Cukrovka

PES – Diabetes Melitus – (Cukrovka), Průjmy, Výtoky z očí +FOTO

Vinou používání nesprávného /humánního/ glukometru, jsem při nastavení diety a aplikace inzulinu (3x denně krmení, 2xdenně odběr krve, vyhodnocení glukometrem + 2x denně inzulin (Caninsulin) injekčně) udržoval mého pointra Glena na hodnotách kolem domnělých 10 jednotek – což jsem se dověděl až téměř po 10 měsících, díky vyšetření krve na VŠVF – Brno, na kalibrované laboratorní diagnostice, že to co mi ukazoval glukometr jako hodnotu 10, bylo ve skutečnosti kolem 20!!! – tedy hodnoty zcela neslučitelné s dlouhodobějším přežitím zvířete.

Vyjádření endokrinologa k případu pointra Glena

Vzhľadom na dlhotrvajúci výskyt hypergklykémií (hodnoty nad 20 mmol/l) u Glena by sa dalo predpokladať, že sa v priebehu krátkeho obdobia u neho rozvinie metabolický rozvrat, ktorý by bez intenzívnej liečby neprežil (určite nie také dlhé obdobie). Dá sa uvažovať, že vzhľadom k tomu že nedostával nič iné okrem inzulínu v nedostatočných dávkach prispela kontinuálna aplikácia „IR“ k relatívnej stabilizácii a spomaleniu prejavu komplikácií diabetu.
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno

Glena jsem si osvojil v jeho 6ti letech na kůlinice z JIPky (předchozí majitel, se ho zřekl a chtěl ho zastřelit – měl ho jako “pracovního psa“), ve stavu těžké podvýživy (byl jako kostřička – viz fotky) po kolapsu střev a dlouhodobém průjmování (nic v sobě neudržel), s získanou cukrovkou a chronickými výtoky z očí.

 Hned od prvního dne jsem mu nasadil „IR“ ve zvýšené dávce s tím, že mu byl pak po celou dobu jeho života podáván kontinuálně. Prakticky bezprostředně ustaly průjmy. Poměrně rychle odezněly též žluté hnisavé výtoky z očí. Postupně se nám podařilo přibrat na váze (na přijatelnou úroveň) a i přes následné oslepnutí žil naprosto plnohodnotný život. Jako bývalý lovecký pes byl velmi inteligentní a citlivý, s výbornou prostorovou orientací – zřejmě dle akustiky a nacvičených povelů. Kdo nevěděl, obvykle ani nepoznal, že je Glen slepý. Žil, žral s obrovskou chutí, při každé příležitosti - z jakékoliv změny (když jsme šli ven, když jsme šli domů, do auta, z auta, samozřejmě při krmení) projevoval radost a dobrou náladu. Dokonce i v neznámém terénu jsme chodili z 90% bez vodítka. Bral jsem ho všude s sebou. Do práce, na jednání, po cestách, po hotelích. Jízdu autem miloval – aby ne, měl pro sebe celé zadní sedačky J.
 Navzdory fatálním chybám v prvních deseti měsících ve vyhodnocování odběrů krve, tím špatně dávkovanému inzulinu a neustálé hyperglykemii, což jsem se dozvěděl až zpětně, jsme tuto situaci v porovnání s tím, co by se dalo očekávat, tedy stejně tak fatální průběh a Glenův rychlý konec, jsme situaci zcela neuvěřitelným způsobem ustáli. Patrně díky masivnímu efektu podpory regenerativních procesů všech orgánových systémů navozených každodenním podáváním IR.
Jsem přesvědčený, že jen a pouze, a pokud ne pouze, tak zcela lvím podílem díky „IR“ se mnou Glen pobyl krásných 5let a užili jsme si to spolu prakticky do posledního dne. Odešel mi v 11-ti letech na náhlou mozkovou příhodu. 11 let by byl celkem slušný věk i na zdravého pointra, natož u Glena, který díky výše popsanému málem nepřekonal své šesté narozeniny.. 
  Byl pro mně naprosto výjimečným tvorem a osudovým psem. Byl pro mě srdeční záležitostí a zároveň živoucím důkazem, že IR naprosto mimořádným způsobem funguje a je schopen zvrátit stav i v situacích, kdy už se zdá vše ztraceno.
Ostatně, nejsem zdaleka sám, kdo má podobnou zkušenost a prostřednictvím IR přivedl opět k plnohodnotnému prožívání psího, kočičího, nebo koňského života takové jedince, nad kterými už ostatní “zlomili hůl“ .

Jan Fučík, Brno
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno


 

PSI a KOČKY – imunita, neduživá zvířata, GIT problémy, krvavé průjmy, kondice, vitalita, preventivní podání

Chováme s dcerou 11 koček a 2 psy. Zkušeností s přípravkem IR tedy máme řadu.
U našeho máltézáčka, který má diagnostikovaný nespecifický zánět tlustého a tenkého střeva. Po pravidelném podávání IR nyní cca 1/2 roku, pozorujeme radikální snížení epizod krvavých průjmů a v případě, že se průjem vyskytne tak má trvání max. jeden den a jeho průběh je mírnější, na rozdíl od předchozích průjmových epizod pravidelně se opakujících a trvajících alespoň několik dní.

IR očividně pomáhá kočičce s cukrovkou, u které po pravidelném každodenním užívání po dobu 4 měsíců, došlo k výraznému zlepšení hodnot cukru v krvi.

Několikrát jsme nasadili ihned při prvních příznacích nachlazení zvířátka. Po podání IR kočce ve zvýšené dávce se problém vyřešil a vyhnuli jsme se tak oproti předchozím případům antibiotické léčbě.
IR podáváme jako prevenci, zejména v období chřipkových onemocnění, nebo po dobu změny ročních období (jaro, podzim) kdy je organizmus oslabený - s pozitivním efektem.
IR také pomohl při rekonvalescenci dvoutýdenního kočičího nalezence - byl nalezen podchlazený v krabici u popelnic. Vyrostl ve zdravého juniora s vynikající kondicí.
IR pejskům dokonce chutná, takže jeho přidávání do žrádla, nebo i samotná konzumace (prášek smíchaný s troškou vody) je pro pejsky bez problému přijatelná.
Už si neumíme představit, že bychom neměly přípravek IR k dispozici. Ušetřil nám nejen spoustu peněz, ale i starostí, času – běhání kolem nemocných zvířátek a stresů z nemocí :-). Přípravek IR se stal nedílnou součástí domácnosti mé a mé dcery. Postupně na naše četná doporučení i dalších našich přátel a kolegů, kteří mají doma “čtyřnohé kamarády”.

Jindřiška a Hana Zástěrovy, Brno

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení