Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Kopřivka a vyrážky

KŮŇ – sezonní kožní potíže, kopřivky, preventivní podání (MVDr.)

Šestnáctiletý valach plemene českého teplokrevníka, který asi od deseti let začal přes léto trpět kopřivkou neznámé etiologie. Kopřivka měla zhoršující se tendnce, tzn., objevovala se častěji a její mizení bylo pomalejší. Na doporučení vet. lékařky byl v roce 2013 aplikován přípravek od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“, kopřivka zmizela výrazně rychleji a ten rok se již nevyskytla. V roce 2014 byla kúra s “IR“ nasazena již na jaře před prvním výskytem a až na ojedinělé "pupínky" byl kůň celé léto zcela bez potíží. Z tohoto důvodu je IR aplikován i letos na jaře.

MVDr. Mirka Mráčková, Brno

PES – kožní problémy, alergie, ztráta vitality
R10
Máme šestiletou fenku westíka Emu, se kterou dcera od malička trénuje agility. Bohužel od půl roku fenky zápolíme s kožními problémy. Veterinář diagnostikoval alergii. Začli jsme krmit speciálními granulemi, vyloučili jsme nejdříve kuřecí maso, potom hovězí. Nějakou dobu se dařilo kožní problémy zvládat pomocí šamponů, ale i tak se to čas od času rozjelo natolik, že se jí na tělě nadělaly takové boláky, že nezbývalo než nasadit antibiotika. S přibývajícím věkem se to zhoršuje, Ema už ani neměla radost z tréniků, nechtělo se jí běhat a trenérka začala mluvit o tom, že by si dcera měla pořídit mladšího psa. Náš veterinář navrhoval léčbu pomocí prednisonu s tím, že alergie se s věkem zhoršují a že kortikosteroidy sice zatěžují játra, ale zabezpečí spokojený zbytek života bez svědění a škrábání. Zkusila jsem ještě další dva veterináře a doufala, že navrhnou jiný způsob léčby.
Pak mi kamarádka doporučila přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, že s ním má velmi dobré zkušenosti u koní. Od chvíle, kdy jsem začala IR Emě podávat, jakoby se jí vrátila vitalita. Přestože dostává pořád svou dietní stravu, sežere všechno s nebývalou chutí a je zase veselá a plná energie.

Hana Matochová, Bouzov

KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky
R13
Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – alergie, kožní problémy, silná imunita
R41
Přípravek IR jsme vyzkoušeli po poradě s naší veterinářkou, pro naše štěně – fenku APBT - chtěli jsme to nejlepší. Když se nám cca ve čtyřech měsících na jaře objevily po celém bříšku a mezi prsty na tlapkách ošklivé červené puchýřky a zarudlá místa, která navíc svědila, bylo jasné, že máme problém. Spustila se nám alergická reakce na traviny. Protože jsme nechtěli hned podávat „chemická“ antihistaminika, zkusili jsme nejprve nasadit IR. Několik prvních dní v kombinaci s antiseptickým gelem (Clorexyderm spot gel). S ubývajícím IR v krabičce se stav fenky zlepšoval, až reakce zmizela úplně. Balení jsme dobrali celé. IR měl dobrý vliv i na kvalitu srsti a řekla bych, že na imunitu komplexně – fence bude dva a půl roku, alergie se jí už nevrátila, nachlazení nebo jiné zdravotní problémy vůbec neznáme…

Jana Veselá, Praha