Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Angína

KOČKY – léze v tlamě nereagující na konvenční léčbu + FOTO

Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mé zkušenostis přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Máme chovnou stanici perských koček, takže velká frekvence zvířat. Když se nám narodila v loni koťátka, po dvou měsících se dvěma koťátkům objevila léze na patře. Jedné kočičce se ztratila, ale kocourkovi začala narůstat. Veterinář ordinoval ATB a kortikoidy, dále jsem po poradě s veterinářem ve snaze zkusit vše, co by mohlo pomoci, jsem aplikovala humánní prostředky na záněty dutiny ústní. Po měsíci se to ale nikam nehýbalo. Postupem času kocourek sice apetit neztratil, ale začal špatně polykat. Léze se začaly rozšiřovat po celé tlamičce, navíc z toho cosi vytékalo jako při hnisavé angině a začalo mu silně zapáchat z čenichu. Když už veterinář nemohl nic dalšího poradit, rozhodla jsem se vyzkoušet IR. Původně jsem mu nevěnovala příliš pozornosti, ale po pročtení e-mailů s recenzemi jsem hoobjednala. Kocourovi ho podáváme dnes již 17.den. Léze, která byla na jazyku zmizela hned následující den po prvním podání. Ostatní léze se podstatně zmenšily, přikládám fotky pro srovnání. S podáváním IR budeme nadále pokračovat, dokud zcela nevymizí.
Vřele doporučuji pro každého chovatele, který má zvířecího kamaráda a má s ním nějaké zdravotní problém tohoto typu.

Věra Kopečná, Klatovy   R7

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)

Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním, apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135     R23

KOČKA – hnisavá infekce, páchnoucí hleny v dýchacích cestách, neadekvátní odezva na ATB

Letos nám onemocněl kocour Monty. Urostlý krasavec se během týdne změnil k nepoznání, měl rozsáhlou infekci a na zbraslavské veterinární klinice mu doslova zach¬ránili život. Jenže něco nedokázala zlikvidovat ani injekčně podávaná an¬tibiotika a Monty byl za další týden na¬tolik plný páchnoucího a hnisavého hlenu, že bylo i při vší lásce těžké s ním vydržet v jedné místnosti. Vidě¬la jsem, že se jeho stav stále zhoršu¬je a že situace je vážná. Jedinou možností bylo zkoušet další a další antibiotika, ale těm jsem už nevěřila, a tak jsem hledala jakékoliv al¬ternativní řešení, o kterém by mě přesvědčily pozitivní zkušenosti os¬tatních chovatelů. Spousta referencí na různé produkty je napsaných na zakázku, to všichni víme, proto se vždy snažím číst mezi řádky. Náhod¬ně jsem narazila na informace, které ve mně vzbudily naději a rozhod¬la jsem se vyzkoušet přípravek IR, s aktivní látkou ze speciálně fermentovaných pšeničných klíčků, protože několik chovatelů zmiňova¬lo jejich vynikající účinnost právě na hnisavou rýmu a záněty u koček a psů. Kocourovi jsem začala spolu s masem podávat přípravek, který poměrně ochotně konzumoval. Asi po třech (!) dnech už byl znatelný efekt léčby. Zánět ustoupil a kocour měl takřka normální dech. Musím se přiznat, že jsem tomu nemohla uvěřit - ten rozdíl byl tak markantní, že mi to přišlo skoro jako zázrak. Zvíře na pokraji vyčerpání z vleklé nemoci mě¬lo najednou chuť do života a zlepši¬la se i jeho srst. A to všechno nepíšu proto, že tady na protější straně má IR článek (výňatek z časopisu PETmedia), naopak - ten je tady právě proto, že tomuto příprav¬ku věřím a mám s ním tu nejlepší zkušenost. Doporučuji ho všem, kteří mají podobné problémy se svými ma¬zlíčky. Nemohu nezmínit, že celá léč¬ba prostřednictvím IR mě stála jen něco přes tři sta korun (a všichni víme, že veterinární léčba není levná záleži¬tost). IR jsem kocourovi podávala pouze osm dní a od léta je bez jakýchkoliv problémů a ve skvělé kondici. Ještě jednou díky!

Marcela Vaškovicová, redakce časopisu PETmedia  R62

KOČKA – stáří, záněty, dávivý kašel, nechutenství, vitalita

Britská modrá kočka Helunka, 11,5 let
Náš rodinný mazlíček britská modrá kočka jménem Helunka, které je 11,5 let, poslední 2 roky bojovala s problémy, často se objevoval dávivý kašel, nechutenství. Měla rozsáhlý zánět dásní, který však nebyl z důvodu problémů se zuby. Krevní obraz nebyl v pořádku. Veterinářem nám byl doporučen přípravek IR, neboť léčba antibiotiky byla častá a dlouhodobá. IR používáme již několik měsíců a stav naší paní kočky, je k naší radosti, více něz uspokojivý. Časté obtíže ustoupily, zánět dásní již skoro vymizel.

Ing. Matkéta Pohl, Kamenice  R120

KOČKA –neduživý od malička, dávivý kašel, neadekvátní odezva na ATB terapii

Chewie, 1 rok - u kocoura se začaly projevovat problémy s imunitou už od 3 měsíce stáří. Po očkování se u něj projevila přehnaná imunitní reakce - uzlinky na lymfatických uzlinách. Musely se operativně odstranit. Dále se objevil kašel, při kterém se dávil hlenem, který později vykašlával. Nasadily se mu na tři týdny antibiotika, ale po měsíci se mu dávivý kašel vrátil. Rozhodli jsme se vyzkoušet přípravek IR. Po týdnu kašel ustoupil a za další týden už byl kocour úplně problémů.

Radka Prágrová, Brno  R150

PES – slabá imunita, mokvavý ekzém, záněty hrtanu

Prípravok IR som kúpila pre 15 ročnú fénku Maltézskeho pinča. Bol mi odporučený veterinárom, nakoľko Sisi mala oslabenú imunitu, každú chvíľu mala zápal hrtana a navyše kožné problémy (mokvavý ekzém na bruchu a chrbáte). Po začatí užívania preparátu IR, sa mokvavý ekzém vysušil a koža sa začala hojiť, taktiež časté zápaly hrtana ustúpili. IR užívame dlhodobo a kožné problémy sa nevrátili a aj celkovú vitalitu hodnotím pozitívne.

S pozdravom Katarína Kunsteková, Senec – SK  R151