánět štítné žlázy, navrhovanou léčbu drastickými léky do konce života i "slabší chemoterapií" jsem okamžitě odmítla. Na internetu jsem našla informace o IR, veterinární lékaři tomu ale moc šancí nedávali s tím, že se jedná o nevyléčitelné onemocnění. Začali jsme přidávat do krmiva a výsledky se dostavily už po týdnu!!! Srst začala dorůstat, dokonce byla ještě hustější než předtím. Jelikož se zabývám i homeopatií, přidali jsme i tu a do 2 měsíců byl Maxík kompletně obrostlý a krevní testy v naprostém pořádku. Na veterině tomu ani nechtěli věřit! Po nějaké době jsme nechali krev překontrolovat a výsledek byl v absolutním pořádku. Úžasné! Od té doby nedám na IR dopustit a dávkuji i staršímu 13 letému huskymu, který je i díky tomu stále v kondici. Mějte se krásně a přeji hodně spokojených zákazníků. Já na IR nedám dospustit.

Kateřina Vlášková

ikona detail PRODUKTU


 

Dobrý den,

Chci Vám popsat mou zkušenost s přípravkem IR. Mám 2,5 letého pejska Australského ovčáka, kdy v jednom roce mu začaly problémy s loupáním nosu a tlamy, dělaly se mu na nose, kolem očí a v tlamě mokvavé mapy, které se loupaly až do masa, rozpraskané do krve. Pejsek nechtěl jíst, jen polehával, neustálým olizovaním si to zhoršoval. Veterinář si prvně myslel, že to je alergie, vyzkoušel od mastiček, léků vše, a nic nezabíralo. Nakonec vyšetření povrdilo autoimunitní onemocnění, nasadili mu vysoké davky kortikoidu Prednison, bral 60 mg a mastičky s kortikoidy. Stav se sice na oko začal zlepšovat, ale pejsek, který byl vždy aktivní, hravý, veselý, najednou jen ležel, nehrál si, byl smutný a bez energie. Neskutečně moc pil a jedl. Nechtěla jsem se smířit, že bude mít takový život a začala jsem hledat na internetu přírodní léčbu, vyzkoušeli jsme bylinky, masti, sirupy a nepomáhalo nic. Až jsem narazila na IR Upřímně, už jsem byla zoufalá a moc nevěřila,že to pomůže. A pomohlo!!! Měsíc jsme dávali trojnásobnou dávku, mezitím jsem vysadila všechny kortikody, po té dvojnásobnou dávku a pak už klasickou dávku k jeho váze. Chvíli trvalo, než se to začalo hojit, ale nakonec to pomohlo úžasně. Po 3 měsících jsme vysadili úplně a půl roku měl klid, až do března 2022, kdy začala sezóna. V dubnu jsem opět nasadila IR a pozorujeme, že se opět začíná se pomalinku hojit.

ikona detail PRODUKTU


 

Dcera má Yorkšírského teriéra, fenečku, rok léčili na veterině alergické projevy kůže.v Neustále se škrábala, kousala až do krve, vnitřní strana stehen, třísla, vředy po celém těle. Léčba antibiotiky, kortikoidy, mastmi, šampóny a různými přípravky s krátkodobým zlepšením, kdy se to vždy po vysazení se vracelo Nakonec na moji radu nasadila také IR, a fenečka po měsíci podávání bez škrábání, kousání, vředy a rány se zahojily. Nedám na přípravek IR dopustit, pomohl moc oběma pejskům a co je nejvíc, tak je čistě přírodní a nemusíme dávat žádné kortikoidy a antibiotika. Hezký den

Sívková Denisa, Bohumín

ikona detail PRODUKTU


 

Problém se srstí

U naší 3 leté feny došlo k náhlé ztrátě srsti a celkové únavě fenky. Veškerá krevní vyšetření byla v pořádku. Na radu kamarádky a telefonické rady pana Fučíka jsem začala podávat tento přípravek (IR – Imunita a Regenerace). Do měsíce jsme začali pozorovat celkové fyzické zlepšení. Srst začala být lesklá, plnější. Fena byla byla více vitální. Druhému psu jsme tento přípravek dávali jako doplněk ( neměl žádné zdravotní problemy). I na něm jsme pozorovali daleko lepší vitalitu, srst, a zlepšil se mu apetit.  Michala Štětinová chovatelská stanice Euri-Escot

www.euri-escot.cz Moc děkuji s pozdravem Michala Štětinová, Býšť

ikona detail PRODUKTU

 

Další množství referencí řazených dle temat naleznete na našich stránkách ProZdravaZvirata.cz v sekci REFERENCE, či videa “PŘED“ a “PO“.