Může IR přetěžovat ledviny a játra u psa?

Omlouvám se.. ještě mě napadá.. můj veterinář se nepřiklání k preventivnímu podávání přípravků.. tvrdí mi, že by to s tím nepřeháněl, že tím zatěžuju ledviny a játra u psa..
Je na tom něco pravdy?

Dobrý den,

Děkuji za dotaz, v případě mnohých i přírodních preparátů (zejména pokud svým účinkem stimulují určité orgánové systémy) tom tak skutečně může být. V případě IR však nikoli. Jak jsem už psal, IR není “imunitybooster“, ale imunomodulant. Svým účinkem tedy uvádí imunitu do optimálního nastavení, dále zprostředkovává harmonický běh metabolických procesů. Z tohoto pohledu je preventivní podání naopak velmi vhodné (u zdravých zvířat doporučujeme 2xročně preventivní měsíční kůru). Pokud jsou sezonní potíže, doporučujeme vždy podat ještě před nástupem kolizního období. Pokud se Vám na pejskovi “něco nepozdává“, taktéž je vhodné IR nasadit. Svým účinkem organismus nezatěžuje, naopak způsobuje jeho harmonický chod a pomáhá problémům předcházet.
Pěkný den!

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení