Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Onemocnění očí

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu

Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.    

Markéta Krejčová, Litoměřice

PES –Diabetes Melitus –(Cukrovka), Průjmy, Výtoky z očí +FOTO

Vinou používání nesprávného /humánního/ glukometru, jsem při nastavení diety a aplikace inzulinu (3x denně krmení, 2xdenně odběr krve, vyhodnocení glukometrem + 2x denně inzulin (Caninsulin) injekčně) udržoval mého pointra Glena na hodnotách kolem domnělých 10 jednotek – což jsem se dovědělaž téměř po 10 měsících, díky vyšetření krve na VŠVF – Brno, na kalibrované laboratorní diagnostice, že to co mi ukazoval glukometr jako hodnotu 10, bylo ve skutečnosti kolem 20!!! – tedy hodnoty zcela neslučitelné s dlouhodobějším přežitím zvířete.

Vyjádření endokrinologa k případu pointra Glena
Vzhľadom na dlhotrvajúci výskyt hypergklykémií (hodnoty nad 20 mmol/l) u Glena by sa dalo predpokladať, že sa v priebehu krátkeho obdobia u neho rozvinie metabolický rozvrat, ktorý by bez intenzívnej liečby neprežil (určite nie také dlhé obdobie). Dá sa uvažovať, že vzhľadom k tomu že nedostával nič iné okrem inzulínu v nedostatočných dávkach prispela kontinuálna aplikácia „IR“ k relatívnej stabilizácii a spomaleniu prejavu komplikácií diabetu.
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno
Glena jsem si osvojil v jeho 6ti letech na kůlinice z JIPky (předchozí majitel, se ho zřekl a chtěl ho zastřelit – měl ho jako “pracovního psa“), ve stavu těžké podvýživy (byl jako kostřička – viz fotky) po kolapsu střev a dlouhodobém průjmování (nic v sobě neudržel), s získanou cukrovkou a chronickými výtoky z očí.

Hned od prvního dne jsem mu nasadil „IR“ ve zvýšené dávce s tím, že mu byl pak po celou dobu jeho života podáván kontinuálně. Prakticky bezprostředně ustaly průjmy. Poměrně rychle odezněly též žluté hnisavé výtoky z očí. Postupně se nám podařilo přibrat na váze (na přijatelnou úroveň) a i přes následné oslepnutí žil naprosto plnohodnotný život. Jako bývalý lovecký pes byl velmi inteligentní a citlivý, s výbornou prostorovou orientací – zřejmě dle akustiky a nacvičených povelů. Kdo nevěděl, obvykle ani nepoznal, že je Glen slepý. Žil, žral s obrovskou chutí, při každé příležitosti - zjakékoliv změny (když jsme šli ven, když jsme šli domů, do auta, z auta, samozřejmě při krmení) projevoval radost a dobrou náladu. Dokonce i v neznámém terénu jsme chodili z 90% bez vodítka. Bral jsem ho všude s sebou. Do práce, na jednání, po cestách, po hotelích. Jízdu autem miloval – aby ne, měl pro sebe celé zadní sedačky .
Navzdory fatálním chybám v prvních deseti měsících ve vyhodnocování odběrů krve, tím špatně dávkovanému inzulinu a neustálé hyperglykemii, což jsem se dozvěděl až zpětně, jsme tuto situaci v porovnání s tím, co by se dalo očekávat, tedy stejně tak fatální průběh a Glenův rychlý konec, jsme situaci zcela neuvěřitelným způsobem ustáli. Patrně díky masivnímu efektu podpory regenerativních procesů všech orgánových systémů navozených každodenním podáváním IR.
Jsem přesvědčený, že jen a pouze, a pokud ne pouze, tak zcela lvím podílem díky „IR“ se mnou Glen pobyl krásných 5let a užili jsme si to spolu prakticky do posledního dne. Odešel mi v 11-ti letech na náhlou mozkovou příhodu. 11 let by byl celkem slušný věk i na zdravého pointra, natož u Glena, který díky výše popsanému málem nepřekonal své šesté narozeniny..
Byl pro mně naprosto výjimečným tvorem a osudovým psem. Byl pro mě srdeční záležitostí a zároveň živoucím důkazem, že IR naprosto mimořádným způsobem funguje a je schopen zvrátit stav i v situacích, kdy už se zdá vše ztraceno.
Ostatně, nejsem zdaleka sám, kdo má podobnou zkušenost a prostřednictvím IR přivedl opět k plnohodnotnému prožívání psího, kočičího, nebo koňského života takové jedince, nad kterými už ostatní “zlomili hůl“ .

Jan Fučík, Brno
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno R5

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)
R16
Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.

MVDr. Monika Najmanová

PSI – oči, dermatitidy, kvalita srsti, hemeroidy
R82
Chtěla bych se podělit se svou zkušeností s přípravkem IR. Mám tři starší fenky -bullteriérku a francouzské buldočky. Nejstarší 11letá buldočka kromě toho, že už má problémy s klouby, má problémy se zakalením oči, dermatitidou, kterou jsme léčili v průběhu života kortikoidy, takže srst už nebyla pěkná. Velkým problémem byly hemoroidy. Zbylé dvě dvě měly podobné problémy v menším rozsahu.
Již po 14 dnech podávání IR všechny tři fenky začaly být vitálnější, mají větší chuť k jídlu, jsou pohyblivější. Ale to nej je, že srst se opravdu rapidně zlepšila, všechny jsou krásně lesklé, nedrbou se, netvoří se jim záněty na kůži. A seniorce se konečník zahojil tak, že jsem to nemohla pochopit. Oči jsou čisté, jasné. V tomto případě nelituji peněz, které jsem zaplatila, už teď se mi to několikanásobně vrací.

Děkuji, Vaňousová Věra, Plesná

KŮŇ – autoimunitní keratitida (MVDr.)
R95
Více jak 2 roky se starám o plemenného hřebce ve sportovní zátěži, který trpí od mládí opakovanou autoimunitní keratitídou. Hřebec byl několikrát ošetřen na klinice, ale záchvaty se stále vracely. Před rokem, když jsem se ke koni dostala poprvé a léčila opět záchvat keratitídy, jsem majitelce doporučila, jako podporu léčby, užívat přípravek IR, k podpoře imunity oka. Hřebec užíval IR 3 měsíce, během nichž se zvládl vyléčit daný záchvat keratitídy a během užívání již žádný jinný nedostal. Za půl roku od ukončení léčby se majitelka i s koňmi přestěhovala do Rakouska. Hřebec sportoval v soutěžích všestrannosti na úrovni CCI++. Po měsíci v nové stáji se vrátil záchvat keratitídy, který dokonce progredoval v hluboký vřed.Hřebec musel být hospitalizován na klinice, kde podstoupil 2 operace oka a stav byl velmi vážný. Hrozilo doživotní poškození zraku. Majitelka mě opět zkontaktovala a domluvili jsme se na dalším užívání přípravku IR. Po jeho nasazení se začal stav po operaci rapidně zlepšovat do té míry, že i rakouští kolegové museli uznat blahodárný vliv IR na hojící se vřed a keratitídu kolem. Po měsíci užívání bylo až neuvěřitelné zlepšení stavu oka. Trvalé následky budou úplně neznatelné a hřebec se bude moci vrátit ke sportovní kariéře.S majitelkou jsme domluveni na dlouhodobém užívání IR, vzhledem k tomu, že hřebec bude vystavován stresu (závody a možné připouštění) a možnosti oslabení imunity v závislosti na něm.

MVDr. Monika Najmanová

KŮŇ - EHV 2, zánět oka, reztistence na konvenční léčbu
R101
Valach 8let - zánět oka zdiagnostikovaný EHV 2 v oku a v krvi. Během naordinované léčby oka (přítmí,žádné přímé světlo, kapání a mazání dle doporučení kliniky) se oko spíš zhoršovalo a valach viditelně se necítil dobře kvůli bolavému a neustále slzícímu oku, které na léčbu nereagovalo, naopak se zhoršovalo. Po týdnu, na vlastní zodpovědnost, kdy léčba spíše vedla k přitížení, se mu začal podávat přípravek IR v obvyklé dávce a zachovalo se jenom přítmí a nadále bez přímého slunce. Cca do 10ti dnů bylo oko o 80 % lepší a po 3 týdnech bylo úplně v pořádku a to i po celodenním pobytu na slunci na pastvině. Valach zatím 600g balení ještě nedobral a oko je stále zdravé.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – otitidy, výtoky z očí, zánět slinné žlázy
R134
Hovawart pes, ve dvou letech měl zánět na plicích, který byl přeléčen ATB, po kterých ustoupil, ale následně se po cca 2 týdnech objevil zánět v uších, přeléčen taktéž ATB, ale jak se ukázalo, zánět se zřejmě jen stěhoval, protože po dalších 2-3 týdnech se objevil hnisavý výtok z očí.
V té době jsem ještě neměla IR vyzkoušený. Opakované podávání ATB vedlo do začarovaného kruhu, další návštěvy veterináře a následné podávání probiotik nevedlo ke stabilním výsledkům a začalo být finančně velmi náročné. Proto jsem se rozhodla přípravek IR vyzkoušet. Už po několika dnech jeho podávání začaly potíže ustupovat, následně se žádný zánět neobjevil a pes byl dlouhou dobu v pořádku.
Dnes je mu 5 let, má 45 kg a zhruba před půl rokem jsme řešili nadměrné neustálé slinění (sice sekret čirý a nehnisavý, nicméně všudypřítomný). Veterinář zjistil zduření slinných žláz. Podali jsme ATB s tím, že ale problém může mít několik různých příčin a tak se jednalo spíš o pokus, zda ATB zaberou. Zabraly, ale po doléčení se problém vrátil po pár dnech. A tak jsem opět sáhla po přípravku IR. Slinění i zduření zmizelo a nevrátilo se, aspoň zatím.

Libnarová, Hrádek nad Nisou