Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Vypadávání a ztráta srsti

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění

Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky,  kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce  již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a  zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny,  hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně  neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na  doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.
Kateřina Tejkalová, Žebětín

KOČKY – kondice, zlepšení hodnot ledvinových testů
R17
Téměř dvanáct let mám chovnou stanici mainských mývalích koček.. Naše smečka má po celý rok volný přístup do venkovních výběhů. Abych posílila její imunitu, začala jsem loni na podzim všem dospělým kočkám dávat IR. Sice jen v poloviční doporučené dávce, ale i ta postačila, aby zimu přečkaly bez problémů a jarní línání srsti zvládly naprosto v pohodě. Dokonce jeden z našich kocourů, který léta bojuje s problémy s ledvinami, měl na jaře testy podstatně lepší než kdykoliv předtím. IR doporučuji všem, kteří si od nás berou koťátka .

Eva Končinská, Semily

PES – poporodní olysání, hormonální disbalance, kožní plísňová onemocnění (MVDr.)
R29
4 letá fena francouzského buldočka, po porodu téměř olysala, po týdnu podávání přípravku IR se začala výrazně zlepšovat (jiná léčba nasazena nebyla), celkem brala IR 1 měsíc, po této době opět hustá lesklá srst. IR podáván několika pacientům s dg. kožním plísňovým onemocněním současně s vakcinací biocan M, pozorována rychlejší obnova srsti

MVDr. Uzlová Miroslava
Veterinární klinika Břeclav

PSI – kožní problémy, infekce, kvalita a pigmentace srsti
R34
Měli jsme kožní problémy, citlivost ke kvasinkové či stafylokokové infekci.
Chovám hladkosrsté jezevčíky a již několik let bojuji u fenky s kožními problémy a osrstěním vlivem hormonálních výkyvů obecně.
Vyzkoušela jsem podávání biotinu, olejů - losos, pupalka, ostropestřec, dotaci zinku, bylinky na srst , speciální šampony, krémy, ATB, krmení ultrapremiových, hypoalergeních granulí Firstmate.
Vše zabralo tak nějak trochu, nastalo mírné zlepšení, ale bohužel nikdy markatní, výrazné zlepšení na kůži či srsti nepřetrvalo.
Před 3 měsíci během používání ATB na stafylokokovou infenci v meziprstí jsem na doporučení známé nasadila i přípravek IR. Během dvou týdnů začla feně růst hustá srst i na břiše - kde jako hladkosrstý tvor mívala většinou jen pár chlupů!
Dnes je tak bohatě osrstěná, že se jí srst i lehce vlní na zátylku. Podpaží kde byla roky jen holá kůže bez chlupů zarostlo, meziprstní prostory taktéž. Ustalo svědění a srst je na omak hedvábná, sametová. Barvy jsou velmi výrazné. Takřka nelíná, což je velmi milý bonus!
Jsem přesvědčená, že je to jen díky podávání IR - to byl jediný rozdíl při podávání doplňků od minulých výskytů problémů.
Vždy jsem hledala, pokud to šlo přírodní doplňky a myslím, že jsem našla to pravé. Doporučuji ho s klidným svědomím svým známým i všem dalším chovatelům, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Veronika Robertsová, Ústí nad Labem

PES – pooperační stavy, záněty kůže, kvasinky
R35
Fenku anglického buldoka jsme si koupili z nevyhovujících podmínek, jednalo se o 11 měsíční štěně. Po operaci vyhřezlého třetího víčka jsme začali léčit stav kůže a srsti. Hlavní příčina stavu kůže byly kvasinky a přemnožené bakterie. Bylo též podezření na demodex, i když se přímo na seškrabu kůže se žádný trudník neprokázal, vylysalá místa tomu však nasvědčovala. Fenku jsme několikrát vykoupali v šamponu proti kvasinkám, mazali jsme mastí proti bakteriím, dále dostala kapičku Advocate a samozřejmě jsme ihned začali podávat IR. Stav se velice rychle začal zlepšovat a už po 14 dnech jsme viděli velký pokrok k lepšímu. Další zlepšování stavu bylo pomalejší, což jsme vzhledem k počátečnímu stavu očekávali.
Jinak používám IR preventivně pro své chovné fenky i našeho chovného psa a krom očkování a porodů nemusíme vůbec navštěvovat našeho veterináře. IR doporučuji i novým majitelům našich štěňat.

I.Formanová, Divišov

PES – demodex
R36

Nasej 1.5 rocnej fenke jacka russela bol diagnostikovany demodex. Po dvoch mesiacoch podavania preparátu IR nam lyse miesta na srsti uplne zmizli.Srst je leska, husta a testy na demodexa negativne. Mozem len odporucat.

Lenka Baksiova, Geca – Slovensko

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

PES – vitalita, srst – přelínání, alergická reakce na parazity
R40
Přípravek IR jsme pořídíli našim psům - Velký švýcarský salašnický pes, jako prevenci. Během podávání IR, jsme zpozorovali rychlejší přelínávání a také se jim zvýšila chuť k jídlu. Našemu nejstaršímu psovi (7,5 let) se po kousnutí blechou objevila silná alergická reakce, byl velmi svědivý, kousal se a přicházel ochomáče srsti, po podání IR tato alergická reakce zcela odezněla.

Markéta Kouřilová, Sokoleč

PES – kvalita srsti, kožní potíže
R42
Ráda bych touto cestou předala svoji zkušenost s přípravkem IR. Mám 2letou fenku ridgebacka, které se začala výrazně zhoršovat srst (přestože dostává kvalitní krmivo). Neustále jí padaly spousty chlupů, až se jí začaly dělat zcela olysalá místa, dále se objevila dosti velká svědivá vyrážka, kterou si pak rozškrábala. Měla po ní velké strupy, srst byla matná, nepěkná na pohled i na omak. Na doporučení veterinářky jsem nasadila IR, asi po týdnu se jí začala srst výrazně zlepšovat, po měsíci bylo zcela po vyrážkách, srst má nyní krásně lesklou a hebkou. Přípravek IR tedy mohu z vlastní zkušenosti na potíže tohoto charakteru vřele doporučit.

P. Vyroubalová, Blansko

KOČKA – kožní problémy, olysání (MVDr.)
R43
Kočka britská, kastrovaná, 4 roky. Jednostranná alopetická léze, nesvědivá, na dorzu ušního boltce. Seškrab negativní. Nasazen přípravek IR. Do týdne začalo místo obrůstat, do dvou týdnů kompletně obnovená srst. Po vysazení IR se léze již neobjevila.

MVDr. Zdeněk Fajt, Ph.D., Brno

PES – kožní problémy, atopický ekzem, rezistence na konvenční léčbu (MVDr.)
R46
Fena West highland terier, 10 let - fena již pár let trpěla atopickou dermatitidou léčenou veterinářem. Její nemoc dospěla do stádia, kdy měla vypadanou srst a kůže byla na různých místech popraskaná s výtokem někdy i hnisajícim. Jelikož ani kortikoidy nezabíraly, majitelé se rozhodli vyzkoušet na doporučení přípravek IR. Již po pár dnech byla fena výrazně veselejší a po měsíci užívání IR se jí vyhojily kožní rány. Teď po pěti mesících užívání je fena znovu kompletně osrstená a dle majitelů "už vypadá znovu jako westík a hlavně “nepáchne".

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – kožní problémy neznámé etologie, olysání, rezistence na konvenční léčbu
R50
Moje šeltie měla asi déle než 5 let kožní problémy. Vyhledala jsem veterinární lékaře, dva – dle vícero doporučení uznávané odborníky, bohužel nebyli schopni zjistit, v čem problém spočívá, tak jsem se obrátila na kožní odd. na veterině v Brně (VFU – Brno). Udělali patrně veškeré odběry a rozbory, bohužel též bez zjištění co olysalá místa způsobuje. Byla nasazena antibiotika, změnili jsme krmivo a za jednu z možných příčin byl označen stres.
Poprvé jsem přípravek IR použila před dvěma roky, když si pes rozlízal postižené místo, na stehně zadní nohy. Po nasazení IR se zvolna lysina začala osrsťovat a mám pocit do deseti dnů byla potažena novými rostoucími chloupky, moje šeltie je dlouhovlasá a tehdy byla po 5-6 týdnech byla celkově porostlá hustou srstí k nepoznání. Od té doby nebylo třeba IR použít, dva roky byl klid - až před asi čtyřmi týdny, kdy si zase pes začal vylízávat tentokrát levou přední packu na holeni. Vytvořila se lysina velikosti asi jako pětikoruna, s jasně zčervenalým okrajem. Ihned jsme po předloňské zkušenosti opět nasadili IR, se stejně kladným výsledkem. Asi po týdnu užívání začalo místo opět zvolna zarůstat. Nyní necelý měsíc po zahájení podávání je místo pěkně zarostlé.

Marie Hrabaňová, Brno

PES –kožní problémy, olysání, demodex, kvalita srsti
R51
Roční fenka bulteriera.
Naší roční fence byl zjištěn demodex. Při veterinární léčbě jsme začali podávat i preparát IR. Po 7 -10 dnech začala mít srst lesklejší a krásně vybarvenou, po dalších asi 4 týdnech jí začaly olysalá místa zarůstat a po 9 týdnech od začátku léčby a podávání IR měla všechny napadená místa zarostlá a má daleko kvalitnější a lesklou srst než před nemocí. Přípravek IR vřele doporučuji.

D.Sudová,Babice

PES – olysání po porodu, hormonální disbalance, kvalita srsti
R52
Poporodní vypadávání srsti.
Po předešlém porodu a následné péči o štěňátka nám fenka bulteriera téměř olysala. V letošním roce jsme po porodu začali podávat ihned přípravek IR. Vypadávání srsti u fenky proběhlo v daleko menší míře a na rozdíl od minule, měla srst krásně vybarvenou a lesklou. Velice mile nás to překvapilo.

D.Sudová,Babice

PSI – kožní problémy, svědivost, alopecie, meziprstní zapařeniny
R61
Dobrý den, chtěl bych Vás informovat o vyléčení svědivého stavu u tříleté fenky molosovitého plemene (kříženec SBT). Fenka byla při výskytu úporného svědění naprosto nejasné etiologie opakovaně, krátkodobě 3x ošetřena kortikoidy (Dexafort, Intervet cca 14 dní) současně s antibiotiky. Svědění zpravidla po aplikaci kortikoidů na dobu několika měsíců ustalo. Poslední aplikace kortikoidů s antibi¬otiky však úplně úspěšná nebyla, svědění dále v poněkud utlumené formě přetrvávalo, navíc doprovázené tentokrát výskytem silné alopecie. Alopecie a rozškrábaná místa do krve, částečně překrytá strupy, skýtala na fenu opravdu žalostný pohled. Necelých 14 dní po aplikaci IR svědění zcela přestalo, chlupy dorůstají nové, strupy mizí. U druhého psa velmi dobrý vliv na výskyt meziprstních vředů se silným zarudnutím meziprstí, s nálezem S. intermedius. Pes byl předtím přeléčen cefalosporiny 21 dní, avšak proces začal asi po třech měsících recidivovat. Již za 14 dní po nasazení přípravku IR je vidět, že se léze začínají hojit, zarudnutí ustupuje. S tak účin¬ným přípravkem jsem se dosud nesetkal.

MVDr. Ivo Štursa, Brno

PES – nadměrné línání, kvalita srsti
+ foto (R141)
Před pár týdny jsem u vás zakoupila váš přípravek IR pro našeho francouzského buldočka. Velmi brzy byly vidět výsledky a to hlavně na srsti, líná méně, osrstila se i za ouškama a na hrudníčku. V příloze posílám foto.

Tereza Jetelová, Brno