Podávání IR březí feně

Chtěl bych se zeptat zda se může podávat IR i březí feně, popřípadě jestli je nejak upravené dávkování. 
Nebo je lepší podávat až po porodu? Jsou s tím nějaké zkušenosti/vedlejší účinky/vliv na plod? 

Děkuji za info

 

Děkuji za dotaz, rozumím. Ano, zkušeností máme i v tomto směru za ty léta celkem dost. IR se velmi osvědčil právě i v oblasti reprodukce - tedy u zvířat, kde se např. dlouhodobě nedařilo zabřeznout, či donosit plod. Funguje, dá se říci univerzálně napříč celým živočišným spektrem, např. u ptáků - vyšší líhnivost i snáška, u hosp. zvířat jednoznačně vyšší reprodukční parametry, nižší mortalita, nemocnost a vyšší prosperita u mláďat.. Dále např. u koní - klisen vyřazených z chovu pro endometritídy (chron. záněty dělohy), neschopnost zabřeznout, donosit živý plod, ale i u hřebců - laboratorně prokázáno - zvýšení objemu ejakuátu a počtu spermií, se bez jakékoli další terapie podařilo bez problému zabřeznout a donosit živý plod, dokonce i od hřebců s nižší kvalitou spermatu. To stejné se nám pak vyskytuje i od našich běžných koncových zákazníků, kteří řešili obdobné problémy jak u psů, tak i koček. 
  Z těchto důvodů, zejména profi majitelé chovatelských stanic podávají IR již předem - před zabřeznutím, jako jakousi "pojistku" zdárného průběhu a a pozitivního vlivu na správný vývoj plodu. 
IR nepůsobí jako většina klasických, ale i přírodních prostředků v nějakém konkrétním směru. Zjednodušeně řečeno je jeho největší přínos právě v zajištění harmonizace fungování organismu po biologické stránce (harmonizace metabolických procesů a vyladění imunity na optimální úroveň), tedy organismus funguje v optimálním modu a je schopen se adekvátně vyrovnat s jakoukoli zátěží. Gravidita, jako taková je také určitou formou zátěže, která dává organismu "zabrat" a v dnešní době se podpora matky v takovém turbulentním období (mám na mysli řadu fiziologických a hormonálních dějů v období březosti) jistě hodí. 
  Za zmínku stojí i řada vyjádření chovatelů o stabilizaci nejrůznějších projevů hormonálních disbalancí, které se též s obdobím březosti a po porodu, často dostavují. 
Poslední v tomto ohledu doplňuji, že mnoho chovatelů dává do vínku novým majitelům jejich štěnátek IRko coby podporu jejich zdárného vývoje, imunity, výraznější pigmentace a pod. 
Oceňuji Váš starostlivý přístup a pro lepší porozumění doporučuji ještě shlédnout videa na https://www.prozdravazvirata.cz/podavani-ir/ , která jsou orientována na podávání IR a jistě přispějí k lepšímu porozumění, jak IR funguje a jak co nejlépe využít jeho potenciálu pro Vaše zvíře. 

Přeji pěkné dny a držím palce!
Jan Fučík 

 

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení