Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Slabost

PES – zotavení po operaci, regenerace, posílení imunity, kvalita srsti, cysty

Hercules, Francúzky buldoček, vek 5 rokov, bez PP
Po prvych 6ti mesiacov jeho života sa začali objavovať problémy s imunitným systémom, ostali iba v podobe prejavov alergie. V 3 rokoch prišiel skoro fatálny problém, pejsek dostal epileptické záchvaty a upadal do šoku, postupne sa oslabovala z hodiny na hodinu hybnosť končatín, po MRI diagnostike zistená arachnoidná cysta v priestore C1-C2 na mieche, pridružená syringomyelia, degenerované platničky C1-C3 vplyvom tlaku cysty. Herculesko bol o necelé dva týždne po stabilizovaní stavu úspešne operovaný. Nasledovala rekonvalescencia, pol roka sa museli podávať phenobarbital a predn., čiže kortikosteroidy vo forme tabletiek. Po vylúčení idiopatickej epilepsie sa mohli lieky postupne vysadiť.

Opakované MRI kontrolné snímkovanie nepreukázalo zatiaľ ďalšie nálezy na mieche a mozgu. Po tejto invazívnej medikamentóznej liečbe sa pridružili opäť problémy s autoimunitou. Buldoček začal trpieť na interdigitálne cysty v medziprstí, čiže autoimunitné zápaly a tiež na kožné problémy v podobe výsypu po tele. Po pol roku podávania nesteroidných antiflogistík ob týždeň až dva sme sa rozhodli skúsiť alternatívnu medicínu, nakoľko nič nezaberalo s trvalejším efektom bez rizika poškodenia obličiek a pečene. Herculesko nám navyše ošedivel za ušami a tiež na bokoch mal dve šedivé mapy.

Potom prišla náhoda a bol nám odporučený práve IR, ako jedna z možností liečby bez vedlajších účinkov. IR sa prejavil po necelom týždni podávní a výsledky sú fantastické. Hercules je celkovo vitálnejší, vrátila sa mu chuť k hre a životu. Navyše šedivé miesta naberajú znovu čiernu farbu. Tiež zmizol osyp na tele a srsť je jemnejšia. Ale hlavne sa stiahli interdigitálne cysty na labkách. Určite budeme pokračovať v podávaní preparátu, s ktorým sme dosiahli pokrok za velmi krátku dobu.

Kristina Kubalova, Trenčianska Teplá (diagnostika Rakousko)

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu

Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.    

Markéta Krejčová, Litoměřice

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

PES – zvracení, GIT potíže, ztráta vitality, rezistence na konvenční léčbu
R48
Fenka – střední kříženec, váha 15kg, věk 10 let – zažívací potíže. Naše Roxy začala mít z neznámého důvodu potíže se zažíváním. Začala zvracet, povšimli jsme si, že zvratky obsahovaly příměs krve. Po sono vyšetření u veterináře byl zjištěn nález v žaludku a nasazena medikace na redukci kyselosti, ( ATB nasazena nebyla). Fenka byla skleslá, neměla chuti ke žrádlu a projevovala pouze nízkou míru aktivity a zájmu o okolí – bylo vidět, že jí není dobře. Toto trvalo asi týden po vyšetření, než jsme jí na doporučení pořídili přípravek IR. Krátce po té, co jsme IR začali podávat, jsme viděli výraznou změnu. Očividně jí udělal velmi dobře. Během asi tří dnů se trávení zcela spravilo, začla opět s chutí žrát, je aktivní a není na ní vidět, že by ji cokoli trápilo. Podávání IR nám přineslo výraznou změnu, jsme velmi spokojeni, všem, kdo řeší obdobné problémy u svých pejsků rozhodně doporučujeme.

J. Skupinová, Ostrava

KOTĚ – oslabené, neprospívající, imunita
R56
Ráda bych se podělila o zkušennosti s přípravkem IR. Poprvé jsem ho zkusila na doporučení chovatelky z chov. st. koček, když jsem si přinesla domů koťátko ragdolla, který měl hodně nízkou váhu, horší srst a sníženou imunitu, téměř nepříjimal potravu byl apatický. Nechala jsem mu udělat veškerá vyšetření, která byla celkem v pořádku a tak na doporučení jsem začala podávat IR. Do 14ti dnů se stav začal rapidně zlepšovat, zvyšovala se chuť k jídlu, tudíž i hmotnost. Srst vypadala lépe, lesklá a lepší kvality, proto jsme v podávání IR i nadále pokračovali. Během měsíce se kocourek dostal do úžasné kondice :-).

Monika Chrzová, Praha

KOČKA – hnisavá infekce, páchnoucí hleny v dýchacích cestách, neadekvátní odezva na ATB
R62
Letos nám onemocněl kocour Monty. Urostlý krasavec se během týdne změnil k nepoznání, měl rozsáhlou infekci a na zbraslavské veterinární klinice mu doslova zach¬ránili život. Jenže něco nedokázala zlikvidovat ani injekčně podávaná an¬tibiotika a Monty byl za další týden na¬tolik plný páchnoucího a hnisavého hlenu, že bylo i při vší lásce těžké s ním vydržet v jedné místnosti. Vidě¬la jsem, že se jeho stav stále zhoršu¬je a že situace je vážná. Jedinou možností bylo zkoušet další a další antibiotika, ale těm jsem už nevěřila, a tak jsem hledala jakékoliv al¬ternativní řešení, o kterém by mě přesvědčily pozitivní zkušenosti os¬tatních chovatelů. Spousta referencí na různé produkty je napsaných na zakázku, to všichni víme, proto se vždy snažím číst mezi řádky. Náhod¬ně jsem narazila na informace, které ve mně vzbudily naději a rozhod¬la jsem se vyzkoušet přípravek IR, s aktivní látkou ze speciálně fermentovaných pšeničných klíčků, protože několik chovatelů zmiňova¬lo jejich vynikající účinnost právě na hnisavou rýmu a záněty u koček a psů. Kocourovi jsem začala spolu s masem podávat přípravek, který poměrně ochotně konzumoval. Asi po třech (!) dnech už byl znatelný efekt léčby. Zánět ustoupil a kocour měl takřka normální dech. Musím se přiznat, že jsem tomu nemohla uvěřit - ten rozdíl byl tak markantní, že mi to přišlo skoro jako zázrak. Zvíře na pokraji vyčerpání z vleklé nemoci mě¬lo najednou chuť do života a zlepši¬la se i jeho srst. A to všechno nepíšu proto, že tady na protější straně má IR článek (výňatek z časopisu PETmedia), naopak - ten je tady právě proto, že tomuto příprav¬ku věřím a mám s ním tu nejlepší zkušenost. Doporučuji ho všem, kteří mají podobné problémy se svými ma¬zlíčky. Nemohu nezmínit, že celá léč¬ba prostřednictvím IR mě stála jen něco přes tři sta korun (a všichni víme, že veterinární léčba není levná záleži¬tost). IR jsem kocourovi podávala pouze osm dní a od léta je bez jakýchkoliv problémů a ve skvělé kondici. Ještě jednou díky!

Marcela Vaškovicová, redakce časopisu PETmedia

PES – Starý, kardiak, vitalita 1/3
R63
Dobrý, den, posílám popis své dosavadní zkušenosti s podáváním Přípravku IR. První kůru jsem nasadila u 12-tiletého westíka Karla, který byl u mě na hlídání. Pes má dlouhodobou srdeční medikaci a celkově byl už smutný a pořád spal. Již po týdnu se tvářil podstatně veseleji, začal se zajímat o dění kolem sebe a lépe se
pohyboval. Celkově se hodně zlepšil. Majitelce jsem doporučila s podáváním IR pokračovat.

Zuzka Nechybová veterinární klinika Roztoky

KOČKA – přetrvávající průjmy, potíže se zažíváním, vitalita
R76
Ragdoll, věk 1,5 roku
Naše kočička téměř od narození trpěla průjmy. Po opakovaných návštěvách u veterináře, nám byly doporučeny dietní superprémiové granule, ovšem žádný úspěch jsme nezaznamenali.
Poté jsme našli jiné kvalitní granule, u kterých jsme zůstali dosud. Stav se sice zlepšil, ale průjem se vyskytoval 1-2 týdně. Před nedávnem se stav opět zhoršil a následovala další návštěva a vyšetření na veterině. Bohužel opět bez dlouhodobě přetrvávajícího zlepšení.
Poté jsme na doporučení vyzkoušeli přípravek IR. Už po týdnu užívání IR průjmy výrazně ustoupily a po 14 dnech průjem zcela vymizel. Kočička je vitálnější a již zcela bez problémů.
Mnohokrát děkujeme za méně starostí.

Jaroslav Zeman, Vyškov

PSI – zanedbaní, vyčerpaní, průjmy, kvalita srsti, psychické trauma, apetit, vitalita 1/3
R111
Přípravek IR používáme v naší rodině pro kočky i pro fenky a ve všech případech zaznamenáváme jeho úspěšnost.
Podávání IR u fenek z útulku: dle návodu, podáváme IR již několik měsíců.

Obě fenky jsou adoptované z útulku, pocházejí od lidí, co je týrali. Obě trpěly při adopci průjmy a byly značně vypelichané, měly matnou srst. Vlivem traumatu z útulku špatně žraly a byly celkově vyčerpané, ochablé a neurotické. Jejich problémy byly těžko a dlouhodobě odstraňované.

Při podávání IR jsou obě fenky vitální, mají krásnou zdravou srst, působí dojmem dobře živených zdravých zvířat a chuť k jídlu se jim opravdu zvedla. Zmizely průjmy, zvířata jsou celkově vyrovnanější, spokojená a zdravá. Spolu s IR podávám fenkám také bylinkové směsi z firmy "Dokonalá láska"

Dagmar Máchová, Ostrava

PSI a KOČKY – kožní potíže, atopici, apatie, stáří, epilepsie, vitalita (MVDr.)
R146
Přípravek IR jsem použila u několika koček, psů a hlodavců. U kočky s chronickým onemocněním rhinitidou a hnisavou conjunctivitidou se účinek podávání 2g/den projevil již po deseti dnech. Dále jsem dávkovala ještě deset dní 1 g/den. Onemocnění naprosto odeznělo a kočka je zdráva. U koček jsem přípravek IR použila také u starých a oslabených jedinců, s překvapivě dobrým výsledkem. Zvířata přestala být apatická,
lépe přijímala potravu a zlepšila se jim srst. Jedna chovatelka uvádí, že její šestnáctiletý kocour po roce opět vyskakuje na svoje oblíbené křeslo. Podobné výsledky mám i u psů – zlepšují se atopické ekzémy, a to bez použití jiných léčiv, u starších se opět projevuje vitalita. U feny německého boxera, trpící epilepsií a častými třesy hlavy, dokonce po čtyřech dnech užívání přípravku – v dávce 2 g/den/10 kg živé hmotnosti – třesy hlavy ustaly a dodnes, tj. cca 14 dní od zahájení, se již neobjevily.

MVDr. Miroslava Wiktorová, Brno

KOČKY – oslabená imunita, záněty, rezistence na konvenční léčbu, vitalita, apetit, příbytek na váze
R148
Mám chovnou stanici koček plemene ragdoll. Kocoura, kterého jsem si dovezla ze zahraničí, jsem léčila na oslabenou imunitu. Podávala jsem mu Plerasan, Sangrim a dostával injekce Zylexis, a to dlouhodobě. Jeho stav se však nelepšil. Potom jsem začala podávat přípravek od fy Vetim – “IR“. Po jednom týdnu jsem zjistila výrazné zlepšení. Zároveň jsem preparát dávala i ostatním kočkám. Také u nich jsem zjistila, že jsou vitálnější a lépe přijímají potravu. Upravila se stolice a kočky mírně přibraly na váze.

Jaroslava Dobrovská, ch.s. DE-ROTTE RAC