Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Mohu nasadit IR i při žaludečních problémech?

Dobrý den. Prosím o radu.
Mám pětiletou fenu NO. které podávám na jaře a na podzim jako prevenci Váš IR.
Teď jsem ho podávala zhruba 3 týdny a po této době byl IR vysazen( odjela jsem na 14 dnů mimo domov a fena dva dny po sobě 1 x denně zvracela žaludeční šťávy, syn vysadil IR a dal dietu).
Chci se zeptat, jestli při znovunasazení IR podávat dvojitou dávku nebo pokračovat normálně..
Moc děkuji.
Dobrý den,

    Děkuji za dotaz. Nevíme, co je příčinou zvracení, pokud je však – jak píšete, možnou příčinou citlivost zažívání a vysazení diety (může být samozřejmě v kombinaci s jiným podnětem), určitě nic nepokazíte, pokud podáte dvojnásobek, za což bych se přimlouval.
   IR – funguje tím způsobem, že mimo silný imunomodulační efekt uvádí metabolické procesy do správného nastavení tak, aby byl organismus schopen své problémy vyřešit vlastními přirozenými procesy, ve kterých je jinak z „nějakých“ důvodů nedostatečný, nebo nemá správné „nastavení“ – což umožňuje potížím jejich vznik.
Ze zkušenosti víme, že při akutních potížích (tedy kdy organismus nějaký problém není schopen sám efektivně řešit), dvojitá (při zásadních problémech typu dušnosti, záněty, hnisání, silné průjmy apod. i trojitá) dávka pomůže urychlit procesy, které IR svým účinkem navozuje – tedy se celý problém rychleji a efektivněji vyřeší.
  V tomto případě se domnívám, že postačí na pár dní. Pokud by problém přetrvával i přes denní dvojnásobnou dávku rychle neodezněl, doporučoval bych návštěvu veterináře za účelem zjištění příčiny tohoto stavu.
Pokud se ptáte z důvodu obavy, zda nehrozí předávkování, mohu Vás v tomto směru zcela uklidnit, nehrozí. IR je čistě přírodní produkt, nenávykový, bez vedlejších účinků a předávkování nehrozí ani v případě mnohonásobného překročení D.D.D. – což však žádný “normální “ chovatel dělat nebude. 
Doufám, že se rychle dostaví očekávaný výsledek, držíme palce!
Pěkný den!

 

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty