Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Oslabená imunita

KOČKY – léze v tlamě nereagující na konvenční léčbu + FOTO
R7
Dobrý den, chci se s Vámi podělit o mé zkušenostis přípravkem od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Máme chovnou stanici perských koček, takže velká frekvence zvířat. Když se nám narodila v loni koťátka, po dvou měsících se dvěma koťátkům objevila léze na patře. Jedné kočičce se ztratila, ale kocourkovi začala narůstat. Veterinář ordinoval ATB a kortikoidy, dále jsem po poradě s veterinářem ve snaze zkusit vše, co by mohlo pomoci, jsem aplikovala humánní prostředky na záněty dutiny ústní. Po měsíci se to ale nikam nehýbalo. Postupem času kocourek sice apetit neztratil, ale začal špatně polykat. Léze se začaly rozšiřovat po celé tlamičce, navíc z toho cosi vytékalo jako při hnisavé angině a začalo mu silně zapáchat z čenichu. Když už veterinář nemohl nic dalšího poradit, rozhodla jsem se vyzkoušet IR. Původně jsem mu nevěnovala příliš pozornosti, ale po pročtení e-mailů s recenzemi jsem hoobjednala. Kocourovi ho podáváme dnes již 17.den. Léze, která byla na jazyku zmizela hned následující den po prvním podání. Ostatní léze se podstatně zmenšily, přikládám fotky pro srovnání. S podáváním IR budeme nadále pokračovat, dokud zcela nevymizí.
Vřele doporučuji pro každého chovatele, který má zvířecího kamaráda a má s ním nějaké zdravotní problém tohoto typu.

Věra Kopečná, Klatovy

KOČKY – kondice, zlepšení hodnot ledvinových testů
R17
Téměř dvanáct let mám chovnou stanici mainských mývalích koček.. Naše smečka má po celý rok volný přístup do venkovních výběhů. Abych posílila její imunitu, začala jsem loni na podzim všem dospělým kočkám dávat IR. Sice jen v poloviční doporučené dávce, ale i ta postačila, aby zimu přečkaly bez problémů a jarní línání srsti zvládly naprosto v pohodě. Dokonce jeden z našich kocourů, který léta bojuje s problémy s ledvinami, měl na jaře testy podstatně lepší než kdykoliv předtím. IR doporučuji všem, kteří si od nás berou koťátka .

Eva Končinská, Semily

PES – podrážděné štěně, neduživé, průjmy, kvalita srsti (MVDr.)
R22
Jack – pes, kříiženec, 11 mesicu
Jack byl adoptovaný z útulku, když byl ca. 8 týdnů starý. Tam byl umístěn přibližně v 5 týdnech. Byl odčervený, čipovaný a při odběru vážil 900g – teď v 11 měsících váži 11kg. Byl silně podvýživený, vyhublý s matnou srstí. Trpěl průjmy. Byl mu ihned nasazen IR v krmení - Hill’s I/D a antibiotika na krvavý průjem. Po pár dnech přestal žrát a začal se nafukovat. Nebyla nasazena žádná další medikace, pouze zateplování a IR ve stříkačce aplikován přímo do tlamy – 2g na den. Problém s nafukováním vymizel během 2 dnů – dostával i rekonvalescentní náhražku krmení - vrátila se mu chuť k jídlu, ale mel vracející se průjem. IR se podával neustále každý den. Po změně krmení a odčervení přibližně po 14 dnech průjem ustoupil a následně po dalších 14 dnech úplněvymizel. Dnes již bez IR nemůže být, protože se mu během pár dní vrací průjem, pokud IR nemá. Nepomáhaly ani změny krmení, ani žádné diety. Teď už je to zdravý, hyperaktivní pes s krásnou, lesklou, hebkou srsti.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – nízká imunita, recidivující anginy, apatie (MVDr.)
R23
Pacient yorkšírský teriér, 5 letý, od 1 roku života opakovaně trpěl na angíny, potíže s polykáním apatie a horečky. Imunologické vyšetření prokázalo nižší hladinu a aktivitu bílých krvinek. Po nasazení antibiotik se stav upravil, ale po vysazení došlo vždy za určitou dobu k recidívě. Pejsek absolvoval odstranění mandlí v celkové anestézii, užíval imunostimulační sirupy a injekce. Znova ale došlo k recidívě problémů s polykáním a v roce 2011 jsme nasadili přípravek od fy Vetim- nyní pod názvem „IR“. Došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, pejsek přibral na váze, zlepšila se kvalita srsti a obtíže s polykáním ustaly.

MVDr. Soňa Šimeková
Veterinární klinika Gabrid
Špitálka 33, 602 00 Brno
tel: 543 255 740, 728 011 135

PES – náhlé olysání – hormonální disbalance
R27
Mám chovatelskou stanici Ruská barevná boloňka . U štěněte fenky ve věku asi 15-ti týdnů jsem si povšimla malé lysiny na hlavě, což jsem přisuzovala hrátkám s ostatními psy. Během následujících tří až čtyř dnů však olysala po celém těle, což bylo téměř děsivé. Nedokázali jsme si to vysvětlit, neměla žádné lupy, vyšetření ledvin a jater bylo zcela v pořádku. Veterinář dospěl k závěru, že se pravděpodobně jedná o nějaký problém hormonálního charakteru a doporučil vitamíny. Po dobu 14-ti dnů jsme podávali FITMIN, bohužel zcela bez efektu. Následně jsem začala podávat přípravek IR. Po 8-mi dnech podávání IR jsem nemohla uvěřit vlastním očím, kdy se na kůži začaly objevovat nové chloupky. Do měsíce od začátku podávání IR již byla fenka krásně obrostlá novou hustou srstí. Nemohl uvěřit ani veterinář, který fenku viděl a vyšetřoval v momentu, kdy se takto náhle olysání objevilo. Lituji, že jsem nepořídila fotografie “před a po“, bylo to poprvé, co se nám něco podobného přihodilo, popravdě jsem z toho byla celkem v šoku, obrovským překvapením byl i nástup účinku IR, neboť ta změna byla zcela rychlá a razantní. V podávání IR jsem pokračovala ještě jeden měsíc. Dnes mohu s odstupem několika měsíců prohlásit, že je psík zcela v pořádku, žádné potíže se srstí, ani žádné jiné zdrav. problémy se již od té doby neobjevily. IR, jako 100% přírodní produkt, který opravdu funguje doporučuji i svým kolegům chovatelům a známým.

Lenka Kurková
Ch. s. SILEKO

PES – poporodní olysání, hormonální disbalance, kožní plísňová onemocnění (MVDr.)
R29
4 letá fena francouzského buldočka, po porodu téměř olysala, po týdnu podávání přípravku IR se začala výrazně zlepšovat (jiná léčba nasazena nebyla), celkem brala IR 1 měsíc, po této době opět hustá lesklá srst. IR podáván několika pacientům s dg. kožním plísňovým onemocněním současně s vakcinací biocan M, pozorována rychlejší obnova srsti

MVDr. Uzlová Miroslava
Veterinární klinika Břeclav

PSI a KOČKY – dermatologické onem., demodex, respirační potíže (MVDr.)
R31
Přípravek IR používám ve své praxi asi půl roku. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo především při léčbě dermatologických pacientů, kde IR používám jako podpůrnou terapii k základní léčbě.Zajímavě se jeví i jeho použití při boji s demodikózou. U koček jsem např. použil IR při léčbě pacientů s počínajícím respiračním komplexem, kde majitel striktně trval na nepoužívání ATB jako ochranné clony.Opět s dobrým výsledkem a krátkou rekonvalescencí. Vyhovující je i snadná aplikace a bezproblémové podávání.

MVDr. Ondřej Ryba
Veterinární ordinace Žatčany

PES – rekonvalescence, podpora imunity a vitality (MVDr.)
R32
Preparát IR mi poprvé doporučila kamarádka veterinářka pro mou starou fenu, která se zotavovala po léčbě zánětu močových cest. Nasadila jsem jí podpůrnou terapii IR a velmi brzy bylo vidět, že je celkově čilejší, aktivnější, jako by omládla a záněty už se jí nevrátily. Od té doby jí ho dávám kdykoliv mám pocit, že potřebuje trochu podpořit a výsledky jsou okamžitě vidět. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a doporučuji ho na podporu organismu zvířatům svých známých i svým zvířecím pacientům.

MVDr. Zuzana Rezková

PSI – kožní problémy, infekce, kvalita a pigmentace srsti
R34
Měli jsme kožní problémy, citlivost ke kvasinkové či stafylokokové infekci.
Chovám hladkosrsté jezevčíky a již několik let bojuji u fenky s kožními problémy a osrstěním vlivem hormonálních výkyvů obecně.
Vyzkoušela jsem podávání biotinu, olejů - losos, pupalka, ostropestřec, dotaci zinku, bylinky na srst , speciální šampony, krémy, ATB, krmení ultrapremiových, hypoalergeních granulí Firstmate.
Vše zabralo tak nějak trochu, nastalo mírné zlepšení, ale bohužel nikdy markatní, výrazné zlepšení na kůži či srsti nepřetrvalo.
Před 3 měsíci během používání ATB na stafylokokovou infenci v meziprstí jsem na doporučení známé nasadila i přípravek IR. Během dvou týdnů začla feně růst hustá srst i na břiše - kde jako hladkosrstý tvor mívala většinou jen pár chlupů!
Dnes je tak bohatě osrstěná, že se jí srst i lehce vlní na zátylku. Podpaží kde byla roky jen holá kůže bez chlupů zarostlo, meziprstní prostory taktéž. Ustalo svědění a srst je na omak hedvábná, sametová. Barvy jsou velmi výrazné. Takřka nelíná, což je velmi milý bonus!
Jsem přesvědčená, že je to jen díky podávání IR - to byl jediný rozdíl při podávání doplňků od minulých výskytů problémů.
Vždy jsem hledala, pokud to šlo přírodní doplňky a myslím, že jsem našla to pravé. Doporučuji ho s klidným svědomím svým známým i všem dalším chovatelům, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Veronika Robertsová, Ústí nad Labem

KŮŇ – masivní reakce na bodavý hmyz (MVDr.)
R44
Pacient: Kůň, 6 let, valach. Objevily se pupínky a svědivost po celém tělě následkem většího náletu hmyzu. Po opakovaných kortikoidových injekcích od jiného veterináře se nejevily známky zlepšení. Majitelka mne požádala o konzultaci a já jsem jí doporučila IR. Již po několika dnech pupínky úplně vymizely a i přes neustále velkou populaci hmyzu nereagujícího na různé repelenty se žádné kožní reakce ani svědivost již neobjevily. Majitelka hodlá v podávání IR pokračovat, momentálně používá již druhé balení.

MVDr. Katalin Cornett EBW

KŮŇ – kašel, dušnost, astma, osvalení (MVDr.) - reference část 1
R53
Čtyřletý valach - kůň s dýchacími potížemi a kašlem které se dle majitelky objevily poprvé ve dvou letech kdy ho ještě nevlastnila , tehdy byly řešeny neznámo jak. Kašel se objevoval sporadicky a bylo provedeno i endoskopické vyšetření s negativním nálezem. Několik měsíců po koupi se kašel začal objevovat častěji, až kůň přestal být schopen normální práce bez kašle a zadýchání se. Při prvotním vyšetření mnou, byl poslechově pozitivní na šelesty v exspiriu a také měl sýpací šelesty slyšitelné i pouhým přiložením ucha k nozdrám, bez teploty. Byla započata léčba s ACC, ATB a přípravkem IR. Již po 2 dnech přestal kašlat a sípání vymizelo úplně. Poslechově byl negativní po dvou týdnech a IR dobral na celý měsíc. Prozatím bez relapsu a schopen normální práce pod sedlem. Dále byl pozorován pro majitelku překvapivý účinek IR a to, že kůň podstatně přibral na váze při jeho normální krmné dávce, toto se řešilo úpravou krmení.

MVDr. Katalin Cornett EBW

KŮŇ – kašel, dušnost, astma, osvalení (MVDr.) - reference část 2
R54

Dvanáctiletý valach - pokračování minulé zprávy - u tohoto valacha se po 3 týdnech znovu objevily dýchací potíže s kašlem a dušením. Terapie byla rozšířena o kortikoidy per os, Ventipulmin (dvě balení), ATB a přípravek IR na jeden měsíc. Poté jsme přešli na inhalační bronchodilatátory, ale bez IR se pořád vracel kašel. Nyní byla doplněna terapie inhalačními kortikoidy (kůň měl jeden noční záchvat dušení). Prozatím jsem v tomto případě dospěla k závěru, že u tohoto jedince bez přípravku IR samotné kortikoidy a bronchodilatátory nezabraňují kašli a dušení. Kůň je pořád pod neustálým přísunem IR a bronchodilatátorů - kortikoidy brzo vysadíme - a je nadále pozorován. Dalším, v tomto případě velmi vítaným přínosem přípravku IR byl také příbytek na váze při stejnoměrném krmení, o který se majitelé bez efektu již dlouhodobě snažili.

MVDr. Katalin Cornett EBW

KOTĚ – oslabené, neprospívající, imunita
R56
Ráda bych se podělila o zkušennosti s přípravkem IR. Poprvé jsem ho zkusila na doporučení chovatelky z chov. st. koček, když jsem si přinesla domů koťátko ragdolla, který měl hodně nízkou váhu, horší srst a sníženou imunitu, téměř nepříjimal potravu byl apatický. Nechala jsem mu udělat veškerá vyšetření, která byla celkem v pořádku a tak na doporučení jsem začala podávat IR. Do 14ti dnů se stav začal rapidně zlepšovat, zvyšovala se chuť k jídlu, tudíž i hmotnost. Srst vypadala lépe, lesklá a lepší kvality, proto jsme v podávání IR i nadále pokračovali. Během měsíce se kocourek dostal do úžasné kondice :-).

Monika Chrzová, Praha

PES - nechutenství, špatná kvalita srsti
R69
Mám roční fenku Yorkshíra. Od malička měla potíže s krmením. Nikdy nesnědla ani minimální doporučenou dávku, musela jsem jí přemlouvat, krmit z ruky a často měnit granule, protože nové jí vždy chutnaly jen chvilku. Na základě doporučení jsem začala podávat přípravek IR. Po měsíčním užívání IR fenka schopna spořádat víc než doporučenou dávku a navíc se jí zlepšila její problematická srst. Přípravek můžu jen doporučit

Jitka Srnová, Řež - Praha Východ

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu
R75
Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.

Markéta Krejčová, Litoměřice

KOČKA – přetrvávající průjmy, potíže se zažíváním, vitalita
R76
Ragdoll, věk 1,5 roku
Naše kočička téměř od narození trpěla průjmy. Po opakovaných návštěvách u veterináře, nám byly doporučeny dietní superprémiové granule, ovšem žádný úspěch jsme nezaznamenali.
Poté jsme našli jiné kvalitní granule, u kterých jsme zůstali dosud. Stav se sice zlepšil, ale průjem se vyskytoval 1-2 týdně. Před nedávnem se stav opět zhoršil a následovala další návštěva a vyšetření na veterině. Bohužel opět bez dlouhodobě přetrvávajícího zlepšení.
Poté jsme na doporučení vyzkoušeli přípravek IR. Už po týdnu užívání IR průjmy výrazně ustoupily a po 14 dnech průjem zcela vymizel. Kočička je vitálnější a již zcela bez problémů.
Mnohokrát děkujeme za méně starostí.

Jaroslav Zeman, Vyškov

PES – zotavení po operaci, regenerace, posílení imunity, kvalita srsti, cysty
R80
Hercules, Francúzky buldoček, vek 5 rokov, bez PP
Po prvych 6ti mesiacov jeho života sa začali objavovať problémy s imunitným systémom, ostali iba v podobe prejavov alergie. V 3 rokoch prišiel skoro fatálny problém, pejsek dostal epileptické záchvaty a upadal do šoku, postupne sa oslabovala z hodiny na hodinu hybnosť končatín, po MRI diagnostike zistená arachnoidná cysta v priestore C1-C2 na mieche, pridružená syringomyelia, degenerované platničky C1-C3 vplyvom tlaku cysty. Herculesko bol o necelé dva týždne po stabilizovaní stavu úspešne operovaný. Nasledovala rekonvalescencia, pol roka sa museli podávať phenobarbital a predn., čiže kortikosteroidy vo forme tabletiek. Po vylúčení idiopatickej epilepsie sa mohli lieky postupne vysadiť.
Opakované MRI kontrolné snímkovanie nepreukázalo zatiaľ ďalšie nálezy na mieche a mozgu. Po tejto invazívnej medikamentóznej liečbe sa pridružili opäť problémy s autoimunitou. Buldoček začal trpieť na interdigitálne cysty v medziprstí, čiže autoimunitné zápaly a tiež na kožné problémy v podobe výsypu po tele. Po pol roku podávania nesteroidných antiflogistík ob týždeň až dva sme sa rozhodli skúsiť alternatívnu medicínu, nakoľko nič nezaberalo s trvalejším efektom bez rizika poškodenia obličiek a pečene. Herculesko nám navyše ošedivel za ušami a tiež na bokoch mal dve šedivé mapy.
Potom prišla náhoda a bol nám odporučený práve IR, ako jedna z možností liečby bez vedlajších účinkov. IR sa prejavil po necelom týždni podávní a výsledky sú fantastické. Hercules je celkovo vitálnejší, vrátila sa mu chuť k hre a životu. Navyše šedivé miesta naberajú znovu čiernu farbu. Tiež zmizol osyp na tele a srsť je jemnejšia. Ale hlavne sa stiahli interdigitálne cysty na labkách. Určite budeme pokračovať v podávaní preparátu, s ktorým sme dosiahlipokrok za velmi krátku dobu.

Kristina Kubalova, Trenčianska Teplá (diagnostika Rakousko)

PES – nechutenství, ztráta srsti, apetit, vitalita
R84
Přípravek IR jsme na základě doporučení pořídili naší roční fence německého boxera, která trpěla častým nechutenstvím a ztrátou srsti. Po necelém týdnu podávání se její stav rapidně, až neuvěřitelně zlepšil. Fenka začala žrát s chutí, krásně přibírala a je mnohem vitálnější než předtím. Také její srst je mnohem hustější a objemnější. Od té doby jsme IR zařadili do jejího pravidelného jídelníčku. Tento produkt mohu na základě zkušeností jednoznačně doporučit.

Vedran Gotvald, Pohořelice

PES – Nádor na pysku, vyhnutí se chir. zákroku
R89 + foto R89
Naší fence Geničce (viz foto 1.) se udělal na pysku nádor, který rychle rostl. Veterinář nám předepsal masti na potírání s tím, že když to do 14 dní nezačne mizet, bude nutná operace, při které se bude muset uříznout i část pysku. Potírání ale na pysku nevydrželo ani chvíli – fenka si je vždy hned olízala. Na doporučení jsme potom pořídili Přípravek IR. Hned druhý den jsme začali s dvojitou dávkou, kterou jsme po 10 dnech snížili na polovinu. Po cca dvou týdnech se začal nádor zmenšovat. Když jsme za 4 týdny balení IR vyprázdnili, nádor byl pryč. Zůstal po něm jen malý růžový puntík (viz foto 2.). Po dalších cca 10ti dnech není již žádná známka po nádoru viditelná (viz foto 3). Jsme rádi, že jsme se vyhnuli chirurgickému zákroku.

S pozdravy a velkým díkem Zuzana Žáková, Brno

PSI, KOČKY – nadměrné línání, imunita – odolnost, kvalita srsti
R94
Chip, krátkosrstý pes - čivava, 5r.
Fido, krátkosrstý pes - čivava, 4r.
Oba trpěli nadměrným línáním. Po dvou týdnech užívání IR je po problému. Srst mají lesklou, línání v normě a kromě toho jsou zdravější. Žádné nachlazení, na které v tomto období pravidelně trpěli se zatím nekonalo. Doufám, že to tak zůstane.
IR dostávají občas i kočky (4 krátkosrsté, 1 peršanka) i u nich je patrné zlepšení srsti.
Preparát IR doporučuji, rozhodně se to vyplatí.

S.Vejplachová - Brno

KOČKA – dlouhodobé dermatitidy, záněty, neadekvátní odezva na konvenční léčbu, kvalita srsti
R100
Kocour, původně nalezenec, vypiplaný, kastrovaný cca v osmi měsících. Kolem třech let se u něj objevila mokvavá vyrážka, nejdříve na vnitřní straně boltců a postupně se rozšířila na celé tělo. Nejvíce byla postižena kůže na krku,hřbetě a kořeni ocasu.
Nejprve vyloučeni parazité, pak nasazena antibiotika(Synulox) a potírání dezinfekčním roztokem (Betadine). Situace se sice asi na 14 dní mírně zlepšila, ale po doznění účinku antibiotik se opět vrátila v plné síle. Kocour si místa s vyrážkou škrabal a vylizoval, měl nevzhlednou srst s vylínanými a rozmacerovanými místy. Situace se nadále horšila, byla napadena i drápková lůžka, která byla zhnisaná a bolestivá. Pokoušeli jsme se zmírnit svědivost speciálními šampony pro kočky, ale výsledky nebyly nijak povzbudivé.
Navštívili jsme po několikáté veterinární ordinaci a domluvili se na histologickém vyšetření z několika nejvíce postižených míst. Vzorek byl odeslán specialistovi, který určil diagnozu miliárni dermatitis a navrhl léčbu-dlouhodobé užívání antibiotik (Summamed, Convenia) a hypoalergenní dietu. Vše doporučené kocour absolvoval, jeho stav však i nadále zůstával špatný a objevilo se navíc masívní zduření mízních uzlin na břiše. Provedená punkce potvrdila reakci na kožní problémy a byly nasazeny kortikoidy(Predn.) s prognozou celoživotního užívání.
Tyto způsoby léčby byly se střídavým zlepšením a opět zhoršením stavu aplikovány po dobu cca 3 roky. Nikdy, během této doby nedošlo k úplnému vymizení problémů, přestože jsme navíc, podle nejrůznějších pramenů, zkoušeli podávat řadu podpůrných prostředků (potírání i vnitřní užívání koloidního stříbra, podávání hypoalergenní diety,B komplexu,chlorelly i vitamínů na podporu imunitního systému, koupání dermatologickými šampony).
Soustavným pátráním na internetu jsme v říjnu 2013 objevili prostředek od fy Vetim, nyní pod názvem IR. Objednali jsme jedno 40g balení na zkoušku a začali podávat podle předpisu prvních deset dní ve dvojité dávce, současně se stávající dávkou Predn.. Po 10 dnech podávání se stav kůže výrazně zhoršil a byli jsme rozhodnuti opět navštívit veterinární ordinaci. Před námi byl víkend a ošetřující lékař měl službu až v úterý. Do úterý se však stav kůže začal pozoruhodně lepšit, od návštěvy ordinace jsme upustili, pokračovali v podávání “IR“ spolu s Predn. a objednali další tři 60g balení.
Stav se k naší velké radosti stále lepšil a po konzultaci s veterinárním lékařem jsme se rozhodli k postupnému a velice pomalému snižování dávky Predn.. Během využívání všech tří balení IR se kůže postupně na všech místech zahojila, vylínaná srst dorostla, je krásná, lesklá a snad ještě hustější a delší než před atakem dermatitidy. Od března 2014 je kocour bez problémů, neužívá žádné léčivé prostředky ani dietu.
Máme opravdu velkou radost a z naší strany je reklama tohoto přípravku zaručená!
S pozdravem a přáním mnoha spokojených pacientů a zákazníků

Dagmar Bendová, Praha

KŮŇ – sezonní kožní potíže, kopřivky, preventivní podání (MVDr.)
foto (104)
Šestnáctiletý valach plemene českého teplokrevníka, který asi od deseti let začal přes léto trpět kopřivkou neznámé etiologie. Kopřivka měla zhoršující se tendnce, tzn., objevovala se častěji a její mizení bylo pomalejší. Na doporučení vet. lékařky byl v roce 2013 aplikován přípravek od fy Vetim – dnes pod názvem “IR“, kopřivka zmizela výrazně rychleji a ten rok se již nevyskytla. V roce 2014 byla kúra s “IR“ nasazena již na jaře před prvním výskytem a až na ojedinělé "pupínky" byl kůň celé léto zcela bez potíží. Z tohoto důvodu je IR aplikován i letos na jaře.

MVDr. Mirka Mráčková, Brno

KŮŇ - paralýza lícního nervu, regenerace
R118
Před 2 roky postihla našeho dnes 15ti letého koně paralýza lícního nervu. Víceméně mu ochrnula polovina hlavy - celá polovina hlavy otekla, viselo mu ocho, polovina tlamy, nemrkal jedním okem, slintal. Veterinář ho léčil pomocí různých přípravků, včetně antibiotik, po dobu asi dvou týdnů. Otok zmizel, ale necitlivost přetrvávala. Bylo nám řečeno, že nervy se hojí pomalu a musíme počkat. Pro povzbuzení imunity nám byl doporučen přípravek IR.
Po dvou dávkách se citlivost pomalu začínala vracet. Cortez dostával IR po dobu asi půl roku. Postupně se mu narovnalo ucho, začalo mu pracovat oko, huba se postupně srovnala, takže přestalo i slintání. Následně jsme zařadili i masáže..
Dnes, kdo neví čím si prošel, na něm nic nepozná. Cortez trénuje a pracuje, jakoby se nic nestalo.

Hana Reynolds, Praha

PSI – ŠTĚŇATA – kvalita srsti, hormonální disbalance, prevence
R127
Chováme již 10 let plemeno anglický bulterier. Naše fenky v době březosti ztrácely výraznou barvu a lesk srsti.
Po porodu vždy do odstavu štěňátek téměř olysaly. Asi před 3 lety jsme začali podávat v březosti fenkám IR a pokračovali jsme v podávání i po celé období kojení. Fenky zůstávají krásně vybarvené, ale i v období kojení neztrácejí v takovém množství srst.
Jsme s přípravkem IR opravdu spokojeni a novým majitelům našich štěňátek doporučujeme podávat IR v období přezubování, kdy se štěňátkům snižuje imunita, jako prevence před domodexem.

Dana Sudová, Babice

KOČKA –neduživý od malička, dávivý kašel, neadekvátní odezva na ATB terapii
R150
Chewie, 1 rok - u kocoura se začaly projevovat problémy s imunitou už od 3 měsíce stáří. Po očkování se u něj projevila přehnaná imunitní reakce - uzlinky na lymfatických uzlinách. Musely se operativně odstranit. Dále se objevil kašel, při kterém se dávil hlenem, který později vykašlával. Nasadily se mu na tři týdny antibiotika, ale po měsíci se mu dávivý kašel vrátil. Rozhodli jsme se vyzkoušet přípravek IR. Po týdnu kašel ustoupil a za další týden už byl kocour úplně problémů.

Radka Prágrová, Brno

PES – slabá imunita, mokvavý ekzém, záněty hrtanu
R151
Prípravok IR som kúpila pre 15 ročnú fénku Maltézskeho pinča. Bol mi odporučený veterinárom, nakoľko Sisi mala oslabenú imunitu, každú chvíľu mala zápal hrtana a navyše kožné problémy (mokvavý ekzém na bruchu a chrbáte). Po začatí užívania preparátu IR, sa mokvavý ekzém vysušil a koža sa začala hojiť, taktiež časté zápaly hrtana ustúpili. IR užívame dlhodobo a kožné problémy sa nevrátili a aj celkovú vitalitu hodnotím pozitívne.

S pozdravom Katarína Kunsteková, Senec – SK

KŮŇ – stáří, boláky, svědivost, lupenka, rezistentní na konvenční léčebné postupy 1/3
+ foto (R157)
Před cca 3 měsíci jsme dostali darem pro naše koníky přípravek IR. Začali jsme postupně podávat třem koním. První byla ponička Ryta věk 35 + (dle průkazu 33 a dle býv majitele min o 3-4 roky navíc :-) ) . Ryta již déle než rok bojuje s kožními problémy, extrémní výskyt lupenky, boláků, drbání silně do krve atd, vyzkoušeli jsme s veterinářem všechno možné a kromě chvilkového zlepšení jsme víc nedokázali. IR mi byl výrobcem velmi chválen, ale znáte to... z počátku jsme tomu moc nevěřili, musím však říci, že opravdu pomáhá. Rytě se začaly problémy velmi zlepšovat již 10 den od začátku užívání. Nyní, 3 měsíc užívání, je již druhý měsíc bez příznaků, znovu plně nasrstila, nedělají se jí boláky, nedrbe se. První 4 fotky na začátku podávání přípravku, další 2 fota po 20 dnech, poslední foto jak vypadá nyní (za né moc kvalitní fota se omlouvám). IR jí velmi pomohl a za to jsme moc rádi. Můžeme za Rytu, nás i ostatní koníky, kterým podáváme jen a jen doporučit.

O.S. ROLINKA - koňský domov důchodců

Kočka – imunitní deficit, rýma, kýchání, neadekvátní odezva na ATB
R166
Přípravek IR jsme začali používat u mladého kocourka, který se s příchodem do naší kočičí smečky rozkýchal a dostal rýmu. Léčba ATB zabírala jen dočasně. Testy, které jsme absolvovali, neprokázaly žádnou infekci či virové onemocnění, rozhodli jsme se pro jinou, než antibiotickou léčbu. IR hned při první podávané dóze výrazně zlepšil jeho zdravotní stav. Nadále se chystáme s podáváním pokračovat. Ostatním kočkám ho podáváme preventivně, velice se jim zlepšila srst. Našim kočkám velmi chutná.

H. Škodová, Česká Lípa

PSI - olysání fen po porodu, průjmy, poop. rekonvalescence, celková kondice v březosti, psincový kašel, zánět
R174
Dobrý den,zasílám pár řádek o vašem přípravku IR který nám mnohokrát pomohl a stále pomáhá.
V naší chovatelské stanici Flat Coated Retrievera používám IR na podporu imunity. Přípravek se nám osvědčil v mnoha případech např. při olysání fen po porodu, na průjmy, rekonvalescence po operaci, celková kondice v březosti, při léčbě psin. kašle, na začínající zánět po falešné březosti..
Mám dobrou zkušenost při podávání přípravku štěňátkům po celou dobu růstu.
Přidáváme jim ho do granulek i konzerv, přijímají ho bez problémů. Vrh celkově krásně prospívá.
Velkou radost nám udělaly RTG kyčlí kdy naše štěňátka mají výborné výsledky.
Vřele doporučuji všem kdo má své pejsky rád a chce jim dát šťastný - zdravý život.

S pozdravem Alena Fantová, Chlumec

PES – imunita, zažívání, nechutenství
R176
Náš pejsek užívá IR dlouhodobě a musím napsat, že jsme velice spokojeni. Váží 2,5 kg, je to rasa boloňský barevný a má 9 let. Tento produkt nám doporučila paní doktorka, protože měl problémy s imunitou a zažíváním.Pejsek už po pár dávkách tohoto produktu začal více baštit, je plný elánu a vitality. Jsme spokojeni a mohu opravdu jen doporučit.

Věra Urbánková, Karviná

Kůň – Hnisavá ložiska v lícní dutině
R182
Dobrý den, dovoluji si Vás informovat o nejen subjektivním, ale nyní již i objektivním potvrzením účinku přípravku pro koně od Vetimu. Před nějakou dobou jsem Vám psala o přímo zázračném zlepšení u naší kobylky Galetty s chronickými hnisavými ložisky v čelní dutině. Podle původní prognosy / v prosinci 2011 / měla kobylka před sebou max. ½ roku života. Do dnešního dne je zcela bez příznaků a RTG vyšetření potvrdilo výrazné zlepšení . Z několika hnisavých ložisek zbylo jedno a, i to výrazně zmenšeno. Současný zdrav. stav kobylku neohrožuje na životě. Subjektivně je bez jakých koliv projevů onemocnění. A doufám, že to tak bude i nadále. Přípravek budeme podávat nepřetržitě. Nebýt něho, dnes už by naše kobylka nebyla mezi námi.
Autor reference:

Marcela Otáhalová
Velká Polom