Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Autoimunní onemocnění

PES -Trombocytopenie

Máme osmiletou fenku křížence briard kokršpaněla - 27kg. Objevily se u ní problémy s krví. Měla málo trombocytů. Dostavala léky které jí nezabraly. Na doporučení veterinářky pejsek začal užívat váš prostředek Immunovet který jí dobře zabral. Po 14 dnech užívání už má dle testů vše v normě. Přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ bych rozhodně všem chovatelům doporučil.

Ladislav Netušil, Klatovy

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apaptie (MVDr.)

Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.
MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu

Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.

Markéta Krejčová, Litoměřice

PES – novotvar, regenerace, rekonvalescence, apetit, vitalita 1/2

Přípravek IR jsme začali podávat našemu jezevčíkovi (15 let) poté, kdy se mu letos v květnu objevila na krku velká boule. Nejdříve se veterinář domníval, že se jedná o zvětšenou uzlinu. Bral dvoje antibiotika, ale ani jedny nezabraly. Bylo nám doporučeno vyzkoušet nějaké přípravky na zlepšení imunity. Začali jsme mu podávat IR (ze začátku dvojitou dávku). Uzlina se mu během krátké chvilky výrazně zmenšila (téměř nehmatná). Po nějaké době se bohužel uzlina začala opět zvětšovat, proto mu na veterině provedli biopsii a zjistili, že se nejedná o zvětšenou uzlinu, ale o neprůchodnost slinné žlázy. V té době na tom byl jezevčík už hodně špatně - nechodil a nežral. Veterináři mu část tekutin z boule odsáli a opět jsme nasadili zvýšenou dávku IR. Boule se nám zcela neztratila, ale pejsek je vitální, běhá, žere a chce si hrát.

Jana Májová, Chotěboř

KŮŇ – autoimunitní keratitida (MVDr.)

Více jak 2 roky se starám o plemenného hřebce ve sportovní zátěži, který trpí od mládí opakovanou autoimunitní keratitídou. Hřebec byl několikrát ošetřen na klinice, ale záchvaty se stále vracely. Před rokem, když jsem se ke koni dostala poprvé a léčila opět záchvat keratitídy, jsem majitelce doporučila, jako podporu léčby, užívat přípravek IR, k podpoře imunity oka. Hřebec užíval IR 3 měsíce, během nichž se zvládl vyléčit daný záchvat keratitídy a během užívání již žádný jinný nedostal. Za půl roku od ukončení léčby se majitelka i s koňmi přestěhovala do Rakouska. Hřebec sportoval v soutěžích všestrannosti na úrovni CCI++. Po měsíci v nové stáji se vrátil záchvat keratitídy, který dokonce progredoval v hluboký vřed.Hřebec musel být hospitalizován na klinice, kde podstoupil 2 operace oka a stav byl velmi vážný. Hrozilo doživotní poškození zraku. Majitelka mě opět zkontaktovala a domluvili jsme se na dalším užívání přípravku IR. Po jeho nasazení se začal stav po operaci rapidně zlepšovat do té míry, že i rakouští kolegové museli uznat blahodárný vliv IR na hojící se vřed a keratitídu kolem. Po měsíci užívání bylo až neuvěřitelné zlepšení stavu oka. Trvalé následky budou úplně neznatelné a hřebec se bude moci vrátit ke sportovní kariéře.S majitelkou jsme domluveni na dlouhodobém užívání IR, vzhledem k tomu, že hřebec bude vystavován stresu (závody a možné připouštění) a možnosti oslabení imunity v závislosti na něm.

MVDr. Monika Najmanová

PES – vypadávající srst, záněty, ototida 2/2

Naše druhá fena (osm let) měla ložiska vypadané srsti, záněty uší a byla u ní zjištěna nedostatečná funkce štítné žlázy. Nasazen byl letrox a IR jako podpůrná léčba.Po sedmi týdnech léčby fena rychle zarůstá, neškrábe se a i uši jsou bez zánětu.
Přípravek IR pozitivně ovlivnil zdravotní stav obou našich fenek a jeho užívání mohu jenom doporučit.

B. Kůsová, Brno

PES – boláky na packách, kulhání, záněty, autoimun. onemoc., otitida, vitalita, rezistence na konvenční léčbu

Ráda bych se podělila o zkušenosti s přípravkem IR. Přípravek jsem našla, když už jsem byla docela zoufalá ze stavu naší 5ti leté fenky bígla. Začala trpět na záněty meziprstí na předních tlapkách, měla citlivé i polštářky, v meziprstí je jí dělaly jakési boláky, kulhala na jenom trochu hrbolatém povrchu, měla problémy a bolesti a nemělo to řešení. Veterináři nenalezli příčinu, dali nám antibiotika, kortikoidy, ale stav se nelepšil. Pes měl v sobě spoustu léků a výsledek žádný. Také jsme koupali packy ve speciálním šamponu, ale všechno bylo na nic, pár dní pokoj a zase nanovo. U veterináře jsem byla jako doma a výdaje už začaly být docela neúnosné. Další veterinářka usoudila, že je to pravděpodobně autoimunitní problém a mj. případně alergie na nějakou složku v potravě. Nato jsme úplně vysadili drůbež a pro posílení imunity jsem po probádání internetu nasadila přípravek IR.
Výsledek se dostavil asi po týdnu, bylo to dost zásadní zlepšení, potom se léčba jakoby zastavila, bylo to sice lepší, ale ne úplně dobré. Pokračovali jsme tedy v podávání přípravku IR. Teď, po půl roce podávání IR je situace velice dobrá, fenka problémy s packami nemá, chodí krásně i po štěrku (dříve úplně nemožné). Vyléčily se i záněty v uších a nemá problémy s análními žlázkami. Také se mi zdá, že má více energie. Jediné mínus je v tom, že má posílený i apetit, což u bígla je docela problém, protože by sežrala, co vidí. IR budeme podávat i nadále, osvědčil se nám výborně!

Zuzana Svobodová, Brno

KOČKA – hypertyreóza, apetit

Kočka, 9 let byla v lednu 2015 na operaci se štítnou žlázou pro hypertyreozu. Zvětšený lalok ji odoperovali a měsíc nato se jí zvětšil ten druhý, zbylý. Navíc po operaci má velké problémy s ledvinami a paní doktorka mi nedávala moc naděje, že bude kočička dlouho živa. Doporučila mi na ledviny ještě kapky ze sibiřských bylinek, které kombinuji s preparátem IR. Kočička je sice hubená, méně se pohybuje, ale má apetit a žije už od té doby téměř rok.

Marie Šroubková, Plzeň

PES – autoimunitní onemocnění, bolavé rozmokvané rány, neadekvátní odezva na kortikoidy

Máme německého ovčáka, který zřejmě trpí onemocněním autoimunitního systému (pravděpodobně pemphigusfoliaceus). Měl ošklivě rozbolavělý celý čumák. Protože pes není zvyklý na jakoukoliv manipulaci, nebylo možné mu vzít stěr ani jinak nos ošetřit. Byl nasazen predn., po kterém se situace lehce zlepšila, ale stále to nebylo ono. Byl nasazen IR a postupně vysazen Predn.. Přípravek IR udrží postiženou kůži klidnou a zaschlou bez rozbolavělých ran a mokvání.

Eva Charvátová, Třebíč

PES - autoimunitní onemocnění, interdigitální cysty, nadměrné línání, apetit, vitalita

Mám francouzského buldočka, kterému se cca v roce začaly mezi prstíky objevovat bouličky. Měla jsem podezření, že to je zapíchlá osina, ale když je měl na více místech a začaly se zvětšovat, zašla jsem za dobrým dermatologem, který mi potvrdil, že to je záležitost imunity a bude to interdigitální cysta, na kterou buldočcitrpí. Byl mi doporučen přípravek IR, který jsem začala okamžitě podávat. Po pár dnech používání se začaly cysty zmenšovat s tím, že po cca 2 měsících po nich nebyla ani stopa. Jako bonus přestal naprosto línat, skoro nepustí chlup a zlepšilo se jeho nechutenství. Jsou mu 3 roky, IR podávám pravidelně, Bruno je zdravý, vitální, jí s chutí a doma nemusím kvůli absenci línání tak často uklízet :) Na IR nedám dopustit!

Klára Kožíšková, Praha

PES - Panostitida

Zkušenost s přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, který jsem použil na léčení panostitidy mladého rotvajlera. Můj desetiměsíční rotvajler začal pokulhávat na levou přední nohu, časem už bylo kulhání trvalé a stupňovalo se. Rentgen prokázal panostitidu - onemocnění okostice dlouhých kostí, postihující štěňata velkých plemen. Přešli jsme na krmivo se sníženým energetickým obsahem a nasadili kloubní výživu. Ovšem ani po měsíci nebyla vidět žádná změna. Pes stále výrazně kulhal. Veterinář nám dal na týden Carprodyl na utlumení zánětu a bolesti. Ve stejnou dobu jsem na internetu narazil na přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, který jsem začal neprodleně podávat v iniciační (dvojnásobné) dávce. Zhruba 6. den podávání „IR“ začalo kulhání ustupovat. Po měsíci podávání „IR“ a kloubní výživy obsahující kyselinu hyaluronovou je kulhání již téměř pryč.

Martin Havlín, Otvovice    R3

PES - Juvenilní celulitida – olysání

Přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem nasadila 6 týdennímu štěněti, které mělo kožní problém kolem očí a nosu. Dle vetrinárního lékaře se jednalo o juvenilní celulitidu. Už po 3 dnech užívání „IR“ se stav zlepšil a po 10 dnech začala olysalá místa zarůstat. Po 14 dnech již nebylo nic znát. Nebyly nasazeny ATB ani jiná léčba.

Čermáková Martina,Poříčany   R4

KOČKY – léze v tlamě nereagující na konvenční léčbu + FOTO
R7
Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mé zkušenostis přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Máme chovnou stanici perských koček, takže velká frekvence zvířat. Když se nám narodila v loni koťátka, po dvou měsících se dvěma koťátkům objevila léze na patře. Jedné kočičce se ztratila, ale kocourkovi začala narůstat. Veterinář ordinoval ATB a kortikoidy, dále jsem po poradě s veterinářem ve snaze zkusit vše, co by mohlo pomoci, jsem aplikovala humánní prostředky na záněty dutiny ústní. Po měsíci se to ale nikam nehýbalo. Postupem času kocourek sice apetit neztratil, ale začal špatně polykat. Léze se začaly rozšiřovat po celé tlamičce, navíc z toho cosi vytékalo jako při hnisavé angině a začalo mu silně zapáchat z čenichu. Když už veterinář nemohl nic dalšího poradit, rozhodla jsem se vyzkoušet IR. Původně jsem mu nevěnovala příliš pozornosti, ale po pročtení e-mailů s recenzemi jsem hoobjednala. Kocourovi ho podáváme dnes již 17.den. Léze, která byla na jazyku zmizela hned následující den po prvním podání. Ostatní léze se podstatně zmenšily, přikládám fotky pro srovnání. S podáváním IR budeme nadále pokračovat, dokud zcela nevymizí.
Vřele doporučuji pro každého chovatele, který má zvířecího kamaráda a má s ním nějaké zdravotní problém tohoto typu.

Věra Kopečná, Klatovy

PES – kožní problémy, alergie, ztráta vitality
R10
Máme šestiletou fenku westíka Emu, se kterou dcera od malička trénuje agility. Bohužel od půl roku fenky zápolíme s kožními problémy. Veterinář diagnostikoval alergii. Začli jsme krmit speciálními granulemi, vyloučili jsme nejdříve kuřecí maso, potom hovězí. Nějakou dobu se dařilo kožní problémy zvládat pomocí šamponů, ale i tak se to čas od času rozjelo natolik, že se jí na tělě nadělaly takové boláky, že nezbývalo než nasadit antibiotika. S přibývajícím věkem se to zhoršuje, Ema už ani neměla radost z tréniků, nechtělo se jí běhat a trenérka začala mluvit o tom, že by si dcera měla pořídit mladšího psa. Náš veterinář navrhoval léčbu pomocí predn. s tím, že alergie se s věkem zhoršují a že kortikosteroidy sice zatěžují játra, ale zabezpečí spokojený zbytek života bez svědění a škrábání. Zkusila jsem ještě další dva veterináře a doufala, že navrhnou jiný způsob léčby.
Pak mi kamarádka doporučila přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, že s ním má velmi dobré zkušenosti u koní. Od chvíle, kdy jsem začala IR Emě podávat, jakoby se jí vrátila vitalita. Přestože dostává pořád svou dietní stravu, sežere všechno s nebývalou chutí a je zase veselá a plná energie.

Hana Matochová, Bouzov

PES – průjmy, nadměrné línání/kvalita srsti, panostotoda
R19
Alice, fena - kříženec německého ovčáka 1,5 roku – černá
Prakticky od malička měla problémy s průjmy (po čemkoli mimo běžné krmivo i po pamlscích, či piškotech). Především jsme ale IR pořídili protože máme psa v bytě, nadměrně línala a neustále jsme museli dokola uklízet všudypřítomné chlupy. Po zahájení podávání IR se cca do dvou týdnů upravilo trávení a průjmy zcela vymizely – a to i poté když dostane nějaké pamlsky.
Mimo jiné nám veterinář krátce předtím diagnostikoval panostitidu, která se projevovala kulháním - napadáním na obě přední nohy. Po dobu 8mi dnů byla podávána ATB souběžně s IR. Během této doby kulhání zcela odeznělo, veterinář byl překvapen takto rychlou pozitivní změnou.
Co se týče srsti, tak cca po 4-6ti týdnech nasazovala novou srst a kompletně přelínala. Pokračovali jsme v podávání a dnes má neporovnatelně kvalitnější srst, nádherně lesklou, až namodrale hlubokou havraní čerň – takovou barvu dříve neměla. Na slunci se zářivě leskne, častokrát nás při venčení zastavují kolemjdoucí..
Nejvíc nás ale potěšilo, že přestala “pouštět chlupy“ a my konečně nemusíme stále dokla uklízet. Dříve, když skočila na deku, byla plná chlupů, dnes najdeme sem tam nějaký. Alice je celkově ve vynikající kondici.
IR na základě naší zkušenosti vřele doporučujeme všem, kteří chovají psy a kočky, či jakékoli jiné chlupáče v bytě.

Zbyněk Pechánek, Brno

PES – náhlé olysání – hormonální disbalance
R27
Mám chovatelskou stanici Ruská barevná boloňka . U štěněte fenky ve věku asi 15-ti týdnů jsem si povšimla malé lysiny na hlavě, což jsem přisuzovala hrátkám s ostatními psy. Během následujících tří až čtyř dnů však olysala po celém těle, což bylo téměř děsivé. Nedokázali jsme si to vysvětlit, neměla žádné lupy, vyšetření ledvin a jater bylo zcela v pořádku. Veterinář dospěl k závěru, že se pravděpodobně jedná o nějaký problém hormonálního charakteru a doporučil vitamíny. Po dobu 14-ti dnů jsme podávali FITMIN, bohužel zcela bez efektu. Následně jsem začala podávat přípravek IR. Po 8-mi dnech podávání IR jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kdy se na kůži začaly objevovat nové chloupky. Do měsíce od začátku podávání IR již byla fenka krásně obrostlá novou hustou srstí. Nemohl uvěřit ani veterinář, který fenku viděl a vyšetřoval v momentu, kdy se takto náhle olysání objevilo. Lituji, že jsem nepořídila fotografie “před a po“, bylo to poprvé, co se nám něco podobného přihodilo, popravdě jsem z toho byla celkem v šoku, obrovským překvapením byl i nástup účinku IR, neboť ta změna byla zcela rychlá a razantní. V podávání IR jsem pokračovala ještě jeden měsíc. Dnes mohu s odstupem několika měsíců prohlásit, že je psík zcela v pořádku, žádné potíže se srstí, ani žádné jiné zdrav. problémy se již od té doby neobjevily. IR, jako 100% přírodní produkt, který opravdu funguje doporučuji i svým kolegům chovatelům a známým.

Lenka Kurková
Ch. s. SILEKO

PES – alergie, kožní problémy, silná imunita
R41
Přípravek IR jsme vyzkoušeli po poradě s naší veterinářkou, pro naše štěně – fenku APBT - chtěli jsme to nejlepší. Když se nám cca ve čtyřech měsících na jaře objevily po celém bříšku a mezi prsty na tlapkách ošklivé červené puchýřky a zarudlá místa, která navíc svědila, bylo jasné, že máme problém. Spustila se nám alergická reakce na traviny. Protože jsme nechtěli hned podávat „chemická“ antihistaminika, zkusili jsme nejprve nasadit IR. Několik prvních dní v kombinaci s antiseptickým gelem (Clorexyderm spot gel). S ubývajícím IR v krabičce se stav fenky zlepšoval, až reakce zmizela úplně. Balení jsme dobrali celé. IR měl dobrý vliv i na kvalitu srsti a řekla bych, že na imunitu komplexně – fence bude dva a půl roku, alergie se jí už nevrátila, nachlazení nebo jiné zdravotní problémy vůbec neznáme…

Jana Veselá, Praha

PES – stáří, imunita, cushing, hypertenze, vitalita
R45
Máme 15-ti letou fenku křížence středního vzrůstu (11kg). Před cca 3mi lety jí byl diagnostikován Cushingův syndrom. Od té doby pravidelně užívá medikaci. Zhruba ve stejné době (asi ve 12-ti letech) jsme vzhledem k stáří a zátěži organismu začali podávat přípravek IR. Dnes ve svých 15-ti letech je i se svým onemocněním stále ve výborné kondici, se zájmem o okolí, běhá, s chutí žere, neznáme problémy s trávením, či průjmy atp. Její čilost a dobré zvládání dalších drobných zdravotních problémů přicházejících s věkem (poslední rok hypertenze) připisujeme právě vlivu podávání IR. Určitě doporučuji všem majitelům starších zvířat, kteří se z jejich přítomnosti chtějí i přes nějaké zdravotní problémy radovat co nejdéle.

Ladislav Svatoň, Brno

KŮŇ – kvalita srsti, fotodermatitida, alerg. reakce na bodavý hmyz (MVDr.) R81+foto

Jsem veterinář a spolu s manželkou se věnuji chovu arabského plnokrevníka. Přípravek IR nám byl doporučený MVDr Najmanovou pro naši klisnu, kterou jsme dovezli ze zahraničního chovu, kde trpěla záněty kůže, alergií na hmyz a v létě se jí na nepigmentované kůži na končetinách velmi často opakovala fotodermatitida. Zprvu jsem byl k účinkům IR dosti skeptický, jelikož jsme opravdu vyzkoušeli velmi mnoho různých preparátů bez trvalejších účinků. Tím spíš jsem byl překvapený, když po počátečním 14ti denním podáváním přípravku se boláky na končetinách začaly hojit. Při dobrání prvního balení, kdy byla dávka zdvojnásobená oproti doporučenému dávkování, byly již neznatelné. Od té doby přípravek IR začínáme podávat s nástupem jarních měsíců a podáváme do začátku zimy. Jsme s jeho účinkem nadmíru spokojeni. Klisna má nádhernou srst a sytou barvu. Fotodermatitida se letos vůbec neobjevila.
Na fotkách je naše klisna - na první fotografii je vyfocena před začátkem podávání IR, druhá fotografie je 8 měsíců od začátku podávání a třetí fotka je po roce.
Tímto můžu s klidným svědomím doporučit IR každému, kdo má dermatologické problémy u svého zvířete i jako prevenci při zkvalitnění stavu kůže a srsti

Majitel klisny MVDr. Pavel Kaňka, Senožaty

KOČKA – dlouhodobé dermatitidy, záněty, neadekvátní odezva na konvenční léčbu, kvalita srsti
R100
Kocour, původně nalezenec, vypiplaný, kastrovaný cca v osmi měsících. Kolem třech let se u něj objevila mokvavá vyrážka, nejdříve na vnitřní straně boltců a postupně se rozšířila na celé tělo. Nejvíce byla postižena kůže na krku,hřbetě a kořeni ocasu.
Nejprve vyloučeni parazité, pak nasazena antibiotika(Synulox) a potírání dezinfekčním roztokem (Betadine). Situace se sice asi na 14 dní mírně zlepšila, ale po doznění účinku antibiotik se opět vrátila v plné síle. Kocour si místa s vyrážkou škrabal a vylizoval, měl nevzhlednou srst s vylínanými a rozmacerovanými místy. Situace se nadále horšila, byla napadena i drápková lůžka, která byla zhnisaná a bolestivá. Pokoušeli jsme se zmírnit svědivost speciálními šampony pro kočky, ale výsledky nebyly nijak povzbudivé.
Navštívili jsme po několikáté veterinární ordinaci a domluvili se na histologickém vyšetření z několika nejvíce postižených míst. Vzorek byl odeslán specialistovi, který určil diagnozu miliárni dermatitis a navrhl léčbu-dlouhodobé užívání antibiotik (Summamed, Convenia) a hypoalergenní dietu. Vše doporučené kocour absolvoval, jeho stav však i nadále zůstával špatný a objevilo se navíc masívní zduření mízních uzlin na břiše. Provedená punkce potvrdila reakci na kožní problémy a byly nasazeny kortikoidy(Predn...) s prognozou celoživotního užívání.
Tyto způsoby léčby byly se střídavým zlepšením a opět zhoršením stavu aplikovány po dobu cca 3 roky. Nikdy, během této doby nedošlo k úplnému vymizení problémů, přestože jsme navíc, podle nejrůznějších pramenů, zkoušeli podávat řadu podpůrných prostředků (potírání i vnitřní užívání koloidního stříbra, podávání hypoalergenní diety,B komplexu,chlorelly i vitamínů na podporu imunitního systému, koupání dermatologickými šampony).
Soustavným pátráním na internetu jsme v říjnu 2013 objevili prostředek od fy Vetim, nyní pod názvem IR. Objednali jsme jedno 40g balení na zkoušku a začali podávat podle předpisu prvních deset dní ve dvojité dávce, současně se stávající dávkou Predn.... Po 10 dnech podávání se stav kůže výrazně zhoršil a byli jsme rozhodnuti opět navštívit veterinární ordinaci. Před námi byl víkend a ošetřující lékař měl službu až v úterý. Do úterý se však stav kůže začal pozoruhodně lepšit, od návštěvy ordinace jsme upustili, pokračovali v podávání “IR“ spolu s Predn.. a objednali další tři 60g balení.
Stav se k naší velké radosti stále lepšil a po konzultaci s veterinárním lékařem jsme se rozhodli k postupnému a velice pomalému snižování dávky Predn... Během využívání všech tří balení IR se kůže postupně na všech místech zahojila, vylínaná srst dorostla, je krásná, lesklá a snad ještě hustější a delší než před atakem dermatitidy. Od března 2014 je kocour bez problémů, neužívá žádné léčivé prostředky ani dietu.
Máme opravdu velkou radost a z naší strany je reklama tohoto přípravku zaručená!
S pozdravem a přáním mnoha spokojených pacientů a zákazníků

Dagmar Bendová, Praha

KOČKA – alergická reakce, vitalita, kvalita srsti
R 108
Kocour Jimmy prodělal velmi silnou alergickou reakci na očkovací sérum. Po pravidelném podávání přípravku IR v předepsaném množství jsme do 1 týdne zaznamenali celkové zlepšení zdravotního stavu. Jimmymu tento přípravek pomohl vyléčit i eroze na jazyku, které se objevily v důsledku alergické reakce. Stejně jako u předchozích případů vrátil tento přípravek zvířeti chuť k jídlu a zlepšil kvalitu srsti.

I. Novotná - Kočičí oáza o.s., Holubice

PSI – neduživost, vitalita, kožní problémy, útulky, množírny, obecné shrnutí
R115

Dobrý den. Píšu za spolek Adopťáci,z.s. ale i jako soukromá osoba. Jsem nesmírně ráda, že je takový přípravek jako je IR je i na českém trhu! Je to opravdu “zázrak“! Použili jsme ho k léčení již stovek psů, kteří byli v nouzi, utulcích a z množíren. Všichni ožili a zbavují se postupně svých neduhů a nemocí. Tito psi při pravidelném užívaní IR zakrátko skoro nenavštěvují veterinu, přičemž se usetří značné náklady.
Šíříme reklamu a pomaháme tím mnoha zvířatům, neboť tento výrobek není “klamavá reklama“ a opravdu funguje. Sama mám doma šest adoptovaných psů a mohu jen potvrdit u všech perfektní výsledky! Budeme nadále s přáteli a lidmi ze spolku “IR“používat. Děkujeme, že jste :-)

Marta Hrdinova, Adopťáci,z.s.

KOČKA – karcinom na kosti, apatie, nechutenství, vitalita
R126
Máme doma desetiletou kočku, největšího mazlíčka všech členů naší rodiny. Začátkem letošního roku jsem si všimla, že začíná pokulhávat na zadní nožičku. Její stav se neustále zhoršoval, postupně přestávala přijímat potravu, začala být apatická, přestala mít zájem o okolí. Proto jsem s ní v březnu navštívila veterinárního lékaře. Po vyšetření bylo zjištěno, že má zhoubný nádor na kosti. Byla nám navržena buď amputace celé zadní nožičky (to jsem ihned zamítla) nebo vyzkoušet preparát IR pro posílení imunity. Okamžitě jsme začali s doporučenou léčbou.
Po třech týdnech užívání IR se začal její stav viditelně zlepšovat.
Začala znovu žrát, přibrala na svoji původní váhu, má krásnou hustou a lesklou srst. Přípravek IR užívá již 7 měsíců, prozatím je v dobré kondici se zájmem o okolí. Nádor na kosti zadní nožičky samozřejmě přetrvává, ale kočka "zatím" netrpí bolestí a má ještě pořád zájem o okolí. Jsem přesvědčena, že jí preparát ulehčuje důstojně překonat poslední období jejího života.

Jitka Gargelová, Olomouc

PES – ekzém, nechutenství
R130
S podáváním přípravku IR jsem začala u sedmileté fenky jorkšírského teriéra, která trpěla ekzémem na bříšku a nechutenstvím. Po týdnu užívání bylo viditelné zlepšení, začala mnohem lépe přijímat potravu a ekzém na bříšku také postupně vymizel.

Jitka Gargelová, Olomouc

PES – epilepsie, kožní problémy, zápach, svědivost, apatie
R132
Mám fenku malého knírače černostříbřitého, která trpí od narození epilepsií. Již je jí 10 let.
Měla problémy s kůží, /záněty/ kůže rudá, šupinatá, páchla - cítit byla po myším hnízdě a stále se drbala. Jelikož jí nešlo podávat nic, co by obsahovalo - ač jen stopy chemie, zkusila jsem přípravek IR. Zabral okamžitě, fenka přestala být apatická a omládla. Zarudnutí, šupiny a zápach zmizel. Zlepšila se jí i kvalita srsti. Podávám IR preventivně alespoň jednou za rok. Všem vřele doporučuji.

M. Vojtíšková, Jirkov

PES – záněty kůže, hnisavé vřídky
R139
Mám moc dobré zkušenosti s přípravkem IR, který používám při léčení našeho malého pejska yorkšírky terier. Dva roky jsme se nemohli zbavit vleklého zánětu kůže u pejska, dostával antibiotika, záněty se pořád vracely. Kortikoidy jsem mu nechtěla dávat, když jsem na internetu objevila informace o IR, objednala jsem si jej.
Po 14-ti dnech se začala kůže Kittiho zlepšovat a po měsíci je již pomalu bez vyrážky /hnisavé vřídky/. V podávání IR budu dál pokračovat. Můj veterinář mně toto rozhodnutí schvaluje. Osobně doporučuji chovatelům, kteří mají trápení s nemocemi svých zvířátek, aby si informace o něm přečetli a zvážili pořízení tohoto přípravku.

Hana Válková, Hradec Králové

PES – opakující se záněty a puchýře v meziprstí, novotvar po úrazu ½
R142
Fenka west highland high teriéra jménem Senty, kterou jsme si vzali v osmi letech od paní, která se již nebyla schopná nadále o pejska starat, trpěla chronickým, neléčeným zánětem v meziprstí. Tvořily se jí velké puchýře, které praskaly a byly pro psa velice bolestivé. Mezi prstíky má od prasklin samou jizvu. Pro Sentybyla velice bolestivá i samotná chůze. Na každé tlapce má některé prsty abnormálně zvětšené, právě díky věčným puchýřům. Přeléčili jsme zánět antibiotiky, která na nějakou dobu pomohla, ale následně byly puchýře zpátky a k tomu se přidal zánět kůže po celém těle. Ještě ke všemu se Senty na pravém boku nad zadní nohou udělala obrovská boule (zhruba velikosti citrónu) po dřívějším úrazu, kdy bývalé majitelce spadla z náruče a paní na ni ještě plnou váhou dopadla. Na doporučení našeho veterináře jsme začali podávat Ipřípravek IR. Po zhruba třech týdnech užívání nastala obrovská změna. Nejenže puchýře zcela vymizely a zánět kůže byl pryč, ale boule se zmenšila na minimum, v což jsme vůbec nedoufali. IR podáváme dál a máme po starostech s bolestivou chůzí i problémech s kůží.

Eva Charvátová, Třebíč

KŮŇ – dermatitida, ústup otoku a bolestivosti (MVDr.)
 + foto (R155)
Dermatitida na distální části pánevní končetiny, ostatní končetiny nepostižené. Léčeno majitelkou různými desinfekcemi, omýváním a hojivými mastmi po dobu cca čtyř týdnů, bez efektu, noha otékala, byla bolestivá, což některé dny vedlo až ke kulhání, stav se spíše zhoršoval. Po té nasazen přípravek IR v obvyklém dávkování, pokračováno v omýváni a čištění končetiny. Na fotkách výsledek cca za 6 týdnů. Nebyla provedena žádná diagnostika, nebyla nasazena terapie antibiotiky ani kortikoidy. Noha v současné době neotéká, kůň je schopen své obvyklé práce, došlo ke zmenšení léze a významnému zlepšení stavu.

MVDr. Mirka Mráčková, Brno

KŮŇ – fotodermatitida, vaskulitida, bolestivost, kulhání, obstrukční dýchání, kašel
R180
Hřebec, 26 let, na začátku léta se objevila fotodermatitida na obou zadních nohách, nejprve ve spěnce ale rozšiřovala se kolem celé nohy. Postupně ošetřováno různými mastičkami, bez velkého efektu. Po měsíci přešlo do vaskulitidy. Kůň se nechtěl pohybovat, kulhal. Celková antibiotika, naordinovná veterinářem, musela být vysazena - kůň reagoval kolikovými stavy. Nasazen pouze přípravek IR, a léky proti bolesti, které byly postupně vysazeny. Strupy z nohou byly denně omývány a antibiotika použita pouze lokálně, později pouze mazáno mastmi k změkčení a odstranění strupů. Byly použity 3 velká balení IR. Uprostřed podzimu nohy plně vyléčené.
Také se projevil další efekt léčby - kůň začal lépe dýchat a přestal kašlat. Od doby, kdy mu byl podáván IR, nebylo nutno podat žádné léky proti kašli. Dostává pouze matový čaj.
Letos se dermatitida vůbec neobjevila, a i kašel téměř není. Přesto raději nasadíme preventivní podání IR.

Zuzana Zvěřinová, Brno

Kůň - leukocytoklastická vaskulitida
 + foto (R181)
Kůň jménem Csalogány, plemeno slovenský teplokrevník, narozen v roku 1997. V roce 2009 byla u něj diagnostikována leukocytoklastická vaskulitída na pravé zadní noze. Symptomy byly: oteklá pravá zadní noha, nebolestivá, teplá, mokvající ranky které se měnily v krusty. Byl nasazen prednisolon, který symptomy zmírnil, ale celkové zlepšení se nedostavilo.
Další rok na jaře se symptomy začaly znovu zhoršovat, ale žádné léky se nenasadily, noha byla pořád posetá krusty, oteklá a míň osrstěná. Až po převozu koně do nových stájí byl nasazen přípravek od Vetimu v říjnu roku 2011. Noha byla oteklá, posetá velkým množstvím krust, málo osrstěná stále nebolestivá.
Již po dvou dnech bylo zjevné zlepšení: krusty začaly opadávat pod nimi zahojená kůže. Po dvou týdnech již skoro žádné krusty, noha míň oteklá a více osrstěná (viz. Fotky). Další fotky po uplynutí min. jednoho měsíce.

Majitelka koně MVDr. Katalin Sinka