Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Onemocnění ledvin

KOČKY – kondice, zlepšení hodnot ledvinových testů
R17
Téměř dvanáct let mám chovnou stanici mainských mývalích koček.. Naše smečka má po celý rok volný přístup do venkovních výběhů. Abych posílila její imunitu, začala jsem loni na podzim všem dospělým kočkám dávat IR. Sice jen v poloviční doporučené dávce, ale i ta postačila, aby zimu přečkaly bez problémů a jarní línání srsti zvládly naprosto v pohodě. Dokonce jeden z našich kocourů, který léta bojuje s problémy s ledvinami, měl na jaře testy podstatně lepší než kdykoliv předtím. IR doporučuji všem, kteří si od nás berou koťátka .

Eva Končinská, Semily

PES – rekonvalescence, podpora imunity a vitality (MVDr.)
R32
Preparát IR mi poprvé doporučila kamarádka veterinářka pro mou starou fenu, která se zotavovala po léčbě zánětu močových cest. Nasadila jsem jí podpůrnou terapii IR a velmi brzy bylo vidět, že je celkově čilejší, aktivnější, jako by omládla a záněty už se jí nevrátily. Od té doby jí ho dávám kdykoliv mám pocit, že potřebuje trochu podpořit a výsledky jsou okamžitě vidět. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a doporučuji ho na podporu organismu zvířatům svých známých i svým zvířecím pacientům.

MVDr. Zuzana Rezková

KOČKA – hypertyreóza, apetit
R135

Kočka, 9 let byla v lednu 2015 na operaci se štítnou žlázou pro hypertyreozu. Zvětšený lalok ji odoperovali a měsíc nato se jí zvětšil ten druhý, zbylý. Navíc po operaci má velké problémy s ledvinami a paní doktorka mi nedávala moc naděje, že bude kočička dlouho živa. Doporučila mi na ledviny ještě kapky ze sibiřských bylinek, které kombinuji s preparátem IR. Kočička je sice hubená, méně se pohybuje, ale má apetit a žije už od té doby téměř rok.

Marie Šroubková, Plzeň

PES – Alergie, potravinová přecitlivělost, kopřivky, úporná svědivost 1/2 + foto
foto (159)
Fena, Americký stafordšírský teriér 5 let - Fenečka zachráněná z množírny, která si sebou nese problémy s trávicím traktem, alergii na kuřecí maso, lepek a alergii na vlhko. Od počátku co jsme si ji v roce a půl přivezli, ji trápily kopřivky po celém těle a nadměrná svědivost a citlivost kůže. Řešily jsme to koupelí v různých šamponech, ale spíš se to vždy zhoršovalo... než jsme prokázaly alergie a hlavně tu na vlhko. Celé dny a noci nespala, jak se pořád drbala dokola o krvavých rozdrápaných šrámech po celém těle ani nemluvím. Abychom se obě úplně nezbláznily, dostávala antihistaminika. A jelikož jedna žabka už přípravekIR brala, dostala ho i druhá. Už po pár dnech od nasazení se nám alergické reakce dost utlumily a rozdrásané rány se nám začaly krásně hojit. Dál jsme pro jistotu na granulkách, které neobsahují kuřecí maso a obiloviny, ale když ji synovec obšťastní kusem rohlíku, nemusíme hned letět na veterinu. Další problém, který nás často trápil, byly ledvinové kameny. Jejich tvorba po nasazení IR se také značně omezila a už pár měsíců s tím nemáme žádný problém.

Zdravíme - Zdenka Jantošovičová, Brno

PES – chronické selhávání ledvin, ledvinové kameny, příbytek na váze, regenerace, rekonvalescence, inkontinence, artróza 2/2 + foto
R160 + foto (R159)
Fena - Anglický bulteriér 9 let - Od 5 let byla naší bulině diagnostikováno chronické selhávání ledvin s pravidelnou půlroční kontrolou. V podstatě nám ledviny fungují na 200% a dochází k jejich přetěžování a postupnému ničení. Jako správný ledvinář, má zakázané maso a v omezeném množství může mléčné výrobky a vajíčka. I přes nasazenou renální dietu, byly výsledky testů dost špatné a docházelo i k razantnímu váhovému úbytku. K přípravku IR jsme se dostaly díky radám děvčat z našeho cvičáku a tak jsme ho nasadily. Už 4 roky fungujeme pouze na renální dietě a přípravku IR, ačkoliv by už měla mít nasazené medikamenty. I váha se jí během pár prvních měsíců užívání vrátila zpět a dokonce i nabrala nějakou svalovou hmotu. Zatím se nám tedy pilule úspěšně vyhýbají a obě doufáme, že to ještě chvíli vydrží. Náš pan veterinář zatím nechce prášky nasazovat, pokud to nebude nezbytně nutné a podle jeho slov se se svou chorobou bulina pere docela obstojně. Každopádně se nám IR osvědčil i u dalších problémů, které nás trápily: krvavé mozoly na předních tlapkách - sice je máme pořád, ale už nám alespoň samovolně nepraskají a nekrvácí; hematom na uchu - za živa nám děvčata na veterině řezali ucho, aby mohla krev volně vytékat - nyní měsíc po zahojení a dokonce se nám ucho ani nezklopilo; artróza v zápěstí - nasadili jsme sirup přímo na tyto problémy, přesto stále kulhala a měla bolesti - po delší době užívání IR nám vadí jen změna počasí a pokud je nejhůř tlapku namažeme; inkontinence ... né, že bychom se jich zbavily úplně, ale kapky Propalin nemusíme dávkovat 3x denně, ale stačí nám pouze večer.Obě naše holky teď fungují bez větších problémů, což nejvíc těší mě.

Zdravíme - Zdenka Jantošovičová, Brno