Pokud jste sem byli přesměrováni z hobbypetshop.eu – je to v pořádku! Stránky hobbypetshop.eu jsme nahradili novými, na kterých se právě nacházíte, převedli jsme sem i vaše uživatelské účty. Pro první přihlášení využijte odkaz "zapomenuté heslo" a zadejte váš e-mail, kterým jste se registrovali na hobbypetshop.eu, nastavíte si tak nové (může být i vaše původní)! Nastavení podmínek vám zůstalo zachováno, můžete objednávat stejně, jak jste byli zvyklí, avšak rychleji a snadněji! Děkujeme za pochopení!

Může IR přetěžovat ledviny a játra u psa?

Omlouvám se.. ještě mě napadá.. můj veterinář se nepřiklání k preventivnímu podávání přípravků.. tvrdí mi, že by to s tím nepřeháněl, že tím zatěžuju ledviny a játra u psa..
Je na tom něco pravdy?

Dobrý den,

Děkuji za dotaz, v případě mnohých i přírodních preparátů (zejména pokud svým účinkem stimulují určité orgánové systémy) tom tak skutečně může být. V případě IR však nikoli. Jak jsem už psal, IR není “imunitybooster“, ale imunomodulant. Svým účinkem tedy uvádí imunitu do optimálního nastavení, dále zprostředkovává harmonický běh metabolických procesů. Z tohoto pohledu je preventivní podání naopak velmi vhodné (u zdravých zvířat doporučujeme 2xročně preventivní měsíční kůru). Pokud jsou sezonní potíže, doporučujeme vždy podat ještě před nástupem kolizního období. Pokud se Vám na pejskovi “něco nepozdává“, taktéž je vhodné IR nasadit. Svým účinkem organismus nezatěžuje, naopak způsobuje jeho harmonický chod a pomáhá problémům předcházet.
Pěkný den!

Pro psy a kočky Podívejte se na naše produkty