Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Kožní problémy

Dermatitída, svědivost a podobné problémy

PSI a KOČKY – dermatologické onem., demodex, respirační potíže (MVDr.)

Přípravek IR používám ve své praxi asi půl roku. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo především při léčbě dermatologických pacientů, kde IR používám jako podpůrnou terapii k základní léčbě.Zajímavě se jeví i jeho použití při boji s demodikózou. U koček jsem např. použil IR při léčbě pacientů s počínajícím respiračním komplexem, kde majitel striktně trval na nepoužívání ATB jako ochranné clony. Opět s dobrým výsledkem a krátkou rekonvalescencí. Vyhovující je i snadná aplikace a bezproblémové podávání.

MVDr. Ondřej Ryba
Veterinární ordinace Žatčany

PES – demodex

Nasej 1.5 rocnejfenkejackarussela bol diagnostikovanydemodex. Po dvochmesiacochpodavaniapreparátu IRnam lyse miesta na srsti uplne zmizli.Srst je leska, husta a testy na demodexanegativne. Mozem len odporucat.

Lenka Baksiova, Geca – Slovensko

PSI – oči, dermatitidy, kvalita srsti, hemeroidy

Chtěla bych se podělit se svou zkušeností s přípravkem IR. Mám tři starší fenky -bullteriérku a francouzské buldočky. Nejstarší 11letá buldočka kromě toho, že už má problémy s klouby, má problémy se zakalením oči, dermatitidou, kterou jsme léčili v průběhu života kortikoidy, takže srst už nebyla pěkná. Velkým problémem byly hemoroidy. Zbylé dvědvě měly podobné problémy v menším rozsahu.
Již po 14 dnech podávání IR všechny tři fenky začaly být vitálnější, mají větší chuť k jídlu, jsou pohyblivější. Ale to nej je, že srst se opravdu rapidně zlepšila, všechny jsou krásně lesklé, nedrbou se, netvoří se jim záněty na kůži. A seniorce se konečník zahojil tak, že jsem to nemohla pochopit. Oči jsou čisté, jasné. V tomto případě nelituji peněz, které jsem zaplatila, už teď se mi to několikanásobně vrací.

Děkuji, Vaňousová Věra, Plesná

PES – svědivost, olysání, kvalita srsti, znovuosrstění

U naší 2,5 leté labradorky se začaly objevovat dermatologické problémy, nejčastěji v podpaždí, po celém břiše, na krku a na předních tlapkách. Tyto problémy byly doprovázeny svěděním, kdy si fenka byla schopna během pár hodin vyškrabat ošklivé boláky a na již zmiňovaných místech byla vylysalá a kůži měla velice zarudlou. Byla přeléčena antibiotiky, doporučen nám byl Nizoral šampon a byly provedeny stěry kůže s negativním výsledkem. Rozhodla jsem se pro změnu krmení, kdy jsem přestala fenku krmit granulemi s kuřecím masem a zvolila jsem granule s lososem. Dermatologické problémy nadále přetrvávaly, ale už v trochu menším rozsahu. Přesto fenku stále trápilo svědění kůže. Na doporučení jsem poprvé použila přípravek IR, kdy první změny ve stavu fenky byly patrné již po 5-ti dnech - svědění kůže ustalo a zmizela její zarudlost. Zhruba po 14 dnech se na vylysalých místech začaly objevovat nové chloupky a pokožka se krásně regenerovala. IR jsem používala 3 měsíce a za tuto dobu se fenka dostala do úžasné srsti. Určitě budu pokračovat s podáváním IR mojí fence jako prevenci a mohu ho vřele doporučit každému, kdo pozoruje u svého čtyřnohého miláčka dermatologické problémy.

Alena Šiplová, Radošov

KŮŇ – svědivost olysání, znovuosrstění, kvalita srsti (MVDr.)

V listopadu jsem byla oslovena majitelkou 9letého slezského norika o konzultaci nad zdravotním stavem. Koník klinicky nejevil žádné patologické stavy, působil na "oko" zdráv. Majitelka si však stěžovala, že se ji koník "nezdá"...má matnou srst, škrábe si část hřívy a ve zbytku hřívy a na kořeni ocasu má výrazné "lupy". Koník byl ve velmi dobrém výživném stavu. Vzhledem k tomu, že i po vyšetření jsem na koni nenašla žádné jinné patologické stavy, navrhla jsem majitelce na zkoušku užívání přípravku IR. Po dobrání první dávky mi majitelka nadšeně volala, že chce další dávku ( doporučila jsem ji kůru min. na 3 měsíce..tj.3x balení 600g IR), protože kůň se přestal škrábat na hřívě a nepozoruje vznik nových lupů. Po vybrání další dávky (po 2 měsících) jsem se zajela podívat na stav koně a zhodnotit výsledek. Koník stál už z dálky s lesklou srstí a majitelka hrdě hlásila, že ho 2 dny nečistila a stejně se leskne. Část hřívy, která chyběla, byla zarostlá malým asi 4cm podrostem a ve zbytku hřívy i ocasu jsem nenašla žádné lupy. Navíc byla srst koně na dotek výrazně příjemnější a heboučká (vše bez použití kondicioneru). Majitelka sama zhodnotila, že nečekala, jak moc se projeví užívání IR na stavu a vzhledu srsti.

MVDr. Monika Najmanová

KOČKA – dlouhodobé dermatitidy, záněty, neadekvátní odezva na konvenční léčbu, kvalita srsti

Kocour, původně nalezenec, vypiplaný, kastrovaný cca v osmi měsících. Kolem třech let se u něj objevila mokvavá vyrážka, nejdříve na vnitřní straně boltců a postupně se rozšířila na celé tělo. Nejvíce byla postižena kůže na krku,hřbetě a kořeni ocasu.
Nejprve vyloučeni parazité, pak nasazena antibiotika(Synulox) a potírání dezinfekčním roztokem (Betadine). Situace se sice asi na 14 dní mírně zlepšila, ale po doznění účinku antibiotik se opět vrátila v plné síle. Kocour si místa s vyrážkou škrabal a vylizoval, měl nevzhlednou srst s vylínanými a rozmacerovanými místy. Situace se nadále horšila, byla napadena i drápková lůžka, která byla zhnisaná a bolestivá. Pokoušeli jsme se zmírnit svědivost speciálními šampony pro kočky, ale výsledky nebyly nijak povzbudivé.
Navštívili jsme po několikáté veterinární ordinaci a domluvili se na histologickém vyšetření z několika nejvíce postižených míst. Vzorek byl odeslán specialistovi, který určil diagnozumiliárni dermatitis a navrhl léčbu-dlouhodobé užívání antibiotik (Summamed, Convenia) a hypoalergenní dietu. Vše doporučené kocour absolvoval, jeho stav však i nadále zůstával špatný a objevilo se navíc masívní zduření mízních uzlin na břiše. Provedená punkce potvrdila reakci na kožní problémy a byly nasazeny kortikoidy(Predn.) s prognozou celoživotního užívání.
Tyto způsoby léčby byly se střídavým zlepšením a opět zhoršením stavu aplikovány po dobu cca 3 roky. Nikdy, během této doby nedošlo k úplnému vymizení problémů, přestože jsme navíc, podle nejrůznějších pramenů, zkoušeli podávat řadu podpůrných prostředků (potírání i vnitřní užívání koloidního stříbra, podávání hypoalergennídiety,Bkomplexu,chlorelly i vitamínů na podporu imunitního systému, koupání dermatologickými šampony).
Soustavným pátráním na internetu jsme v říjnu 2013 objevili prostředek od fy Vetim, nyní pod názvem IR. Objednali jsme jedno 40g balení na zkoušku a začali podávat podle předpisu prvních deset dní ve dvojité dávce, současně se stávající dávkou Predn.. Po 10 dnech podávání se stav kůže výrazně zhoršil a byli jsme rozhodnuti opět navštívit veterinární ordinaci. Před námi byl víkend a ošetřující lékař měl službu až v úterý. Do úterý se však stav kůže začal pozoruhodně lepšit, od návštěvy ordinace jsme upustili, pokračovali v podávání “IR“ spolu s Predn.. a objednali další tři 60g balení.
Stav se k naší velké radosti stále lepšil a po konzultaci s veterinárním lékařem jsme se rozhodli k postupnému a velice pomalému snižování dávky Predn.. Během využívání všech tří balení IR se kůže postupně na všech místech zahojila, vylínaná srst dorostla, je krásná, lesklá a snad ještě hustější a delší než před atakem dermatitidy. Od března 2014 je kocour bez problémů, neužívá žádné léčivé prostředky ani dietu.
Máme opravdu velkou radost a z naší strany je reklama tohoto přípravku zaručená!
S pozdravem a přáním mnoha spokojených pacientů a zákazníků

Dagmar Bendová, Praha

PES – kožní problémy, ztráta srsti, znovuosrstění    R102 foto

Argentinská doga – rychlý nástup účinku + fotky “před a po“
V 9 měsících jsme začali na pejskovi pozorovat kruhové vypadané fleky nejprve v oblasti hlavy a krku, poté i po těle. Pro podezření na dermatitidu jsme začali podávat Spot on Stronghold a potom ještě ve třech opakováních po 14 dnech Advocate (6.12.2014 – 17.1.2015).
K 10.1.2015 byla veterinářem zahájena léčba pro zánět kůže antibiotiky Xicim 500 mg. Nejvíce postižené místo bylo podpaží, kde se tvořily i hnisavé vřídky a slezla úplně srst. Léčba byla ukončena 24.1.2015, zarudnutí kůže, hnisavé vřídky vymizely a nebyly prokázány vyšetřením žádní parazité ale holá místa se pořádně neosrstila. Po dvou týdnech od této léčby začal pes silně línat a propadávat srst na hřbetě, až do té míry, že začala být vidět kůže.
Pro to jsme se rozhodli nasadit přípravek od fy Vetim – nyní pod názvem “IR“ na který jsme dostali kladné reference. Na pejskovi bylo vidět zlepšení hned po několika dnech.
IR jsme nasadili 18.2.2015 a fotky jsou pořízené z toho dne a po 14 dnech používání.
Rapidní zlepšení je patrné z fotek. Pejsek už je skoro zcela zasrstěný, ale flíčky po té dermatitidě by ještě podporu potřebovaly. Proto si ještě tento skvělý produkt objednáme, abychom to dotáhli konečně do zdárného konce (Za kvalitu fotek se omlouvám jsou jen z telefonu).

Můžeme IR jen doporučit změny, jsou fakt patrné během několika dní :-)
Stanislav Hušek, Brno

PES – závažná forma dermatitidy, trhající se kůže, apatie, rezistence na konvenční léčbu

Mám fenečku jorkšíra. Už od štěňátka byla hodně nemocná. Nejprve mívala “jen“ zažívací problémy, pak to nakonec došlo až do stádia, kdy jí byl zjíštěnstaphylococcusintermedius. K naší další smůle patřil fakt, že byl zjištěn až po roce, kdy se to začalo projevovat černáním kůže a silným drbáním, to pak vždy přerostlo v hnisavé boláky po celém těle. Fenečka byla apatická a velmi se trápila.
Do té doby nám veterinář tento stav léčil především koupelemi a šampony. Navštívili jsme dalšího veterinárního lékaře, ten dával antibiotika a injekce proti svědění. Stav se však stále nijak zásadně nelepšil. Prognóza veterináře byla špatná, byl už velmi skeptický a opakovaně vyjádřil své mínění, že se z toho pejsek nedostane, dokonce mě uvedl na myšlenku, že bych jí to trápení raději měla ukončit a nechala jí uspat.
Za těchto okolností jsem se velmi snažila i sama hledat nějaké řešení. Hledala jsem na internetu ve všech článcích, recenzích apod. zkoušela jsem dávat lososový olej, různé mastičky na přírodní bázi, bohužel bez výsledku. Jediný “lék“ pro mého úžasného psa, který opravdu zabral, byl právě Váš preparát IR.
Dáváme ho zhruba dva měsíce a výsledek je neuvěřitelný!
Veškeré hnisavé rány které měla, veškeré trhání kůže a trápení je pryč. Proto bych Vám touto cestou vyjádřit VELKÉ DÍKY za váš IR. Budu Vás doporučovat kdekoliv, kde se zrovna dočtu o dalších lidech v nesnázích jejichž mazlíčci se trápí. Ještě jednou mnohokrát děkujeme Já i má malá Jessie.
Přikládám Vám fotografie jak na tom byla s porovnáním jak je na tom teď (pozn. -fotky “před – lícní část hlavy“).

S pozdravem Jana Špačková, Karviná

KOČKA – zanícení kůže, olysání

Kočka 8 let - zarudlé lysiny
Naší kočce se na zadních tlapkách objevily zarudlé lysiny (cca2x1cm). Veterinář laboratorně vyloučil parazity, ale příčina mohla být různá (plísně, alergie, výživa) a v podstatě nabídl léčbu pokus - omyl.
Zkusili jsme nejdřív podávat doplňky výživy, ale stav se nezlepšil. A protože už jsme nechtěli nic zkoušet, začala jsem podávat už vyzkoušený přípravek IR, který jsme podávali cca 8 týdnů. I tady zafungoval.Zarudnutí vymizelo, lysiny se zmenšily tak na polovinu, nicméně úplně nevymizely. Již několik měsíců ale nemění tvar a nerudnou, kočka jim nevěnuje žádnou pozornost a nijak ji to neomezuje, takže to dále neřešíme, jen kontrolujeme.

Eva Libnarová, Hrádek nad Nisou

PES – hot spoty, urychlení vyhojení

V minulosti jsme několikrát řešili velmi nepříjemné potíže stzv. hotspoty. Po návštěvě veterináře jsme vždy aplikovali doporučenou medikaci, tentokrát jsme však poprvé použili krom obvyklého postupu přípravek IR. Byly aplikovány 4 vrchovaté lžičky denně na 70kg psa. Máme možnost porovnání. S IR se dostavilo zlepšení stavu a zhojení výrazně rychleji. Přikládám fotky akutního stavu, pak cca po 10-ti dnech a cca po dalších dvou týdnech.

S pozdravem Pavel Svoboda, Brno

KŮŇ – dermatitida, ústup otoku a bolestivosti (MVDr.)

Dermatitida na distální části pánevní končetiny, ostatní končetiny nepostižené. Léčeno majitelkou různými desinfekcemi, omýváním a hojivými mastmi po dobu cca čtyř týdnů, bez efektu, noha otékala, byla bolestivá, což některé dny vedlo až ke kulhání, stav se spíše zhoršoval. Po té nasazen přípravek IR v obvyklém dávkování, pokračováno v omýváni a čištění končetiny. Na fotkách výsledek cca za 6 týdnů. Nebyla provedena žádná diagnostika, nebyla nasazena terapie antibiotiky ani kortikoidy. Noha v současné době neotéká, kůň je schopen své obvyklé práce, došlo ke zmenšení léze a významnému zlepšení stavu.

MVDr. Mirka Mráčková, Brno

KŮŇ – fotodermatitida, vaskulitida, bolestivost, kulhání, obstrukční dýchání, kašel

Hřebec, 26 let, na začátku léta se objevila fotodermatitida na obou zadních nohách, nejprve ve spěnce ale rozšiřovala se kolem celé nohy. Postupně ošetřováno různými mastičkami, bez velkého efektu. Po měsíci přešlo do vaskulitidy. Kůň se nechtěl pohybovat, kulhal. Celková antibiotika, naordinovná veterinářem, musela být vysazena - kůň reagoval kolikovými stavy. Nasazen pouze přípravek IR, a léky proti bolesti, které byly postupně vysazeny. Strupy z nohou byly denně omývány a antibiotika použita pouze lokálně, později pouze mazáno mastmi k změkčení a odstranění strupů. Byly použity 3 velká balení IR. Uprostřed podzimu nohy plně vyléčené.
Také se projevil další efekt léčby - kůň začal lépe dýchat a přestal kašlat. Od doby, kdy mu byl podáván IR, nebylo nutno podat žádné léky proti kašli. Dostává pouze matový čaj.
Letos se dermatitida vůbec neobjevila, a i kašel téměř není. Přesto raději nasadíme preventivní podání IR.

Zuzana Zvěřinová, Brno

PES - Juvenilní celulitida - olysání

Přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem nasadila 6 týdennímu štěněti, které mělo kožní problém kolem očí a nosu. Dle vetrinárního lékaře se jednalo o juvenilní celulitidu. Už po 3 dnech užívání „IR“ se stav zlepšil a po 10 dnech začala olysalá místa zarůstat. Po 14 dnech již nebylo nic znát. Nebyly nasazeny ATB ani jiná léčba.

Čermáková Martina,Poříčany

PES 8 letý samec velškorgi, perianální píštěle, kvalita srsti (MVDr.)

3 týdny trvající tvorba perianálních píštělí nereagující adekvátně na lokální ATB terapii a imunostimulancia. Po přidání přípravku IR se stav po týdnu výrazně zlepšil a po 14 dnech byly léze zcela vyhojeny, samozřejmě s adekvátní, ale stále stejnou lokální ATB terapií. Majitel navíc uvedl, že se výrazně zlepšila kvalita srsti.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

PES – svědivost, podpora apetitu

Máme 16ti letého amerického kokra. Po použití přípravku od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsme u pejska pozorovali lepší chuť k jídlu, je veselejší a ustala svědivost kůže. Doporučuji.

Simona Hájková, Cheb

PSI – kožní problémy, infekce, kvalita a pigmentace srsti

Měli jsme kožní problémy, citlivost ke kvasinkové či stafylokokové infekci.
Chovám hladkosrsté jezevčíky a již několik let bojuji u fenky s kožními problémy a osrstěním vlivem hormonálních výkyvů obecně.
Vyzkoušela jsem podávání biotinu, olejů - losos, pupalka, ostropestřec, dotaci zinku, bylinky na srst , speciální šampony, krémy, ATB, krmení ultrapremiových, hypoalergeních granulí Firstmate.
Vše zabralo tak nějak trochu, nastalo mírné zlepšení, ale bohužel nikdy markatní, výrazné zlepšení na kůži či srsti nepřetrvalo.
Před 3 měsíci během používání ATB na stafylokokovou infenci v meziprstí jsem na doporučení známé nasadila i přípravek IR. Během dvou týdnů začla feně růst hustá srst i na břiše - kde jako hladkosrstý tvor mívala většinou jen pár chlupů!
Dnes je tak bohatě osrstěná, že se jí srst i lehce vlní na zátylku. Podpaží kde byla roky jen holá kůže bez chlupů zarostlo, meziprstní prostory taktéž. Ustalo svědění a srst je na omak hedvábná, sametová. Barvy jsou velmi výrazné. Takřka nelíná, což je velmi milý bonus!
Jsem přesvědčená, že je to jen díky podávání IR - to byl jediný rozdíl při podávání doplňků od minulých výskytů problémů.
Vždy jsem hledala, pokud to šlo přírodní doplňky a myslím, že jsem našla to pravé. Doporučuji ho s klidným svědomím svým známým i všem dalším chovatelům, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Veronika Robertsová, Ústí nad Labem

PSI – kvalita srsti, apetit, odstranění neg. Účinků po vakcinaci

Vlastním chovatelskou stanici AKITA INU a přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem začala podávat v době, kdy pejsci línají. V tomto období se škrábou a vytvářejí se jim strupy. Po použití 2 balení IRje vše v pořádku, srst je jemnější, hustější a lesklejší. Tké jsem zaznamenala větší apetit k jídlu a velmi se mi osvědčil i po vakcinaci, kdy vymizely příznaky jako zvracení a apatie. Nyní IR používám pravidelně.

Věra Smolíková, www.akity-inu.cz

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita

Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.J.

Kašáková, Stupno

PES – kvalita a pigmentace srsti, vitalita

IR jsme také kopili naší fence Čínského chocholatého psa. Je alergická na rybí tuk a ryby vůbec. Hledali jsme nějaký vhodný preparát na zlepšení kondice. Hlavně v době kdy čekala štěňátka. Po podávání IR se zlepšila její kvalita kůže a i barva srsti a byla mnohem vitálnější. Od té doby jí IR též přidáváme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – kvalita srsti, kožní potíže

Ráda bych touto cestou předala svoji zkušenost s přípravkem IR. Mám 2letou fenku ridgebacka, které se začala výrazně zhoršovat srst (přestože dostává kvalitní krmivo). Neustále jí padaly spousty chlupů, až se jí začaly dělat zcela olysalá místa, dále se objevila dosti velká svědivá vyrážka, kterou si pak rozškrábala. Měla po ní velké strupy, srst byla matná, nepěkná na pohled i na omak. Na doporučení veterinářky jsem nasadila IR, asi po týdnu se jí začala srst výrazně zlepšovat, po měsíci bylo zcela po vyrážkách, srst má nyní krásně lesklou a hebkou. Přípravek IR tedy mohu z vlastní zkušenosti na potíže tohoto charakteru vřele doporučit.

P. Vyroubalová, Blansko 

KOČKA – kožní problémy, olysání (MVDr.)

Kočka britská, kastrovaná, 4 roky. Jednostranná alopetická léze, nesvědivá, na dorzu ušního boltce. Seškrab negativní. Nasazen přípravek IR. Do týdne začalo místo obrůstat, do dvou týdnů kompletně obnovená srst. Po vysazení IR se léze již neobjevila.

MVDr. Zdeněk Fajt, Ph.D., Brno

PES – kožní problémy neznámé etologie, olysání, rezistence na konvenční léčbu

Moje šeltie měla asi déle než 5 let kožní problémy. Vyhledala jsem veterinární lékaře, dva – dle vícero doporučení uznávané odborníky, bohužel nebyli schopni zjistit, v čem problém spočívá, tak jsem se obrátila na kožní odd. naveterině v Brně (VFU – Brno). Udělali patrně veškeré odběry a rozbory, bohužel též bez zjištění co olysalá místa způsobuje. Byla nasazena antibiotika, změnili jsme krmivo a za jednu z možných příčin byl označen stres.
Poprvé jsem přípravek IR použila před dvěma roky, když si pes rozlízal postižené místo, na stehně zadní nohy. Po nasazení IR se zvolna lysina začala osrsťovat a mám pocit do deseti dnů byla potažena novými rostoucími chloupky, moje šeltie je dlouhovlasá a tehdy byla po 5-6 týdnech byla celkově porostlá hustou srstí k nepoznání. Od té doby nebylo třeba IR použít, dva roky byl klid - až před asi čtyřmi týdny, kdy si zase pes začal vylízávat tentokrát levou přední packu na holeni. Vytvořila se lysina velikosti asi jako pětikoruna, s jasně zčervenalým okrajem. Ihned jsme po předloňské zkušenosti opět nasadili IR, se stejně kladným výsledkem. Asi po týdnu užívání začalo místo opět zvolna zarůstat. Nyní necelý měsíc po zahájení podávání je místo pěkně zarostlé.

Marie Hrabaňová, Brno

PES –kožní problémy, olysání, demodex, kvalita srsti

Roční fenka bulteriera.
Naší roční fence byl zjištěn demodex. Při veterinární léčbě jsme začali podávat i preparát IR. Po 7 -10 dnech začala mít srst lesklejší a krásně vybarvenou, po dalších asi 4 týdnech jí začaly olysalá místa zarůstat a po 9 týdnech od začátku léčby a podávání IR měla všechny napadená místa zarostlá a má daleko kvalitnější a lesklou srst než před nemocí. Přípravek IR vřele doporučuji.

D.Sudová,Babice

PES – kožní problémy – hot-spoty

Máme 3 psy KAO, z nichž dva mívali problém s kůží, který veterináři klasifikovali jako "zapařeniny". Během jednoho dvou dnů se téměř neviditelné svědivé místečko, vinou neustálého okusování a následné infekce zvětšilo někdy i na velikost dlaně. U veterináře byla srst vyholena, vydezinfikována, dostali jsme kortikoidovou injekci, aby se pes neškrábal, někdy i antibiotika a následovalo domácí ošetřování a čištění ráno a večer. Šťastnou shodou okolností jsem natrefila u našeho veterináře na zastupující paní doktorku, která jen tak mezi řečí prohodila, že by bylo třeba posílit imunitu.
Další shodou okolností mi známá poslala odkaz na přípravek IR a když jsem si prostudovala webové stránky a přečetla reference od zákazníků, neuvažovala jsem ani chvíli a ihned jsem si IR objednala. Nyní, tři týdny po podávání můžu říct, že IR u nás zabral a dřívější problémy jsou pryč.

Libuše Mušálková, Ludgeřovice

PSI – kožní problémy, svědivost, alopecie, meziprstní zapařeniny

Dobrý den, chtěl bych Vás informovat o vyléčení svědivého stavu u tříleté fenky molosovitého plemene (kříženec SBT). Fenka byla při výskytu úporného svědění naprosto nejasné etiologie opakovaně, krátkodobě 3x ošetřena kortikoidy (Dexafort, Intervet cca 14 dní) současně s antibiotiky. Svědění zpravidla po aplikaci kortikoidů na dobu několika měsíců ustalo. Poslední aplikace kortikoidů s antibi¬otiky však úplně úspěšná nebyla, svědění dále v poněkud utlumené formě přetrvávalo, navíc doprovázené tentokrát výskytem silné alopecie. Alopecie a rozškrábaná místa do krve, částečně překrytá strupy, skýtala na fenu opravdu žalostný pohled. Necelých 14 dní po aplikaci IR svědění zcela přestalo, chlupy dorůstají nové, strupy mizí. U druhého psa velmi dobrý vliv na výskyt meziprstních vředů se silným zarudnutím meziprstí, s nálezem S. intermedius. Pes byl předtím přeléčen cefalosporiny 21 dní, avšak proces začal asi po třech měsících recidivovat. Již za 14 dní po nasazení přípravku IR je vidět, že se léze začínají hojit, zarudnutí ustupuje. S tak účin¬ným přípravkem jsem se dosud nesetkal.

MVDr. Ivo Štursa, Brno

PES –kožní problémy, atopik, kvalita srsti

Naše zkušenost s používáním přípravku IR u roční fenky Tibetského teriéra
Od cca 9 měsíců problémy se svědivostí kůže, predevšim v oblasti krku a uší.
Ošetřujícím veterinářem diagnostikován Atopický ekzém, jako nejpravděpodobnější příčina potíží.
Terapie:
Hydrocortisoninj. - cca 1x za 14 dnů
Predn. tbl. - dle potřeby - / v průměru 3 tbl za 2 týdny /
Od prosince 2013 veterinářem doporučen přípravek IR
Již po využívání prvního balení / po cca 25 dnech / velmi výrazné zlepšení, Hydrocortison i Predn.. mohl být vysazen.
Navíc došlo k výraznému zlepšení stavu osrstění - zhoustnutí a zpevnění vlasu srsti, což je u dlouhosrtstého plemene velice pozitivní stav.

K. Ševčík, Plzeň http://terier.alhasa.cz/

PES – papilomvirus – bradavice, zánět genitálu

Immnovet jsme použili pro zvýšení imunity u psa / RhodesianRidgeback/ 2 roky. Měl v meziprstí papillomavirus,květákovitá bradavice,která pořád rostla, léčba u veterináře nezabírala,možnost uspání a chir. řešení jsme zamítli. Po týdnu užívání IR bradavice zčernala a odpadla. Zároveň jsme se u psa zbavili zánětu předkožkového vaku.

Žovincovi, Brno

PES – svědivost v meziprstí, lízání postižených míst, kvalita srsti 1/2

Pes Kavalír King Charles španěl 3 roky - svědění mezi prsty na tlapkách. Již od štěněte se kousal nebo lízal mezi prsty, kousal se až do krve. Léčba pouze kortikoidy a protizánětlivými mastmi. Známá mi pověděla o preparátu IR, už asi po týdenním užití IR se svědivost zmírnila, v současné době se sice sem tam líže, ale v žádném případě se dřívější obtíže již neobjevily a navíc má krásnou zdravou lesklou srst.

Jana Orságová, Valašské Meziříčí

PES – kožní problémy, bradavice, uhříky, potravinová intolerance, vitalita, kvalita srsti

Chovám tibetské teriéry. U jedné fenečky se na kůži objevily, bradavičky, uhříky a zvýšená svědivost kůže. Fenečka má i citlivé zažívání na změnu v jídle reaguje zažívacími problémy. Veterinář tento stav neshledal nijak závažný, prý se s tímto problémem potýká daleko více psů, podávání kortikoidů na zklidnění svědění jsem však zamítla.
Vyzkoušela jsem různé přípravky např. Dermanorm, Kornch olej, biotin, pupalku, svědivá místa stříkat koloidním stříbrem, koupání ve veterinárních šamponech atd.
Omezila jsem podávání pamĺsků, přešla jsem na hypoalergenní krmivo, vyzkoušela jsem různé značky žádná se bohužel neosvědčila. Nyní dávám vařenou stravu.
Hledala jsem dál přípravek na přírodní bázi, který by pomohl zlepšit naše potíže. Na webu jsem objevila přípravek IR. Rozhodla jsem se ho vyzkoušet, nemohla jsem už nic ztratit spíše získat.
Po dvou týdnech užívání jsem byla velice mile překvapena, svědivost pomalu ustávala bradavičky zasychaly a postupně se ztrácely, srst získala na kráse byla pevnější s leskem, lépe se udržovala. Zažívání se zklidnilo. Nyní podávám druhé balení, nedalo mi to a dala jsem ochutnat starší fenečce která sice nemá žádné zdravotní problémy, ale poslední dobou je pohodlnější moc se ji nechce na vycházky, spíše by lenošila. A teď je z ní „čertice“ celkově omládla.
I manžel který se stavěl k podávání IR skepticky zaznamenal změnu a nyní je to právě on který hlídá aby děvčata dostala svoji "medicínu". Jsem velice ráda, že jsem našla to co jsem hledala - tedy přípravek na přírodní bázi, který opravdu funguje !
Přípravek IR mohu všem doporučit !

Hana Ohainková, Soběšice

 

PES – otlaky na lokti

Chtěla bych zhodnotit podávaní přípravku IR svému 11 letému buldočkovi. Pes měl na loketním kloubu nepěkný otlak, který mu vadil při chůzi a nedařilo se ho zahojit. Potýkal se s ním skoro rok.Natírala jsem různými bylinnými mastmi jako měsíček lekařský, heřmánek a koupala ve slezu. Pak jsem dostala reference na vynikající výsledky přípravku IR. Začala jsem jej pejskovi podávat a otlak vymizel asi po měsíci podávání. Taky jsem pozorovala, že pejsek je více akční. IR dávám i svému 9 letému buldočkovi jako prevenci. Přípravek vřele doporučuji.

Richterová Eva, Kopřivnice

PSI – neduživost, vitalita, kožní problémy, útulky, množírny, obecné shrnutí

Dobrý den. Píšu za spolek Adopťáci,z.s. ale i jako soukromá osoba. Jsem nesmírně ráda, že je takový přípravek jako je IR je i na českém trhu! Je to opravdu “zázrak“! Použili jsme ho k léčení již stovek psů, kteří byli v nouzi, utulcích a z množíren. Všichni ožili a zbavují se postupně svých neduhů a nemocí. Tito psi při pravidelném užívaní IR zakrátko skoro nenavštěvují veterinu, přičemž se usetří značné náklady.
Šíříme reklamu a pomaháme tím mnoha zvířatům, neboť tento výrobek není “klamavá reklama“ a opravdu funguje. Sama mám doma šest adoptovaných psů a mohu jen potvrdit u všech perfektní výsledky! Budeme nadále s přáteli a lidmi ze spolku “IR“používat. Děkujeme, že jste :-)

Marta Hrdinova, Adopťáci,z.s.

PSI – hot-spoty, línání, celková kondice, vitalita, kvalita srsti +foto

IR vždy po ruce..
Chovám zlaté retrievery, plemeno s hustou srstí a podsadou. Vzhledem k tomu, že svoje psy připravujeme na zkoušky, hodně času tráví také ve vodě a toto plemeno je velmi náchylné na onemocnění zvané Hotspot - srst se zapaří, bakterie se dostanou na kůži a hnisavý zánět je tu.
Léčba je zdlouhavá, celé místo se musí vyholit, dříve veterinář obvykle podal antibiotika či kortikoidy. Já nyní nasadím přípravek IR ve zvýšené dávce a výsledek léčby po 5 dnech můžete posoudit sami (viz foto). Nedám na něj dopustit!

Stejně tak jsem IR s úspěchem použila u svého nejstaršího psa. Celkově zlepšil jeho kondici, zažívání a nahradil léčbu Predn..

IR dáváme svým psům - dnes máme i flatcoated retrievery - v období línání, kdy urychlí celý proces a výrazně zlepší kvalitu srsti. Už žádné doplňky stravy na strst či oleje. Nic nám nefunguje jako IR.

Přípravek IR máme zkrátka doma a kdykoli cítíme, že pejsci jsou trochu rozhozeni, tak po něm sáhneme. Jedinečná záležitost!

Magdalena Růžičková, Sázava

PES – masivní kožní problémy, olysání, svědivost, alergie, nechutenství, vitalita, kvalita srsti

Francúzskybuldoček Adolf, 4 roky
Miestonájdenia: podľa stavu dlhodobotúlajúcisa psík v okolí Košíc, jún 2015
Prvá prehliadka: psík extrémne zanedbaný, extrémnemnožstvovonkajšíchparazitov (blchy a kliešte), podvyživený, škriabanie na celom tele
Prvá prehliadka u veterinára: silne alergický na blšiekusnutie, koža zhrubnutá, srsť vypadaná, zmeny v štruktúrekože - predpokladdlhodobéholiečenia, zväčšená prostata, doporučená urgentnáoperácia (kastrácia), antibiotiká
Po týždniliečbyžiadnazmena na koži, pretrvávajúcenechutenstvo, psík bez nálady.
Po nasadeníprípravku IR:
- chuť do žrádla v priebehudvoch dní upravená
- po 5 dňoch od začiatkupodávaniadvojnásobnej dávky prípravku jasné zlepšenie stavu kože a srsti, pes saprestalškriabať a dráždiť si kožu
- mesiaci od začiatkuužívaniaprípravkukoža zahojená, zhrubnutiekožeúplne zmizlo, výmena srsti markatntá (nová je jemná, lesklá a správnepriliehajúca)
Adolf naďalejužíva IRakodoplnok k BARF strave. Je to psík plný života, energie s úžasnou chuťou do žrania.

Gabriela Petrušková, Košice

PES – kvasinky, sezonní potíže, kožní problémy, svědivost, záněty

Frodo /francúzskybuldoček – 3,5 roka/ je alergik a často trpel kvasinkami v medziprstí, v záhyboch na tvári a okolo papuľky. Dlhosmesa trápili s týmito kožnými problémami, nasadili smešpeciálnudiétu, vytierali vrásky Clorexydermovýmiutierkami a kúpali v šampónoch. Všetko pomáhalo tak na chvíľu a točili smesa v jednom kole. Po nasadení ATB som už bola nútenáhľadaťalternatívu na prírodnej báze, ktorá by mohla pomôcť. Na odporúčanieznámejsomsa dostala k prípravku IR. Dávam mu ho približne rok a výsledky sa dostavili v podstate po 2 týždňoch. Postupne začali miznúť začervenané a svrbiacemiesta na koži a hlavnelabkách. Taktiež kvalita srsti sa zlepšila.
Sú obdobia /hlavne jeseň - sychravé počasie/, keďsa kvasinky vrátia. Ale vtedydávamdvojitú dávku IR a po pár dňoch je to zasa v poriadku.

Zuzana Hučková, Bratislava

PES – epilepsie, kožní problémy, zápach, svědivost, apatie

Mám fenku malého knírače černostříbřitého, která trpí od narození epilepsií. Již je jí 10 let.
Měla problémy s kůží, /záněty/ kůže rudá, šupinatá, páchla - cítit byla po myším hnízdě a stále se drbala. Jelikož jí nešlo podávat nic, co by obsahovalo - ač jen stopy chemie, zkusila jsem přípravek IR. Zabral okamžitě, fenka přestala být apatická a omládla. Zarudnutí, šupiny a zápach zmizel. Zlepšila se jí i kvalita srsti. Podávám IR preventivně alespoň jednou za rok. Všem vřele doporučuji.

M. Vojtíšková, Jirkov

PES – záněty kůže, hnisavé vřídky

Mám moc dobré zkušenosti s přípravkem IR, který používám při léčení našeho malého pejska yorkšírkyterier. Dva roky jsme se nemohli zbavit vleklého zánětu kůže u pejska, dostával antibiotika, záněty se pořád vracely. Kortikoidy jsem mu nechtěla dávat, když jsem na internetu objevila informace o IR, objednala jsem si jej.
Po 14-ti dnech se začala kůže Kittiho zlepšovat a po měsíci je již pomalu bez vyrážky /hnisavé vřídky/. V podávání IR budu dál pokračovat. Můj veterinář mně toto rozhodnutí schvaluje. Osobně doporučuji chovatelům, kteří mají trápení s nemocemi svých zvířátek, aby si informace o něm přečetli a zvážili pořízení tohoto přípravku.

Hana Válková, Hradec Králové

PES – opakující se záněty a puchýře v meziprstí, novotvar po úrazu 1/2

Fenka westhighlandhigh teriéra jménem Senty, kterou jsme si vzali v osmi letech od paní, která se již nebyla schopná nadále o pejska starat, trpěla chronickým, neléčeným zánětem v meziprstí. Tvořily se jí velké puchýře, které praskaly a byly pro psa velice bolestivé. Mezi prstíky má od prasklin samou jizvu. Pro Sentybyla velice bolestivá i samotná chůze. Na každé tlapce má některé prsty abnormálně zvětšené, právě díky věčným puchýřům. Přeléčili jsme zánět antibiotiky, která na nějakou dobu pomohla, ale následně byly puchýře zpátky a k tomu se přidal zánět kůže po celém těle. Ještě ke všemu se Senty na pravém boku nad zadní nohou udělala obrovská boule (zhruba velikosti citrónu) po dřívějším úrazu, kdy bývalé majitelce spadla z náruče a paní na ni ještě plnou váhou dopadla. Na doporučení našeho veterináře jsme začali podávat Ipřípravek IR. Po zhruba třech týdnech užívání nastala obrovská změna. Nejenže puchýře zcela vymizely a zánět kůže byl pryč, ale boule se zmenšila na minimum, v což jsme vůbec nedoufali. IR podáváme dál a máme po starostech s bolestivou chůzí i problémech s kůží.

Eva Charvátová, Třebíč

KŮŇ – stáří, boláky, svědivost, lupenka, rezistentní na konvenční léčebné postupy 1/3

Před cca 3 měsíci jsme dostali darem pro naše koníky přípravek IR. Začali jsme postupně podávat třem koním. První byla ponička Ryta věk 35 + (dle průkazu 33 a dle býv majitele min o 3-4 roky navíc :-) ) . Ryta již déle než rok bojuje s kožními problémy, extrémní výskyt lupenky, boláků, drbání silně do krve atd, vyzkoušeli jsme s veterinářem všechno možné a kromě chvilkového zlepšení jsme víc nedokázali. IR mi byl výrobcem velmi chválen, ale znáte to... z počátku jsme tomu moc nevěřili, musím však říci, že opravdu pomáhá. Rytě se začaly problémy velmi zlepšovat již 10 den od začátku užívání. Nyní, 3 měsíc užívání, je již druhý měsíc bez příznaků, znovu plně nasrstila, nedělají se jí boláky, nedrbe se. První 4 fotky na začátku podávání přípravku, další 2 fota po 20 dnech, poslední foto jak vypadá nyní (za né moc kvalitní fota se omlouvám). IR jí velmi pomohl a za to jsme moc rádi. Můžeme za Rytu, nás i ostatní koníky, kterým podáváme jen a jen doporučit.

O.S. ROLINKA - koňský domov důchodců

PES – prevence po operaci karcinomu, vyhojení kožních problémů, vitalita

Přípravek IR jsem začala Africe (kříženec – rhodéský ridgeback, irský setr, německý boxer) podávat poté co jí byl diagnostikován a vyoperován zhoubný nádor velikosti půlky tenisového míčku. Který zatím nemetastázoval, ale poloha byla nebezpečná vzhledem k tomu, že se nacházel vedle análních žláz. Rok po operaci nebyla zaznamenaná recidiva. Při podávání přípravku dochází k viditelnému zlepšení barvy a lesku srsti. Rovněž se rychleji hojí kožní exémy. Kůže se zhojí a začne se v postižených místech osrsťovat. Afrika má téměř deset let, ale IR je pro ni vždy jako elixír mládí :)

Nikola Poláčková, Brno + fotky

PES - kožní problémy, olysání, záněty zvukovodu, olysání, kvalita srsti

Rád bych touto cestou předal svoji zkušenost s přípravkem IR. Máme pětiletou fenku Bernského salašnického psa. Už jako malé štěně se začala drbat. Veterinář nám řekl, že je alergická a začala dostávat Predn., jednu tabletu denně. Postupně jsme jí začali měnit i krmivo. Vyloučili jsme rýži, obiloviny a drůbeží maso.
Drbala se stále, někdy až do krve a vytrhávala si i srst. Letos v létě začala mít mastnou a drsnou srst. Kolem očí jí srst vylysala a vypadala jako by měla brýle.
U veterináře jsme si všimli letáků na přípravek IR (bohužel v ordinaci nebyl dostupný). Objednal jsem ho na internetu a podával přesně podle návodu. S přijímáním problém nebyl, naší fence jsme ho přidávali do žrádla a velice jí chutnalo.
Po využívání měsíční kůry se jí srst zlepšila, brýle zmizely a podstatně méně se drbe.
Zlepšily se i problémy s ušima, mívala záněty zvukovodu.
Přípravek tedy mohu z vlastní zkušenosti na tyto potíže doporučit. Protože jsme zaznamenali už během prvního balení výrazné zlepšení stavu budeme s podáváním přípravku pokračovat.

D. Dobrovolný, Havlíčkův Brod

KŮŇ - Sarkoidy a melanomy u koně 

Přípravek IR jsem zakoupila jako podporu imunity při léčbě sarkoidu a melanomů. V prvním měsíci užívání přestal sarkoid krvácet, dříve byl každý den rozedřený do krve. ( další měsíc mi přišla mast z USA, která byla aplikována po dobu dvou měsíců, sarkoid postupně odpadl). Klisna měla 3 melanomy na které mast aplikována nebyla, dva zmizely úplně a třetí se zmenšil na velikost malého stroupku. IRpodávám 6 měsíců a jako bonus při léčbě sarkoidu si klisna přestala drbat ocas. Poslední melanom postupně mizí a sarkoid zatím bez recidívy. Doporučujeme! Na fotografiích je vývoj léčby sarkoidu a poslední melanom proti kterému úspěšně bojujeme.
S pozdravem

Eliška Vacková, Kunratice u Cvikova

PES – kožní problémy, doposud neúspěšná terapie různými prostředky, výtok z očí

Máme sedmiletého anglického bulteriéra. Toto plemeno často trápí kožní problémy a byl to i případ našeho psa. Od mládí se potýkal s různými pupínky, vřídky a boláky na různých částech těla, které se většinou začaly objevovat s příchodem jarní pylové sezóny a ustoupily až s nástupem zimy. Víceméně neúspěšně jsme vyzkoušeli několik přípravků na podporu imunity, až jsme asi před čtyřmi lety na internetu narazily na přípravek IR, který nás zaujal mimo jiné i tím, že je čistě přírodním produktem. Na zkoušku jsme objednali jedno balení a výsledkem byli nadšeni. Do čtrnácti dnů od začátku podávání zmizely pupínky, kůže se zahojila, kvalita srsti se viditelně zlepšila. Pozitivní vliv byl znát i na výrazně omezeném výtoku z očí, který postupně vymizel úplně. “IR“ od té doby našemu psovi aplikujeme pravidelně v období jarních a letních měsíců. Do budoucna zvažujeme celoroční užívání.

Jiří Varga, Pardubice

KOČKA – Ekzém

U mojí kočičky plemene Kanadský sphynx se objevil na hlavě ekzem, který velmisvědil. Nasadila jsempřípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ a jen podpůrně promašťavala. Během 5 dní polevilo svědění, do 14 se začalo postižení místo hojit. Nebylo ptřeba žádných hormonálních, či antibiotických preparátů. „IR“ se stal nepostradatelnou součástí mé zvířecí lékárničky.

Marcela Otáhalová, Velká Polom

PES – Juvenilní celulitida – olysání

Přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“ jsem nasadila 6 týdennímu štěněti, které mělo kožní problém kolem očí a nosu. Dle vetrinárního lékaře se jednalo o juvenilní celulitidu. Už po 3 dnech užívání „IR“ se stav zlepšil a po 10 dnech začala olysalá místa zarůstat. Po 14 dnech již nebylo nic znát. Nebyly nasazeny ATB ani jiná léčba.

Čermáková Martina, Poříčany   R4

PES – kožní problémy, alergie, ztráta vitality
R10
Máme šestiletou fenku westíka Emu, se kterou dcera od malička trénuje agility. Bohužel od půl roku fenky zápolíme s kožními problémy. Veterinář diagnostikoval alergii. Začli jsme krmit speciálními granulemi, vyloučili jsme nejdříve kuřecí maso, potom hovězí. Nějakou dobu se dařilo kožní problémy zvládat pomocí šamponů, ale i tak se to čas od času rozjelo natolik, že se jí na tělě nadělaly takové boláky, že nezbývalo než nasadit antibiotika. S přibývajícím věkem se to zhoršuje, Ema už ani neměla radost z tréniků, nechtělo se jí běhat a trenérka začala mluvit o tom, že by si dcera měla pořídit mladšího psa. Náš veterinář navrhoval léčbu pomocí predn. s tím, že alergie se s věkem zhoršují a že kortikosteroidy sice zatěžují játra, ale zabezpečí spokojený zbytek života bez svědění a škrábání. Zkusila jsem ještě další dva veterináře a doufala, že navrhnou jiný způsob léčby.
Pak mi kamarádka doporučila přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“, že s ním má velmi dobré zkušenosti u koní. Od chvíle, kdy jsem začala IR Emě podávat, jakoby se jí vrátila vitalita. Přestože dostává pořád svou dietní stravu, sežere všechno s nebývalou chutí a je zase veselá a plná energie.

Hana Matochová, Bouzov

KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky
R13
Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová, Plzeň

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

PES – náhlé olysání – hormonální disbalance
R27
Mám chovatelskou stanici Ruská barevná boloňka . U štěněte fenky ve věku asi 15-ti týdnů jsem si povšimla malé lysiny na hlavě, což jsem přisuzovala hrátkám s ostatními psy. Během následujících tří až čtyř dnů však olysala po celém těle, což bylo téměř děsivé. Nedokázali jsme si to vysvětlit, neměla žádné lupy, vyšetření ledvin a jater bylo zcela v pořádku. Veterinář dospěl k závěru, že se pravděpodobně jedná o nějaký problém hormonálního charakteru a doporučil vitamíny. Po dobu 14-ti dnů jsme podávali FITMIN, bohužel zcela bez efektu. Následně jsem začala podávat přípravek IR. Po 8-mi dnech podávání IR jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kdy se na kůži začaly objevovat nové chloupky. Do měsíce od začátku podávání IR již byla fenka krásně obrostlá novou hustou srstí. Nemohl uvěřit ani veterinář, který fenku viděl a vyšetřoval v momentu, kdy se takto náhle olysání objevilo. Lituji, že jsem nepořídila fotografie “před a po“, bylo to poprvé, co se nám něco podobného přihodilo, popravdě jsem z toho byla celkem v šoku, obrovským překvapením byl i nástup účinku IR, neboť ta změna byla zcela rychlá a razantní. V podávání IR jsem pokračovala ještě jeden měsíc. Dnes mohu s odstupem několika měsíců prohlásit, že je psík zcela v pořádku, žádné potíže se srstí, ani žádné jiné zdrav. problémy se již od té doby neobjevily. IR, jako 100% přírodní produkt, který opravdu funguje doporučuji i svým kolegům chovatelům a známým.

Lenka Kurková
Ch. s. SILEKO

PSI a KOČKY – dermatologické onem., demodex, respirační potíže (MVDr.)
R31
Přípravek IR používám ve své praxi asi půl roku. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo především při léčbě dermatologických pacientů, kde IR používám jako podpůrnou terapii k základní léčbě.Zajímavě se jeví i jeho použití při boji s demodikózou. U koček jsem např. použil IR při léčbě pacientů s počínajícím respiračním komplexem, kde majitel striktně trval na nepoužívání ATB jako ochranné clony.Opět s dobrým výsledkem a krátkou rekonvalescencí. Vyhovující je i snadná aplikace a bezproblémové podávání.

MVDr. Ondřej Ryba
Veterinární ordinace Žatčany

PES – kožní problémy, bradavice, uhříky, potravinová intolerance, vitalita, kvalita srsti
R78
Chovám tibetské teriéry. U jedné fenečky se na kůži objevily, bradavičky, uhříky a zvýšená svědivost kůže. Fenečka má i citlivé zažívání na změnu v jídle reaguje zažívacími problémy. Veterinář tento stav neshledal nijak závažný, prý se s tímto problémem potýká daleko více psů, podávání kortikoidů na zklidnění svědění jsem však zamítla.
Vyzkoušela jsem různé přípravky např. Dermanorm, Kornch olej, biotin, pupalku, svědivá místa stříkat koloidním stříbrem, koupání ve veterinárních šamponech atd.
Omezila jsem podávání pamĺsků, přešla jsem na hypoalergenní krmivo, vyzkoušela jsem různé značky žádná se bohužel neosvědčila. Nyní dávám vařenou stravu.
Hledala jsem dál přípravek na přírodní bázi, který by pomohl zlepšit naše potíže. Na webu jsem objevila přípravek IR. Rozhodla jsem se ho vyzkoušet, nemohla jsem už nic ztratit spíše získat.
Po dvou týdnech užívání jsem byla velice mile překvapena, svědivost pomalu ustávala bradavičky zasychaly a postupně se ztrácely, srst získala na kráse byla pevnější s leskem, lépe se udržovala. Zažívání se zklidnilo. Nyní podávám druhé balení, nedalo mi to a dala jsem ochutnat starší fenečce která sice nemá žádné zdravotní problémy, ale poslední dobou je pohodlnější moc se ji nechce na vycházky, spíše by lenošila. A teď je z ní „čertice“ celkově omládla.
I manžel který se stavěl k podávání IR skepticky zaznamenal změnu a nyní je to právě on který hlídá aby děvčata dostala svoji "medicínu". Jsem velice ráda, že jsem našla to co jsem hledala - tedy přípravek na přírodní bázi, který opravdu funguje !
Přípravek IR mohu všem doporučit !

Hana Ohainková, Soběšice

PES – Nádor na pysku, vyhnutí se chir. zákroku
R89  foto R89
Naší fence Geničce (viz foto 1.) se udělal na pysku nádor, který rychle rostl. Veterinář nám předepsal masti na potírání s tím, že když to do 14 dní nezačne mizet, bude nutná operace, při které se bude muset uříznout i část pysku. Potírání ale na pysku nevydrželo ani chvíli – fenka si je vždy hned olízala. Na doporučení jsme potom pořídili Přípravek IR. Hned druhý den jsme začali s dvojitou dávkou, kterou jsme po 10 dnech snížili na polovinu. Po cca dvou týdnech se začal nádor zmenšovat. Když jsme za 4 týdny balení IR vyprázdnili, nádor byl pryč. Zůstal po něm jen malý růžový puntík (viz foto 2.). Po dalších cca 10ti dnech není již žádná známka po nádoru viditelná (viz foto 3). Jsme rádi, že jsme se vyhnuli chirurgickému zákroku.

S pozdravy a velkým díkem Zuzana Žáková, Brno

MORČE – otlaky na nožkách 2/2
R91
Ještě máme jednu zkušenost s tímto přípravkem. IR jsme nasadili také našemu morčeti, protože měl otlaky na nožičkách. Dlouho jsme se tohoto problému nemohli zbavit, ale po nasazení IR mu otlaky zakrátko zmizely.

Jana Májová, Chotěboř

PES – autoimunitní onemocnění, bolavé rozmokvané rány, neadekvátní odezva na kortikoidy
R140
Máme německého ovčáka, který zřejmě trpí onemocněním autoimunitního systému (pravděpodobně pemphigus foliaceus). Měl ošklivě rozbolavělý celý čumák. Protože pes není zvyklý na jakoukoliv manipulaci, nebylo možné mu vzít stěr ani jinak nos ošetřit. Byl nasazen Predn., po kterém se situace lehce zlepšila, ale stále to nebylo ono. Byl nasazen IR a postupně vysazen Predn. Přípravek IR udrží postiženou kůži klidnou a zaschlou bez rozbolavělých ran a mokvání.

Eva Charvátová, Třebíč

PES - autoimunitní onemocnění, interdigitální cysty, nadměrné línání, apetit, vitalita
R145
Mám francouzského buldočka, kterému se cca v roce začaly mezi prstíky objevovat bouličky. Měla jsem podezření, že to je zapíchlá osina, ale když je měl na více místech a začaly se zvětšovat, zašla jsem za dobrým dermatologem, který mi potvrdil, že to je záležitost imunity a bude to interdigitální cysta, na kterou buldočci trpí. Byl mi doporučen přípravek IR, který jsem začala okamžitě podávat. Po pár dnech používání se začaly cysty zmenšovat s tím, že po cca 2 měsících po nich nebyla ani stopa. Jako bonus přestal naprosto línat, skoro nepustí chlup a zlepšilo se jeho nechutenství. Jsou mu 3 roky, IR podávám pravidelně, Bruno je zdravý, vitální, jí s chutí a doma nemusím kvůli absenci línání tak často uklízet :) Na IR nedám dopustit!

Klára Kožíšková, Praha

PES – alergie na traviny a roztoče, kožní problémy, svědivost, olysání
R156
Našemu labradorovi byla zjištěna ve 2 letech silná alergie na různé druhy trav a roztočů. Ze začátku byly projevy alergie velmi silné, a to hlavně na tlapkách (olysání a svědivost). Zhruba po dalším roce útrap, jsem narazil na přípravek IR.
Od doby co tento přípravek našemu pejskovi pravidelně přidáváme, nepozorujeme žádné alergické projevy.
IR užíváme již 3 roky v kombinaci s kvalitní stravou a náš labrador je ve skvělé kondici.

S pozdravem Vilém Koss, Brno

Kůň - leukocytoklastická vaskulitida
 + foto (R181)
Kůň jménem Csalogány, plemeno slovenský teplokrevník, narozen v roku 1997. V roce 2009 byla u něj diagnostikována leukocytoklastická vaskulitída na pravé zadní noze. Symptomy byly: oteklá pravá zadní noha, nebolestivá, teplá, mokvající ranky které se měnily v krusty. Byl nasazen prednisolon, který symptomy zmírnil, ale celkové zlepšení se nedostavilo.
Další rok na jaře se symptomy začaly znovu zhoršovat, ale žádné léky se nenasadily, noha byla pořád posetá krusty, oteklá a míň osrstěná. Až po převozu koně do nových stájí byl nasazen přípravek od Vetimu v říjnu roku 2011. Noha byla oteklá, posetá velkým množstvím krust, málo osrstěná stále nebolestivá.
Již po dvou dnech bylo zjevné zlepšení: krusty začaly opadávat pod nimi zahojená kůže. Po dvou týdnech již skoro žádné krusty, noha míň oteklá a více osrstěná (viz. Fotky). Další fotky po uplynutí min. jednoho měsíce.

Majitelka koně MVDr. Katalin Sinka