Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Hormonální disbalance

PES – průjmy, nadměrné línání/kvalita srsti, panostotoda
R19
Alice, fena - kříženec německého ovčáka 1,5 roku – černá
Prakticky od malička měla problémy s průjmy (po čemkoli mimo běžné krmivo i po pamlscích, či piškotech). Především jsme ale IR pořídili protože máme psa v bytě, nadměrně línala a neustále jsme museli dokola uklízet všudypřítomné chlupy. Po zahájení podávání IR se cca do dvou týdnů upravilo trávení a průjmy zcela vymizely – a to i poté když dostane nějaké pamlsky.
Mimo jiné nám veterinář krátce předtím diagnostikoval panostitidu, která se projevovala kulháním - napadáním na obě přední nohy. Po dobu 8mi dnů byla podávána ATB souběžně s IR. Během této doby kulhání zcela odeznělo, veterinář byl překvapen takto rychlou pozitivní změnou.
Co se týče srsti, tak cca po 4-6ti týdnech nasazovala novou srst a kompletně přelínala. Pokračovali jsme v podávání a dnes má neporovnatelně kvalitnější srst, nádherně lesklou, až namodrale hlubokou havraní čerň – takovou barvu dříve neměla. Na slunci se zářivě leskne, častokrát nás při venčení zastavují kolemjdoucí..
Nejvíc nás ale potěšilo, že přestala “pouštět chlupy“ a my konečně nemusíme stále dokla uklízet. Dříve, když skočila na deku, byla plná chlupů, dnes najdeme sem tam nějaký. Alice je celkově ve vynikající kondici.
IR na základě naší zkušenosti vřele doporučujeme všem, kteří chovají psy a kočky, či jakékoli jiné chlupáče v bytě.

Zbyněk Pechánek, Brno

PES – náhlé olysání – hormonální disbalance
R27
Mám chovatelskou stanici Ruská barevná boloňka . U štěněte fenky ve věku asi 15-ti týdnů jsem si povšimla malé lysiny na hlavě, což jsem přisuzovala hrátkám s ostatními psy. Během následujících tří až čtyř dnů však olysala po celém těle, což bylo téměř děsivé. Nedokázali jsme si to vysvětlit, neměla žádné lupy, vyšetření ledvin a jater bylo zcela v pořádku. Veterinář dospěl k závěru, že se pravděpodobně jedná o nějaký problém hormonálního charakteru a doporučil vitamíny. Po dobu 14-ti dnů jsme podávali FITMIN, bohužel zcela bez efektu. Následně jsem začala podávat přípravek IR. Po 8-mi dnech podávání IR jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kdy se na kůži začaly objevovat nové chloupky. Do měsíce od začátku podávání IR již byla fenka krásně obrostlá novou hustou srstí. Nemohl uvěřit ani veterinář, který fenku viděl a vyšetřoval v momentu, kdy se takto náhle olysání objevilo. Lituji, že jsem nepořídila fotografie “před a po“, bylo to poprvé, co se nám něco podobného přihodilo, popravdě jsem z toho byla celkem v šoku, obrovským překvapením byl i nástup účinku IR, neboť ta změna byla zcela rychlá a razantní. V podávání IR jsem pokračovala ještě jeden měsíc. Dnes mohu s odstupem několika měsíců prohlásit, že je psík zcela v pořádku, žádné potíže se srstí, ani žádné jiné zdrav. problémy se již od té doby neobjevily. IR, jako 100% přírodní produkt, který opravdu funguje doporučuji i svým kolegům chovatelům a známým.

Lenka Kurková
Ch. s. SILEKO

PES – poporodní olysání, hormonální disbalance, kožní plísňová onemocnění (MVDr.)
R29
4 letá fena francouzského buldočka, po porodu téměř olysala, po týdnu podávání přípravku IR se začala výrazně zlepšovat (jiná léčba nasazena nebyla), celkem brala IR 1 měsíc, po této době opět hustá lesklá srst. IR podáván několika pacientům s dg. kožním plísňovým onemocněním současně s vakcinací biocan M, pozorována rychlejší obnova srsti

MVDr. Uzlová Miroslava
Veterinární klinika Břeclav

KOČKY – potíže se zabřeznutím, donošením, vitalita
R33
Přípravek IR jsem poprvé vyzkoušela, když už jsem nevěděla kudy kam. Moje první chovná kočička úspěšně zabřezla a v pátém týdnu březosti ultrazvuk potvrdil 4 koťátka, v sedmém týdnu kočička potratila. Podobný scénář se opakoval ještě při druhém zabřeznutí od jiného kocourka. Ultrazvukem bylo prokázáno jedno kotě, koncem pátého týdne došlo ke vstřebání plodu. Nakonec jsem se rozhodla po dohodě s veterinářem ještě pro třetí pokus. Krytí (zase jiný kocourek) proběhlo opět v pořádku, kočička byla po návratu z krytí velmi nervózní a asi po 2 týdnech jsem pozorovala v jejím WC stopy krve. Už jsem se vzdávala všech nadějí, když jsem na internetu narazila na preparát IR. Zkusili jsme to. Začala jsem podávat 2x denně 1 gram zamíchaný ve šťávě z kapsičky. Kočička se zklidnila a tvářila se konečně jako mamina. Ultrazvuk následně potvrdil 1 koťátko a tak to bylo až do porodu. Narodilo se nám konečně první krásné zdravé a velmi vitální koťátko, které předčilo veškerá očekávání. Tento kýžený výsledek po předešlých zkušenostech jednoznačně připisuji právě účinku IR. S podáváním jsem pokračovala i v průběhu kojení. Dále jsem začala IR podávat také ostatním kočičkám v chovu. Jejich vitalita se zlepšila a máme další zdravá koťátka.

Chovatelka z Prahy – nepřála si být jmenována

PSI – kožní problémy, infekce, kvalita a pigmentace srsti
R34
Měli jsme kožní problémy, citlivost ke kvasinkové či stafylokokové infekci.
Chovám hladkosrsté jezevčíky a již několik let bojuji u fenky s kožními problémy a osrstěním vlivem hormonálních výkyvů obecně.
Vyzkoušela jsem podávání biotinu, olejů - losos, pupalka, ostropestřec, dotaci zinku, bylinky na srst , speciální šampony, krémy, ATB, krmení ultrapremiových, hypoalergeních granulí Firstmate.
Vše zabralo tak nějak trochu, nastalo mírné zlepšení, ale bohužel nikdy markatní, výrazné zlepšení na kůži či srsti nepřetrvalo.
Před 3 měsíci během používání ATB na stafylokokovou infenci v meziprstí jsem na doporučení známé nasadila i přípravek IR. Během dvou týdnů začla feně růst hustá srst i na břiše - kde jako hladkosrstý tvor mívala většinou jen pár chlupů!
Dnes je tak bohatě osrstěná, že se jí srst i lehce vlní na zátylku. Podpaží kde byla roky jen holá kůže bez chlupů zarostlo, meziprstní prostory taktéž. Ustalo svědění a srst je na omak hedvábná, sametová. Barvy jsou velmi výrazné. Takřka nelíná, což je velmi milý bonus!
Jsem přesvědčená, že je to jen díky podávání IR - to byl jediný rozdíl při podávání doplňků od minulých výskytů problémů.
Vždy jsem hledala, pokud to šlo přírodní doplňky a myslím, že jsem našla to pravé. Doporučuji ho s klidným svědomím svým známým i všem dalším chovatelům, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Veronika Robertsová, Ústí nad Labem

KOČKY – KOŤATA – reprodukce, kondice, kvalita a pigmentace srsti, pigmentace očí
R38
Ráda bych touto cestou sdělila vynikající referenci na přípravek IR. Jsem chovatelkou koček plemene Sphynx. IR jsem začala podávat na základě doporučení a výborných zkušeností majitelky chovného kocoura, u kterého jsme se snažili nakrýt naši sphynxí slečnu, avšak marně, jelikož měla říji slabou. Po cca měsíci pravidelného podávání přípravku IR nastala říje opět a to s takovým průběhem, že se podařilo ihned nakrýt a za několik týdnů (v řádném termínu) odrodit naprosto zdravá a váhově vyrovnaná koťátka. Samozřejmě, že IR byl podáván nejen po celou dobu březosti kočky, ale též po dobu kojení. Věřím, že i díky tomu, byla naše kočka v dokonalé kondici i po odchovu koťat, dokonce daleko lepší (konstitučně a váhově).
Zároveň se zlepšením celkové kondice jsem u naší Sphynxky během cca 3 týdnu od začátku podávání tohoto přípravku (tj. ještě před zabřeznutím) začala pozorovat vliv IR též na výraznější pigmentaci její kůže, kdy původně světle béžové žíhání a zbarvení se změnilo na nádherné tmavě hnědé. Později jsem začala preventivně podávat IR i novému koťátku Mainské mývalí kočky a když jsme se po měsíci setkali s chovatelkou a zbývajícími dvěma sourozenci našeho kocourka na výstavě, byli jsme velmi příjemně překvapeni, jelikož i za tak krátkou dobu dokázal IR zapůsobit na pigmentaci, a to konkrétně očí, které byly u našeho kocourka podstatně sytější a tmavší, než-li u jeho sourozenců (kde barva byla při odchodu do nových domovů u všech třech shodná).
Z vlastní zkušenosti v chovu koček mohu tudíž přípravek IR doporučit jak pro celkové zlepšení zdravotního stavu a kondice zvířete, tak pro výraznou změnu v pigmentaci a zbarvení (kůže, srsti, očí).

PhDr. Dana Maria Staňková, Ph.D., MSc, MBA
chovatelská stanice DAKAMI, Brno

PES – kvalita srsti, kožní potíže
R42
Ráda bych touto cestou předala svoji zkušenost s přípravkem IR. Mám 2letou fenku ridgebacka, které se začala výrazně zhoršovat srst (přestože dostává kvalitní krmivo). Neustále jí padaly spousty chlupů, až se jí začaly dělat zcela olysalá místa, dále se objevila dosti velká svědivá vyrážka, kterou si pak rozškrábala. Měla po ní velké strupy, srst byla matná, nepěkná na pohled i na omak. Na doporučení veterinářky jsem nasadila IR, asi po týdnu se jí začala srst výrazně zlepšovat, po měsíci bylo zcela po vyrážkách, srst má nyní krásně lesklou a hebkou. Přípravek IR tedy mohu z vlastní zkušenosti na potíže tohoto charakteru vřele doporučit.

P. Vyroubalová, Blansko

PES – stáří, imunita, cushing, hypertenze, vitalita
R45
Máme 15-ti letou fenku křížence středního vzrůstu (11kg). Před cca 3mi lety jí byl diagnostikován Cushingův syndrom. Od té doby pravidelně užívá medikaci. Zhruba ve stejné době (asi ve 12-ti letech) jsme vzhledem k stáří a zátěži organismu začali podávat přípravek IR. Dnes ve svých 15-ti letech je i se svým onemocněním stále ve výborné kondici, se zájmem o okolí, běhá, s chutí žere, neznáme problémy s trávením, či průjmy atp. Její čilost a dobré zvládání dalších drobných zdravotních problémů přicházejících s věkem (poslední rok hypertenze) připisujeme právě vlivu podávání IR. Určitě doporučuji všem majitelům starších zvířat, kteří se z jejich přítomnosti chtějí i přes nějaké zdravotní problémy radovat co nejdéle.

Ladislav Svatoň, Brno

PES – olysání po porodu, hormonální disbalance, kvalita srsti
R52
Poporodní vypadávání srsti.
Po předešlém porodu a následné péči o štěňátka nám fenka bulteriera téměř olysala. V letošním roce jsme po porodu začali podávat ihned přípravek IR. Vypadávání srsti u fenky proběhlo v daleko menší míře a na rozdíl od minule, měla srst krásně vybarvenou a lesklou. Velice mile nás to překvapilo.

D.Sudová,Babice

PES – abnormální reakce na stresové podněty, vitalita, špatný metabolismus ½
R72
Dobrý den,
chtěla bych se podělit se zkušenostmi s podáváním IR naší 5- leté fence Sáře. Podávat jsme ho začala fence před rokem - kdy měla hodně špatné jaterní testy, byla vyhublá, stále se třásla, všeho se bála - těžko zvládala stres -jakkoliv hlučné zvuky jí děsily. Byla jsem z toho nešťasná, nevěděla jsem, jak jí mám pomoci. Přípravek IR jsem podávala zhruba rok. Po prvním týdnu podávání došlo ke zlepšení psychického stavu fenky. Začala být veselá, přestávala se pomalu bát. Měla jsem z prvních úspěchů obrovskou radost. Díky špatným jaterním testům jsem se rozhodla podávat IR dlouhodobě. Nyní to je rok - fenka opravu vypadá spokojeně - chová se vesele - stres je pryč. Fyzicky je taky v dobré kondici, není už vyhublá. Jsem ráda, že je ze Sáry opět naše spokojená fenka.

Daniela Dušková, Horní Čermná

PES – hormonální disbalance po kastraci, vitalita, apetit, vyprazdňování
R87
Dobrý den, chtěla bych touto cestou popsat svoji zkušenost s přípravkem IR. Na doporučení známých, jsem začala podávat IR10ti leté kastrované fence špice. Po kastraci měla problémy s hormony, byla stále unavená, hodně spavá a neměla hezkou srst. Po 14 dnech podávání IR je fenka velmi vitální, veselá. Změna je vidět v chování i na srsti. Lépe žere a nemá problémy se stolicí. Velmi ráda budu tento přípravek používat i nadále.

Jaroslava Prášilová, Chomutov

PES – hormonální disbalannce, olysání po porodu, průjmy
R92
Jsme chovatelé angl. bulteriera. V předešlých letech se vždy našim fenkám v době březosti zhoršila kvalita srsti. Po porodu v době mezi 3 - 4 týdnem olysávaly a trpěly na průjmy. V loni jsme poprvé po porodu fenky začali podávat IR. Vypadávání srsti bylo v daleko menší míře, srst měla krásně vybarvenou a lesklou a tolik už netrpěla na průjem.Letos jsme začali podávat IR už v době březosti, do porodu máme ještě týden a srst zůstáva kvalitní a lesklá. Po loňské zkušenosti budeme podávat IR i po porodu. Letos poprvé také začneme podávat IR štěňátkům a to od 3 týdnů, jsme přesvědčeni, že tím podpoříme zvýšení imunity. Jsem s IR opravdu spokojená.

Dana Sudová, Babice

PES – ztráta srsti, alergie, rezistence na konvenční léčbu, kvalita srsti
R117

Mám fenku francouzského buldočka. Po prvním hárání se u ní projevila alergie na trávu, pyl, prach, mléko, a mléčné výrobky, pšenici a soju. Byly podávány kortikoidy, ale nic nepomáhalo. Fenka ztratila srst a stále se drbala.
Nasadila jsem přípravek IR a po 14 dnech se začala srst zlepšovat.Začala znovu zarůstat a drbání ustalo.
Jsem moc ráda, určitě budu pokračovat v podávání.

Petra Voželníková, Pardubice

PES – hormonální disbalance, kožní problémy, kondice, vitalita, kvalita srsti
R152
Dobrý den, s Vaším přípravkem máme velmi dobrou zkušenost u fenky plemene Stafordšírský bulteriér. Měli jsme dříve problémy s kůží a srstí před háráním a nejvíce v době hárání. Přípravek IR užíváme preventivně nyní v průběhu celého roku a fena je ve výtečné kondici i srsti.

S pozdravem Martin PETR, České Budějovice