Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Nekvalitní, špatná srst

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění

Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky,  kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce  již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a  zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny,  hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně  neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na  doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.
Kateřina Tejkalová, Žebětín

PES – kožní problémy, bradavice, uhříky, potravinová intolerance, vitalita, kvalita srsti

Chovám tibetské teriéry. U jedné fenečky se na kůži objevily, bradavičky, uhříky a zvýšená svědivost kůže. Fenečka má i citlivé zažívání na změnu v jídle reaguje zažívacími problémy. Veterinář tento stav neshledal nijak závažný, prý se s tímto problémem potýká daleko více psů, podávání kortikoidů na zklidnění svědění jsem však zamítla.
Vyzkoušela jsem různé přípravky např. Dermanorm, Kornch olej, biotin, pupalku, svědivá místa stříkat koloidním stříbrem, koupání ve veterinárních šamponech atd.
Omezila jsem podávání pamĺsků, přešla jsem na hypoalergenní krmivo, vyzkoušela jsem různé značky žádná se bohužel neosvědčila. Nyní dávám vařenou stravu.
Hledala jsem dál přípravek na přírodní bázi, který by pomohl zlepšit naše potíže. Na webu jsem objevila přípravek IR. Rozhodla jsem se ho vyzkoušet, nemohla jsem už nic ztratit spíše získat.

Po dvou týdnech užívání jsem byla velice mile překvapena, svědivost pomalu ustávala bradavičky zasychaly a postupně se ztrácely, srst získala na kráse byla pevnější s leskem, lépe se udržovala. Zažívání se zklidnilo. Nyní podávám druhé balení, nedalo mi to a dala jsem ochutnat starší fenečce která sice nemá žádné zdravotní problémy, ale poslední dobou je pohodlnější moc se ji nechce na vycházky, spíše by lenošila. A teď je z ní „čertice“ celkově omládla.
I manžel který se stavěl k podávání IR skepticky zaznamenal změnu a nyní je to právě on který hlídá aby děvčata dostala svoji "medicínu". Jsem velice ráda, že jsem našla to co jsem hledala - tedy přípravek na přírodní bázi, který opravdu funguje !
Přípravek IR mohu všem doporučit !

Hana Ohainková, Soběšice

KOČKY – KOŤATA – reprodukce, kondice, kvalita a pigmentace srsti, pigmentace očí

Ráda bych touto cestou sdělila vynikající referenci na přípravek IR. Jsem chovatelkou koček plemene Sphynx. IR jsem začala podávat na základě doporučení a výborných zkušeností majitelky chovného kocoura, u kterého jsme se snažili nakrýt naši sphynxí slečnu, avšak marně, jelikož měla říji slabou. Po cca měsíci pravidelného podávání přípravku IR nastala říje opět a to s takovým průběhem, že se podařilo ihned nakrýt a za několik týdnů (v řádném termínu) odrodit naprosto zdravá a váhově vyrovnaná koťátka. Samozřejmě, že IR byl podáván nejen po celou dobu březosti kočky, ale též po dobu kojení. Věřím, že i díky tomu, byla naše kočka v dokonalé kondici i po odchovu koťat, dokonce daleko lepší (konstitučně a váhově).
Zároveň se zlepšením celkové kondice jsem u naší Sphynxky během cca 3 týdnu od začátku podávání tohoto přípravku (tj. ještě před zabřeznutím) začala pozorovat vliv IR též na výraznější pigmentaci její kůže, kdy původně světle béžové žíhání a zbarvení se změnilo na nádherné tmavě hnědé. Později jsem začala preventivně podávat IR i novému koťátku Mainské mývalí kočky a když jsme se po měsíci setkali s chovatelkou a zbývajícími dvěma sourozenci našeho kocourka na výstavě, byli jsme velmi příjemně překvapeni, jelikož i za tak krátkou dobu dokázal IR zapůsobit na pigmentaci, a to konkrétně očí, které byly u našeho kocourka podstatně sytější a tmavší, než-li u jeho sourozenců (kde barva byla při odchodu do nových domovů u všech třech shodná).
Z vlastní zkušenosti v chovu koček mohu tudíž přípravek IR doporučit jak pro celkové zlepšení zdravotního stavu a kondice zvířete, tak pro výraznou změnu v pigmentaci a zbarvení (kůže, srsti, očí).

PhDr. Dana Maria Staňková, Ph.D., MSc, MBA
chovatelská stanice DAKAMI, Brno

PES – hormonální disbalannce, olysání po porodu, průjmy

Jsme chovatelé angl. bulteriera. V předešlých letech se vždy našim fenkám v době březosti zhoršila kvalita srsti. Po porodu v době mezi 3 - 4 týdnem olysávaly a trpěly na průjmy. V loni jsme poprvé po porodu fenky začali podávat IR. Vypadávání srsti bylo v daleko menší míře, srst měla krásně vybarvenou a lesklou a tolik už netrpěla na průjem.Letos jsme začali podávat IR už v době březosti, do porodu máme ještě týden a srst zůstáva kvalitní a lesklá. Po loňské zkušenosti budeme podávat IR i po porodu. Letos poprvé také začneme podávat IR štěňátkům a to od 3 týdnů, jsme přesvědčeni, že tím podpoříme zvýšení imunity. Jsem s IR opravdu spokojená.

Dana Sudová, Babice

PES – extrémně týraný, extrémně zanedbaný, akutní stav, operace, rekonvalescence, vitalita, hojení

Psík Benjamin, cca 2 roky, rasa: lhasa apso
Miestonájdenia: cigánska osada
Dátumnájdenia: 7.10.2015
Prvá prehliadka: psík extrémne zanedbaný, vytečené oko, vážnezranenie na semeníkoch, vyhreznutý semeník
Prvá prehliadka u veterinára: okremvyššie uvedeného, slepý, rany na koži, zlomenina panvy, driekovej kosti priečne, zlomeninou poškodenéklbovéložko, klbováhlavica mimo klbovéložko, psík extrémne podvyživený, zaparazitovaný, bez chuti "žiť"

Terapia: urgentnáoperáciatržnejrany a odstránenievyhreznutéhosemeníka, odstránenie nekrotických tkanív. Nasadená antibiotická liečba, s nutnou podporou autoimunitného systému.
Ostatné: psík bez chuti prijimať potravu, zvýšená teplota, fyzicky veľmi slabý

Starostlivosť a krmenie:
1. deň bez príjmu potravy
2. deň BARF + prvná dvojnásobná dávka prípravku IR
3. - 5. deň - BARF + IR = zlepšená chuť do žrania, zlepšená nálada, rany na kožitemer zahojené, srsť lesklá, jemná
6. deň kontrola u veterinára–vďakaprekvapujúcorýchlemuzlepšeniu celkového stavu psíka operáciaklbuzadnej nohy a klbovej jamky preložená o 6 dnískor.
Naďale podávaný IR, doporučený počascelej doby liečby a následnejrekonvalescencie.

Gabriela Petrušková, Košice

PSI – ŠTĚŇATA – kvalita srsti, hormonální disbalance, prevence

Chováme již 10 let plemeno anglický bulterier. Naše fenky v době březosti ztrácely výraznou barvu a lesk srsti.
Po porodu vždy do odstavu štěňátek téměř olysaly. Asi před 3 lety jsme začali podávat v březosti fenkám IR a pokračovali jsme v podávání i po celé období kojení. Fenky zůstávají krásně vybarvené, ale i v období kojení neztrácejí v takovém množství srst.
Jsme s přípravkem IR opravdu spokojeni a novým majitelům našich štěňátek doporučujeme podávat IR v období přezubování, kdy se štěňátkům snižuje imunita, jako prevence před domodexem.

Dana Sudová, Babice

PES – kardiak, záněty prostaty, střevní potíže, celkový imunitní stav

IR dávám svojmu psíkovi Fidelkovi /francúzskybudoček – 5 rokov/. Je kardiak, s drsnou srsťou, trpelredšoustolicou a zápalmi prostaty. Vzhľadom k jeho diagnóze nám nebola doporučená kastrácia.
Po nasadeníprípravku IRsa na mojuradosť aj prekvapeniestolica upravila a srsť je o poznaniekvalitnejšia. A čomatešínajviac, za ten rok užívanianetrpelzápalom prostaty či močových ciest. Takže akzhrniemosobnéskúsenosti, IR nám pomohol s kožnými problémami, napravil črevné problémy a celkovo posilnil imunitu organizmu. Je to naozajkvalitnýprípravok, ktorývreloodporúčamakoprevenciu a hlavne podporu na zvýšenie imunity Vašich maznáčikov.

Zuzana Hučková, Bratislava

PES – stáří, lysiny, kvalita srsti, vitalita 2/2

Přípravek IR podávám preventivně i naší druhé fence a všimla jsem si u ní zlepšení kvality a zhoustnutí srsti.
Osvojili jsme si z útulku ještě čtrnáctiletého pudlíka, který měl také problémy s kůží. Srst měl prořídlou a nad ocáskem měl dvě zcela holá místa. Začali jsme mu také podávat IR. Dnes má dříve holá místa zcela zarostlá a je na svůj věk velmi čiperný. Protože nám IR už dříve pomohl, dáváme ho všem našim pejskům stále.

Eva Charvátová, Třebíč

PES – hormonální disbalance, kožní problémy, kondice, vitalita, kvalita srsti

Dobrý den, s Vaším přípravkem máme velmi dobrou zkušenost u fenky plemene Stafordšírský bulteriér. Měli jsme dříve problémy s kůží a srstí před háráním a nejvíce v době hárání. Přípravek IR užíváme preventivně nyní v průběhu celého roku a fena je ve výtečné kondici i srsti.

S pozdravem Martin PETR, České Budějovice

PSI – bez zjevných problémů, přesto zlepšení kvality srsti a vitality

Přípravek Immuneregen jsem si objednala po shlédnutí reklamy na internetu.
Po pravdě, když jsem jej objednala nevěděla jsem jestli bude mít skutečný účinek, protože jsem jej objednala pro mé zdravé psy, Koršpaněly, a jen proto, že jsem chtěla tento přípravek vyzkoušet.
Po první aplikaci přípravku jsem s ním byla spokojena tak, že jsem jej poté objednala několikrát znovu. Psi po užití přípravku mají nejen krásnou srst, dobré zažívání a celkově se použití přípravku projevilo na jejich dobrém zdravotním stavu a lepší kondici.

S přáním pěkného dne Kubínová Marcela, Havířov Bludovice

A6,1,5,10,11 PES 8 letý samec velškorgi, perianální píštěle, kvalita srsti (MVDr.)
R6
3 týdny trvající tvorba perianálních píštělí nereagující adekvátně na lokální ATB terapii a imunostimulancia. Po přidání přípravku IR se stav po týdnu výrazně zlepšil a po 14 dnech byly léze zcela vyhojeny, samozřejmě s adekvátní, ale stále stejnou lokální ATB terapií. Majitel navíc uvedl, že se výrazně zlepšila kvalita srsti.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

PES – svědivost, podpora apetitu
R8
Máme 16ti letého amerického kokra. Po použití přípravku od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsme u pejska pozorovali lepší chuť k jídlu, je veselejší a ustala svědivost kůže. Doporučuji.

Simona Hájková, Cheb

PSI – kvalita srsti, apetit, odstranění neg. účinků po vakcinaci
R9
Vlastním chovatelskou stanici AKITA INU a přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem začala podávat v době, kdy pejsci línají. V tomto období se škrábou a vytvářejí se jim strupy. Po použití 2 balení IRje vše v pořádku, srst je jemnější, hustější a lesklejší. Tké jsem zaznamenala větší apetit k jídlu a velmi se mi osvědčil i po vakcinaci, kdy vymizely příznaky jako zvracení a apatie. Nyní IR používám pravidelně.

Věra Smolíková, www.akity-inu.cz

PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti
R11
Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita
R12
Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.

J. Kašáková, Stupno

KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky
R13
Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – kvalita a pigmentace srsti, vitalita
R14
IR jsme také kopili naší fence Čínského chocholatého psa. Je alergická na rybí tuk a ryby vůbec. Hledali jsme nějaký vhodný preparát na zlepšení kondice. Hlavně v době kdy čekala štěňátka. Po podávání IR se zlepšila její kvalita kůže a i barva srsti a byla mnohem vitálnější. Od té doby jí IR též přidáváme stále.

D. Szaboová, Plzeň

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)
R16
Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.

MVDr. Monika Najmanová

PES – průjmy, nadměrné línání/kvalita srsti, panostitida
R19
Alice, fena - kříženec německého ovčáka 1,5 roku – černá
Prakticky od malička měla problémy s průjmy (po čemkoli mimo běžné krmivo i po pamlscích, či piškotech). Především jsme ale IR pořídili protože máme psa v bytě, nadměrně línala a neustále jsme museli dokola uklízet všudypřítomné chlupy. Po zahájení podávání IR se cca do dvou týdnů upravilo trávení a průjmy zcela vymizely – a to i poté když dostane nějaké pamlsky.
Mimo jiné nám veterinář krátce předtím diagnostikoval panostitidu, která se projevovala kulháním - napadáním na obě přední nohy. Po dobu 8mi dnů byla podávána ATB souběžně s IR. Během této doby kulhání zcela odeznělo, veterinář byl překvapen takto rychlou pozitivní změnou.
Co se týče srsti, tak cca po 4-6ti týdnech nasazovala novou srst a kompletně přelínala. Pokračovali jsme v podávání a dnes má neporovnatelně kvalitnější srst, nádherně lesklou, až namodrale hlubokou havraní čerň – takovou barvu dříve neměla. Na slunci se zářivě leskne, častokrát nás při venčení zastavují kolemjdoucí..
Nejvíc nás ale potěšilo, že přestala “pouštět chlupy“ a my konečně nemusíme stále dokla uklízet. Dříve, když skočila na deku, byla plná chlupů, dnes najdeme sem tam nějaký. Alice je celkově ve vynikající kondici.
IR na základě naší zkušenosti vřele doporučujeme všem, kteří chovají psy a kočky, či jakékoli jiné chlupáče v bytě.

Zbyněk Pechánek, Brno

PES – náhlé olysání – hormonální disbalance
R27
Mám chovatelskou stanici Ruská barevná boloňka . U štěněte fenky ve věku asi 15-ti týdnů jsem si povšimla malé lysiny na hlavě, což jsem přisuzovala hrátkám s ostatními psy. Během následujících tří až čtyř dnů však olysala po celém těle, což bylo téměř děsivé. Nedokázali jsme si to vysvětlit, neměla žádné lupy, vyšetření ledvin a jater bylo zcela v pořádku. Veterinář dospěl k závěru, že se pravděpodobně jedná o nějaký problém hormonálního charakteru a doporučil vitamíny. Po dobu 14-ti dnů jsme podávali FITMIN, bohužel zcela bez efektu. Následně jsem začala podávat přípravek IR. Po 8-mi dnech podávání IR jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kdy se na kůži začaly objevovat nové chloupky. Do měsíce od začátku podávání IR již byla fenka krásně obrostlá novou hustou srstí. Nemohl uvěřit ani veterinář, který fenku viděl a vyšetřoval v momentu, kdy se takto náhle olysání objevilo. Lituji, že jsem nepořídila fotografie “před a po“, bylo to poprvé, co se nám něco podobného přihodilo, popravdě jsem z toho byla celkem v šoku, obrovským překvapením byl i nástup účinku IR, neboť ta změna byla zcela rychlá a razantní. V podávání IR jsem pokračovala ještě jeden měsíc. Dnes mohu s odstupem několika měsíců prohlásit, že je psík zcela v pořádku, žádné potíže se srstí, ani žádné jiné zdrav. problémy se již od té doby neobjevily. IR, jako 100% přírodní produkt, který opravdu funguje doporučuji i svým kolegům chovatelům a známým.

Lenka Kurková
Ch. s. SILEKO

PES – kvalita srsti, kožní potíže
R42
Ráda bych touto cestou předala svoji zkušenost s přípravkem IR. Mám 2letou fenku ridgebacka, které se začala výrazně zhoršovat srst (přestože dostává kvalitní krmivo). Neustále jí padaly spousty chlupů, až se jí začaly dělat zcela olysalá místa, dále se objevila dosti velká svědivá vyrážka, kterou si pak rozškrábala. Měla po ní velké strupy, srst byla matná, nepěkná na pohled i na omak. Na doporučení veterinářky jsem nasadila IR, asi po týdnu se jí začala srst výrazně zlepšovat, po měsíci bylo zcela po vyrážkách, srst má nyní krásně lesklou a hebkou. Přípravek IR tedy mohu z vlastní zkušenosti na potíže tohoto charakteru vřele doporučit.

P. Vyroubalová, Blansko

KŮŇ – kašel, dušnost, špatná kondice
R60
Přípravek IR jsem vyzkoušela na doporučení veterináře u svého 4 letého valacha Paint horse. Kůň kašlal,špatně se mu dýchalo a byl celkově ve špatné kondici. Po podání IR spolu s dalšími léky,se jeho stav rychle zlepšil,kašel úplně přestal a dýchání se vrátilo do normálu.Jeho celková kondice se viditelně zlepšila, dokonce jsem zpozorovala rychlejší hojení povrchových ran a rapidní zlepšení kvality srsti. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a budu ho nadále používat.

S pozdravem Baťková H., Břeclav

PES –kožní problémy, atopik, kvalita srsti
R66

Naše zkušenost s používáním přípravku IR u roční fenky Tibetského teriéra
Od cca 9 měsíců problémy se svědivostí kůže, predevšim v oblasti krku a uší.
Ošetřujícím veterinářem diagnostikován Atopický ekzém, jako nejpravděpodobnější příčina potíží.
Terapie:
Hydrocortison inj. - cca 1x za 14 dnů
Predn. tbl. - dle potřeby - / v průměru 3 tbl za 2 týdny /
Od prosince 2013 veterinářem doporučen přípravek IR
Již po využívání prvního balení / po cca 25 dnech / velmi výrazné zlepšení, Hydrocortison i Predn. mohl být vysazen.
Navíc došlo k výraznému zlepšení stavu osrstění - zhoustnutí a zpevnění vlasu srsti, což je u dlouhosrtstého plemene velice pozitivní stav.

K. Ševčík, Plzeň http://terier.alhasa.cz/

POTKANI – kvalita srsti, respirační potíže
R77
Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za výrobek IR. Podobné preparáty ve mně nikdy nevzbuzovaly důvěru a asi bych si ho nikdy nekoupil. Přípravek IR jsme vyhráli na výstavě a bylo nám ho líto vyhodit, tak jsme ho začali dávkovat. Nyní jsme nadšení! Zlepšila se u našich potkanů srst, výrazně ustoupily respirační problémy. Jedno obdržené balení je pro naší CHS málo, tak budeme pořizovat větší množství :)
S pozdravem

Mirek Smolej - CHS Bruno
Chovatelská stanice ušlechtilých potkanů laboratorních s PP

PES – hormonální disbalance po kastraci, vitalita, apetit, vyprazdňování
R87
Dobrý den, chtěla bych touto cestou popsat svoji zkušenost s přípravkem IR. Na doporučení známých, jsem začala podávat IR10ti leté kastrované fence špice. Po kastraci měla problémy s hormony, byla stále unavená, hodně spavá a neměla hezkou srst. Po 14 dnech podávání IR je fenka velmi vitální, veselá. Změna je vidět v chování i na srsti. Lépe žere a nemá problémy se stolicí. Velmi ráda budu tento přípravek používat i nadále.
Jaroslava Prášilová, Chomutov

KŮŇ – svědivost olysání, znovuosrstění, kvalita srsti (MVDr.)
R97
V listopadu jsem byla oslovena majitelkou 9letého slezského norika o konzultaci nad zdravotním stavem. Koník klinicky nejevil žádné patologické stavy, působil na "oko" zdráv. Majitelka si však stěžovala, že se ji koník "nezdá"...má matnou srst, škrábe si část hřívy a ve zbytku hřívy a na kořeni ocasu má výrazné "lupy". Koník byl ve velmi dobrém výživném stavu. Vzhledem k tomu, že i po vyšetření jsem na koni nenašla žádné jinné patologické stavy, navrhla jsem majitelce na zkoušku užívání přípravku IR. Po dobrání první dávky mi majitelka nadšeně volala, že chce další dávku ( doporučila jsem ji kůru min. na 3 měsíce..tj.3x balení 600g IR), protože kůň se přestal škrábat na hřívě a nepozoruje vznik nových lupů. Po vybrání další dávky (po 2 měsících) jsem se zajela podívat na stav koně a zhodnotit výsledek. Koník stál už z dálky s lesklou srstí a majitelka hrdě hlásila, že ho 2 dny nečistila a stejně se leskne. Část hřívy, která chyběla, byla zarostlá malým asi 4cm podrostem a ve zbytku hřívy i ocasu jsem nenašla žádné lupy. Navíc byla srst koně na dotek výrazně příjemnější a heboučká (vše bez použití kondicioneru). Majitelka sama zhodnotila, že nečekala, jak moc se projeví užívání IR na stavu a vzhledu srsti.

MVDr. Monika Najmanová

PES – masivní línání, ztráta srsti + fotky
+ foto (R138)
Fenka německého ovčáka 1,5 roku stará. Začala jí vypadávat srst v chomáčích (hlavně na zadních částech nohou), při pohlazení zůstavalo velké množství vypadaných chlupů na rukou, chlupy šly velmi snadno odstranit prsty - i přes vyčesávání furminátorem se následně uvolňovaly další a další (v celých trsech).
Začali jsme dávat 1x denně 3 g přípravku IR a uvolněné chomáče srsti se začaly jakoby zatahovat a sjednocovat s okolím. IR dáváme zatím 14 dní, ale vidíme zjevný rozdíl. Při pohlazení srst zatím ještě zůstává na rukou, ale již se netvoří celé uvolněné chomáče. IR si moc pochvalujeme. Jsme spokojeni!

Aneta Kadlecová, Tišnov

PES – stáří, lysiny, kvalita srsti, vitalita 2/2
R143
Přípravek IR podávám preventivně i naší druhé fence a všimla jsem si u ní zlepšení kvality a zhoustnutí srsti.
Osvojili jsme si z útulku ještě čtrnáctiletého pudlíka, který měl také problémy s kůží. Srst měl prořídlou a nad ocáskem měl dvě zcela holá místa. Začali jsme mu také podávat IR. Dnes má dříve holá místa zcela zarostlá a je na svůj věk velmi čiperný. Protože nám IR už dříve pomohl, dáváme ho všem našim pejskům stále.

Eva Charvátová, Třebíč

KŮŇ – špatná kvalita kopyt – drobivá rohovina, kvalita srsti, dorostení žíní (MVDr.)
R154
Jako veterinární lékařka (se zaměřením na koně) mám s přípravkem IR četné pozitivní zkušenosti u svých pacientů, kdy jsem díky jeho účinkům pomohla k lepšímu průběhu léčby, nebo úplnému vyřešení zdravotních potíží.
Proto jsem ho použila i u vlastního koně, který trpí špatnou a drobivou rohovinou. Svého koně jsem si dovezla před rokem a půl. Jedná se dnes o 12letého hannoverského koně, mohutné stavby. V době nákupu byl bohužel ve zhoršeném výživném stavu. Na kořeni ocasu téměř neměl žíně a místo hřívy " tři chlupy". Navíc jeho kopyta byla v katastrofálním stavu s drobivou rohovinou a slabou stěnou. Rok jsem se snažila svého koně dopovat snad všemi přípravky obsahující Biotin, Zn a Síru, ale více méně bez výrazné odezvy.
Od kovářů jsem stále slýchala, jak je tento kůň i zadarmo drahý. Nicméně jsem se nevzdala a nasadila mu několik balení IR - zpočátku v dvojnásobné dávce. Po 2 měsících mu jako první narostly žíně na ocasu a zhoustla hříva tak, že se mohla zaplést při závodech do "bobků" v pravidelných rozestupech. Asi po 3 měsících bylo vidět i na kopytech lepší odrost rohoviny a překování koně jsme mohli provádět dokonce i po 7týdnech, namísto 6 :) Po asi dalších dvou měsících je na kopytech vidět lepší odrost rohoviny a zlepšení kvality.
I na svém koni jsem si potvrdila, jak mnohostranný účinek přípravek IR má. Určitě ho budu i nadále doporučovat svým pacientům :)

MVDr. Monika Najmanová, Brno