Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Bakteriální nemoc

POTKANI – bakteriální nákazy, kvalita srsti, kondice, rekonvalescence

Chovám potkany. V nedávné době jsme se bohužel střetli s nepříjemnou bakteriální nákazou, která stála mé potkaní holčičky málem životy. V chovu jsem již nějaký ten rok a mám tak přehled o tom, co kde opravdu funguje. Již po několikáté nás přípravek IR vytáhl z nejhoršího a zachránil tak životy. Je nepostradatelným parťákem jak v předvýstavní přípravě, tak při nemocích, březosti, rekonvalescenci. Jsem velmi ráda, že přípravek jako IR existuje a přináší tolik užitku. 
Ještě jednou díky! A nejen za sebe. Budu Vaše výrobky doporučovat dál.

Rážová Kateřina, chovná stanice Ze Svahu, Karlovy Vary


 

KOČKY – léze v tlamě nereagující na konvenční léčbu + FOTO

Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mé zkušenostis přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Máme chovnou stanici perských koček, takže velká frekvence zvířat. Když se nám narodila v loni koťátka, po dvou měsících se dvěma koťátkům objevila léze na patře. Jedné kočičce se ztratila, ale kocourkovi začala narůstat. Veterinář ordinoval ATB a kortikoidy, dále jsem po poradě s veterinářem ve snaze zkusit vše, co by mohlo pomoci, jsem aplikovala humánní prostředky na záněty dutiny ústní. Po měsíci se to ale nikam nehýbalo. Postupem času kocourek sice apetit neztratil, ale začal špatně polykat. Léze se začaly rozšiřovat po celé tlamičce, navíc z toho cosi vytékalo jako při hnisavé angině a začalo mu silně zapáchat z čenichu. Když už veterinář nemohl nic dalšího poradit, rozhodla jsem se vyzkoušet IR. Původně jsem mu nevěnovala příliš pozornosti, ale po pročtení e-mailů s recenzemi jsem hoobjednala. Kocourovi ho podáváme dnes již 17.den. Léze, která byla na jazyku zmizela hned následující den po prvním podání. Ostatní léze se podstatně zmenšily, přikládám fotky pro srovnání. S podáváním IR budeme nadále pokračovat, dokud zcela nevymizí.
Vřele doporučuji pro každého chovatele, který má zvířecího kamaráda a má s ním nějaké zdravotní problém tohoto typu.

Věra Kopečná, Klatovy

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)

Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.
MVDr. Monika Najmanová

PES – rekonvalescence, podpora imunity a vitality (MVDr.)

Preparát IR mi poprvé doporučila kamarádka veterinářka pro mou starou fenu, která se zotavovala po léčbě zánětu močových cest. Nasadila jsem jí podpůrnou terapii IR a velmi brzy bylo vidět, že je celkově čilejší, aktivnější, jako by omládla a záněty už se jí nevrátily. Od té doby jí ho dávám kdykoliv mám pocit, že potřebuje trochu podpořit a výsledky jsou okamžitě vidět. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a doporučuji ho na podporu organismu zvířatům svých známých i svým zvířecím pacientům.

MVDr. Zuzana Rezková

POTKANI – rekonvalescence pooperačních ran, rychlé vyhojení abscesů, znovuosrstění

O přípravku od fy Vetim – nyní pod názvem IR, jsem se dověděl v době, kdy jedna moje potkaní slečna prodělala operaci oboustranného nádoru mléčných žláz, který měla pod předními packami. IR jí až neuvěřitelně pomohl k zotavení. I když měla "Jůlinka" v té době dva roky, do měsíce nebylo poznat, co vše prodělala. Podpůrná léčba přípravkem IR jí obrovsky prospěla. Proto když se u její mladší kamarádky "Kolinky" objevil již potřetí ošklivý recidivující absces, po kousanci z jedné bitky, věděli jsme po čem šáhnout. Absces se po odstranění hnisu nnebývale rychle zatahoval, dokonce i srst dorostla za cca tři týdny. Přišlo mi až neuvěřitelné co IR dokáže, protože při předcházejícím abscesu vyholené místo po zákroku zarůstalo 2,5 měsíce. Takže IR nyní preventivně užívá celá naše potkaní rodinka. A musím zaklepat, jsou v pohodě. :-)

Jan Sündermann, Bludov

KŮŇ - EHV 2, zánět oka, reztistence na konvenční léčbu

Valach 8let - zánět oka zdiagnostikovaný EHV 2 v oku a v krvi. Během naordinované léčby oka (přítmí,žádné přímé světlo, kapání a mazání dle doporučení kliniky) se oko spíš zhoršovalo a valach viditelně se necítil dobře kvůli bolavému a neustále slzícímu oku, které na léčbu nereagovalo, naopak se zhoršovalo. Po týdnu, na vlastní zodpovědnost, kdy léčba spíše vedla k přitížení, se mu začal podávat přípravek IR v obvyklé dávce a zachovalo se jenom přítmí a nadále bez přímého slunce. Cca do 10ti dnů bylo oko o 80 % lepší a po 3 týdnech bylo úplně v pořádku a to i po celodenním pobytu na slunci na pastvině. Valach zatím 600g balení ještě nedobral a oko je stále zdravé.

MVDr. KatalinCornett EBW

PES – otitidy, výtoky z očí, zánět slinné žlázy

Hovawart pes, ve dvou letech měl zánět na plicích, který byl přeléčen ATB, po kterých ustoupil, ale následně se po cca 2 týdnech objevil zánět v uších, přeléčen taktéž ATB, ale jak se ukázalo, zánět se zřejmě jen stěhoval, protože po dalších 2-3 týdnech se objevil hnisavý výtok z očí.
V té době jsem ještě neměla IR vyzkoušený. Opakované podávání ATB vedlo do začarovaného kruhu, další návštěvy veterináře a následné podávání probiotik nevedlo ke stabilním výsledkům a začalo být finančně velmi náročné. Proto jsem se rozhodla přípravek IR vyzkoušet. Už po několika dnech jeho podávání začaly potíže ustupovat, následně se žádný zánět neobjevil a pes byl dlouhou dobu v pořádku.
Dnes je mu 5 let, má 45 kg a zhruba před půl rokem jsme řešili nadměrné neustálé slinění (sice sekret čirý a nehnisavý, nicméně všudypřítomný). Veterinář zjistil zduření slinných žláz. Podali jsme ATB s tím, že ale problém může mít několik různých příčin a tak se jednalo spíš o pokus, zda ATB zaberou. Zabraly, ale po doléčení se problém vrátil po pár dnech. A tak jsem opět sáhla po přípravku IR. Slinění i zduření zmizelo a nevrátilo se, aspoň zatím.

Libnarová, Hrádek nad Nisou

PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti
R11
Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita
R12
Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.

J. Kašáková, Stupno

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění
R79
Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky, kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny, hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.

Kateřina Tejkalová, Žebětín

PES – vypadávající srst, záněty, ototida 2/2
R99
Naše druhá fena (osm let) měla ložiska vypadané srsti, záněty uší a byla u ní zjištěna nedostatečná funkce štítné žlázy. Nasazen byl letrox a IR jako podpůrná léčba.Po sedmi týdnech léčby fena rychle zarůstá, neškrábe se a i uši jsou bez zánětu.
Přípravek IR pozitivně ovlivnil zdravotní stav obou našich fenek a jeho užívání mohu jenom doporučit.

B. Kůsová, Brno

PSI – použití v útulcích, zamezení úhynu vlivem infekcí (MVDr.)
R172
Přípravky od fy Vetim používám už několik let. Preparát IR používám na onemocnění kůže nejasné etiologie, kdy v drtivém procentu případů dochází k vyléčení. V útulku byly dlouhou dobu infekce trávícího a dýchacího systému s velkým úhynem, které se nedařilo zvládat klasickými postupy. Po zařazení IR do léčebných postupů máme situaci vyřešenu a používáme jej i preventivně v kritických obdobích začátku jara a podzimu.

S pozdravem MVDr. Roman Zedek, DiS.