Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Kvasinky

PES – pooperační stavy, záněty kůže, kvasinky

Fenku anglického buldoka jsme si koupili z nevyhovujících podmínek, jednalo se o 11 měsíční štěně. Po operaci vyhřezlého třetího víčka jsme začali léčit stav kůže a srsti. Hlavní příčina stavu kůže byly kvasinky a přemnožené bakterie. Bylo též podezření na demodex, i když se přímo na seškrabu kůže se žádný trudník neprokázal, vylysalá místa tomu však nasvědčovala. Fenku jsme několikrát vykoupali v šamponu proti kvasinkám, mazali jsme mastí proti bakteriím, dále dostala kapičku Advocate a samozřejmě jsme ihned začali podávat IR. Stav se velice rychle začal zlepšovat a už po 14 dnech jsme viděli velký pokrok k lepšímu. Další zlepšování stavu bylo pomalejší, což jsme vzhledem k počátečnímu stavu očekávali.
Jinak používám IR preventivně pro své chovné fenky i našeho chovného psa a krom očkování a porodů nemusíme vůbec navštěvovat našeho veterináře. IR doporučuji i novým majitelům našich štěňat.

I.Formanová, Divišov

PES – kvasinkové infekce, mikozy, otitidy, kožní potíže, svědivost, vitalita, znovuosrstění

Jezevčice Besa (12 let) měla opakované kvasinkové infekce (ověřeno mikroskopicky, kultivačně i terapeuticky) v uších. V posledním roce již po celém těle (tlapky, oblast genitálu). Ty byly doprovázeny svěděním a tak se jezevčice prakticky stále kousala a škrábala po celém těle. Výsledkem toho byla vylysalá místa a zarudlá a přecitlivělá kůže na polštářcích tlapek, v podpaždí i jinde. Nepomáhaly šampóny, hypoalergenní injekce ani ušní kapky (ušní kvasinková infekce byla opakovaně neúspěšně přeléčena antimykotiky).
Přípravek IR jsme použili vůbec poprvé na doporučení od známých. První změny byly patrné už po prvních 3 dnech, kdy jsme pozorovali změny v chování, kousání postupně ustávalo. Po dalších 4 dnech jsme pozorovali nové chloupky a regeneraci pokožky na holých místech tlapek. IR jsme na základě této zkušenosti pořídili i pro našeho dalšího jezevčíka.

Kateřina Tejkalová, Žebětín

PES – kvasinky, sezonní potíže, kožní problémy, svědivost, záněty

Frodo /francúzskybuldoček – 3,5 roka/ je alergik a často trpel kvasinkami v medziprstí, v záhyboch na tvári a okolo papuľky. Dlhosmesa trápili s týmito kožnými problémami, nasadili smešpeciálnudiétu, vytierali vrásky Clorexydermovýmiutierkami a kúpali v šampónoch. Všetko pomáhalo tak na chvíľu a točili smesa v jednom kole. Po nasadení ATB som už bola nútenáhľadaťalternatívu na prírodnej báze, ktorá by mohla pomôcť. Na odporúčanieznámejsomsa dostala k prípravku IR. Dávam mu ho približne rok a výsledky sa dostavili v podstate po 2 týždňoch. Postupne začali miznúť začervenané a svrbiacemiesta na koži a hlavnelabkách. Taktiež kvalita srsti sa zlepšila.
Sú obdobia /hlavne jeseň - sychravé počasie/, keďsa kvasinky vrátia. Ale vtedydávamdvojitú dávku IR a po pár dňoch je to zasa v poriadku.

Zuzana Hučková, Bratislava

PES – vypadávající srst, záněty, ototida 2/2
R99
Naše druhá fena (osm let) měla ložiska vypadané srsti, záněty uší a byla u ní zjištěna nedostatečná funkce štítné žlázy. Nasazen byl letrox a IR jako podpůrná léčba.Po sedmi týdnech léčby fena rychle zarůstá, neškrábe se a i uši jsou bez zánětu.
Přípravek IR pozitivně ovlivnil zdravotní stav obou našich fenek a jeho užívání mohu jenom doporučit.

B. Kůsová, Brno