Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Apatie

PES – stáří, apatie, nechutenství, nárůst vitality, apetit

Bišonek, fenka, 14 let. V posledních dvou letech měla potíže se zády, projevující se bolestivostí kyčelního kloubu, omezením hybnosti ZL nohy, na kterou nedošlapávala. K tomu se přidalo nechutenství, špatné přijímání potravy a ztráta zájmu o okolí až apatie (ani se nepřišla přivítat). Už po dvou dnech podávání IR, jsme pozorovali posílení apetitu, po týdnu již žrala zcela neporovnatelně lépe než v předešlé době. Dále cca po týdnu, co dostávala přípravek, došlo k výraznému nárůstu vitality. Nyní už se s námi opět vítá a je celkově živější. Občas na ni přicházejí “záchvaty blbnutí“ – běhá, skáče na sedačku a zcela zapomíná na potíže s nohou. Jsme mile překvapeni, je to velká změna.

Jakub Ontko, Chomutov


PES – stáří, sešlost, apatie, neochota k pohybu

Máme 13,5 letou fenku Amerického pitbula. Již od léta 2013 jsme na ní viděli, že už se nepohybuje tak čile, jak jsme na to byli zvyklí. Začala být lenivější, její chuť na hrátky se zmenšila a spolu s tím i chuť k jídlu. Ani radostné přivítání, když někdo z rodiny přišel domů se nekonalo. Její chůze se zhoršovala každý týden víc a víc. Manžel ji musel nosit do schodů. To prohlubovalo náš smutek. Vyzkoušeli jsme na rady zvěrolékařů a našich známých různé přípravky, ale výsledek byl jen zlehka patrný.
    Při pročítání rad majitelů psů a lékařů jsme na netu narazili na přípravek IR a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. První změny se dostavily již po 12 dnech užívání! S každým dnem jsme viděli více, jak má naše Sárinka větší radost ze života, chuť k jídlu - to bylo něco, co už jsme rozhodně už nemuseli řešit. K dnešnímu dni užívá Sarinka prpeparát IR necelé 2 měsíce a hodnotím situaci tak, že se vrátila v čase minimálně o 5 let! Máme doma opět vítacího psa, s chutí k jídlu, se zájmem o dění kolem (někdy až moc) a pohyblivost je až zázračně skvělá. Lidé v našem okolí nás zastavují a s radostí posloucháme, jak se náš pejsek omladil, jak vzhledem, tak i vitalitou. Přípravek IR budeme rozhodně používat i nadále!

Rodina Polákova a Sárinka – Plzeň


PES – stáří, apatie, ztráta koordinace, nechutenství 2/2

Druhý pes - drsnosrstý jezevčík stáří 14 let, po narkóze při čištění zubního kamene se velmi obtížně probíral, následující dny byl jako tělo bez duše, apatický, málo jedl, vzpomněla jsem si na IR a opět jej u něj použila, již po několika dnech užívání se jeho stav výrazně zlepšil, zase byl čiperný se zájmem o okolí a svou rodinu. Dobře jedl.
  Asi po dalších 2 letech začal být méně pohyblivý, zakopával o 1 přední tlapku, málo jedl, nevyskakoval na křeslo, měl strach skočit dolů,  opět jsem použila IR a asi po týdnu užívání, je zase plný zájmu o okolí, cupitá bez zakopávání a dělá radost svým starým páníčkům.

Jednoznačně mé zkušenosti s preparátem IR jsou velmi pozitivní. Mému psovi i psovi mých rodičů byl velmi prospěšný jak při kožních problémech, tak v období rekonvalescence.  

 S pozdravem Jana Orságová, Valašské Meziříčí

PES – rychlá pooperační rekonvalescence, rekonvalescence po zápalu plic

Fenka boxera ve stáří 6 let se musela podrobit kastraci vzhledem k zánětu dělohy /uzavřená forma/. Rekonvalescence probíhala velmi rychle a úspěšně, ještě před operací jsme nasadili zvýšené dávkování přípravkuIR. Operace proběhla v neděli dopoledne, v pondělí při odjezdu na kontrolu k veterináři si již sama vyskočila do auta, zvládala bez problémů chůzi po schodech. Ve čtvrtek /tj. čtvrtý den po operaci/ již se vracela ke svým aktivitám-tj. běhání po zahradě, kontrola svého revíru tak, že jsem ji musela vzhledem k prodělané operaci brzdit v pohybu. Při kontrole v ordinaci jsme byli pochváleni, že fena je naprosto v pořádku a aktivní. Rovněž při hojení rány nedošlo k žádným komplikacím, nemusela se rána omývat, nedošlo k hnisání, apod. IR jsme používali již v loňském roce, kdy prodělala velmi těžký zánět plic. I tehdy bylo možno pozorovat, že rekonvalescence probíhá nad očekávání dobře.

Ing. Jarmila Orlitová, Mankovice

PES – nárůst vitality

Preparát IR jsme pořídili pro 5ti letou fenu Německého ovčáka. Neměla žádný zjevný zdravotní problém, nebyla však příliš aktivní, často jen tak polehávala a působila spíše dojmem “líného“ psa. Po cca měsíční kůře s IR je pozorován evidentní nárůst vitality, běhá, skáče, daleko více nás vítá a má zjevně větší chuť do života. Nyní daleko více odpovídá naší představě o chování hlídacího-služebního psa.

IvetaFeiglová, Skořepovic minifarma

KOČKY – potíže se zabřeznutím, donošením, vitalita

Přípravek IR jsem poprvé vyzkoušela, když už jsem nevěděla kudy kam. Moje první chovná kočička úspěšně zabřezla a v pátém týdnu březosti ultrazvuk potvrdil 4 koťátka, v sedmém týdnu kočička potratila. Podobný scénář se opakoval ještě při druhém zabřeznutí od jiného kocourka. Ultrazvukem bylo prokázáno jedno kotě, koncem pátého týdne došlo ke vstřebání plodu. Nakonec jsem se rozhodla po dohodě s veterinářem ještě pro třetí pokus. Krytí (zase jiný kocourek) proběhlo opět v pořádku, kočička byla po návratu z krytí velmi nervózní a asi po 2 týdnech jsem pozorovala v jejím WC stopy krve. Už jsem se vzdávala všech nadějí, když jsem na internetu narazila na preparát IR. Zkusili jsme to. Začala jsem podávat 2x denně 1 gram zamíchaný ve šťávě z kapsičky. Kočička se zklidnila a tvářila se konečně jako mamina. Ultrazvuk následně potvrdil 1 koťátko a tak to bylo až do porodu. Narodilo se nám konečně první krásné zdravé a velmi vitální koťátko, které předčilo veškerá očekávání. Tento kýžený výsledek po předešlých zkušenostech jednoznačně připisuji právě účinku IR. S podáváním jsem pokračovala i v průběhu kojení. Dále jsem začala IR podávat také ostatním kočičkám v chovu. Jejich vitalita se zlepšila a máme další zdravá koťátka.

Chovatelka z Prahy – nepřála si být jmenována

PES – stáří, imunita, cushing, hypertenze, vitalita

Máme 15-ti letou fenku křížence středního vzrůstu (11kg). Před cca 3mi lety jí byl diagnostikován Cushingův syndrom. Od té doby pravidelně užívá medikaci. Zhruba ve stejné době (asi ve 12-ti letech) jsme vzhledem k stáří a zátěži organismu začali podávat přípravek IR. Dnes ve svých 15-ti letech je i se svým onemocněním stále ve výborné kondici, se zájmem o okolí, běhá, s chutí žere, neznáme problémy s trávením, či průjmy atp. Její čilost a dobré zvládání dalších drobných zdravotních problémů přicházejících s věkem (poslední rok hypertenze) připisujeme právě vlivu podávání IR. Určitě doporučuji všem majitelům starších zvířat, kteří se z jejich přítomnosti chtějí i přes nějaké zdravotní problémy radovat co nejdéle.

Ladislav Svatoň, Brno

PES – stáří, vitalita, ochota k pohybu a rozsah pohyblivosti

IR podáváme našemu 14letému kokršpanělovi. Po jeho užití se stal zjevně aktivnější, vitálnější a celkově živější. Když jsme přípravek IR použili poprvé - v té době měl navíc bolavá záda, proto nechtěl chodit ze schodů, skákat z křesla, a podobně. Po doužívaní IR již seskakoval bez problémů z postele i ze schodů. IR mu prospěl, proto jsme se mu pořídili ještě jednu měsíční kůru.

Robert Buček, Přerov

KOŤE – oslabené, neprospívající, imunita

Ráda bych se podělila o zkušennosti s přípravkem IR. Poprvé jsem ho zkusila na doporučení chovatelky z chov. st. koček, když jsem si přinesla domů koťátko ragdolla, který měl hodně nízkou váhu, horší srst a sníženou imunitu, téměř nepříjimal potravu byl apatický. Nechala jsem mu udělat veškerá vyšetření, která byla celkem v pořádku a tak na doporučení jsem začala podávat IR. Do 14ti dnů se stav začal rapidně zlepšovat, zvyšovala se chuť k jídlu, tudíž i hmotnost. Srst vypadala lépe, lesklá a lepší kvality, proto jsme v podávání IR i nadále pokračovali. Během měsíce se kocourek dostal do úžasné kondice :-).

Monika Chrzová, Praha

PES – Starý, kardiak, vitalita 1/3

Dobrý den, posílám popis své dosavadní zkušenosti s podáváním Přípravku IR. První kůru jsem nasadila u 12-tiletéhowestíka Karla, který byl u mě na hlídání. Pes má dlouhodobou srdeční medikaci a celkově byl už smutný a pořád spal. Již po týdnu se tvářil podstatně veseleji, začal se zajímat o dění kolem sebe a lépe se
pohyboval. Celkově se hodně zlepšil. Majitelce jsem doporučila s podáváním IR pokračovat.

Zuzka Nechybová veterinární klinika Roztoky

PES – abnormální reakce na stresové podněty, vitalita, špatný metabolismus 1/2

Dobrý den,
chtěla bych se podělit se zkušenostmi s podáváním IR naší 5- leté fence Sáře. Podávat jsme ho začala fence před rokem - kdy měla hodně špatné jaterní testy, byla vyhublá, stále se třásla, všeho se bála - těžko zvládala stres -jakkoliv hlučné zvuky jí děsily. Byla jsem z toho nešťasná, nevěděla jsem, jak jí mám pomoci. Přípravek IR jsem podávala zhruba rok. Po prvním týdnu podávání došlo ke zlepšení psychického stavu fenky. Začala být veselá, přestávala se pomalu bát. Měla jsem z prvních úspěchů obrovskou radost. Díky špatným jaterním testům jsem se rozhodla podávat IR dlouhodobě. Nyní to je rok - fenka opravu vypadá spokojeně - chová se vesele - stres je pryč. Fyzicky je taky v dobré kondici, není už vyhublá. Jsem ráda, že je ze Sáry opět naše spokojená fenka.

Daniela Dušková, Horní Čermná

PES – stáří, ochota k pohybu, vitalita

Máme také 15-letou fenku malého knírače, které podávání přípravku IR pomohlo k lepší chůzi, běhání do schodů, začala být prostě více pohyblivá. Když jsem ho přestala např. měsíc podávat, stav naši fenky se zhoršil - nyní budu v podávání přípravku pokračovat. Vidím, že to nemocným a starým zvířatům výrazněpomáhá. :-) Doporučuji IR vyzkoušet.

Daniela Dušková, Horní Čermná

PES – stáří, zotavení po dlouhé nemoci, nechutenství, apatie, apetit

Váš přípravek IR používáme již třetím rokem u 10tilé feny Capy, křížence Leonbergera a NO, která měla příznaky chřipky s vysokými teplotami, bolestmi kloubů, nechutenstvím. Její zdravotní stav se zlepšil až po nasazení druhých antibiotik asi po 14 dnech. Stav se zlepšil, ale Capy stále nebyla ve své kůži, trpěla nechutenstvím, objevila se u ní jakási vyrážka na kloubech zadních nohou, viditelně u ní zmizela dřívější vitalita a většinu dne strávila schoulená v klubíčku na terase. Proto jsme hledali něco pro posílení imunity po prodělané nemoci. Na internetu jsem narazila na přípravek IR. Naše zkušenost s tímto přípravkem byla přímo překvapující, již po prvních dávkách a u rodinného miláčka viditelně navracela ztracená chuť k jídlu a vitalita. Vyrážka vymizela. Účinek preparátu byl tak viditelný, že ho používáme dodnes – už jen preventivně.
Jsme moc rádi, že jsme narazili na přípravek, který jí zkvalitnil život a navrátil ztracenou chuť do života a vitalitu.

Monika Froňková, Kačice

PES – hormonální disbalance po kastraci, vitalita, apetit, vyprazdňování

Dobrý den, chtěla bych touto cestou popsat svoji zkušenost s přípravkem IR. Na doporučení známých, jsem začala podávat IR10ti leté kastrované fence špice. Po kastraci měla problémy s hormony, byla stále unavená, hodně spavá a neměla hezkou srst. Po 14 dnech podávání IR je fenka velmi vitální, veselá. Změna je vidět v chování i na srsti. Lépe žere a nemá problémy se stolicí. Velmi ráda budu tento přípravek používat i nadále.

Jaroslava Prášilová, Chomutov

PSI – zanedbaní, vyčerpaní, průjmy, kvalita srsti, psychické trauma, apetit, vitalita 1/3

Přípravek IR používáme v naší rodině pro kočky i pro fenky a ve všech případech zaznamenáváme jeho úspěšnost.
Podávání IR u fenek z útulku: dle návodu, podáváme IR již několik měsíců.

Obě fenky jsou adoptované z útulku, pocházejí od lidí, co je týrali. Obě trpěly při adopci průjmy a byly značně vypelichané, měly matnou srst. Vlivem traumatu z útulku špatně žraly a byly celkově vyčerpané, ochablé a neurotické. Jejich problémy byly těžko a dlouhodobě odstraňované.

Při podávání IR jsou obě fenky vitální, mají krásnou zdravou srst, působí dojmem dobře živených zdravých zvířat a chuť k jídlu se jim opravdu zvedla. Zmizely průjmy, zvířata jsou celkově vyrovnanější, spokojená a zdravá. Spolu s IR podávám fenkám také bylinkové směsi z firmy "Dokonalá láska"

Dagmar Máchová, Ostrava

PES – rychlá rekonvalescence po kastraci

Výmarský ohař, fena, 7 let
Přípravek IR jsme začali podávat po kastraci, hned druhý den. Rána se hojila velmi rychle, bez jakýchkoli komplikací. Fena byla brzy fit.

Eva Libnarová, Hrádek nad Nisou

KOČKA – karcinom na kosti, apatie, nechutenství, vitalita

Máme doma desetiletou kočku, největšího mazlíčka všech členů naší rodiny. Začátkem letošního roku jsem si všimla, že začíná pokulhávat na zadní nožičku. Její stav se neustále zhoršoval, postupně přestávala přijímat potravu, začala být apatická, přestala mít zájem o okolí. Proto jsem s ní v březnu navštívila veterinárního lékaře. Po vyšetření bylo zjištěno, že má zhoubný nádor na kosti. Byla nám navržena buď amputace celé zadní nožičky (to jsem ihned zamítla) nebo vyzkoušet preparát IR pro posílení imunity. Okamžitě jsme začali s doporučenou léčbou.
Po třech týdnech užívání IR se začal její stav viditelně zlepšovat.
Začala znovu žrát, přibrala na svoji původní váhu, má krásnou hustou a lesklou srst. Přípravek IR užívá již 7 měsíců, prozatím je v dobré kondici se zájmem o okolí. Nádor na kosti zadní nožičky samozřejmě přetrvává, ale kočka "zatím" netrpí bolestí a má ještě pořád zájem o okolí. Jsem přesvědčena, že jí preparát ulehčuje důstojně překonat poslední období jejího života.

Jitka Gargelová, Olomouc

KOČKY - zažívací problémy, vitalita, ochota k pohybu

Přípravek IR jsem zakoupila z důvodu průjmového onemocnění u své chovné pětileté siamské kočky. Přípravek jsem kočičce podávala pro podporu imunity a současně jsem pak IR podávala i svým dalším 3 kočkám, abych podpořila jejich obranyschopnost pro případ přenosu onemocnění. S přípravkem jsem byla nadmíru spokojená, neboť nejen, že ostatní zvířata se nenakazila, ale u nemocné kočičky se výrazně zvýšila vitalita a mám za to, že IR pomohl kočičce se rychleji a lépe s onemocněním vyrovnat. Na závěr musím poznamenat, že má nejstarší kočička, téměř osmiletá domácí kočka, se začala po užívání IR chovat jako kotě, je hravá a uběhaná téměř jako by jí bylo půl roku.

Mgr. Petra Žáková, Olomouc

PES – stáří, nádor mléčné lišty, luxace pately, ústup bolestivosti, vitalita 1/2

S přípravkem IR jsem se seznámila poprvé v listopadu 2015 na doporučení paní veterinářky. IR jsme začali podávat (a stále podáváme) naší v té době 10 a půl let staré fence Čínského chocholatého pejska. Fenka má nádorek na mléčné žláze a po konzultaci s několika veterináři, kteří operaci moc nedoporučovali, jsme se rozhodli pro alternativní léčbu. Fenka byla léčena homeopatiky. Denně jsme jí k homeopatikům začali přidávat IR. Asi po týdnu užívání jsme pozorovali nárůst energie, hravost a celkově ožila. Je vidět, že má radost ze života. Také již nějakou dobu trpěla luxací pately, která se po užívání IR také zlepšila. Dříve hodně často běhala po třech nožkách. Teď je to obráceně, jen po delší vycházce si párkrát poskočí po třech a opět běhá po všech čtyřech. V srpnu jí bude 12 roků a podle paní veterinářky na svůj věk vůbec nevypadá a s jejím zdravotním stavem je velmi spokojená.

Eva Dostálová, Adamov

PSI – štěňata, zmutovaný virus kotcového kašle, rezistence na konvenční léčbu

Dobrý den, na základě svých zkušeností s přípravkem od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“ jsem se rozhodla napsat recenzi i pro ostatní chovatele.
Jsem aktivní chovatelkou více jak 26 let, mí psi dosahují vysokých výstavních ocenění na celém světě. Snažím se svým psům dát to nejlepší.
Minulý rok jsme dovezli z výstavy kotcový kašel a moje štěňata se nakazily tak, že 3 z nich se toho nedokázaly zbavit půl roku. Po absolvovaní spousty vyšetření, stěrů, rtg, odběrů krve a po 4té výměně antibiotik, už všichni veterináři rezignovali. Odmítli je dále léčit, virus kašle zmutoval natolik, že se na všechna antibiotika stala rezistentntní.
Nevěděli jsme co dál. Štěňata měla mezitím už 9 měsíců a z toho 6 měsíců kašlali s menšími pauzami, ale téměř v kuse.
Zkoušela jsem několik přípravků na zvednutí imunity, ale bez výsledků. Byl mi doporučen přípravek od fy Vetim, nyní pod názvem “IR“. I když jsem moc nevěřila, byl to poslední pokus.
Výsledek po týdenním podávání IR - kašel ustal.
Po 10ti dnech odešla štěňata do nového domova a je to už dalších 6 měsíců, co jsou v zcela v pořádku, v nových domovech. Potíže se jim nevrátily. Jsem moc ráda, že jsem tento výrobek našla a budu ho i nadále preventivně používat u svých psů.

Ingrid Dedková - chovatelská stanice BOHEMIA PLATINA  R109

PES – alergie, kožní problémy, demodikoza, apatie, nepřijímání potravy, vitalita, kvalita srsti + foto

Pes - fr.buldoček, 9 let, silné alergie, neustále záněty kůže, kvasinky, předepsané doživotní užívání kortikoidů - Predn., přidal se demodex. Pejsek byl již dlouhodobě apatický a jen polehával. Situace byla vážná, musely se vysadit kortikoidy, nasadily se opět antibiotika, aplikoval se první spot Adavocate. Vůbec to nezabralo, došlo k zhoršení stavu. Začali jsme dělat koupele šamponem Ectodex, užívat pupálkový olej. V prvé polovině dubna jsme již začali užívat přípravek od fy Vetim – nyní pod názvem “IR“ a demodex “zázračně“ mizel. Posílám foto ze dne 14.4.2015, to už jsme týden IR užívali a foto z 18.5.2015, kde již byla demodikoza vyléčena a na kůži žádný holý flek nebo strup. Poslední fotka je z 30.5.2015. Pejsek má krásnou lesklou a hustou srst, je živý a veselý, zmizely zažívací problémy. Po kortikoidech byl hodně zavodněný, to se také upravilo. Zpět je nasazovat nebudeme, pejsek nemá žádné problémy, i když jaro bylo pro nás vždy kritické období (alergie na traviny). Z toho máme opravdu radost. IR budeme samozřejmě užívat i nadále, díky němu pejsek prožije po létech trápení kvalitní stáří a bez léků.

Šárka Závodská, Albrechtice  R114

PES – masivní kožní problémy, olysání, svědivost, alergie, nechutenství, vitalita, kvalita srsti

Francúzsky buldoček Adolf, 4 roky
Miesto nájdenia: podľa stavu dlhodobo túlajúci sa psík v okolí Košíc, jún 2015
Prvá prehliadka: psík extrémne zanedbaný, extrémne množstvo vonkajších parazitov (blchy a kliešte), podvyživený, škriabanie na celom tele
Prvá prehliadka u veterinára: silne alergický na blšie kusnutie, koža zhrubnutá, srsť vypadaná, zmeny v štruktúre kože - predpoklad dlhodobého liečenia, zväčšená prostata, doporučená urgentná operácia (kastrácia), antibiotiká
Po týždni liečby žiadna zmena na koži, pretrvávajúce nechutenstvo, psík bez nálady.
Po nasadení prípravku IR:
- chuť do žrádla v priebehu dvoch dní upravená
- po 5 dňoch od začiatku podávania dvojnásobnej dávky prípravku jasné zlepšenie stavu kože a srsti, pes sa prestal škriabať a dráždiť si kožu
- mesiaci od začiatku užívania prípravku koža zahojená, zhrubnutie kože úplne zmizlo, výmena srsti markatntá (nová je jemná, lesklá a správne priliehajúca)
Adolf naďalej užíva IR ako doplnok k BARF strave. Je to psík plný života, energie s úžasnou chuťou do žrania.

Gabriela Petrušková, Košice  R119

PES – extrémně týraný, extrémně zanedbaný, akutní stav, operace, rekonvalescence, vitalita, hojení

Psík Benjamin, cca 2 roky, rasa: lhasa apso
Miesto nájdenia: cigánska osada
Dátum nájdenia: 7.10.2015
Prvá prehliadka: psík extrémne zanedbaný, vytečené oko, vážne zranenie na semeníkoch, vyhreznutý semeník
Prvá prehliadka u veterinára: okremvyššie uvedeného, slepý, rany na koži, zlomenina panvy, driekovej kosti priečne, zlomeninou poškodené klbové ložko, klbová hlavica mimo klbové ložko, psík extrémne podvyživený, zaparazitovaný, bez chuti "žiť"

Terapia: urgentná operácia tržnej rany a odstránenie vyhreznutého semeníka, odstránenie nekrotických tkanív. Nasadená antibiotická liečba, s nutnou podporou autoimunitného systému.
Ostatné: psík bez chuti prijimať potravu, zvýšená teplota, fyzicky veľmi slabý

Starostlivosť a krmenie:
1. deň bez príjmu potravy
2. deň BARF + prvná dvojnásobná dávka prípravku IR
3. - 5. deň - BARF + IR = zlepšená chuť do žrania, zlepšená nálada, rany na koži temer zahojené, srsť lesklá, jemná
6. deň kontrola u veterinára – vďakaprekvapujúco rýchlemu zlepšeniu celkového stavu psíka operácia klbu zadnej nohy a klbovej jamky preložená o 6 dní skor.
Naďale podávaný IR, doporučený počas celej doby liečby a následnej rekonvalescencie.

Gabriela Petrušková, Košice   R122