Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Podávání IR březí feně

Chtěl bych se zeptat zda se může podávat IR i březí feně, popřípadě jestli je nejak upravené dávkování. 
Nebo je lepší podávat až po porodu? Jsou s tím nějaké zkušenosti/vedlejší účinky/vliv na plod? 

Děkuji za info

 

Děkuji za dotaz, rozumím. Ano, zkušeností máme i v tomto směru za ty léta celkem dost. IR se velmi osvědčil právě i v oblasti reprodukce - tedy u zvířat, kde se např. dlouhodobě nedařilo zabřeznout, či donosit plod. Funguje, dá se říci univerzálně napříč celým živočišným spektrem, např. u ptáků - vyšší líhnivost i snáška, u hosp. zvířat jednoznačně vyšší reprodukční parametry, nižší mortalita, nemocnost a vyšší prosperita u mláďat.. Dále např. u koní - klisen vyřazených z chovu pro endometritídy (chron. záněty dělohy), neschopnost zabřeznout, donosit živý plod, ale i u hřebců - laboratorně prokázáno - zvýšení objemu ejakuátu a počtu spermií, se bez jakékoli další terapie podařilo bez problému zabřeznout a donosit živý plod, dokonce i od hřebců s nižší kvalitou spermatu. To stejné se nám pak vyskytuje i od našich běžných koncových zákazníků, kteří řešili obdobné problémy jak u psů, tak i koček. 
  Z těchto důvodů, zejména profi majitelé chovatelských stanic podávají IR již předem - před zabřeznutím, jako jakousi "pojistku" zdárného průběhu a a pozitivního vlivu na správný vývoj plodu. 
IR nepůsobí jako většina klasických, ale i přírodních prostředků v nějakém konkrétním směru. Zjednodušeně řečeno je jeho největší přínos právě v zajištění harmonizace fungování organismu po biologické stránce (harmonizace metabolických procesů a vyladění imunity na optimální úroveň), tedy organismus funguje v optimálním modu a je schopen se adekvátně vyrovnat s jakoukoli zátěží. Gravidita, jako taková je také určitou formou zátěže, která dává organismu "zabrat" a v dnešní době se podpora matky v takovém turbulentním období (mám na mysli řadu fiziologických a hormonálních dějů v období březosti) jistě hodí. 
  Za zmínku stojí i řada vyjádření chovatelů o stabilizaci nejrůznějších projevů hormonálních disbalancí, které se též s obdobím březosti a po porodu, často dostavují. 
Poslední v tomto ohledu doplňuji, že mnoho chovatelů dává do vínku novým majitelům jejich štěnátek IRko coby podporu jejich zdárného vývoje, imunity, výraznější pigmentace a pod. 
Oceňuji Váš starostlivý přístup a pro lepší porozumění doporučuji ještě shlédnout videa na https://www.prozdravazvirata.cz/podavani-ir/ , která jsou orientována na podávání IR a jistě přispějí k lepšímu porozumění, jak IR funguje a jak co nejlépe využít jeho potenciálu pro Vaše zvíře. 

Přeji pěkné dny a držím palce!
Jan Fučík 

 

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty