Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Rezistence na konv. léčbu

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění

Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky,  kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce  již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a  zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny,  hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně  neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na  doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.
Kateřina Tejkalová, Žebětín

PES – kožní problémy, bradavice, uhříky, potravinová intolerance, vitalita, kvalita srsti

Chovám tibetské teriéry. U jedné fenečky se na kůži objevily, bradavičky, uhříky a zvýšená svědivost kůže. Fenečka má i citlivé zažívání na změnu v jídle reaguje zažívacími problémy. Veterinář tento stav neshledal nijak závažný, prý se s tímto problémem potýká daleko více psů, podávání kortikoidů na zklidnění svědění jsem však zamítla.
Vyzkoušela jsem různé přípravky např. Dermanorm, Kornch olej, biotin, pupalku, svědivá místa stříkat koloidním stříbrem, koupání ve veterinárních šamponech atd.
Omezila jsem podávání pamĺsků, přešla jsem na hypoalergenní krmivo, vyzkoušela jsem různé značky žádná se bohužel neosvědčila. Nyní dávám vařenou stravu.
Hledala jsem dál přípravek na přírodní bázi, který by pomohl zlepšit naše potíže. Na webu jsem objevila přípravek IR. Rozhodla jsem se ho vyzkoušet, nemohla jsem už nic ztratit spíše získat.

Po dvou týdnech užívání jsem byla velice mile překvapena, svědivost pomalu ustávala bradavičky zasychaly a postupně se ztrácely, srst získala na kráse byla pevnější s leskem, lépe se udržovala. Zažívání se zklidnilo. Nyní podávám druhé balení, nedalo mi to a dala jsem ochutnat starší fenečce která sice nemá žádné zdravotní problémy, ale poslední dobou je pohodlnější moc se ji nechce na vycházky, spíše by lenošila. A teď je z ní „čertice“ celkově omládla.
I manžel který se stavěl k podávání IR skepticky zaznamenal změnu a nyní je to právě on který hlídá aby děvčata dostala svoji "medicínu". Jsem velice ráda, že jsem našla to co jsem hledala - tedy přípravek na přírodní bázi, který opravdu funguje !
Přípravek IR mohu všem doporučit !

Hana Ohainková, Soběšice

KOČKA – přetrvávající průjmy, potíže se zažíváním, vitalita

Ragdoll, věk 1,5 roku
  Naše kočička téměř od narození trpěla průjmy. Po opakovaných návštěvách u veterináře, nám byly doporučeny dietní superprémiové  granule, ovšem žádný úspěch jsme nezaznamenali.
Poté jsme našli jiné kvalitní granule, u kterých jsme zůstali dosud. Stav se sice zlepšil, ale průjem se vyskytoval 1-2 týdně. Před nedávnem se stav opět zhoršil a následovala další návštěva a vyšetření na veterině. Bohužel opět bez dlouhodobě přetrvávajícího zlepšení.
   Poté jsme na doporučení vyzkoušeli přípravek IR. Už po týdnu užívání IR průjmy výrazně ustoupily a po 14 dnech průjem zcela vymizel. Kočička je vitálnější a již zcela bez problémů.

Mnohokrát děkujeme za méně starostí.
Jaroslav Zeman, Vyškov

PES - Panostitida

Zkušenost s přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, který jsem použil na léčení panostitidy mladého rotvajlera. Můj desetiměsíční rotvajler začal pokulhávat na levou přední nohu, časem už bylo kulhání trvalé a stupňovalo se. Rentgen prokázal panostitidu - onemocnění okostice dlouhých kostí, postihující štěňata velkých plemen. Přešli jsme na krmivo se sníženým energetickým obsahem a nasadili kloubní výživu. Ovšem ani po měsíci nebyla vidět žádná změna. Pes stále výrazně kulhal. Veterinář nám dal na týden Carprodyl na utlumení zánětu a bolesti. Ve stejnou dobu jsem na internetu narazil na přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, který jsem začal neprodleně podávat v iniciační (dvojnásobné) dávce. Zhruba 6. den podávání „IR“ začalo kulhání ustupovat. Po měsíci podávání „IR“ a kloubní výživy obsahující kyselinu hyaluronovou je kulhání již téměř pryč.

Martin Havlín, Otvovice  R3

PES 8 letý samec velškorgi, perianální píštěle, kvalita srsti (MVDr.)
R6
3 týdny trvající tvorba perianálních píštělí nereagující adekvátně na lokální ATB terapii a imunostimulancia. Po přidání přípravku IR se stav po týdnu výrazně zlepšil a po 14 dnech byly léze zcela vyhojeny, samozřejmě s adekvátní, ale stále stejnou lokální ATB terapií. Majitel navíc uvedl, že se výrazně zlepšila kvalita srsti.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

KOČKY – léze v tlamě nereagující na konvenční léčbu + FOTO
R7
Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mé zkušenostis přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Máme chovnou stanici perských koček, takže velká frekvence zvířat. Když se nám narodila v loni koťátka, po dvou měsících se dvěma koťátkům objevila léze na patře. Jedné kočičce se ztratila, ale kocourkovi začala narůstat. Veterinář ordinoval ATB a kortikoidy, dále jsem po poradě s veterinářem ve snaze zkusit vše, co by mohlo pomoci, jsem aplikovala humánní prostředky na záněty dutiny ústní. Po měsíci se to ale nikam nehýbalo. Postupem času kocourek sice apetit neztratil, ale začal špatně polykat. Léze se začaly rozšiřovat po celé tlamičce, navíc z toho cosi vytékalo jako při hnisavé angině a začalo mu silně zapáchat z čenichu. Když už veterinář nemohl nic dalšího poradit, rozhodla jsem se vyzkoušet IR. Původně jsem mu nevěnovala příliš pozornosti, ale po pročtení e-mailů s recenzemi jsem hoobjednala. Kocourovi ho podáváme dnes již 17.den. Léze, která byla na jazyku zmizela hned následující den po prvním podání. Ostatní léze se podstatně zmenšily, přikládám fotky pro srovnání. S podáváním IR budeme nadále pokračovat, dokud zcela nevymizí.
Vřele doporučuji pro každého chovatele, který má zvířecího kamaráda a má s ním nějaké zdravotní problém tohoto typu.

Věra Kopečná, Klatovy

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

PES – panostitida
R25
Máme 9 ti měsíční štěně NO, asi v 5ti měsících začal kulhat a přední nohy měl jako dřevěné. Veterinář konstatoval panostitidu .Nejdříve jsme upravili stravu a potom došlo i na nesteroidy a antibiotika, ale očekávaný účinek se nedostavil. Cca měsíc jsme mu podávali MSM, ovšem taktéž bez efektu. Asi před měsícem jsem se dověděla o preparátu IR. Začala jsem ihned podávat 1g/ 10kg a do týdne přestal náš chlapeček kulhat. S podáváním IR stále pokračuji a výsledky jsouznatelné.Dřívější problémy jsou pryč. Vřele doporučuji.

Jana Krejčí, Opatovice

KOTĚ - inf. Rýma (MVDr.)
R28
Přípravek IR byl nasazen na inf. rýmu u kotěte s inapetencí nereagující na týdenní ATB terapii / amox.clav./ Mukopurulentní výtok z očí a z čenichu rapidně ustoupil již v prvním týdnu podávání. Inicální dávka 1g ráno a 1g večer bez ATB terapie. Po týdnu snížena dávka na 1g denně. Majitelce bylo doporučeno podávání IR ještě 14 dní. Při kontrolním vyšetření již kotě nevykazovalo klinicképříznaky inf.rýmy a přibralo z 1,7kg na 2kg .

MVDr. Zdeněk Blažek ml.
Veterinární ordinace Velké Pavlovice

PSI – kožní problémy, infekce, kvalita a pigmentace srsti
R34
Měli jsme kožní problémy, citlivost ke kvasinkové či stafylokokové infekci.
Chovám hladkosrsté jezevčíky a již několik let bojuji u fenky s kožními problémy a osrstěním vlivem hormonálních výkyvů obecně.
Vyzkoušela jsem podávání biotinu, olejů - losos, pupalka, ostropestřec, dotaci zinku, bylinky na srst , speciální šampony, krémy, ATB, krmení ultrapremiových, hypoalergeních granulí Firstmate.
Vše zabralo tak nějak trochu, nastalo mírné zlepšení, ale bohužel nikdy markatní, výrazné zlepšení na kůži či srsti nepřetrvalo.
Před 3 měsíci během používání ATB na stafylokokovou infenci v meziprstí jsem na doporučení známé nasadila i přípravek IR. Během dvou týdnů začla feně růst hustá srst i na břiše - kde jako hladkosrstý tvor mívala většinou jen pár chlupů!
Dnes je tak bohatě osrstěná, že se jí srst i lehce vlní na zátylku. Podpaží kde byla roky jen holá kůže bez chlupů zarostlo, meziprstní prostory taktéž. Ustalo svědění a srst je na omak hedvábná, sametová. Barvy jsou velmi výrazné. Takřka nelíná, což je velmi milý bonus!
Jsem přesvědčená, že je to jen díky podávání IR - to byl jediný rozdíl při podávání doplňků od minulých výskytů problémů.
Vždy jsem hledala, pokud to šlo přírodní doplňky a myslím, že jsem našla to pravé. Doporučuji ho s klidným svědomím svým známým i všem dalším chovatelům, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Veronika Robertsová, Ústí nad Labem

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

PES – kožní problémy, atopický ekzem, rezistence na konvenční léčbu (MVDr.)
R46
Fena West highland terier, 10 let - fena již pár let trpěla atopickou dermatitidou léčenou veterinářem. Její nemoc dospěla do stádia, kdy měla vypadanou srst a kůže byla na různých místech popraskaná s výtokem někdy i hnisajícim. Jelikož ani kortikoidy nezabíraly, majitelé se rozhodli vyzkoušet na doporučení přípravek IR. Již po pár dnech byla fena výrazně veselejší a po měsíci užívání IR se jí vyhojily kožní rány. Teď po pěti mesících užívání je fena znovu kompletně osrstená a dle majitelů "už vypadá znovu jako westík a hlavně “nepáchne".

MVDr. Katalin Cornett EBW

KŮŇ – astma, chronická dušnost, rezistence na konvenční léčbu (MVDr.)
R47
Kůň, valach 12 let - diagnostikovaná chronická dušnost, minulý rok aplikovány kortikoidy do svalu - injekčně. Tehdy se jeho stav trochu po aplikaci zlepšil. Tento rok mu již kortikoidy v jeho dýchacích problémech neulevily, ba naopak poprvé se kůň během tohoto léta začal i dusit - mlátil hlavou o prsa. Již po dvou dávkách přípravku IR se kůň přestal dusit a poslechový nález ve srovnání s minulým rokem je také lepší. Momentálně kůň dostává IR teprve 2 týdny, ale žádné známky dušení se po tuto dobu neobjevily. Postupně se vrací do práce a je nadále sledován.

MVDr. Katalin Cornett EBW

KŮŇ – kašel, dušnost, astma, osvalení (MVDr.) - reference část 1
R53
Čtyřletý valach - kůň s dýchacími potížemi a kašlem které se dle majitelky objevily poprvé ve dvou letech kdy ho ještě nevlastnila , tehdy byly řešeny neznámo jak. Kašel se objevoval sporadicky a bylo provedeno i endoskopické vyšetření s negativním nálezem. Několik měsíců po koupi se kašel začal objevovat častěji, až kůň přestal být schopen normální práce bez kašle a zadýchání se. Při prvotním vyšetření mnou, byl poslechově pozitivní na šelesty v exspiriu a také měl sýpací šelesty slyšitelné i pouhým přiložením ucha k nozdrám, bez teploty. Byla započata léčba s ACC, ATB a přípravkem IR. Již po 2 dnech přestal kašlat a sípání vymizelo úplně. Poslechově byl negativní po dvou týdnech a IR dobral na celý měsíc. Prozatím bez relapsu a schopen normální práce pod sedlem. Dále byl pozorován pro majitelku překvapivý účinek IR a to, že kůň podstatně přibral na váze při jeho normální krmné dávce, toto se řešilo úpravou krmení.

MVDr. Katalin Cornett EBW

KŮŇ – kašel, dušnost, astma, osvalení (MVDr.) - reference část 2
R54

Dvanáctiletý valach - pokračování minulé zprávy - u tohoto valacha se po 3 týdnech znovu objevily dýchací potíže s kašlem a dušením. Terapie byla rozšířena o kortikoidy per os, Ventipulmin (dvě balení), ATB a přípravek IR na jeden měsíc. Poté jsme přešli na inhalační bronchodilatátory, ale bez IR se pořád vracel kašel. Nyní byla doplněna terapie inhalačními kortikoidy (kůň měl jeden noční záchvat dušení). Prozatím jsem v tomto případě dospěla k závěru, že u tohoto jedince bez přípravku IR samotné kortikoidy a bronchodilatátory nezabraňují kašli a dušení. Kůň je pořád pod neustálým přísunem IR a bronchodilatátorů - kortikoidy brzo vysadíme - a je nadále pozorován. Dalším, v tomto případě velmi vítaným přínosem přípravku IR byl také příbytek na váze při stejnoměrném krmení, o který se majitelé bez efektu již dlouhodobě snažili.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PSI – kožní problémy, svědivost, alopecie, meziprstní zapařeniny
R61
Dobrý den, chtěl bych Vás informovat o vyléčení svědivého stavu u tříleté fenky molosovitého plemene (kříženec SBT). Fenka byla při výskytu úporného svědění naprosto nejasné etiologie opakovaně, krátkodobě 3x ošetřena kortikoidy (Dexafort, Intervet cca 14 dní) současně s antibiotiky. Svědění zpravidla po aplikaci kortikoidů na dobu několika měsíců ustalo. Poslední aplikace kortikoidů s antibi¬otiky však úplně úspěšná nebyla, svědění dále v poněkud utlumené formě přetrvávalo, navíc doprovázené tentokrát výskytem silné alopecie. Alopecie a rozškrábaná místa do krve, částečně překrytá strupy, skýtala na fenu opravdu žalostný pohled. Necelých 14 dní po aplikaci IR svědění zcela přestalo, chlupy dorůstají nové, strupy mizí. U druhého psa velmi dobrý vliv na výskyt meziprstních vředů se silným zarudnutím meziprstí, s nálezem S. intermedius. Pes byl předtím přeléčen cefalosporiny 21 dní, avšak proces začal asi po třech měsících recidivovat. Již za 14 dní po nasazení přípravku IR je vidět, že se léze začínají hojit, zarudnutí ustupuje. S tak účin¬ným přípravkem jsem se dosud nesetkal.

MVDr. Ivo Štursa, Brno

KOČKA – hnisavá infekce, páchnoucí hleny v dýchacích cestách, neadekvátní odezva na ATB
R62
Letos nám onemocněl kocour Monty. Urostlý krasavec se během týdne změnil k nepoznání, měl rozsáhlou infekci a na zbraslavské veterinární klinice mu doslova zach¬ránili život. Jenže něco nedokázala zlikvidovat ani injekčně podávaná an¬tibiotika a Monty byl za další týden na¬tolik plný páchnoucího a hnisavého hlenu, že bylo i při vší lásce těžké s ním vydržet v jedné místnosti. Vidě¬la jsem, že se jeho stav stále zhoršu¬je a že situace je vážná. Jedinou možností bylo zkoušet další a další antibiotika, ale těm jsem už nevěřila, a tak jsem hledala jakékoliv al¬ternativní řešení, o kterém by mě přesvědčily pozitivní zkušenosti os¬tatních chovatelů. Spousta referencí na různé produkty je napsaných na zakázku, to všichni víme, proto se vždy snažím číst mezi řádky. Náhod¬ně jsem narazila na informace, které ve mně vzbudily naději a rozhod¬la jsem se vyzkoušet přípravek IR, s aktivní látkou ze speciálně fermentovaných pšeničných klíčků, protože několik chovatelů zmiňova¬lo jejich vynikající účinnost právě na hnisavou rýmu a záněty u koček a psů. Kocourovi jsem začala spolu s masem podávat přípravek, který poměrně ochotně konzumoval. Asi po třech (!) dnech už byl znatelný efekt léčby. Zánět ustoupil a kocour měl takřka normální dech. Musím se přiznat, že jsem tomu nemohla uvěřit - ten rozdíl byl tak markantní, že mi to přišlo skoro jako zázrak. Zvíře na pokraji vyčerpání z vleklé nemoci mě¬lo najednou chuť do života a zlepši¬la se i jeho srst. A to všechno nepíšu proto, že tady na protější straně má IR článek (výňatek z časopisu PETmedia), naopak - ten je tady právě proto, že tomuto příprav¬ku věřím a mám s ním tu nejlepší zkušenost. Doporučuji ho všem, kteří mají podobné problémy se svými ma¬zlíčky. Nemohu nezmínit, že celá léč¬ba prostřednictvím IR mě stála jen něco přes tři sta korun (a všichni víme, že veterinární léčba není levná záleži¬tost). IR jsem kocourovi podávala pouze osm dní a od léta je bez jakýchkoliv problémů a ve skvělé kondici. Ještě jednou díky!

Marcela Vaškovicová, redakce časopisu PETmedia

PES - střevní problémy, průjmy 3/3
R65
Třetí bylo 7-měsíční štěně výmarského ohaře Ebinka - fenka mé kamarádky, kterou vídám denně na procházkách. Ebi také průjmovala už asi 2 měsíce, zkoušela se dieta a jiné podpůrné léky, ale bez valného výsledku. Po zahájení podávání se stolice už 3-tí den upravila a i po dobrání IR to tak už zůstalo.

Zuzka Nechybová (veterinární klinika Roztoky)

PES –kožní problémy, atopik, kvalita srsti
R66

Naše zkušenost s používáním přípravku IR u roční fenky Tibetského teriéra
Od cca 9 měsíců problémy se svědivostí kůže, predevšim v oblasti krku a uší.
Ošetřujícím veterinářem diagnostikován Atopický ekzém, jako nejpravděpodobnější příčina potíží.
Terapie:
Hydrocortison inj. - cca 1x za 14 dnů
Predn. tbl. - dle potřeby - / v průměru 3 tbl za 2 týdny /
Od prosince 2013 veterinářem doporučen přípravek IR
Již po využívání prvního balení / po cca 25 dnech / velmi výrazné zlepšení, Hydrocortison i Predn. mohl být vysazen.
Navíc došlo k výraznému zlepšení stavu osrstění - zhoustnutí a zpevnění vlasu srsti, což je u dlouhosrtstého plemene velice pozitivní stav.

K. Ševčík, Plzeň http://terier.alhasa.cz/

PES -stáří, sešlost, apatie, neochota k pohybu
R67
Máme 13,5 letou fenku Amerického pitbula. Již od léta 2013 jsme na ní viděli, že už se nepohybuje tak čile, jak jsme na to byli zvyklí. Začala být lenivější, její chuť na hrátky se zmenšila a spolu s tím i chuť k jídlu. Ani radostné přivítání, když někdo z rodiny přišel domů se nekonalo. Její chůze se zhoršovala každý týden víc a víc. Manžel ji musel nosit do schodů. To prohlubovalo náš smutek. Vyzkoušeli jsme na rady zvěrolékařů a našich známých různé přípravky, ale výsledek byl jen zlehka patrný.
Při pročítání rad majitelů psů a lékařů jsme na netu narazili na přípravek IR a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. První změny se dostavily již po 12 dnech užívání! S každým dnem jsme viděli více, jak má naše Sárinka větší radost ze života, chuť k jídlu - to bylo něco, co už jsme rozhodně už nemuseli řešit. K dnešnímu dni užívá Sarinka prpeparát IR necelé 2 měsíce a hodnotím situaci tak, že se vrátila v čase minimálně o 5 let! Máme doma opět vítacího psa, s chutí k jídlu, se zájmem o dění kolem (někdy až moc) a pohyblivost je až zázračně skvělá. Lidé v našem okolí nás zastavují a s radostí posloucháme, jak se náš pejsek omladil, jak vzhledem, tak i vitalitou. Přípravek IR budeme rozhodně používat i nadále!

Rodina Polákova a Sárinka – Plzeň

PES – papilomvirus – bradavice, zánět genitálu
R68
Immunovet jsme použili pro zvýšení imunity u psa / Rhodesian Ridgeback/ 2 roky. Měl v meziprstí papillomavirus,květákovitá bradavice,která pořád rostla, léčba u veterináře nezabírala,možnost uspání a chir. řešení jsme zamítli. Po týdnu užívání IR bradavice zčernala a odpadla. Zároveň jsme se u psa zbavili zánětu předkožkového vaku.

Žovincovi, Brno

PSI a KOČKY – nadměrné línání, kvalita srsti, osrstění řídce zarostlých míst
R96
Bubáček, dlouhosrstý pes - čivava, stáří 5r.
Od štěněte měl problém s kůží a srstí. Pod tlamičkou měl holý krk na ocásku pár chlupů.
Nepomohly ani tablety na zlepšení srsti ani mazání. Pomohla změna krmení s přidáním IR a konalo se "velké překvapení". Bubáčkovi narostl kolem krku límec a celkově mu houstne srst.
Indy, dlouhosrstý pes - čivava, stáří 4r.
Velký problém s nadměrným línáním - chlupy, kam oko dohlédlo i nedohlédlo a nic nepomáhalo.
Stačil jeden měsíc užívání IR a je po problému, dokonce mu roste delší srst.
Tami, kočka domácí, stáří 5r.
Orin, kocour stáří 5r.
Oba dostávají občas IR a jejich srst je zdravá, lesklá, delší a kocourovi se přestala loupat kůže.
Rozhodně přípravek IR doporučuji, protože je to nejen úspora peněz za léky, ale také velká radost, když jsou vaši čtyřnozí, chlupatí kamarádi v pořádku.

D.Fuxová – Luleč

PSI – štěňata, zmutovaný virus kotcového kašle, rezistence na konvenční léčbu
R109
Dobrý den, na základě svých zkušeností s přípravkem od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“ jsem se rozhodla napsat recenzi i pro ostatní chovatele.
Jsem aktivní chovatelkou více jak 26 let, mí psi dosahují vysokých výstavních ocenění na celém světě. Snažím se svým psům dát to nejlepší.
Minulý rok jsme dovezli z výstavy kotcový kašel a moje štěňata se nakazily tak, že 3 z nich se toho nedokázaly zbavit půl roku. Po absolvovaní spousty vyšetření, stěrů, rtg, odběrů krve a po 4té výměně antibiotik, už všichni veterináři rezignovali. Odmítli je dále léčit, virus kašle zmutoval natolik, že se na všechna antibiotika stala rezistentntní.
Nevěděli jsme co dál. Štěňata měla mezitím už 9 měsíců a z toho 6 měsíců kašlali s menšími pauzami, ale téměř v kuse.
Zkoušela jsem několik přípravků na zvednutí imunity, ale bez výsledků. Byl mi doporučen přípravek od fy Vetim, nyní pod názvem “IR“. I když jsem moc nevěřila, byl to poslední pokus.
Výsledek po týdenním podávání IR - kašel ustal.
Po 10ti dnech odešla štěňata do nového domova a je to už dalších 6 měsíců, co jsou v zcela v pořádku, v nových domovech. Potíže se jim nevrátily. Jsem moc ráda, že jsem tento výrobek našla a budu ho i nadále preventivně používat u svých psů.

Ingrid Dedková - chovatelská stanice BOHEMIA PLATINA

PES – alergie, negativní důsledky dlouhodobé aplikace kortiloidů, kožní problémy, vitalita
R 110
Mám francouzského buldočka. Od půl roku jeho věku se mu začala objevovat vyrážka. Veterinář nám řekl, že to je nejspíše alergie a řešil to kortikoidovými injekcemi jednou za 2 měsíce. Krmili jsme Acanou, injekce pomáhaly a my jsme to neřešili. Vůbec nás nenapadlo, že kortikoidy můžou být pro jeho organismus tak škodlivé. V tu dobu se vyrážka objevovala jen od jara do podzimu. Po nějaké době se začala objevovat celoročně. Zkusili jsme dalšího veterináře. Ten v injekcích pokračoval, ale poté jsme viděli, že to není nic vhodného. Mezitím nám přibyly další příznaky jako zvracení, angíny a vyrážka se zhoršovala. Nechala jsem pejska otestovat na alergii (testy z krve). Testy zjistily, že má alergie na trávy, pyly, vejce, soju, rýži, obilí, pšenici, mléko, hovězí, kuřecí, vepřové, ryby, zvěřinu, jehněčí, telecí, krůtí a kukuřici. Poté nám veterinář vybral krmivo Trovet DPD kachna a brambory. Dietu jsme drželi poctivě a angíny a zvracení přestaly, ale vyrážky ne. Další veterinář na klinice nám doporučil Cyclosporin. To jsem však odmítla. Následně jsem zkusila přípravek Joalis AniSkin, bez účinku. Pátrala jsem po něčem přírodním a známá, chovatelka (Lucie Königsbergová) mi doporučila právě přípravek IR. A tak po roce a půl zkoušení jsem díky ní našla přípravek IR, který pejskovi pomohl i s kožními problémy. Po změně krmiva přestaly angíny a zvracení, ale až po IR přestaly vyrážky. Už po týdnu užívání jsem viděla zlepšení. Do měsíce už byla vyrážka pryč. Pejskovi moc chutná a dá si jej i samotný. Užívá ho už cca půl roku a nemůžu si na nic stěžovat. Předčil moje očekávání a já mám dobrý pocit z toho, že už ho nic netrápí a neužíváme žádnou chemii, ale pouze přírodní přípravek, který jeho organismu neubližuje. Každému IR doporučuji a hodlám ho pejskovi podávat už pořád, protože ten jediný mu konečně pomohl.

Denisa Trojanová, Most

PES – ztráta srsti, alergie, rezistence na konvenční léčbu, kvalita srsti
R117

Mám fenku francouzského buldočka. Po prvním hárání se u ní projevila alergie na trávu, pyl, prach, mléko, a mléčné výrobky, pšenici a soju. Byly podávány kortikoidy, ale nic nepomáhalo. Fenka ztratila srst a stále se drbala.
Nasadila jsem přípravek IR a po 14 dnech se začala srst zlepšovat.Začala znovu zarůstat a drbání ustalo.
Jsem moc ráda, určitě budu pokračovat v podávání.

Petra Voželníková, Pardubice

KŮŇ – herpes virus, onemocnění rohovky, stabilizace stavu
R129
Přípravek IR podáváme jako doplněk výživy našim koním již dlouho. Začali jsme ho podávat na radu našeho veterinárního lékaře klisně plemene hafling v jejích sedmi letech. Klisna v té době začala trpět Herpesvirovým onemocnění rohovky oka. Od té doby dostává vždy jedno balení IR na jaře a jedno na podzim. Jako podpůrná léčba ke standardní medikaci nám již sedmý rok pomáhá udržet oko klisny ve stabilizovaném a klidném stavu. Tato zákeřná nemoc je bohužel neléčitelná, nám se ji však v rámci možností i díky preparátu IR daří zvládat. Klisna na oko bez problémů vidí, i když podle prognóz a zkušeností lékařů už na oko dávno vidět neměla.

Radka Volková, Loděnice

PES – kožní problémy, doposud neúspěšná terapie různými prostředky, výtok z očí
R178
Máme sedmiletého anglického bulteriéra. Toto plemeno často trápí kožní problémy a byl to i případ našeho psa. Od mládí se potýkal s různými pupínky, vřídky a boláky na různých částech těla, které se většinou začaly objevovat s příchodem jarní pylové sezóny a ustoupily až s nástupem zimy. Víceméně neúspěšně jsme vyzkoušeli několik přípravků na podporu imunity, až jsme asi před čtyřmi lety na internetu narazily na přípravek IR, který nás zaujal mimo jiné i tím, že je čistě přírodním produktem. Na zkoušku jsme objednali jedno balení a výsledkem byli nadšeni. Do čtrnácti dnů od začátku podávání zmizely pupínky, kůže se zahojila, kvalita srsti se viditelně zlepšila. Pozitivní vliv byl znát i na výrazně omezeném výtoku z očí, který postupně vymizel úplně. “IR“ od té doby našemu psovi aplikujeme pravidelně v období jarních a letních měsíců. Do budoucna zvažujeme celoroční užívání.

Jiří Varga, Pardubice