Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Vitalita

PES – kožní problémy, bradavice, uhříky, potravinová intolerance, vitalita, kvalita srsti

Chovám tibetské teriéry. U jedné fenečky se na kůži objevily, bradavičky, uhříky a zvýšená svědivost kůže. Fenečka má i citlivé zažívání na změnu v jídle reaguje zažívacími problémy. Veterinář tento stav neshledal nijak závažný, prý se s tímto problémem potýká daleko více psů, podávání kortikoidů na zklidnění svědění jsem však zamítla.
Vyzkoušela jsem různé přípravky např. Dermanorm, Kornch olej, biotin, pupalku, svědivá místa stříkat koloidním stříbrem, koupání ve veterinárních šamponech atd.
Omezila jsem podávání pamĺsků, přešla jsem na hypoalergenní krmivo, vyzkoušela jsem různé značky žádná se bohužel neosvědčila. Nyní dávám vařenou stravu.
Hledala jsem dál přípravek na přírodní bázi, který by pomohl zlepšit naše potíže. Na webu jsem objevila přípravek IR. Rozhodla jsem se ho vyzkoušet, nemohla jsem už nic ztratit spíše získat.

Po dvou týdnech užívání jsem byla velice mile překvapena, svědivost pomalu ustávala bradavičky zasychaly a postupně se ztrácely, srst získala na kráse byla pevnější s leskem, lépe se udržovala. Zažívání se zklidnilo. Nyní podávám druhé balení, nedalo mi to a dala jsem ochutnat starší fenečce která sice nemá žádné zdravotní problémy, ale poslední dobou je pohodlnější moc se ji nechce na vycházky, spíše by lenošila. A teď je z ní „čertice“ celkově omládla.
I manžel který se stavěl k podávání IR skepticky zaznamenal změnu a nyní je to právě on který hlídá aby děvčata dostala svoji "medicínu". Jsem velice ráda, že jsem našla to co jsem hledala - tedy přípravek na přírodní bázi, který opravdu funguje !
Přípravek IR mohu všem doporučit !

Hana Ohainková, Soběšice

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu

Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.    

Markéta Krejčová, Litoměřice

PES –Diabetes Melitus –(Cukrovka), Průjmy, Výtoky z očí +FOTO

Vinou používání nesprávného /humánního/ glukometru, jsem při nastavení diety a aplikace inzulinu (3x denně krmení, 2xdenně odběr krve, vyhodnocení glukometrem + 2x denně inzulin (Caninsulin) injekčně) udržoval mého pointra Glena na hodnotách kolem domnělých 10 jednotek – což jsem se dovědělaž téměř po 10 měsících, díky vyšetření krve na VŠVF – Brno, na kalibrované laboratorní diagnostice, že to co mi ukazoval glukometr jako hodnotu 10, bylo ve skutečnosti kolem 20!!! – tedy hodnoty zcela neslučitelné s dlouhodobějším přežitím zvířete.

Vyjádření endokrinologa k případu pointra Glena
Vzhľadom na dlhotrvajúci výskyt hypergklykémií (hodnoty nad 20 mmol/l) u Glena by sa dalo predpokladať, že sa v priebehu krátkeho obdobia u neho rozvinie metabolický rozvrat, ktorý by bez intenzívnej liečby neprežil (určite nie také dlhé obdobie). Dá sa uvažovať, že vzhľadom k tomu že nedostával nič iné okrem inzulínu v nedostatočných dávkach prispela kontinuálna aplikácia „IR“ k relatívnej stabilizácii a spomaleniu prejavu komplikácií diabetu.
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno
Glena jsem si osvojil v jeho 6ti letech na kůlinice z JIPky (předchozí majitel, se ho zřekl a chtěl ho zastřelit – měl ho jako “pracovního psa“), ve stavu těžké podvýživy (byl jako kostřička – viz fotky) po kolapsu střev a dlouhodobém průjmování (nic v sobě neudržel), s získanou cukrovkou a chronickými výtoky z očí.

Hned od prvního dne jsem mu nasadil „IR“ ve zvýšené dávce s tím, že mu byl pak po celou dobu jeho života podáván kontinuálně. Prakticky bezprostředně ustaly průjmy. Poměrně rychle odezněly též žluté hnisavé výtoky z očí. Postupně se nám podařilo přibrat na váze (na přijatelnou úroveň) a i přes následné oslepnutí žil naprosto plnohodnotný život. Jako bývalý lovecký pes byl velmi inteligentní a citlivý, s výbornou prostorovou orientací – zřejmě dle akustiky a nacvičených povelů. Kdo nevěděl, obvykle ani nepoznal, že je Glen slepý. Žil, žral s obrovskou chutí, při každé příležitosti - zjakékoliv změny (když jsme šli ven, když jsme šli domů, do auta, z auta, samozřejmě při krmení) projevoval radost a dobrou náladu. Dokonce i v neznámém terénu jsme chodili z 90% bez vodítka. Bral jsem ho všude s sebou. Do práce, na jednání, po cestách, po hotelích. Jízdu autem miloval – aby ne, měl pro sebe celé zadní sedačky .
Navzdory fatálním chybám v prvních deseti měsících ve vyhodnocování odběrů krve, tím špatně dávkovanému inzulinu a neustálé hyperglykemii, což jsem se dozvěděl až zpětně, jsme tuto situaci v porovnání s tím, co by se dalo očekávat, tedy stejně tak fatální průběh a Glenův rychlý konec, jsme situaci zcela neuvěřitelným způsobem ustáli. Patrně díky masivnímu efektu podpory regenerativních procesů všech orgánových systémů navozených každodenním podáváním IR.
Jsem přesvědčený, že jen a pouze, a pokud ne pouze, tak zcela lvím podílem díky „IR“ se mnou Glen pobyl krásných 5let a užili jsme si to spolu prakticky do posledního dne. Odešel mi v 11-ti letech na náhlou mozkovou příhodu. 11 let by byl celkem slušný věk i na zdravého pointra, natož u Glena, který díky výše popsanému málem nepřekonal své šesté narozeniny..
Byl pro mně naprosto výjimečným tvorem a osudovým psem. Byl pro mě srdeční záležitostí a zároveň živoucím důkazem, že IR naprosto mimořádným způsobem funguje a je schopen zvrátit stav i v situacích, kdy už se zdá vše ztraceno.
Ostatně, nejsem zdaleka sám, kdo má podobnou zkušenost a prostřednictvím IR přivedl opět k plnohodnotnému prožívání psího, kočičího, nebo koňského života takové jedince, nad kterými už ostatní “zlomili hůl“ .

Jan Fučík, Brno
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno  R5

PES – svědivost, podpora apetitu
R8
Máme 16ti letého amerického kokra. Po použití přípravku od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsme u pejska pozorovali lepší chuť k jídlu, je veselejší a ustala svědivost kůže. Doporučuji.

Simona Hájková, Cheb

PSI – kvalita srsti, apetit, odstranění neg. ůčinků po vakcinaci
R9
Vlastním chovatelskou stanici AKITA INU a přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem začala podávat v době, kdy pejsci línají. V tomto období se škrábou a vytvářejí se jim strupy. Po použití 2 balení IRje vše v pořádku, srst je jemnější, hustější a lesklejší. Tké jsem zaznamenala větší apetit k jídlu a velmi se mi osvědčil i po vakcinaci, kdy vymizely příznaky jako zvracení a apatie. Nyní IR používám pravidelně.

Věra Smolíková, www.akity-inu.cz

PES – kožní problémy, alergie, ztráta vitality
R10
Máme šestiletou fenku westíka Emu, se kterou dcera od malička trénuje agility. Bohužel od půl roku fenky zápolíme s kožními problémy. Veterinář diagnostikoval alergii. Začli jsme krmit speciálními granulemi, vyloučili jsme nejdříve kuřecí maso, potom hovězí. Nějakou dobu se dařilo kožní problémy zvládat pomocí šamponů, ale i tak se to čas od času rozjelo natolik, že se jí na tělě nadělaly takové boláky, že nezbývalo než nasadit antibiotika. S přibývajícím věkem se to zhoršuje, Ema už ani neměla radost z tréniků, nechtělo se jí běhat a trenérka začala mluvit o tom, že by si dcera měla pořídit mladšího psa. Náš veterinář navrhoval léčbu pomocí prednisonu s tím, že alergie se s věkem zhoršují a že kortikosteroidy sice zatěžují játra, ale zabezpečí spokojený zbytek života bez svědění a škrábání. Zkusila jsem ještě další dva veterináře a doufala, že navrhnou jiný způsob léčby.
Pak mi kamarádka doporučila přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, že s ním má velmi dobré zkušenosti u koní. Od chvíle, kdy jsem začala IR Emě podávat, jakoby se jí vrátila vitalita. Přestože dostává pořád svou dietní stravu, sežere všechno s nebývalou chutí a je zase veselá a plná energie.

Hana Matochová, Bouzov

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita
R12
Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.

J. Kašáková, Stupno

KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky
R13
Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – kvalita a pigmentace srsti, vitalita
R14
IR jsme také kopili naší fence Čínského chocholatého psa. Je alergická na rybí tuk a ryby vůbec. Hledali jsme nějaký vhodný preparát na zlepšení kondice. Hlavně v době kdy čekala štěňátka. Po podávání IR se zlepšila její kvalita kůže a i barva srsti a byla mnohem vitálnější. Od té doby jí IR též přidáváme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – záněty análních žlázek, vitalita
R15
Máme 14-ti letou fenku křížence bígla. Trpěla na záněty análních žlázek a řitního otvoru. IR jsme jí pořídili po operaci dělohy. Účinek byl patrný již po několika dnech podávání. Ustaly záněty i svědivost. Nyní je ve svých 14ti letech ve výborné kondici a plná vitality. IR jí výrazně pomáhá.

Buriánkovi,Brno

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)
R16
Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.

MVDr. Monika Najmanová

KOČKY – kondice, zlepšení hodnot ledvinových testů
R17
Téměř dvanáct let mám chovnou stanici mainských mývalích koček.. Naše smečka má po celý rok volný přístup do venkovních výběhů. Abych posílila její imunitu, začala jsem loni na podzim všem dospělým kočkám dávat IR. Sice jen v poloviční doporučené dávce, ale i ta postačila, aby zimu přečkaly bez problémů a jarní línání srsti zvládly naprosto v pohodě. Dokonce jeden z našich kocourů, který léta bojuje s problémy s ledvinami, měl na jaře testy podstatně lepší než kdykoliv předtím. IR doporučuji všem, kteří si od nás berou koťátka .

Eva Končinská, Semily

PES – zotavení po otravě, příbytek na Váze
R18
Druhou výbornou zkušenost mám s naším psem. Ujali jsme se nalezence, který byl otrávený a opravdu jsme ho „ vytáhli hrobníkovi z lopaty“. I v jeho případě IR dobře zafungoval, když jsme po všech infůzích a lécích, které mu veterinář dal, začali podávat IR, dostal se velmi rychle zpět do dobré kondice a během měsíce přibral 5kg!!

Eva Končinská, Semily

PES – metabolická porucha trávení tuků, vitalita, příbytek na váze
R20
Fenka čínského chocholatého psa – 2 roky.
Po téměř ročních problémech s nechutenstvím, průjmem (často krvavým) a zvracením nám veterinář diagnostikoval vrozenou špatnou činnost slinivky – špatné trávení tuků. Léčba spočívala v podávání antibiotik, prášků na průjem a dietě - kuřecí maso s rýží. Tato dieta byla po rozborech krve zakázána pro zhoršené výsledky jaterních testů. Nakonec nám bylo doporučeno specielní dietní krmení a přísný zákaz čehokoliv jiného, včetně pamlsků pro psy. Dietní krmivo ve formě konzerv ( granule zrovna fenka nevyhledává), nám odstranilo dlouhodobé zdravotní problémy, ale nechutenství přetrvávalo. Nyní jsou fence již dva roky a po vyzkoušení přípravku IR se jÍ vrátila vitalita, chuť k žrádlu a přibrala na váze. Občas dostává za odměnu různé pamlsky, piškotky apod. IR pomohl, žádné problémy se zatím nevrátily.

Jana Venkrbcová, Ústí nad Labem

KOŤATA – průjmy (MVDr.)
R21
Thor a Ba’al – kotata, samci, 13 tydnu stari
Nalezenci – vyhozeny na ulici v krabici ve stari ca. 5-6 tydnu. Při odběru byli odcrvčeni ale trpeli průjmy. Ihned nasazen IRdo krmeni, prujmy ustoupily u jednoho hned druhy den, u druhého den poté.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – podrážděné štěně, neduživé, průjmy, kvalita srsti (MVDr.)
R22
Jack – pes, kříiženec, 11 mesicu
Jack byl adoptovaný z útulku, když byl ca. 8 týdnů starý. Tam byl umístěn přibližně v 5 týdnech. Byl odčervený, čipovaný a při odběru vážil 900g – teď v 11 měsících váži 11kg. Byl silně podvýživený, vyhublý s matnou srstí. Trpěl průjmy. Byl mu ihned nasazen IR v krmení - Hill’s I/D a antibiotika na krvavý průjem. Po pár dnech přestal žrát a začal se nafukovat. Nebyla nasazena žádná další medikace, pouze zateplování a IR ve stříkačce aplikován přímo do tlamy – 2g na den. Problém s nafukováním vymizel během 2 dnů – dostával i rekonvalescentní náhražku krmení - vrátila se mu chuť k jídlu, ale mel vracející se průjem. IR se podával neustále každý den. Po změně krmení a odčervení přibližně po 14 dnech průjem ustoupil a následně po dalších 14 dnech úplněvymizel. Dnes již bez IR nemůže být, protože se mu během pár dní vrací průjem, pokud IR nemá. Nepomáhaly ani změny krmení, ani žádné diety. Teď už je to zdravý, hyperaktivní pes s krásnou, lesklou, hebkou srsti.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

PES – rychlá pooperační rekonvalescence, rekonvalescence po zápalu plic
R24
Fenka boxera ve stáří 6 let se musela podrobit kastraci vzhledem k zánětu dělohy /uzavřená forma/. Rekonvalescence probíhala velmi rychle a úspěšně, ještě před operací jsme nasadili zvýšené dávkování přípravkuIR. Operace proběhla v neděli dopoledne, v pondělí při odjezdu na kontrolu k veterináři si již sama vyskočila do auta, zvládala bez problémů chůzi po schodech. Ve čtvrtek /tj. čtvrtý den po operaci/ již se vracela ke svým aktivitám-tj. běhání po zahradě, kontrola svého revíru tak, že jsem ji musela vzhledem k prodělané operaci brzdit v pohybu. Při kontrole v ordinaci jsme byli pochváleni, že fena je naprosto v pořádku a aktivní. Rovněž při hojení rány nedošlo k žádným komplikacím, nemusela se rána omývat, nedošlo k hnisání, apod. IR jsme používali již v loňském roce, kdy prodělala velmi těžký zánět plic. I tehdy bylo možno pozorovat, že rekonvalescence probíhá nad očekávání dobře.

Ing. Jarmila Orlitová, Mankovice

PES – nárůst vitality
R26
Preparát IR jsme pořídili pro 5ti letou fenu Německého ovčáka. Neměla žádný zjevný zdravotní problém, nebyla však příliš aktivní, často jen tak polehávala a působila spíše dojmem “líného“ psa. Po cca měsíční kůře s IR je pozorován evidentní nárůst vitality, běhá, skáče, daleko více nás vítá a má zjevně větší chuť do života. Nyní daleko více odpovídá naší představě o chování hlídacího-služebního psa.

IvetaFeiglová, Skořepovic minifarma

KOTĚ – průjmy, vitalita (MVDr.)
R30
6 týdnů staré kotě, britská, průjem.Několik týdnů trvající intermitentní průjem, střídavě s krví, kotě řádně odčerveno, nasazena probiotika, attapectin, ve fázi s krví i ATB, střídavě zlepšující se stav. Kotě stále přijímalo krmivo, ale hublo. Po nasazení IR se trus upravil na normál. Po 14 denním zkrmování a nyní 14 dní po vysazení IR je trus stále formovaný a průjem nebyl zaznamenán, kotě prosperuje a přibývá na váze.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

PES – rekonvalescence, podpora imunity a vitality (MVDr.)
R32
Preparát IR mi poprvé doporučila kamarádka veterinářka pro mou starou fenu, která se zotavovala po léčbě zánětu močových cest. Nasadila jsem jí podpůrnou terapii IR a velmi brzy bylo vidět, že je celkově čilejší, aktivnější, jako by omládla a záněty už se jí nevrátily. Od té doby jí ho dávám kdykoliv mám pocit, že potřebuje trochu podpořit a výsledky jsou okamžitě vidět. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a doporučuji ho na podporu organismu zvířatům svých známých i svým zvířecím pacientům.

MVDr. Zuzana Rezková

KOČKY – potíže se zabřeznutím, donošením, vitalita
R33
Přípravek IR jsem poprvé vyzkoušela, když už jsem nevěděla kudy kam. Moje první chovná kočička úspěšně zabřezla a v pátém týdnu březosti ultrazvuk potvrdil 4 koťátka, v sedmém týdnu kočička potratila. Podobný scénář se opakoval ještě při druhém zabřeznutí od jiného kocourka. Ultrazvukem bylo prokázáno jedno kotě, koncem pátého týdne došlo ke vstřebání plodu. Nakonec jsem se rozhodla po dohodě s veterinářem ještě pro třetí pokus. Krytí (zase jiný kocourek) proběhlo opět v pořádku, kočička byla po návratu z krytí velmi nervózní a asi po 2 týdnech jsem pozorovala v jejím WC stopy krve. Už jsem se vzdávala všech nadějí, když jsem na internetu narazila na preparát IR. Zkusili jsme to. Začala jsem podávat 2x denně 1 gram zamíchaný ve šťávě z kapsičky. Kočička se zklidnila a tvářila se konečně jako mamina. Ultrazvuk následně potvrdil 1 koťátko a tak to bylo až do porodu. Narodilo se nám konečně první krásné zdravé a velmi vitální koťátko, které předčilo veškerá očekávání. Tento kýžený výsledek po předešlých zkušenostech jednoznačně připisuji právě účinku IR. S podáváním jsem pokračovala i v průběhu kojení. Dále jsem začala IR podávat také ostatním kočičkám v chovu. Jejich vitalita se zlepšila a máme další zdravá koťátka.

Chovatelka z Prahy – nepřála si být jmenována

PES – stáří, nechutenství, vitalita
R37
Jsme dlouholetí chovatelé golden retrieverů. Náš momentálně nejstarší, téměř desetiletý pes, začal trpět občasným nechutenstvím a ztrátou vitality.Během venčení se loudal za ostatními a víceméně jsme ho museli "přemlouvat", aby se alespoň trochu proběhnul. Jeden z našich kamarádů pejskařů nám poradil vyzkoušet preparát IR. Již po 14 dnech podávání doporučené dávky se značně zvýšila aktivita tohoto pejska, začal žrát s obrovskou chutí a celkově projevoval mnohem větší radost ze života. Nyní, při každodenních procházkách, je vždy v čele smečky a svým temperamentem se vyrovná i těm mnohem mladším.

Eva Hubíková, Veverská Bítýška

KOČKY – KOŤATA – reprodukce, kondice, kvalita a pigmentace srsti, pigmentace očí
R38
Ráda bych touto cestou sdělila vynikající referenci na přípravek IR. Jsem chovatelkou koček plemene Sphynx. IR jsem začala podávat na základě doporučení a výborných zkušeností majitelky chovného kocoura, u kterého jsme se snažili nakrýt naši sphynxí slečnu, avšak marně, jelikož měla říji slabou. Po cca měsíci pravidelného podávání přípravku IR nastala říje opět a to s takovým průběhem, že se podařilo ihned nakrýt a za několik týdnů (v řádném termínu) odrodit naprosto zdravá a váhově vyrovnaná koťátka. Samozřejmě, že IR byl podáván nejen po celou dobu březosti kočky, ale též po dobu kojení. Věřím, že i díky tomu, byla naše kočka v dokonalé kondici i po odchovu koťat, dokonce daleko lepší (konstitučně a váhově).
Zároveň se zlepšením celkové kondice jsem u naší Sphynxky během cca 3 týdnu od začátku podávání tohoto přípravku (tj. ještě před zabřeznutím) začala pozorovat vliv IR též na výraznější pigmentaci její kůže, kdy původně světle béžové žíhání a zbarvení se změnilo na nádherné tmavě hnědé. Později jsem začala preventivně podávat IR i novému koťátku Mainské mývalí kočky a když jsme se po měsíci setkali s chovatelkou a zbývajícími dvěma sourozenci našeho kocourka na výstavě, byli jsme velmi příjemně překvapeni, jelikož i za tak krátkou dobu dokázal IR zapůsobit na pigmentaci, a to konkrétně očí, které byly u našeho kocourka podstatně sytější a tmavší, než-li u jeho sourozenců (kde barva byla při odchodu do nových domovů u všech třech shodná).
Z vlastní zkušenosti v chovu koček mohu tudíž přípravek IR doporučit jak pro celkové zlepšení zdravotního stavu a kondice zvířete, tak pro výraznou změnu v pigmentaci a zbarvení (kůže, srsti, očí).

PhDr. Dana Maria Staňková, Ph.D., MSc, MBA
chovatelská stanice DAKAMI, Brno

PES – zvracení, GIT potíže, ztráta vitality, rezistence na konvenční léčbu
R48
Fenka – střední kříženec, váha 15kg, věk 10 let – zažívací potíže. Naše Roxy začala mít z neznámého důvodu potíže se zažíváním. Začala zvracet, povšimli jsme si, že zvratky obsahovaly příměs krve. Po sono vyšetření u veterináře byl zjištěn nález v žaludku a nasazena medikace na redukci kyselosti, ( ATB nasazena nebyla). Fenka byla skleslá, neměla chuti ke žrádlu a projevovala pouze nízkou míru aktivity a zájmu o okolí – bylo vidět, že jí není dobře. Toto trvalo asi týden po vyšetření, než jsme jí na doporučení pořídili přípravek IR. Krátce po té, co jsme IR začali podávat, jsme viděli výraznou změnu. Očividně jí udělal velmi dobře. Během asi tří dnů se trávení zcela spravilo, začla opět s chutí žrát, je aktivní a není na ní vidět, že by ji cokoli trápilo. Podávání IR nám přineslo výraznou změnu, jsme velmi spokojeni, všem, kdo řeší obdobné problémy u svých pejsků rozhodně doporučujeme.

J. Skupinová, Ostrava

PES – stáří, apatie, ztráta koordinace, nechutenství 2/2
R71
Druhý pes - drsnosrstý jezevčík stáří 14 let, po narkóze při čištění zubního kamene se velmi obtížně probíral, následující dny byl jako tělo bez duše, apatický, málo jedl, vzpomněla jsem si na IR a opět jej u něj použila, již po několika dnech užívání se jeho stav výrazně zlepšil, zase byl čiperný se zájmem o okolí a svou rodinu. Dobře jedl.
Asi po dalších 2 letech začal být méně pohyblivý, zakopával o 1 přední tlapku, málo jedl, nevyskakoval na křeslo, měl strach skočit dolů, opět jsem použila IR a asi po týdnu užívání, je zase plný zájmu o okolí, cupitá bez zakopávání a dělá radost svým starým páníčkům.
Jednoznačně mé zkušenosti s preparátem IR jsou velmi pozitivní. Mému psovi i psovi mých rodičů byl velmi prospěšný jak při kožních problémech, tak v období rekonvalescence.

S pozdravem Jana Orságová, Valašské Meziříčí

PSI – ŠTĚŇATA – kvalita srsti, hormonální disbalance, prevence
R127
Chováme již 10 let plemeno anglický bulterier. Naše fenky v době březosti ztrácely výraznou barvu a lesk srsti.
Po porodu vždy do odstavu štěňátek téměř olysaly. Asi před 3 lety jsme začali podávat v březosti fenkám IR a pokračovali jsme v podávání i po celé období kojení. Fenky zůstávají krásně vybarvené, ale i v období kojení neztrácejí v takovém množství srst.
Jsme s přípravkem IR opravdu spokojeni a novým majitelům našich štěňátek doporučujeme podávat IR v období přezubování, kdy se štěňátkům snižuje imunita, jako prevence před domodexem.

Dana Sudová, Babice

KOČKY - zažívací problémy, vitalita, ochota k pohybu
R137
Přípravek IR jsem zakoupila z důvodu průjmového onemocnění u své chovné pětileté siamské kočky. Přípravek jsem kočičce podávala pro podporu imunity a současně jsem pak IR podávala i svým dalším 3 kočkám, abych podpořila jejich obranyschopnost pro případ přenosu onemocnění. S přípravkem jsem byla nadmíru spokojená, neboť nejen, že ostatní zvířata se nenakazila, ale u nemocné kočičky se výrazně zvýšila vitalita a mám za to, že IR pomohl kočičce se rychleji a lépe s onemocněním vyrovnat. Na závěr musím poznamenat, že má nejstarší kočička, téměř osmiletá domácí kočka, se začala po užívání IR chovat jako kotě, je hravá a uběhaná téměř jako by jí bylo půl roku.

Mgr. Petra Žáková, Olomouc

PES – stáří, lysiny, kvalita srsti, vitalita 2/2
R143
Přípravek IR podávám preventivně i naší druhé fence a všimla jsem si u ní zlepšení kvality a zhoustnutí srsti.
Osvojili jsme si z útulku ještě čtrnáctiletého pudlíka, který měl také problémy s kůží. Srst měl prořídlou a nad ocáskem měl dvě zcela holá místa. Začali jsme mu také podávat IR. Dnes má dříve holá místa zcela zarostlá a je na svůj věk velmi čiperný. Protože nám IR už dříve pomohl, dáváme ho všem našim pejskům stále.

Eva Charvátová, Třebíč

PES – stáří, apatie, nechutenství, nárůst vitality, apetit
R147
Bišonek, fenka, 14 let. V posledních dvou letech měla potíže se zády, projevující se bolestivostí kyčelního kloubu, omezením hybnosti ZL nohy, na kterou nedošlapávala. K tomu se přidalo nechutenství, špatné přijímání potravy a ztráta zájmu o okolí až apatie (ani se nepřišla přivítat). Už po dvou dnech podávání IR, jsme pozorovali posílení apetitu, po týdnu již žrala zcela neporovnatelně lépe než v předešlé době. Dále cca po týdnu, co dostávala přípravek, došlo k výraznému nárůstu vitality. Nyní už se s námi opět vítá a je celkově živější. Občas na ni přicházejí “záchvaty blbnutí“ – běhá, skáče na sedačku a zcela zapomíná na potíže s nohou. Jsme mile překvapeni, je to velká změna.

Jakub Ontko, Chomutov

KOŤATA – rychlé uzdravení + prevence
R162
Také mám CHS koček plemene Ragdoll. V té době jsme zrovna měli vrh měsíc starých koťátek a jedna kočička z tohoto vrhu měla zdravotní problémy. Podle rady paní veterinářky dostávala IR na podporu imunity denně všechna koťátka, až do doby odchodu do nových domovů. Koťata dobře prospívala, byla hravá a veselá.
Immuneregen podáváme všem koťátkům v našich vrzích, jakmile začnou papat pevnou stravu a doporučujeme ho i novým majitelům našich koťátek při odchodu do nových domovů.

Eva Dostálová, Adamov

PES - nechutenství a váhový úbytek
R173
U rok a půl starého pyrenejského horského psa jsem začala v letních měsících pozorovat menší chuť k jídlu a posléze i úbytek váhy, ale bez průjmu a ztráty vitality. Zdravotní vyšetření byly v pořádku. Napřed jsem jeho stav spojovala s vyšší letní teplotou, pak s hárající fenou. Ale nadešel podzim, teploty klesly a feny se již neháraly, a pes stále špatně žral. Naši psi jsou na BARFu, ale přesto jsem zkusila i různé druhy granulí, ale výsledky žádné. Nakonec jsem nasadila přípravek IR. Po 14 dnech dostal znovu chuť k jídlu a pomalu začíná opět nabírat na váze. S tímto přípravkem mám velice pozitivní zkušenosti, již mnohokrát našim psům velmi pomohl.

Lenka Filipová, Uničov

PSI – bez zjevných problémů, přesto zlepšení kvality srsti a vitality
R179
Přípravek IR jsem si objednala po shlédnutí reklamy na internetu.
Po pravdě, když jsem jej objednala nevěděla jsem jestli bude mít skutečný účinek, protože jsem jej objednala pro mé zdravé psy, Koršpaněly, a jen proto, že jsem chtěla tento přípravek vyzkoušet.
Po první aplikaci přípravku jsem s ním byla spokojena tak, že jsem jej poté objednala několikrát znovu. Psi po užití přípravku mají nejen krásnou srst, dobré zažívání a celkově se použití přípravku projevilo na jejich dobrém zdravotním stavu a lepší kondici.

S přáním pěkného dne Kubínová Marcela, Havířov Bludovice