Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Infekční onemocnění

PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti

Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – záněty análních žlázek, vitalita

Máme 14-ti letou fenku křížence bígla. Trpěla na záněty análních žlázek a řitního otvoru. IR jsme jí pořídili po operaci dělohy. Účinek byl patrný již po několika dnech podávání. Ustaly záněty i svědivost. Nyní je ve svých 14ti letech ve výborné kondici a plná vitality. IR jí výrazně pomáhá.

Buriánkovi,Brno

KOTĚ - inf. Rýma (MVDr.)

Přípravek IR byl nasazen na inf. rýmu u kotěte s inapetencí nereagující na týdenní ATB terapii / amox.clav./ Mukopurulentní výtok z očí a z čenichu rapidně ustoupil již v prvním týdnu podávání. Inicální dávka 1g ráno a 1g večer bez ATB terapie. Po týdnu snížena dávka na 1g denně. Majitelce bylo doporučeno podávání IR ještě 14 dní. Při kontrolním vyšetření již kotě nevykazovalo klinicképříznaky inf.rýmy a přibralo z 1,7kg na 2kg .

MVDr. Zdeněk Blažek ml.
Veterinární ordinace Velké Pavlovice

KOTĚ – průjmy, vitalita (MVDr.)

6 týdnů staré kotě, britská, průjem.Několik týdnů trvající intermitentní průjem, střídavě s krví, kotě řádně odčerveno, nasazena probiotika, attapectin, ve fázi s krví i ATB, střídavě zlepšující se stav. Kotě stále přijímalo krmivo, ale hublo. Po nasazení IR se trus upravil na normál. Po 14 denním zkrmování a nyní 14 dní po vysazení IR je trus stále formovaný a průjem nebyl zaznamenán, kotě prosperuje a přibývá na váze.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

KOČKY – infekční onemocnění, rýma, výtoky z očí a čenichu, prevence

Podruhé jsme sáhli po IR při infekční kočičí rýmě, kdy začal jiný kocourek prskat a měl těžký výtok z nosu a očí.. Dostal antibiotika a tak jsme začali preventivně podávat IR i ostatním kočkám. Ty pak měli daleko mírnější průběh, či to nedostali vůbec. S přípravkem IR jsme moc spokojeni a podáváme ho preventivně i před výstavou či jinou stresovou situací.

Monika Chrzová, Praha

KOČKA – hnisavá infekce, páchnoucí hleny v dýchacích cestách, neadekvátní odezva na ATB

Letos nám onemocněl kocour Monty. Urostlý krasavec se během týdne změnil k nepoznání, měl rozsáhlou infekci a na zbraslavské veterinární klinice mu doslova zach¬ránili život. Jenže něco nedokázala zlikvidovat ani injekčně podávaná an¬tibiotika a Monty byl za další týden na¬tolik plný páchnoucího a hnisavého hlenu, že bylo i při vší lásce těžké s ním vydržet v jedné místnosti. Vidě¬la jsem, že se jeho stav stále zhoršu¬je a že situace je vážná. Jedinou možností bylo zkoušet další a další antibiotika, ale těm jsem už nevěřila, a tak jsem hledala jakékoliv al¬ternativní řešení, o kterém by mě přesvědčily pozitivní zkušenosti os¬tatních chovatelů. Spousta referencí na různé produkty je napsaných na zakázku, to všichni víme, proto se vždy snažím číst mezi řádky. Náhod¬ně jsem narazila na informace, které ve mně vzbudily naději a rozhod¬la jsem se vyzkoušet přípravek IR, s aktivní látkou ze speciálně fermentovaných pšeničných klíčků, protože několik chovatelů zmiňova¬lo jejich vynikající účinnost právě na hnisavou rýmu a záněty u koček a psů. Kocourovi jsem začala spolu s masem podávat přípravek, který poměrně ochotně konzumoval. Asi po třech (!) dnech už byl znatelný efekt léčby. Zánět ustoupil a kocour měl takřka normální dech. Musím se přiznat, že jsem tomu nemohla uvěřit - ten rozdíl byl tak markantní, že mi to přišlo skoro jako zázrak. Zvíře na pokraji vyčerpání z vleklé nemoci mě¬lo najednou chuť do života a zlepši¬la se i jeho srst. A to všechno nepíšu proto, že tady na protější straně má IR článek (výňatek z časopisu PETmedia), naopak - ten je tady právě proto, že tomuto příprav¬ku věřím a mám s ním tu nejlepší zkušenost. Doporučuji ho všem, kteří mají podobné problémy se svými ma¬zlíčky. Nemohu nezmínit, že celá léč¬ba prostřednictvím IR mě stála jen něco přes tři sta korun (a všichni víme, že veterinární léčba není levná záleži¬tost). IR jsem kocourovi podávala pouze osm dní a od léta je bez jakýchkoliv problémů a ve skvělé kondici. Ještě jednou díky!

Marcela Vaškovicová, redakce časopisu PETmedia 

PES - střevní problémy, průjmy 3/3

Třetí bylo 7-měsíční štěně výmarského ohaře Ebinka - fenka mé kamarádky, kterou vídám denně na procházkách. Ebi také průjmovala už asi 2 měsíce, zkoušela se dieta a jiné podpůrné léky, ale bez valného výsledku. Po zahájení podávání se stolice už 3-tí den upravila a i po dobrání IR to tak už zůstalo.

Zuzka Nechybová (veterinární klinika Roztoky)

PSI – štěňata, zmutovaný virus kotcového kašle, rezistence na konvenční léčbu

Dobrý den, na základě svých zkušeností s přípravkem od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“ jsem se rozhodla napsat recenzi i pro ostatní chovatele.
Jsem aktivní chovatelkou více jak 26 let, mí psi dosahují vysokých výstavních ocenění na celém světě. Snažím se svým psům dát to nejlepší.
Minulý rok jsme dovezli z výstavy kotcový kašel a moje štěňata se nakazily tak, že 3 z nich se toho nedokázaly zbavit půl roku. Po absolvovaní spousty vyšetření, stěrů, rtg, odběrů krve a po 4té výměně antibiotik, už všichni veterináři rezignovali. Odmítli je dále léčit, virus kašle zmutoval natolik, že se na všechna antibiotika stala rezistentntní.
Nevěděli jsme co dál. Štěňata měla mezitím už 9 měsíců a z toho 6 měsíců kašlali s menšími pauzami, ale téměř v kuse.
Zkoušela jsem několik přípravků na zvednutí imunity, ale bez výsledků. Byl mi doporučen přípravek od fy Vetim, nyní pod názvem “IR“. I když jsem moc nevěřila, byl to poslední pokus.
Výsledek po týdenním podávání IR - kašel ustal.
Po 10ti dnech odešla štěňata do nového domova a je to už dalších 6 měsíců, co jsou v zcela v pořádku, v nových domovech. Potíže se jim nevrátily. Jsem moc ráda, že jsem tento výrobek našla a budu ho i nadále preventivně používat u svých psů.

Ingrid Dedková - chovatelská stanice BOHEMIA PLATINA

KŮŇ – herpes virus, onemocnění rohovky, stabilizace stavu

Přípravek IR podáváme jako doplněk výživy našim koním již dlouho. Začali jsme ho podávat na radu našeho veterinárního lékaře klisně plemene hafling v jejích sedmi letech. Klisna v té době začala trpět Herpesvirovým onemocnění rohovky oka. Od té doby dostává vždy jedno balení IR na jaře a jedno na podzim. Jako podpůrná léčba ke standardní medikaci nám již sedmý rok pomáhá udržet oko klisny ve stabilizovaném a klidném stavu. Tato zákeřná nemoc je bohužel neléčitelná, nám se ji však v rámci možností i díky preparátu IR daří zvládat. Klisna na oko bez problémů vidí, i když podle prognóz a zkušeností lékařů už na oko dávno vidět neměla.

Radka Volková, Loděnice

PSI – průjmová onemocnění (MVDr.)

Produkty od fy Vetim – “IR“, jsem použil v několika případech u psů, kteří trpěli nehorečnatým průjmovým
onemocněním, a to po dobu 7 dnů. Během této doby se klinický stav pacientů výrazně zlepšil
a průjmové onemocnění zmizelo.

MVDr. Jan Musil ml.

PSI – použití v útulcích, zamezení úhynu vlivem infekcí (MVDr.)

Přípravky od fy Vetim používám už několik let. Preparát IR používám na onemocnění kůže nejasné etiologie, kdy v drtivém procentu případů dochází k vyléčení. V útulku byly dlouhou dobu infekce trávícího a dýchacího systému s velkým úhynem, které se nedařilo zvládat klasickými postupy. Po zařazení IR do léčebných postupů máme situaci vyřešenu a používáme jej i preventivně v kritických obdobích začátku jara a podzimu.

S pozdravem MVDr. Roman Zedek, DiS.

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

KŮŇ – masivní reakce na bodavý hmyz (MVDr.)
R44
Pacient: Kůň, 6 let, valach. Objevily se pupínky a svědivost po celém tělě následkem většího náletu hmyzu. Po opakovaných kortikoidových injekcích od jiného veterináře se nejevily známky zlepšení. Majitelka mne požádala o konzultaci a já jsem jí doporučila IR. Již po několika dnech pupínky úplně vymizely a i přes neustále velkou populaci hmyzu nereagujícího na různé repelenty se žádné kožní reakce ani svědivost již neobjevily. Majitelka hodlá v podávání IR pokračovat, momentálně používá již druhé balení.

MVDr. Katalin Cornett EBW