Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Panostitida

PES - Panostitida 

Zkušenost s přípravkem od fy Vetim - nyní pod názvem „IR“, který jsem použil na léčení panostitidy mladého rotvajlera. Můj desetiměsíční rotvajler začal pokulhávat na levou přední nohu, časem už bylo kulhání trvalé a stupňovalo se. Rentgen prokázal panostitidu - onemocnění okostice dlouhých kostí, postihující štěňata velkých plemen. Přešli jsme na krmivo se sníženým energetickým obsahem a nasadili kloubní výživu. Ovšem ani po měsíci nebyla vidět žádná změna. Pes stále výrazně kulhal. Veterinář nám dal na týden Carprodyl na utlumení zánětu a bolesti. Ve stejnou dobu jsem na internetu narazil na přípravek od fy Vetim - nyní pod názvem „IR“, který jsem začal neprodleně podávat v iniciační (dvojnásobné) dávce. Zhruba 6. den podávání „IR“ začalo kulhání ustupovat. Po měsíci podávání „IR“ a kloubní výživy obsahující kyselinu hyaluronovou je kulhání již téměř pryč.

Martin Havlín, Otvovice


 

PES – průjmy, nadměrné línání/kvalita srsti, panostitida
R19
Alice, fena - kříženec německého ovčáka 1,5 roku – černá
Prakticky od malička měla problémy s průjmy (po čemkoli mimo běžné krmivo i po pamlscích, či piškotech). Především jsme ale IR pořídili protože máme psa v bytě, nadměrně línala a neustále jsme museli dokola uklízet všudypřítomné chlupy. Po zahájení podávání IR se cca do dvou týdnů upravilo trávení a průjmy zcela vymizely – a to i poté když dostane nějaké pamlsky.
Mimo jiné nám veterinář krátce předtím diagnostikoval panostitidu, která se projevovala kulháním - napadáním na obě přední nohy. Po dobu 8mi dnů byla podávána ATB souběžně s IR. Během této doby kulhání zcela odeznělo, veterinář byl překvapen takto rychlou pozitivní změnou.
Co se týče srsti, tak cca po 4-6ti týdnech nasazovala novou srst a kompletně přelínala. Pokračovali jsme v podávání a dnes má neporovnatelně kvalitnější srst, nádherně lesklou, až namodrale hlubokou havraní čerň – takovou barvu dříve neměla. Na slunci se zářivě leskne, častokrát nás při venčení zastavují kolemjdoucí..
Nejvíc nás ale potěšilo, že přestala “pouštět chlupy“ a my konečně nemusíme stále dokla uklízet. Dříve, když skočila na deku, byla plná chlupů, dnes najdeme sem tam nějaký. Alice je celkově ve vynikající kondici.
IR na základě naší zkušenosti vřele doporučujeme všem, kteří chovají psy a kočky, či jakékoli jiné chlupáče v bytě.

Zbyněk Pechánek, Brno

PES – panostitida
R25
Máme 9 ti měsíční štěně NO, asi v 5ti měsících začal kulhat a přední nohy měl jako dřevěné. Veterinář konstatoval panostitidu .Nejdříve jsme upravili stravu a potom došlo i na nesteroidy a antibiotika, ale očekávaný účinek se nedostavil. Cca měsíc jsme mu podávali MSM, ovšem taktéž bez efektu. Asi před měsícem jsem se dověděla o preparátu IR. Začala jsem ihned podávat 1g/ 10kg a do týdne přestal náš chlapeček kulhat. S podáváním IR stále pokračuji a výsledky jsouznatelné.Dřívější problémy jsou pryč. Vřele doporučuji.

Jana Krejčí, Opatovice