Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Nechuť k jídlu

KOČKA – přetrvávající průjmy, potíže se zažíváním, vitalita

Ragdoll, věk 1,5 roku
  Naše kočička téměř od narození trpěla průjmy. Po opakovaných návštěvách u veterináře, nám byly doporučeny dietní superprémiové  granule, ovšem žádný úspěch jsme nezaznamenali.
Poté jsme našli jiné kvalitní granule, u kterých jsme zůstali dosud. Stav se sice zlepšil, ale průjem se vyskytoval 1-2 týdně. Před nedávnem se stav opět zhoršil a následovala další návštěva a vyšetření na veterině. Bohužel opět bez dlouhodobě přetrvávajícího zlepšení.
   Poté jsme na doporučení vyzkoušeli přípravek IR. Už po týdnu užívání IR průjmy výrazně ustoupily a po 14 dnech průjem zcela vymizel. Kočička je vitálnější a již zcela bez problémů.

Mnohokrát děkujeme za méně starostí.
Jaroslav Zeman, Vyškov

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu

Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho posledním onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.    

Markéta Krejčová, Litoměřice

 

PES – zotavení po otravě, příbytek na Váze

Druhou výbornou zkušenost mám s naším psem. Ujali jsme se nalezence, který byl otrávený a opravdu jsme ho „ vytáhli hrobníkovi z lopaty“. I v jeho případě IR dobře zafungoval, když jsme po všech infůzích a lécích, které mu veterinář dal, začali podávat IR, dostal se velmi rychle zpět do dobré kondice a během měsíce přibral 5kg!!

Eva Končinská, Semily

PES – metabolická porucha trávení tuků, vitalita, příbytek na váze

Fenka čínského chocholatého psa – 2 roky.
Po téměř ročních problémech s nechutenstvím, průjmem (často krvavým) a zvracením nám veterinář diagnostikoval vrozenou špatnou činnost slinivky – špatné trávení tuků. Léčba spočívala v podávání antibiotik, prášků na průjem a dietě - kuřecí maso s rýží. Tato dieta byla po rozborech krve zakázána pro zhoršené výsledky jaterních testů. Nakonec nám bylo doporučeno specielní dietní krmení a přísný zákaz čehokoliv jiného, včetně pamlsků pro psy. Dietní krmivo ve formě konzerv ( granule zrovna fenka nevyhledává), nám odstranilo dlouhodobé zdravotní problémy, ale nechutenství přetrvávalo. Nyní jsou fence již dva roky a po vyzkoušení přípravku IR sejÍ vrátila vitalita, chuť k žrádlu a přibrala na váze. Občas dostává za odměnu různé pamlsky, piškotky apod. IR pomohl, žádné problémy se zatím nevrátily.

Jana Venkrbcová, Ústí nad Labem

PES – stáří, nechutenství, vitalita

Jsme dlouholetí chovatelé golden retrieverů. Náš momentálně nejstarší, téměř desetiletý pes, začal trpět občasným nechutenstvím a ztrátou vitality.Během venčení se loudal za ostatními a víceméně jsme ho museli "přemlouvat", aby se alespoň trochu proběhnul. Jeden z našich kamarádů pejskařů nám poradil vyzkoušet preparát IR. Již po 14 dnech podávání doporučené dávky se značně zvýšila aktivita tohoto pejska, začal žrát s obrovskou chutí a celkově projevoval mnohem větší radost ze života. Nyní, při každodenních procházkách, je vždy v čele smečky a svým temperamentem se vyrovná i těm mnohem mladším.

Eva Hubíková, Veverská Bítýška

PES – zvracení, GIT potíže, ztráta vitality, rezistence na konvenční léčbu

Fenka – střední kříženec, váha 15kg, věk 10 let – zažívací potíže. Naše Roxy začala mít z neznámého důvodu potíže se zažíváním. Začala zvracet, povšimli jsme si, že zvratky obsahovaly příměs krve. Po sono vyšetření u veterináře byl zjištěn nález v žaludku a nasazena medikace na redukci kyselosti, ( ATB nasazena nebyla). Fenka byla skleslá, neměla chuti ke žrádlu a projevovala pouze nízkou míru aktivity a zájmu o okolí – bylo vidět, že jí není dobře. Toto trvalo asi týden po vyšetření, než jsme jí na doporučení pořídili přípravek IR. Krátce po té, co jsme IR začali podávat, jsme viděli výraznou změnu. Očividně jí udělal velmi dobře. Během asi tří dnů se trávení zcela spravilo, začla opět s chutí žrát, je aktivní a není na ní vidět, že by ji cokoli trápilo. Podávání IR nám přineslo výraznou změnu, jsme velmi spokojeni, všem, kdo řeší obdobné problémy u svých pejsků rozhodně doporučujeme.

J. Skupinová, Ostrava

PES – střevní problémy, průjmy 2/3

Druhé zvířátko je kříženec pointra naší paní doktorky Garp. Od štěněte má střevní problémy, byl i operován asi v půl roce a je trvale pouze a jen na krmivu Platinum - po všem ostatním má okamžitě průjem. Nicméně i při této dietě nemá stolici vždy ideální. Se zahájením podávání přípravku IR se mu ale úžasně zlepšila, a majitelka byla nadšená.

Zuzka Nechybová - veterinární klinika Roztoky

PES - nechutenství, špatná kvalita srsti

Mám roční fenku Yorkshíra. Od malička měla potíže s krmením. Nikdy nesnědla ani minimální doporučenou dávku, musela jsem jí přemlouvat, krmit z ruky a často měnit granule, protože nové jí vždy chutnaly jen chvilku. Na základě doporučení jsem začala podávat přípravek IR. Po měsíčním užívání IR fenka schopna spořádat víc než doporučenou dávku a navíc se jí zlepšila její problematická srst. Přípravek můžu jen doporučit

Jitka Srnová, Řež - Praha Východ

KOČKA – přetrvávající průjmy, potíže se zažíváním, vitalita

Ragdoll, věk 1,5 roku
Naše kočička téměř od narození trpěla průjmy. Po opakovaných návštěvách u veterináře, nám byly doporučeny dietní superprémiové granule, ovšem žádný úspěch jsme nezaznamenali.
Poté jsme našli jiné kvalitní granule, u kterých jsme zůstali dosud. Stav se sice zlepšil, ale průjem se vyskytoval 1-2 týdně. Před nedávnem se stav opět zhoršil a následovala další návštěva a vyšetření na veterině. Bohužel opět bez dlouhodobě přetrvávajícího zlepšení.
Poté jsme na doporučení vyzkoušeli přípravek IR. Už po týdnu užívání IR průjmy výrazně ustoupily a po 14 dnech průjem zcela vymizel. Kočička je vitálnější a již zcela bez problémů.
Mnohokrát děkujeme za méně starostí.

Jaroslav Zeman, Vyškov

PES – nechutenství, ztráta srsti, apetit, vitalita

Přípravek IR jsme na základě doporučení pořídili naší roční fence německého boxera, která trpěla častým nechutenstvím a ztrátou srsti. Po necelém týdnu podávání se její stav rapidně, až neuvěřitelně zlepšil. Fenka začala žrát s chutí, krásně přibírala a je mnohem vitálnější než předtím. Také její srst je mnohem hustější a objemnější. Od té doby jsme IR zařadili do jejího pravidelného jídelníčku. Tento produkt mohu na základě zkušeností jednoznačně doporučit.

Vedran Gotvald, Pohořelice

KOČKY – kvalita srsti, apetit

Chovám krátkosrsté kartouzské kočky. Při samotných počátcích jsem od chovatelky při odběru kotěte dostal také balení IR k lepší adaptaci na nové prostředí. Balení jsem vypotřeboval poměrně rychle, protože jsem se podělil také s ostatními členy kočičí smečky. Asi půl roku poté mi na výstavě rozhodčí u kocourka opakovaně vytýkali kvalitu srsti, konkrétně nedostatečnou tuhost a hustotu. Vzpomněl jsem si na IR a opětovně ho začal přidávat do stravy všem mým kočičkám. Účinek se dostavil během čtrnácti dnů, kdy se kvalita srsti rapidně zlepšila nejenom v mém hodnocení, ale také v hodnocení sudích na výstavách. Od té doby všichni moji kočičáci pravidelně užívají IR. Navíc u jednoho kocourka se díky tomuto přípravku výrazně zlepšila chuť k jídlu, kdy po krytí zhubl téměř jeden kilogram a nemohl se dostat na svoji běžnou váhu. Teď je vše v pořádku.

Jan Kolisko, Náchod

KOČKY – průjmy, rezistence na konvenční léčbu, apetit, kvalita srsti

Posíláme informace o našich zkušenostech s prostředkem IR. Musíme říct, že jsme opravdu nadšení výsledky.
Přípravek IR jsme testovali ve skupině 14 koček, které trpěly průjmovým onemocněním. Předtím jsme vyzkoušeli škálu antibiotik, ale bez úspěchu.
Po pravidelném podávání přípravku IR v předepsaném množství, jsme zaznamenali celkové zlepšení zdravotního stavu u 12 koček po 5-6 dnech a u 2 koček po 10 dnech.
Došlo k radikálnímu zlepšení nejen konzistence trusu, ale i kvality srsti a navrácení chuti k jídlu.

Irena Novotná - Kočičí oáza o.s., Holubice

KOČKA – stáří, rozpad jater, ledviny, masivní regenerace orgánových systémů, apetit, vitalita 2/3

Podávání IR u starého těžce nemocného kocourka:
Kocourek byl původně z ulice, takzvaně vypiplaný domácí miláček, a do 16 let svého života to byl zdravý a bezproblémový přítulný domácí miláček.

Ve věku 16 let onemocněl, veterinář u něj stanovil diagnozu počátečního, a pak už progresivního rozpadu jater a ledvin z důvodu stáří. Kocourek měl časté horečky, neustupující a vyčerpávající průjmy, pak začal odmítat krmivo a jeho váha klesla na 2,5 kg. Kocourek se trápil a byl nesmírně vyčerpaný a ochablý, značně pelichal a měl nepěknou srst. Několikaměsíční léčba antibiotiky nezabírala, lékař navrhoval usmrcení-eutanásii zvířete.

Přípravek IR jsme nasadili v 17. roce jeho života, podávali jsme dvojnásobné dávky oproti doporučení. Byl to pokus o záchranu zvířete, pokus typu: "tady už není co ztratit".

Kocour začal během několika málo dnů od začátku léčby sám žrát (do té dob jsme ho krmili). Postupně se sám hlásil o jídlo, dokonce víc, než ostatní – zdravé kočky. Problémy s trávením výrazně ustoupily, přestaly vleklé a pro kocourka vyčerpávající průjmy. Celkově se zklidnil – jak se říká – spravil se, omezilo se padání chlupů. Po měkké stravě přišly znova na řadu i granulkyFitmin – HairBall a kocourek přibral téměř kilogram. Zvýšila se i jeho vitalita a zájem o ostatní čičinky v domácnosti, sám zase začal docházet do smečky, i za námi – lidmi.

Dnes již nežije (zemřel na plicní edém, v 18 letech). Ale konec života měl klidný a zřejmě bez bolestí. I v posledních dnech vypadal jako poměrně zdravý kočičí staroušek. I to byl úspěch přípravku IR, který jsem, bohužel, poznala až rok před kocourkovou smrtí. Jeho odchod
"za duhový most" byl důstojný.

Dagmar Máchová, Ostrava

KOČKA – rekonvalscene, sepse, příbytky na váze, vitalita, vyrovnanost, kvalita srsti3/3

Podávání IR u tříleté kočičky:
Tu tříletou jsme zachránili z popelnice, kde rodila (v bedně převázané špagátem!!!) koťata. Měla půl roku, byla podvyživená, měla sepsi bříška a byla zraněná. Veterinář ji zachránil, operoval a vykastroval, ale čičinka byla stále vyhublá, i po kastraci značně agresívní, špatně přibývala na váze. Markantní rozdíl nastal s podáváním přípravku IR. Dnes je to téměř pětikilové zvíře, je to krásná a zdravá kočka s nádhernou srstí, nesmírně živá a stále více přítulná. O potravu se hlásí pořád.

Dagmar Máchová, Ostrava

KOČKA – stáří, záněty, dávivý kašel, nechutenství, vitalita

Britská modrá kočka Helunka, 11,5 let
Náš rodinný mazlíček britská modrá kočka jménem Helunka, které je 11,5 let, poslední 2 roky bojovala s problémy, často se objevoval dávivý kašel, nechutenství. Měla rozsáhlý zánět dásní, který však nebyl z důvodu problémů se zuby. Krevní obraz nebyl v pořádku. Veterinářem nám byl doporučen přípravek IR, neboť léčba antibiotiky byla častá a dlouhodobá. IR používáme již několik měsíců a stav naší paní kočky, je k naší radosti, více něz uspokojivý. Časté obtíže ustoupily, zánět dásní již skoro vymizel.

Ing. Matkéta Pohl, Kamenice

KOČKY – oslabená imunita, záněty, rezistence na konvenční léčbu, vitalita, apetit, příbytek na váze

Mám chovnou stanici koček plemene ragdoll. Kocoura, kterého jsem si dovezla ze zahraničí, jsem léčila na oslabenou imunitu. Podávala jsem mu Plerasan, Sangrim a dostával injekce Zylexis, a to dlouhodobě. Jeho stav se však nelepšil. Potom jsem začala podávat přípravek od fyVetim – “IR“. Po jednom týdnu jsem zjistila výrazné zlepšení. Zároveň jsem preparát dávala i ostatním kočkám. Také u nich jsem zjistila, že jsou vitálnější a lépe přijímají potravu. Upravila se stolice a kočky mírně přibraly na váze.

Jaroslava Dobrovská, ch.s. DE-ROTTE RAC

PES - nechutenství a váhový úbytek

U rok a půl starého pyrenejského horského psa jsem začala v letních měsících pozorovat menší chuť k jídlu a posléze i úbytek váhy, ale bez průjmu a ztráty vitality. Zdravotní vyšetření byly v pořádku. Napřed jsem jeho stav spojovala s vyšší letní teplotou, pak s hárající fenou. Ale nadešel podzim, teploty klesly a feny se již neháraly, a pes stále špatně žral. Naši psi jsou na BARFu, ale přesto jsem zkusila i různé druhy granulí, ale výsledky žádné. Nakonec jsem nasadila přípravek IR. Po 14 dnech dostal znovu chuť k jídlu a pomalu začíná opět nabírat na váze. S tímto přípravkem mám velice pozitivní zkušenosti, již mnohokrát našim psům velmi pomohl.

Lenka Filipová, Uničov

PES – imunita, zažívání, nechutenství

Náš pejsek užívá IR dlouhodobě a musím napsat, že jsme velice spokojeni. Váží 2,5 kg, je to rasa boloňský barevný a má 9 let. Tento produkt nám doporučila paní doktorka, protože měl problémy s imunitou a zažíváním.Pejsek už po pár dávkách tohoto produktu začal více baštit, je plný elánu a vitality. Jsme spokojeni a mohu opravdu jen doporučit.

Věra Urbánková, Karviná

PSI – kvalita srsti, apetit, odstranění neg. účinků po vakcinaci
R9
Vlastním chovatelskou stanici AKITA INU a přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem začala podávat v době, kdy pejsci línají. V tomto období se škrábou a vytvářejí se jim strupy. Po použití 2 balení IRje vše v pořádku, srst je jemnější, hustější a lesklejší. Tké jsem zaznamenala větší apetit k jídlu a velmi se mi osvědčil i po vakcinaci, kdy vymizely příznaky jako zvracení a apatie. Nyní IR používám pravidelně.

Věra Smolíková, www.akity-inu.cz

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita
R12
Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.

J. Kašáková, Stupno

PES – kvalita a pigmentace srsti, vitalita
R14
IR jsme také kopili naší fence Čínského chocholatého psa. Je alergická na rybí tuk a ryby vůbec. Hledali jsme nějaký vhodný preparát na zlepšení kondice. Hlavně v době kdy čekala štěňátka. Po podávání IR se zlepšila její kvalita kůže a i barva srsti a byla mnohem vitálnější. Od té doby jí IR též přidáváme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – průjmy, nadměrné línání/kvalita srsti, panostotoda
R19
Alice, fena - kříženec německého ovčáka 1,5 roku – černá
Prakticky od malička měla problémy s průjmy (po čemkoli mimo běžné krmivo i po pamlscích, či piškotech). Především jsme ale IR pořídili protože máme psa v bytě, nadměrně línala a neustále jsme museli dokola uklízet všudypřítomné chlupy. Po zahájení podávání IR se cca do dvou týdnů upravilo trávení a průjmy zcela vymizely – a to i poté když dostane nějaké pamlsky.
Mimo jiné nám veterinář krátce předtím diagnostikoval panostitidu, která se projevovala kulháním - napadáním na obě přední nohy. Po dobu 8mi dnů byla podávána ATB souběžně s IR. Během této doby kulhání zcela odeznělo, veterinář byl překvapen takto rychlou pozitivní změnou.
Co se týče srsti, tak cca po 4-6ti týdnech nasazovala novou srst a kompletně přelínala. Pokračovali jsme v podávání a dnes má neporovnatelně kvalitnější srst, nádherně lesklou, až namodrale hlubokou havraní čerň – takovou barvu dříve neměla. Na slunci se zářivě leskne, častokrát nás při venčení zastavují kolemjdoucí..
Nejvíc nás ale potěšilo, že přestala “pouštět chlupy“ a my konečně nemusíme stále dokla uklízet. Dříve, když skočila na deku, byla plná chlupů, dnes najdeme sem tam nějaký. Alice je celkově ve vynikající kondici.
IR na základě naší zkušenosti vřele doporučujeme všem, kteří chovají psy a kočky, či jakékoli jiné chlupáče v bytě.

Zbyněk Pechánek, Brno

PES – podrážděné štěně, neduživé, průjmy, kvalita srsti (MVDr.)
R22
Jack – pes, kříiženec, 11 mesicu
Jack byl adoptovaný z útulku, když byl ca. 8 týdnů starý. Tam byl umístěn přibližně v 5 týdnech. Byl odčervený, čipovaný a při odběru vážil 900g – teď v 11 měsících váži 11kg. Byl silně podvýživený, vyhublý s matnou srstí. Trpěl průjmy. Byl mu ihned nasazen IR v krmení - Hill’s I/D a antibiotika na krvavý průjem. Po pár dnech přestal žrát a začal se nafukovat. Nebyla nasazena žádná další medikace, pouze zateplování a IR ve stříkačce aplikován přímo do tlamy – 2g na den. Problém s nafukováním vymizel během 2 dnů – dostával i rekonvalescentní náhražku krmení - vrátila se mu chuť k jídlu, ale mel vracející se průjem. IR se podával neustále každý den. Po změně krmení a odčervení přibližně po 14 dnech průjem ustoupil a následně po dalších 14 dnech úplněvymizel. Dnes již bez IR nemůže být, protože se mu během pár dní vrací průjem, pokud IR nemá. Nepomáhaly ani změny krmení, ani žádné diety. Teď už je to zdravý, hyperaktivní pes s krásnou, lesklou, hebkou srsti.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

KOTĚ - inf. Rýma (MVDr.)
R28
Přípravek IR byl nasazen na inf. rýmu u kotěte s inapetencí nereagující na týdenní ATB terapii / amox.clav./ Mukopurulentní výtok z očí a z čenichu rapidně ustoupil již v prvním týdnu podávání. Inicální dávka 1g ráno a 1g večer bez ATB terapie. Po týdnu snížena dávka na 1g denně. Majitelce bylo doporučeno podávání IR ještě 14 dní. Při kontrolním vyšetření již kotě nevykazovalo klinicképříznaky inf.rýmy a přibralo z 1,7kg na 2kg .

MVDr. Zdeněk Blažek ml.
Veterinární ordinace Velké Pavlovice

PES – abnormální reakce na stresové podněty, vitalita, špatný metabolismus ½
R72
Dobrý den,
chtěla bych se podělit se zkušenostmi s podáváním IR naší 5- leté fence Sáře. Podávat jsme ho začala fence před rokem - kdy měla hodně špatné jaterní testy, byla vyhublá, stále se třásla, všeho se bála - těžko zvládala stres -jakkoliv hlučné zvuky jí děsily. Byla jsem z toho nešťasná, nevěděla jsem, jak jí mám pomoci. Přípravek IR jsem podávala zhruba rok. Po prvním týdnu podávání došlo ke zlepšení psychického stavu fenky. Začala být veselá, přestávala se pomalu bát. Měla jsem z prvních úspěchů obrovskou radost. Díky špatným jaterním testům jsem se rozhodla podávat IR dlouhodobě. Nyní to je rok - fenka opravu vypadá spokojeně - chová se vesele - stres je pryč. Fyzicky je taky v dobré kondici, není už vyhublá. Jsem ráda, že je ze Sáry opět naše spokojená fenka.

Daniela Dušková, Horní Čermná

KOČKY – kvalita srsti, apetit
R85
Chovám krátkosrsté kartouzské kočky. Při samotných počátcích jsem od chovatelky při odběru kotěte dostal také balení IR k lepší adaptaci na nové prostředí. Balení jsem vypotřeboval poměrně rychle, protože jsem se podělil také s ostatními členy kočičí smečky. Asi půl roku poté mi na výstavě rozhodčí u kocourka opakovaně vytýkali kvalitu srsti, konkrétně nedostatečnou tuhost a hustotu. Vzpomněl jsem si na IR a opětovně ho začal přidávat do stravy všem mým kočičkám. Účinek se dostavil během čtrnácti dnů, kdy se kvalita srsti rapidně zlepšila nejenom v mém hodnocení, ale také v hodnocení sudích na výstavách. Od té doby všichni moji kočičáci pravidelně užívají IR. Navíc u jednoho kocourka se díky tomuto přípravku výrazně zlepšila chuť k jídlu, kdy po krytí zhubl téměř jeden kilogram a nemohl se dostat na svoji běžnou váhu. Teď je vše v pořádku.

Jan Kolisko, Náchod

PES – novotvar, regenerace, rekonvalescence, apetit, vitalita ½
R90
Přípravek IR jsme začali podávat našemu jezevčíkovi (15 let) poté, kdy se mu letos v květnu objevila na krku velká boule. Nejdříve se veterinář domníval, že se jedná o zvětšenou uzlinu. Bral dvoje antibiotika, ale ani jedny nezabraly. Bylo nám doporučeno vyzkoušet nějaké přípravky na zlepšení imunity. Začali jsme mu podávat IR (ze začátku dvojitou dávku). Uzlina se mu během krátké chvilky výrazně zmenšila (téměř nehmatná). Po nějaké době se bohužel uzlina začala opět zvětšovat, proto mu na veterině provedli biopsii a zjistili, že se nejedná o zvětšenou uzlinu, ale o neprůchodnost slinné žlázy. V té době na tom byl jezevčík už hodně špatně - nechodil a nežral. Veterináři mu část tekutin z boule odsáli a opět jsme nasadili zvýšenou dávku IR. Boule se nám zcela neztratila, ale pejsek je vitální, běhá, žere a chce si hrát.

Jana Májová, Chotěboř

PES - nechutenství a váhový úbytek
R173
U rok a půl starého pyrenejského horského psa jsem začala v letních měsících pozorovat menší chuť k jídlu a posléze i úbytek váhy, ale bez průjmu a ztráty vitality. Zdravotní vyšetření byly v pořádku. Napřed jsem jeho stav spojovala s vyšší letní teplotou, pak s hárající fenou. Ale nadešel podzim, teploty klesly a feny se již neháraly, a pes stále špatně žral. Naši psi jsou na BARFu, ale přesto jsem zkusila i různé druhy granulí, ale výsledky žádné. Nakonec jsem nasadila přípravek IR. Po 14 dnech dostal znovu chuť k jídlu a pomalu začíná opět nabírat na váze. S tímto přípravkem mám velice pozitivní zkušenosti, již mnohokrát našim psům velmi pomohl.

Lenka Filipová, Uničov