Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Cukrovka

PES – Diabetes Melitus – (Cukrovka), Průjmy, Výtoky z očí +FOTO

Vinou používání nesprávného /humánního/ glukometru, jsem při nastavení diety a aplikace inzulinu (3x denně krmení, 2xdenně odběr krve, vyhodnocení glukometrem + 2x denně inzulin (Caninsulin) injekčně) udržoval mého pointra Glena na hodnotách kolem domnělých 10 jednotek – což jsem se dověděl až téměř po 10 měsících, díky vyšetření krve na VŠVF – Brno, na kalibrované laboratorní diagnostice, že to co mi ukazoval glukometr jako hodnotu 10, bylo ve skutečnosti kolem 20!!! – tedy hodnoty zcela neslučitelné s dlouhodobějším přežitím zvířete.

Vyjádření endokrinologa k případu pointra Glena

Vzhľadom na dlhotrvajúci výskyt hypergklykémií (hodnoty nad 20 mmol/l) u Glena by sa dalo predpokladať, že sa v priebehu krátkeho obdobia u neho rozvinie metabolický rozvrat, ktorý by bez intenzívnej liečby neprežil (určite nie také dlhé obdobie). Dá sa uvažovať, že vzhľadom k tomu že nedostával nič iné okrem inzulínu v nedostatočných dávkach prispela kontinuálna aplikácia „IR“ k relatívnej stabilizácii a spomaleniu prejavu komplikácií diabetu.
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno

Glena jsem si osvojil v jeho 6ti letech na kůlinice z JIPky (předchozí majitel, se ho zřekl a chtěl ho zastřelit – měl ho jako “pracovního psa“), ve stavu těžké podvýživy (byl jako kostřička – viz fotky) po kolapsu střev a dlouhodobém průjmování (nic v sobě neudržel), s získanou cukrovkou a chronickými výtoky z očí.

 Hned od prvního dne jsem mu nasadil „IR“ ve zvýšené dávce s tím, že mu byl pak po celou dobu jeho života podáván kontinuálně. Prakticky bezprostředně ustaly průjmy. Poměrně rychle odezněly též žluté hnisavé výtoky z očí. Postupně se nám podařilo přibrat na váze (na přijatelnou úroveň) a i přes následné oslepnutí žil naprosto plnohodnotný život. Jako bývalý lovecký pes byl velmi inteligentní a citlivý, s výbornou prostorovou orientací – zřejmě dle akustiky a nacvičených povelů. Kdo nevěděl, obvykle ani nepoznal, že je Glen slepý. Žil, žral s obrovskou chutí, při každé příležitosti - z jakékoliv změny (když jsme šli ven, když jsme šli domů, do auta, z auta, samozřejmě při krmení) projevoval radost a dobrou náladu. Dokonce i v neznámém terénu jsme chodili z 90% bez vodítka. Bral jsem ho všude s sebou. Do práce, na jednání, po cestách, po hotelích. Jízdu autem miloval – aby ne, měl pro sebe celé zadní sedačky J.
 Navzdory fatálním chybám v prvních deseti měsících ve vyhodnocování odběrů krve, tím špatně dávkovanému inzulinu a neustálé hyperglykemii, což jsem se dozvěděl až zpětně, jsme tuto situaci v porovnání s tím, co by se dalo očekávat, tedy stejně tak fatální průběh a Glenův rychlý konec, jsme situaci zcela neuvěřitelným způsobem ustáli. Patrně díky masivnímu efektu podpory regenerativních procesů všech orgánových systémů navozených každodenním podáváním IR.
Jsem přesvědčený, že jen a pouze, a pokud ne pouze, tak zcela lvím podílem díky „IR“ se mnou Glen pobyl krásných 5let a užili jsme si to spolu prakticky do posledního dne. Odešel mi v 11-ti letech na náhlou mozkovou příhodu. 11 let by byl celkem slušný věk i na zdravého pointra, natož u Glena, který díky výše popsanému málem nepřekonal své šesté narozeniny.. 
  Byl pro mně naprosto výjimečným tvorem a osudovým psem. Byl pro mě srdeční záležitostí a zároveň živoucím důkazem, že IR naprosto mimořádným způsobem funguje a je schopen zvrátit stav i v situacích, kdy už se zdá vše ztraceno.
Ostatně, nejsem zdaleka sám, kdo má podobnou zkušenost a prostřednictvím IR přivedl opět k plnohodnotnému prožívání psího, kočičího, nebo koňského života takové jedince, nad kterými už ostatní “zlomili hůl“ .

Jan Fučík, Brno
MVDr. Dagmar Tarkošová, Brno


 

PSI a KOČKY – imunita, neduživá zvířata, GIT problémy, krvavé průjmy, kondice, vitalita, preventivní podání

Chováme s dcerou 11 koček a 2 psy. Zkušeností s přípravkem IR tedy máme řadu.
U našeho máltézáčka, který má diagnostikovaný nespecifický zánět tlustého a tenkého střeva. Po pravidelném podávání IR nyní cca 1/2 roku, pozorujeme radikální snížení epizod krvavých průjmů a v případě, že se průjem vyskytne tak má trvání max. jeden den a jeho průběh je mírnější, na rozdíl od předchozích průjmových epizod pravidelně se opakujících a trvajících alespoň několik dní.

IR očividně pomáhá kočičce s cukrovkou, u které po pravidelném každodenním užívání po dobu 4 měsíců, došlo k výraznému zlepšení hodnot cukru v krvi.

Několikrát jsme nasadili ihned při prvních příznacích nachlazení zvířátka. Po podání IR kočce ve zvýšené dávce se problém vyřešil a vyhnuli jsme se tak oproti předchozím případům antibiotické léčbě.
IR podáváme jako prevenci, zejména v období chřipkových onemocnění, nebo po dobu změny ročních období (jaro, podzim) kdy je organizmus oslabený - s pozitivním efektem.
IR také pomohl při rekonvalescenci dvoutýdenního kočičího nalezence - byl nalezen podchlazený v krabici u popelnic. Vyrostl ve zdravého juniora s vynikající kondicí.
IR pejskům dokonce chutná, takže jeho přidávání do žrádla, nebo i samotná konzumace (prášek smíchaný s troškou vody) je pro pejsky bez problému přijatelná.
Už si neumíme představit, že bychom neměly přípravek IR k dispozici. Ušetřil nám nejen spoustu peněz, ale i starostí, času – běhání kolem nemocných zvířátek a stresů z nemocí :-). Přípravek IR se stal nedílnou součástí domácnosti mé a mé dcery. Postupně na naše četná doporučení i dalších našich přátel a kolegů, kteří mají doma “čtyřnohé kamarády”.

Jindřiška a Hana Zástěrovy, Brno