Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Pomáhá IR při zánětu močových cest v březosti?

Dobrý den, v lednu chci krýt svou fenu. Je pro ní přípravek Immuneregen vhodný? Pomůže i feně při reprodukci a jako ochrana proti bakteriím? Pomáhá chránit fenu od zánětu močových cest při březosti? 
A ještě jak dlouho před krytím by měla IR brát a může ho brát i při březosti?
Děkuji  

Dobrý den,
   mnoho chovatelů IR používá i jako prostředek pro “jistější “ zabřeznutí, následně pak i v období gravidity a laktace – pro správný vývoj plodu a podporu matky v zátěžovém období a pro redukci negativních projevů hormonálních disbalancí a problémů s tím spojených (snížená kvalita srsti, olysání, tělesná konstituce, kondice). Pokud máme reference, tak po terapii IR, bez použití jiných prostředků se podařilo zabřeznout u několika klisen, které po endometritidách, opakovaných pokusech o zabřeznutí s negativním výsledkem, event. nedonošením a porodem mrtvých hříbat, se podařilo bez problémů zabřeznout a donosit zdravá silná hříbata. Zajímavostí je, že v některých případech se jednalo o zabřeznutí s hřebci s nižší kvalitou ejakuátu. U hřebců bylo prokázáno, že po terapii IR došlo ke zvýšení objemu ejakuátu a počtu spermií. Podobné výsledky máme z referencí našich zákazníků i u koček, kdy se podařilo bez problémů zabřeznout a donosit zdravá silná koťátka u koček, u kterých se dříve nedařilo zabřeznutí, event. potrácely, nebo došlo k vstřebání plodu. U psů bohužel nemáme konkrétní reference na toto téma, neb je těžké se dostat nějakým způsobem selektivně k určitým vybraným tématům, pokud předem nevíme na co konkrétně naši zákazníci IR pořizují.
  Co však víme, neb to jednoznačně vyplývá z mnohočetných výpovědí a referencí od našich zákazníků, že IR funguje zhruba stejným způsobem napříč celým živočišným spektrem. Tedy to, co vidíme jako signifikantní efekt podávání IR u koní, nebo koček, funguje stejně i u psů a naopak. Jako vhodné bych to tedy nepochybně viděl.
 
K druhé části Vašeho dotazu – ohledem zánětů a bakteriálních onemocnění, určitě ano. Nicméně opět, je třeba si uvědomit, že IR není ani antiseptikum ani antiparazitikum a co se týče jeho protizánětlivých účinků, je třeba vidět, že jeho mechanismus účinku spočívá především v silném imunomodulačním efektu a ovlivnění ke správné funkci metabolických procesů. Zjednodušeně řečeno, organismus začne fungovat tak, jak má a je schopen se se specifickými problémy vyrovnat přirozeně v rámci vlastních obranných mechanismů. Proto máme opět velké množství referencí od zákazníků s velmi dobrými výsledky, kteří se předtím, často i dlouhodobě potýkali se zánětlivými onemocněními, bakteriálními infekcemi apod. kde už nebylo účinné ani podávání několikerých ATB a kortikoidních preparátů pro zvládnutí stavu.
 Jako ideální doba nasazení se jeví alespoň měsíc předem, aby se stihl efekt vyvolaný IR promítnout.
Doplňuji, že IR je zcela přírodní biotechnologicky vyvinutý preparát.
Pěkný den!

 

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty