Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Reprodukce a gyn. potíže

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění

Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky,  kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce  již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a  zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny,  hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně  neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na  doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.
Kateřina Tejkalová, Žebětín

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)
R16
Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.

MVDr. Monika Najmanová

PES – rychlá pooperační rekonvalescence, rekonvalescence po zápalu plic
R24
Fenka boxera ve stáří 6 let se musela podrobit kastraci vzhledem k zánětu dělohy /uzavřená forma/. Rekonvalescence probíhala velmi rychle a úspěšně, ještě před operací jsme nasadili zvýšené dávkování přípravkuIR. Operace proběhla v neděli dopoledne, v pondělí při odjezdu na kontrolu k veterináři si již sama vyskočila do auta, zvládala bez problémů chůzi po schodech. Ve čtvrtek /tj. čtvrtý den po operaci/ již se vracela ke svým aktivitám-tj. běhání po zahradě, kontrola svého revíru tak, že jsem ji musela vzhledem k prodělané operaci brzdit v pohybu. Při kontrole v ordinaci jsme byli pochváleni, že fena je naprosto v pořádku a aktivní. Rovněž při hojení rány nedošlo k žádným komplikacím, nemusela se rána omývat, nedošlo k hnisání, apod. IR jsme používali již v loňském roce, kdy prodělala velmi těžký zánět plic. I tehdy bylo možno pozorovat, že rekonvalescence probíhá nad očekávání dobře.

Ing. Jarmila Orlitová, Mankovice

PES – poporodní olysání, hormonální disbalance, kožní plísňová onemocnění (MVDr.)
R29
4 letá fena francouzského buldočka, po porodu téměř olysala, po týdnu podávání přípravku IR se začala výrazně zlepšovat (jiná léčba nasazena nebyla), celkem brala IR 1 měsíc, po této době opět hustá lesklá srst. IR podáván několika pacientům s dg. kožním plísňovým onemocněním současně s vakcinací biocan M, pozorována rychlejší obnova srsti

MVDr. Uzlová Miroslava
Veterinární klinika Břeclav

KOČKY – potíže se zabřeznutím, donošením, vitalita
R33
Přípravek IR jsem poprvé vyzkoušela, když už jsem nevěděla kudy kam. Moje první chovná kočička úspěšně zabřezla a v pátém týdnu březosti ultrazvuk potvrdil 4 koťátka, v sedmém týdnu kočička potratila. Podobný scénář se opakoval ještě při druhém zabřeznutí od jiného kocourka. Ultrazvukem bylo prokázáno jedno kotě, koncem pátého týdne došlo ke vstřebání plodu. Nakonec jsem se rozhodla po dohodě s veterinářem ještě pro třetí pokus. Krytí (zase jiný kocourek) proběhlo opět v pořádku, kočička byla po návratu z krytí velmi nervózní a asi po 2 týdnech jsem pozorovala v jejím WC stopy krve. Už jsem se vzdávala všech nadějí, když jsem na internetu narazila na preparát IR. Zkusili jsme to. Začala jsem podávat 2x denně 1 gram zamíchaný ve šťávě z kapsičky. Kočička se zklidnila a tvářila se konečně jako mamina. Ultrazvuk následně potvrdil 1 koťátko a tak to bylo až do porodu. Narodilo se nám konečně první krásné zdravé a velmi vitální koťátko, které předčilo veškerá očekávání. Tento kýžený výsledek po předešlých zkušenostech jednoznačně připisuji právě účinku IR. S podáváním jsem pokračovala i v průběhu kojení. Dále jsem začala IR podávat také ostatním kočičkám v chovu. Jejich vitalita se zlepšila a máme další zdravá koťátka.

Chovatelka z Prahy – nepřála si být jmenována

PES – pooperační stavy, záněty kůže, kvasinky
R35
Fenku anglického buldoka jsme si koupili z nevyhovujících podmínek, jednalo se o 11 měsíční štěně. Po operaci vyhřezlého třetího víčka jsme začali léčit stav kůže a srsti. Hlavní příčina stavu kůže byly kvasinky a přemnožené bakterie. Bylo též podezření na demodex, i když se přímo na seškrabu kůže se žádný trudník neprokázal, vylysalá místa tomu však nasvědčovala. Fenku jsme několikrát vykoupali v šamponu proti kvasinkám, mazali jsme mastí proti bakteriím, dále dostala kapičku Advocate a samozřejmě jsme ihned začali podávat IR. Stav se velice rychle začal zlepšovat a už po 14 dnech jsme viděli velký pokrok k lepšímu. Další zlepšování stavu bylo pomalejší, což jsme vzhledem k počátečnímu stavu očekávali.
Jinak používám IR preventivně pro své chovné fenky i našeho chovného psa a krom očkování a porodů nemusíme vůbec navštěvovat našeho veterináře. IR doporučuji i novým majitelům našich štěňat.

I.Formanová, Divišov

KOČKY – KOŤATA – reprodukce, kondice, kvalita a pigmentace srsti, pigmentace očí
R38
Ráda bych touto cestou sdělila vynikající referenci na přípravek IR. Jsem chovatelkou koček plemene Sphynx. IR jsem začala podávat na základě doporučení a výborných zkušeností majitelky chovného kocoura, u kterého jsme se snažili nakrýt naši sphynxí slečnu, avšak marně, jelikož měla říji slabou. Po cca měsíci pravidelného podávání přípravku IR nastala říje opět a to s takovým průběhem, že se podařilo ihned nakrýt a za několik týdnů (v řádném termínu) odrodit naprosto zdravá a váhově vyrovnaná koťátka. Samozřejmě, že IR byl podáván nejen po celou dobu březosti kočky, ale též po dobu kojení. Věřím, že i díky tomu, byla naše kočka v dokonalé kondici i po odchovu koťat, dokonce daleko lepší (konstitučně a váhově).
Zároveň se zlepšením celkové kondice jsem u naší Sphynxky během cca 3 týdnu od začátku podávání tohoto přípravku (tj. ještě před zabřeznutím) začala pozorovat vliv IR též na výraznější pigmentaci její kůže, kdy původně světle béžové žíhání a zbarvení se změnilo na nádherné tmavě hnědé. Později jsem začala preventivně podávat IR i novému koťátku Mainské mývalí kočky a když jsme se po měsíci setkali s chovatelkou a zbývajícími dvěma sourozenci našeho kocourka na výstavě, byli jsme velmi příjemně překvapeni, jelikož i za tak krátkou dobu dokázal IR zapůsobit na pigmentaci, a to konkrétně očí, které byly u našeho kocourka podstatně sytější a tmavší, než-li u jeho sourozenců (kde barva byla při odchodu do nových domovů u všech třech shodná).
Z vlastní zkušenosti v chovu koček mohu tudíž přípravek IR doporučit jak pro celkové zlepšení zdravotního stavu a kondice zvířete, tak pro výraznou změnu v pigmentaci a zbarvení (kůže, srsti, očí).

PhDr. Dana Maria Staňková, Ph.D., MSc, MBA
chovatelská stanice DAKAMI, Brno

PES – papilomvirus – bradavice, zánět genitálu
R68
Immnovet jsme použili pro zvýšení imunity u psa / Rhodesian Ridgeback/ 2 roky. Měl v meziprstí papillomavirus,květákovitá bradavice,která pořád rostla, léčba u veterináře nezabírala,možnost uspání a chir. řešení jsme zamítli. Po týdnu užívání IR bradavice zčernala a odpadla. Zároveň jsme se u psa zbavili zánětu předkožkového vaku.

Žovincovi, Brno

PES – hormonální disbalannce, olysání po porodu, průjmy
R92
Jsme chovatelé angl. bulteriera. V předešlých letech se vždy našim fenkám v době březosti zhoršila kvalita srsti. Po porodu v době mezi 3 - 4 týdnem olysávaly a trpěly na průjmy. V loni jsme poprvé po porodu fenky začali podávat IR. Vypadávání srsti bylo v daleko menší míře, srst měla krásně vybarvenou a lesklou a tolik už netrpěla na průjem.Letos jsme začali podávat IR už v době březosti, do porodu máme ještě týden a srst zůstáva kvalitní a lesklá. Po loňské zkušenosti budeme podávat IR i po porodu. Letos poprvé také začneme podávat IR štěňátkům a to od 3 týdnů, jsme přesvědčeni, že tím podpoříme zvýšení imunity. Jsem s IR opravdu spokojená.

Dana Sudová, Babice

KOČKA – rekonvalescence, sepse, příbytky na váze, vitalita, vyrovnanost, kvalita srsti 3/3
R113
Podávání IR u tříleté kočičky:
Tu tříletou jsme zachránili z popelnice, kde rodila (v bedně převázané špagátem!!!) koťata. Měla půl roku, byla podvyživená, měla sepsi bříška a byla zraněná. Veterinář ji zachránil, operoval a vykastroval, ale čičinka byla stále vyhublá, i po kastraci značně agresívní, špatně přibývala na váze. Markantní rozdíl nastal s podáváním přípravku IR. Dnes je to téměř pětikilové zvíře, je to krásná a zdravá kočka s nádhernou srstí, nesmírně živá a stále více přítulná. O potravu se hlásí pořád.

Dagmar Máchová, Ostrava

PES – rychlá rekonvalescence po kastraci
R121
Výmarský ohař, fena, 7 let
Přípravek IR jsme začali podávat po kastraci, hned druhý den. Rána se hojila velmi rychle, bez jakýchkoli komplikací. Fena byla brzy fit.

Eva Libnarová, Hrádek nad Nisou