Popis přípravku

IR (imunita a regenerace) je čistě přírodní, velmi šetrným, přesným a biotechnologicky poměrně náročným procesem získaný biopreparát – přípravek, se zřetelnými komplexními účinky na zdraví, pohodu a výživový stav zvířete.

Kromě silných antioxidačních a protizánětlivých účinků disponuje IR především výrazným imunomodulačním efektem. To v praxi znamená navození SPRÁVNÉ - ADEKVÁTNÍ imunitní odezvy.

Typickými projevy NEADEKVÁTNÍ imunitní odezvy jsou buď v případě její nedostatečnosti např. náchylnosti k zánětům, sklony k časté nemocnosti, špatný výživný stav navzdory kvalitnímu a v dostatečné míře podávanému krmivu, nebo na druhé straně v případě “přemrštěné“ reakce imunitního systému na vnější podněty dnes tolik typické a bohužel stále častější nejrůznější alergické projevy a reakce, většinou obecné pojmenovávané jako autoimunitní onemocnění. 
IR má obvykle poměrně rychlý nástup účinku, který se projevuje ve třech klíčových oblastech.


  1. Imunomodulační efekt – zprostředkování vyváženého fungování imunity

  2. Harmonizace metabolických procesů

  3. Navození regenerativních stavů všech orgánových systémů

Takový účinek vlivem podání IR umožňuje organismu plně využít jeho vlastní potenciál a vlastními – organismu zcela přirozenými procesy, efektivně řešit aktuální problémy a neduhy, event.. následně vlivem posílených regenrativních stavů v maximální možné míře eliminovat důsledky předešlých zdrav. potíží. 
V praxi tak pozorujeme velmi široký záběr, kde se IR osvědčuje. Od banánních průjmů, přes rekurentní průjmy, alergické projevy, záněty, kožní problémy nejrůznějších příčin – včetně závažných stavů, až po rozkolísanost hormonálních hladin, potíže se zabřeznutím, či podpora správného vývoje a kvality kosterního aparátu u mladých jedinců. 


O tom všem si můžete přečíst v konkrétních poznatcích z praxe, jak od veterinárních lékařů, tak i samotných chovatelů, tedy v referencích, kterých máme opravdu mnoho a díky jejich množství a pestrosti jsme je pro vás rozdělili do tematických oblastí. A o výsledky v praxi jde každému z nás především. Každý si tedy může najít přesně to, co ho zajímá, nebo oblast, kterou momentálně řeší. Stačí kliknout na záložku "Reference".

Složení IR (imunita a regenerace)

IR je vícesložkový preparát s chráněnou receprurou, jenž působí v komplexu na vícero úrovních. Hlavní komponenty produktu se skládají z extraktů biotechnologicky ošetřených složek komplikovanými formami řízených fermentačních procesů z pšeničných klíčků (neobsahují lepek), dále speciálního druhu křehčených kvasnic, s plně využitelným potenciálem vitamínů B-komplexu a speciálního druhu sladkovodní Spiruliny, výrazně napomáhající docílení správné acidobazicity.


IR má přirozeně své nutriční složení s obsahem mikro a makro prvků:Hrubý protein 21,7 %, popeloviny 4,2 %, tuk 6,3 %, Ca 0,14 %, P 0,74 %, Cu 16,2 mg/kg, Fe 118,2 mg/kg, Zn 85,2 mg/kg, Mn 80,7 mg/kg. / 
Hrubý protein 21,2 %, tuk 6,8 %, popeloviny 3,8 %, Ca 0,08 %, P 0,76 %, Cu 12,2 mg/kg, Fe 79,2 mg/kg, Zn 89,7 mg/kg, Mn 83,9 mg/kg.Zde je třeba upozornit na jednu zásadní a klíčovou skutečnost. Chovatelé často ptají, zda je možná nějaká kolize ohledem obsahu spiruliny, či dalších složek, nebo dokonce, zda by tedy nestačilo pro docílení požadovaného efektu podávat jenom “nějakou“ spirulinu, nebo “nějaké“ kvasnice a podobně.


V této souvislosti je potřeba zmínit, že samotné zastoupení jednotlivých nutričních složek, je vzhledem poměru dávky přidané do krmiva z tohoto pohledu poměrně nevýznamné. 
To, co způsobuje řadu výše popsaných efektů je záležitostí aktivních látek - určitých molekul, které vznikají za podmínek přesně řízených biotechnologických procesů. Formule komplexu preparátu, poměry a podíly jednotlivých složek jsou navrženy s ohledem na docílení maximálního potenciálu vlivem vzájemného synergického působení.