Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Kopyta

MORČE – otlaky na nožkách

Ještě máme jednu zkušenost s tímto přípravkem. IR jsme nasadili také našemu morčeti, protože měl otlaky na nožičkách. Dlouho jsme se tohoto problému nemohli zbavit, ale po nasazení IR mu otlaky zakrátko zmizely.

Jana Májová, Chotěboř

KŮŇ – špatná kvalita kopyt – drobivá rohovina, kvalita srsti, dorostení žíní (MVDr.)

Jako veterinární lékařka (se zaměřením na koně) mám s přípravkem IR četné pozitivní zkušenosti u svých pacientů, kdy jsem díky jeho účinkům pomohla k lepšímu průběhu léčby, nebo úplnému vyřešení zdravotních potíží.
Proto jsem ho použila i u vlastního koně, který trpí špatnou a drobivou rohovinou. Svého koně jsem si dovezla před rokem a půl. Jedná se dnes o 12letého hannoverského koně, mohutné stavby. V době nákupu byl bohužel ve zhoršeném výživném stavu. Na kořeni ocasu téměř neměl žíně a místo hřívy " tři chlupy". Navíc jeho kopyta byla v katastrofálním stavu s drobivou rohovinou a slabou stěnou. Rok jsem se snažila svého koně dopovat snad všemi přípravky obsahující Biotin, Zn a Síru, ale více méně bez výrazné odezvy.
Od kovářů jsem stále slýchala, jak je tento kůň i zadarmo drahý. Nicméně jsem se nevzdala a nasadila mu několik balení IR - zpočátku v dvojnásobné dávce. Po 2 měsících mu jako první narostly žíně na ocasu a zhoustla hříva tak, že se mohla zaplést při závodech do "bobků" v pravidelných rozestupech. Asi po 3 měsících bylo vidět i na kopytech lepší odrost rohoviny a překování koně jsme mohli provádět dokonce i po 7týdnech, namísto 6 :) Po asi dalších dvou měsících je na kopytech vidět lepší odrost rohoviny a zlepšení kvality.
I na svém koni jsem si potvrdila, jak mnohostranný účinek přípravek IR má. Určitě ho budu i nadále doporučovat svým pacientům :)

MVDr. Monika Najmanová, Brno