Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Alergie

PES – kožní problémy, alergie, ztráta vitality

Máme šestiletou fenku westíka Emu, se kterou dcera od malička trénuje agility. Bohužel od půl roku fenky zápolíme s kožními problémy.  Veterinář diagnostikoval alergii. Začli jsme krmit speciálními granulemi, vyloučili jsme nejdříve kuřecí maso, potom hovězí. Nějakou dobu se dařilo kožní problémy zvládat pomocí šamponů, ale i tak se to čas od času rozjelo natolik, že se jí na tělě nadělaly takové boláky, že nezbývalo než nasadit antibiotika. S přibývajícím věkem se to zhoršuje, Ema už ani neměla radost z tréniků, nechtělo se jí běhat a trenérka začala mluvit o tom, že by si dcera měla pořídit mladšího psa. Náš veterinář navrhoval léčbu pomocí predn. s tím, že alergie se s věkem zhoršují a že kortikosteroidy sice zatěžují játra, ale zabezpečí spokojený zbytek života bez svědění a škrábání. Zkusila jsem ještě další dva veterináře a doufala, že navrhnou jiný způsob léčby.
  Pak mi kamarádka doporučila přípravek od fy Vetim - nyní pod názvem „IR“, že s ním má velmi dobré zkušenosti u koní. Od chvíle, kdy jsem začala IR Emě podávat, jakoby se jí vrátila vitalita. Přestože dostává pořád svou dietní stravu, sežere všechno s nebývalou chutí a je zase veselá a plná energie.
                                                                     

Hana Matochová, Bouzov

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky

Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová,  Plzeň

IR - Imunita a Regenerace pro koně


KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok

Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky.  Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy.  Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a  odebráním  kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících.  Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí  pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a  viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a  při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila.  V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s  jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl  v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu.   Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová   Chomutov

IR - Imunita a Regenerace pro kočky


PES – alergie, kožní problémy, silná imunita

Přípravek IR jsme vyzkoušeli po poradě s naší veterinářkou, pro naše štěně – fenku APBT - chtěli jsme to nejlepší. Když se nám cca ve čtyřech měsících na jaře objevily po celém bříšku a mezi prsty na tlapkách ošklivé červené puchýřky a zarudlá místa, která navíc svědila, bylo jasné, že máme problém. Spustila se nám alergická reakce na traviny. Protože jsme nechtěli hned podávat „chemická“ antihistaminika, zkusili jsme nejprve nasadit IR. Několik prvních dní  v kombinaci s antiseptickým gelem (Clorexyderm spot gel). S ubývajícím IR v krabičce se stav fenky zlepšoval, až reakce zmizela úplně. Balení jsme dobrali celé. IR měl dobrý vliv i na kvalitu srsti a řekla bych, že na imunitu komplexně – fence bude dva a půl roku, alergie se jí už nevrátila, nachlazení nebo jiné zdravotní problémy vůbec neznáme.

Jana Veselá, Praha

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – zotavení po operaci, regenerace, posílení imunity, kvalita srsti, cysty

Hercules, Francúzky buldoček, vek 5 rokov, bez PP
Po prvych 6ti mesiacov jeho života sa začali objavovať problémy s imunitným systémom, ostali iba v podobe prejavov alergie. V 3 rokoch prišiel skoro fatálny problém, pejsek dostal epileptické záchvaty a upadal do šoku, postupne sa oslabovala z hodiny na hodinu hybnosť končatín, po MRI diagnostike zistená arachnoidná cysta v priestore C1-C2 na mieche, pridružená syringomyelia, degenerované platničky C1-C3 vplyvom tlaku cysty. Herculesko bol o necelé dva týždne po stabilizovaní stavu úspešne operovaný. Nasledovala rekonvalescencia, pol roka sa museli podávať phenobarbital a predn., čiže kortikosteroidy vo forme tabletiek. Po vylúčení idiopatickej epilepsie sa mohli lieky postupne vysadiť.

Opakované MRI kontrolné snímkovanie nepreukázalo zatiaľ ďalšie nálezy na mieche a mozgu. Po tejto invazívnej medikamentóznej liečbe sa pridružili opäť problémy s autoimunitou. Buldoček začal trpieť na interdigitálne cysty v medziprstí, čiže autoimunitné zápaly a tiež na kožné problémy v podobe výsypu po tele. Po pol roku podávania nesteroidných antiflogistík ob týždeň až dva sme sa rozhodli skúsiť alternatívnu medicínu, nakoľko nič nezaberalo s trvalejším efektom bez rizika poškodenia obličiek a pečene. Herculesko nám navyše ošedivel za ušami a tiež na bokoch mal dve šedivé mapy.

Potom prišla náhoda a bol nám odporučený práve IR, ako jedna z možností liečby bez vedlajších účinkov. IR sa prejavil po necelom týždni podávní a výsledky sú fantastické. Hercules je celkovo vitálnejší, vrátila sa mu chuť k hre a životu. Navyše šedivé miesta naberajú znovu čiernu farbu. Tiež zmizol osyp na tele a srsť je jemnejšia. Ale hlavne sa stiahli interdigitálne cysty na labkách. Určite budeme pokračovať v podávaní preparátu, s ktorým sme dosiahli pokrok za velmi krátku dobu.

Kristina Kubalova, Trenčianska Teplá (diagnostika Rakousko)

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – potravinové intolerance, otoky + slzení očí, olysání, alergie, rýma - nachlazení

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenost s veterinárním přípravkem IR.
Mám tříletou čivavu,váha 1300g, která měla alergii na granule Happy Dog. Následkem této alergie bylo slzení, otok víček a svědění obou očí a na čele se jí utvořila lysinka. Veterinář mi doporučil, abych jí podávala něco na zvýšení imunity. Na internetu jsem objevila preparát IR. Podávala jsem čivavě dle váhy a výrazné zlepšení očí bylo vidět již do dvou dnů. Asi do 10 dnů již mizela lysinka a začala na místě růst nová srst. IR mám u čivavy vyzkoušen i při nachlazení. Začali jsme s rýmou a kýcháním, posléze asi za tři dny používání IR nachlazení zmizelo. Je to opravdu super přípravek a neměl by chybět u žádného pejskaře.

Ladislava Olbertová a Keysi, Králův Dvůr

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – alergie, negativní důsledky dlouhodobé aplikace kortiloidů, kožní problémy, vitalita

Mám francouzského buldočka. Od půl roku jeho věku se mu začala objevovat vyrážka. Veterinář nám řekl, že to je nejspíše alergie a řešil to kortikoidovými injekcemi jednou za 2 měsíce. Krmili jsme Acanou, injekce pomáhaly a my jsme to neřešili. Vůbec nás nenapadlo, že kortikoidy můžou být pro jeho organismus tak škodlivé. V tu dobu se vyrážka objevovala jen od jara do podzimu. Po nějaké době se začala objevovat celoročně. Zkusili jsme dalšího veterináře. Ten v injekcích pokračoval, ale poté jsme viděli, že to není nic vhodného. Mezitím nám přibyly další příznaky jako zvracení, angíny a vyrážka se zhoršovala. Nechala jsem pejska otestovat na alergii (testy z krve). Testy zjistily, že má alergie na trávy, pyly, vejce, soju, rýži, obilí, pšenici, mléko, hovězí, kuřecí, vepřové, ryby, zvěřinu, jehněčí, telecí, krůtí a kukuřici. Poté nám veterinář vybral krmivo Trovet DPD kachna a brambory. Dietu jsme drželi poctivě a angíny a zvracení přestaly, ale vyrážky ne. Další veterinář na klinice nám doporučil Cyclosporin. To jsem však odmítla. Následně jsem zkusila přípravek Joalis AniSkin, bez účinku. Pátrala jsem po něčem přírodním a známá, chovatelka (Lucie Königsbergová) mi doporučila právě přípravek IR. A tak po roce a půl zkoušení jsem díky ní našla přípravek IR, který pejskovi pomohl i s kožními problémy. Po změně krmiva přestaly angíny a zvracení, ale až po IR přestaly vyrážky. Už po týdnu užívání jsem viděla zlepšení. Do měsíce už byla vyrážka pryč. Pejskovi moc chutná a dá si jej i samotný. Užívá ho už cca půl roku a nemůžu si na nic stěžovat. Předčil moje očekávání a já mám dobrý pocit z toho, že už ho nic netrápí a neužíváme žádnou chemii, ale pouze přírodní přípravek, který jeho organismu neubližuje. Každému IR doporučuji a hodlám ho pejskovi podávat už pořád, protože ten jediný mu konečně pomohl.

Denisa Trojanová, Most

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – alergie, kožní problémy, demodikoza, apatie, nepřijímání potravy, vitalita, kvalita srsti + foto

Pes - fr.buldoček, 9 let, silné alergie, neustále záněty kůže, kvasinky, předepsané doživotní užívání kortikoidů - Predn., přidal se demodex. Pejsek byl již dlouhodobě apatický a jen polehával. Situace byla vážná, musely se vysadit kortikoidy, nasadily se opět antibiotika, aplikoval se první spot Adavocate. Vůbec to nezabralo, došlo k zhoršení stavu. Začali jsme dělat koupele šamponem Ectodex, užívat pupálkový olej. V prvé polovině dubna jsme již začali užívat přípravek od fy Vetim – nyní pod názvem “IR“ a demodex “zázračně“ mizel. Posílám foto ze dne 14.4.2015, to už jsme týden IR užívali a foto z 18.5.2015, kde již byla demodikoza vyléčena a na kůži žádný holý flek nebo strup. Poslední fotka je z 30.5.2015. Pejsek má krásnou lesklou a hustou srst, je živý a veselý, zmizely zažívací problémy. Po kortikoidech byl hodně zavodněný, to se také upravilo. Zpět je nasazovat nebudeme, pejsek nemá žádné problémy, i když jaro bylo pro nás vždy kritické období (alergie na traviny). Z toho máme opravdu radost. IR budeme samozřejmě užívat i nadále, díky němu pejsek prožije po létech trápení kvalitní stáří a bez léků.  
Šárka Závodská, Albrechtice

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – ztráta srsti, alergie, rezistence na konvenční léčbu, kvalita srsti

Mám fenku francouzského buldočka. Po prvním hárání se u ní projevila alergie na trávu, pyl, prach, mléko, a mléčné výrobky, pšenici a soju. Byly podávány kortikoidy, ale nic nepomáhalo. Fenka ztratila srst a stále se drbala.  
Nasadila jsem přípravek IR a po 14 dnech se začala srst zlepšovat. Začala znovu zarůstat a drbání ustalo.
Jsem moc ráda, určitě budu pokračovat v podávání.

Petra Voželníková, Pardubice

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – alergie na traviny a roztoče, kožní problémy, svědivost, olysání

Našemu labradorovi byla zjištěna ve 2 letech silná alergie na různé druhy trav a roztočů. Ze začátku byly projevy alergie velmi silné, a to hlavně na tlapkách (olysání a svědivost). Zhruba po dalším roce útrap, jsem narazil na přípravek IR.
Od doby co tento přípravek našemu pejskovi pravidelně přidáváme, nepozorujeme žádné alergické projevy.
IR užíváme již 3 roky v kombinaci s kvalitní stravou a náš labrador je ve skvělé kondici.

S pozdravem Vilém Koss, Brno

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy


PES – Alergie, potravinová přecitlivělost, kopřivky, úporná svědivost 1/2 + foto

Fena, Americký stafordšírský teriér 5 let - Fenečka zachráněná z množírny, která si sebou nese problémy s trávicím traktem, alergii na kuřecí maso, lepek a alergii na vlhko. Od počátku co jsme si ji v roce a půl přivezli, ji trápily kopřivky po celém těle a nadměrná svědivost a citlivost kůže. Řešily jsme to koupelí v různých šamponech, ale spíš se to vždy zhoršovalo... než jsme prokázaly alergie a hlavně tu na vlhko. Celé dny a noci nespala, jak se pořád drbala dokola o krvavých rozdrápaných šrámech po celém těle ani nemluvím. Abychom se obě úplně nezbláznily, dostávala antihistaminika. A jelikož jedna žabka už přípravek IR brala, dostala ho i druhá. Už po pár dnech od nasazení se nám alergické reakce dost utlumily a rozdrásané rány se nám začaly krásně hojit. Dál jsme pro jistotu na granulkách, které neobsahují kuřecí maso a obiloviny, ale když ji synovec obšťastní kusem rohlíku, nemusíme hned letět na veterinu. Další problém, který nás často trápil, byly ledvinové kameny. Jejich tvorba po nasazení IR se také značně omezila a už pár měsíců s tím nemáme žádný problém.

Zdravíme  -  Zdenka Jantošovičová, Brno

Koupit IR - Imunita a Regenerace pro psy