Infekční onemocnění

PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti

Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – záněty análních žlázek, vitalita

Máme 14-ti letou fenku křížence bígla. Trpěla na záněty análních žlázek a řitního otvoru. IR jsme jí pořídili po operaci dělohy. Účinek byl patrný již po několika dnech podávání. Ustaly záněty i svědivost. Nyní je ve svých 14ti letech ve výborné kondici a plná vitality. IR jí výrazně pomáhá.

Buriánkovi,Brno

KOTĚ - inf. Rýma (MVDr.)

Přípravek IR byl nasazen na inf. rýmu u kotěte s inapetencí nereagující na týdenní ATB terapii / amox.clav./ Mukopurulentní výtok z očí a z čenichu rapidně ustoupil již v prvním týdnu podávání. Inicální dávka 1g ráno a 1g večer bez ATB terapie. Po týdnu snížena dávka na 1g denně. Majitelce bylo doporučeno podávání IR ještě 14 dní. Při kontrolním vyšetření již kotě nevykazovalo klinicképříznaky inf.rýmy a přibralo z 1,7kg na 2kg .

MVDr. Zdeněk Blažek ml.
Veterinární ordinace Velké Pavlovice

KOTĚ – průjmy, vitalita (MVDr.)

6 týdnů staré kotě, britská, průjem.Několik týdnů trvající intermitentní průjem, střídavě s krví, kotě řádně odčerveno, nasazena probiotika, attapectin, ve fázi s krví i ATB, střídavě zlepšující se stav. Kotě stále přijímalo krmivo, ale hublo. Po nasazení IR se trus upravil na normál. Po 14 denním zkrmování a nyní 14 dní po vysazení IR je trus stále formovaný a průjem nebyl zaznamenán, kotě prosperuje a přibývá na váze.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

KOČKY – infekční onemocnění, rýma, výtoky z očí a čenichu, prevence

Podruhé jsme sáhli po IR při infekční kočičí rýmě, kdy začal jiný kocourek prskat a měl těžký výtok z nosu a očí.. Dostal antibiotika a tak jsme začali preventivně podávat IR i ostatním kočkám. Ty pak měli daleko mírnější průběh, či to nedostali vůbec. S přípravkem IR jsme moc spokojeni a podáváme ho preventivně i před výstavou či jinou stresovou situací.

Monika Chrzová, Praha

KOČKA – hnisavá infekce, páchnoucí hleny v dýchacích cestách, neadekvátní odezva na ATB

Letos nám onemocněl kocour Monty. Urostlý krasavec se během týdne změnil k nepoznání, měl rozsáhlou infekci a na zbraslavské veterinární klinice mu doslova zach¬ránili život. Jenže něco nedokázala zlikvidovat ani injekčně podávaná an¬tibiotika a Monty byl za další týden na¬tolik plný páchnoucího a hnisavého hlenu, že bylo i při vší lásce těžké s ním vydržet v jedné místnosti. Vidě¬la jsem, že se jeho stav stále zhoršu¬je a že situace je vážná. Jedinou možností bylo zkoušet další a další antibiotika, ale těm jsem už nevěřila, a tak jsem hledala jakékoliv al¬ternativní řešení, o kterém by mě přesvědčily pozitivní zkušenosti os¬tatních chovatelů. Spousta referencí na různé produkty je napsaných na zakázku, to všichni víme, proto se vždy snažím číst mezi řádky. Náhod¬ně jsem narazila na informace, které ve mně vzbudily naději a rozhod¬la jsem se vyzkoušet přípravek IR, s aktivní látkou ze speciálně fermentovaných pšeničných klíčků, protože několik chovatelů zmiňova¬lo jejich vynikající účinnost právě na hnisavou rýmu a záněty u koček a psů. Kocourovi jsem začala spolu s masem podávat přípravek, který poměrně ochotně konzumoval. Asi po třech (!) dnech už byl znatelný efekt léčby. Zánět ustoupil a kocour měl takřka normální dech. Musím se přiznat, že jsem tomu nemohla uvěřit - ten rozdíl byl tak markantní, že mi to přišlo skoro jako zázrak. Zvíře na pokraji vyčerpání z vleklé nemoci mě¬lo najednou chuť do života a zlepši¬la se i jeho srst. A to všechno nepíšu proto, že tady na protější straně má IR článek (výňatek z časopisu PETmedia), naopak - ten je tady právě proto, že tomuto příprav¬ku věřím a mám s ním tu nejlepší zkušenost. Doporučuji ho všem, kteří mají podobné problémy se svými ma¬zlíčky. Nemohu nezmínit, že celá léč¬ba prostřednictvím IR mě stála jen něco přes tři sta korun (a všichni víme, že veterinární léčba není levná záleži¬tost). IR jsem kocourovi podávala pouze osm dní a od léta je bez jakýchkoliv problémů a ve skvělé kondici. Ještě jednou díky!

Marcela Vaškovicová, redakce časopisu PETmedia 

PES - střevní problémy, průjmy 3/3

Třetí bylo 7-měsíční štěně výmarského ohaře Ebinka - fenka mé kamarádky, kterou vídám denně na procházkách. Ebi také průjmovala už asi 2 měsíce, zkoušela se dieta a jiné podpůrné léky, ale bez valného výsledku. Po zahájení podávání se stolice už 3-tí den upravila a i po dobrání IR to tak už zůstalo.

Zuzka Nechybová (veterinární klinika Roztoky)

PSI – štěňata, zmutovaný virus kotcového kašle, rezistence na konvenční léčbu

Dobrý den, na základě svých zkušeností s přípravkem od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“ jsem se rozhodla napsat recenzi i pro ostatní chovatele.
Jsem aktivní chovatelkou více jak 26 let, mí psi dosahují vysokých výstavních ocenění na celém světě. Snažím se svým psům dát to nejlepší.
Minulý rok jsme dovezli z výstavy kotcový kašel a moje štěňata se nakazily tak, že 3 z nich se toho nedokázaly zbavit půl roku. Po absolvovaní spousty vyšetření, stěrů, rtg, odběrů krve a po 4té výměně antibiotik, už všichni veterináři rezignovali. Odmítli je dále léčit, virus kašle zmutoval natolik, že se na všechna antibiotika stala rezistentntní.
Nevěděli jsme co dál. Štěňata měla mezitím už 9 měsíců a z toho 6 měsíců kašlali s menšími pauzami, ale téměř v kuse.
Zkoušela jsem několik přípravků na zvednutí imunity, ale bez výsledků. Byl mi doporučen přípravek od fy Vetim, nyní pod názvem “IR“. I když jsem moc nevěřila, byl to poslední pokus.
Výsledek po týdenním podávání IR - kašel ustal.
Po 10ti dnech odešla štěňata do nového domova a je to už dalších 6 měsíců, co jsou v zcela v pořádku, v nových domovech. Potíže se jim nevrátily. Jsem moc ráda, že jsem tento výrobek našla a budu ho i nadále preventivně používat u svých psů.

Ingrid Dedková - chovatelská stanice BOHEMIA PLATINA

KŮŇ – herpes virus, onemocnění rohovky, stabilizace stavu

Přípravek IR podáváme jako doplněk výživy našim koním již dlouho. Začali jsme ho podávat na radu našeho veterinárního lékaře klisně plemene hafling v jejích sedmi letech. Klisna v té době začala trpět Herpesvirovým onemocnění rohovky oka. Od té doby dostává vždy jedno balení IR na jaře a jedno na podzim. Jako podpůrná léčba ke standardní medikaci nám již sedmý rok pomáhá udržet oko klisny ve stabilizovaném a klidném stavu. Tato zákeřná nemoc je bohužel neléčitelná, nám se ji však v rámci možností i díky preparátu IR daří zvládat. Klisna na oko bez problémů vidí, i když podle prognóz a zkušeností lékařů už na oko dávno vidět neměla.

Radka Volková, Loděnice

PSI – průjmová onemocnění (MVDr.)

Produkty od fy Vetim – “IR“, jsem použil v několika případech u psů, kteří trpěli nehorečnatým průjmovým
onemocněním, a to po dobu 7 dnů. Během této doby se klinický stav pacientů výrazně zlepšil
a průjmové onemocnění zmizelo.

MVDr. Jan Musil ml.

PSI – použití v útulcích, zamezení úhynu vlivem infekcí (MVDr.)

Přípravky od fy Vetim používám už několik let. Preparát IR používám na onemocnění kůže nejasné etiologie, kdy v drtivém procentu případů dochází k vyléčení. V útulku byly dlouhou dobu infekce trávícího a dýchacího systému s velkým úhynem, které se nedařilo zvládat klasickými postupy. Po zařazení IR do léčebných postupů máme situaci vyřešenu a používáme jej i preventivně v kritických obdobích začátku jara a podzimu.

S pozdravem MVDr. Roman Zedek, DiS.

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

KŮŇ – masivní reakce na bodavý hmyz (MVDr.)
R44
Pacient: Kůň, 6 let, valach. Objevily se pupínky a svědivost po celém tělě následkem většího náletu hmyzu. Po opakovaných kortikoidových injekcích od jiného veterináře se nejevily známky zlepšení. Majitelka mne požádala o konzultaci a já jsem jí doporučila IR. Již po několika dnech pupínky úplně vymizely a i přes neustále velkou populaci hmyzu nereagujícího na různé repelenty se žádné kožní reakce ani svědivost již neobjevily. Majitelka hodlá v podávání IR pokračovat, momentálně používá již druhé balení.

MVDr. Katalin Cornett EBW

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení