Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Pooperační stavy

Rekonvalescence a pooperační stavy

A11 B1,3,5 PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti
R11

Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – zotavení po otravě, příbytek na Váze
R18
Druhou výbornou zkušenost mám s naším psem. Ujali jsme se nalezence, který byl otrávený a opravdu jsme ho „ vytáhli hrobníkovi z lopaty“. I v jeho případě IR dobře zafungoval, když jsme po všech infůzích a lécích, které mu veterinář dal, začali podávat IR, dostal se velmi rychle zpět do dobré kondice a během měsíce přibral 5kg!!

Eva Končinská, Semily

PES – rekonvalescence, podpora imunity a vitality (MVDr.)
R32
Preparát IR mi poprvé doporučila kamarádka veterinářka pro mou starou fenu, která se zotavovala po léčbě zánětu močových cest. Nasadila jsem jí podpůrnou terapii IR a velmi brzy bylo vidět, že je celkově čilejší, aktivnější, jako by omládla a záněty už se jí nevrátily. Od té doby jí ho dávám kdykoliv mám pocit, že potřebuje trochu podpořit a výsledky jsou okamžitě vidět. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a doporučuji ho na podporu organismu zvířatům svých známých i svým zvířecím pacientům.

MVDr. Zuzana Rezková

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

PES – vitalita, srst – přelínání, alergická reakce na parazity
R40
Přípravek IR jsme pořídíli našim psům - Velký švýcarský salašnický pes, jako prevenci. Během podávání IR, jsme zpozorovali rychlejší přelínávání a také se jim zvýšila chuť k jídlu. Našemu nejstaršímu psovi (7,5 let) se po kousnutí blechou objevila silná alergická reakce, byl velmi svědivý, kousal se a přicházel ochomáče srsti, po podání IR tato alergická reakce zcela odezněla.

Markéta Kouřilová, Sokoleč

PES – kvalita srsti, kožní potíže
R42
Ráda bych touto cestou předala svoji zkušenost s přípravkem IR. Mám 2letou fenku ridgebacka, které se začala výrazně zhoršovat srst (přestože dostává kvalitní krmivo). Neustále jí padaly spousty chlupů, až se jí začaly dělat zcela olysalá místa, dále se objevila dosti velká svědivá vyrážka, kterou si pak rozškrábala. Měla po ní velké strupy, srst byla matná, nepěkná na pohled i na omak. Na doporučení veterinářky jsem nasadila IR, asi po týdnu se jí začala srst výrazně zlepšovat, po měsíci bylo zcela po vyrážkách, srst má nyní krásně lesklou a hebkou. Přípravek IR tedy mohu z vlastní zkušenosti na potíže tohoto charakteru vřele doporučit.

P. Vyroubalová, Blansko

PES – stáří, apatie, ztráta koordinace, nechutenství 2/2
R71
Druhý pes - drsnosrstý jezevčík stáří 14 let, po narkóze při čištění zubního kamene se velmi obtížně probíral, následující dny byl jako tělo bez duše, apatický, málo jedl, vzpomněla jsem si na IR a opět jej u něj použila, již po několika dnech užívání se jeho stav výrazně zlepšil, zase byl čiperný se zájmem o okolí a svou rodinu. Dobře jedl.
Asi po dalších 2 letech začal být méně pohyblivý, zakopával o 1 přední tlapku, málo jedl, nevyskakoval na křeslo, měl strach skočit dolů, opět jsem použila IR a asi po týdnu užívání, je zase plný zájmu o okolí, cupitá bez zakopávání a dělá radost svým starým páníčkům.
Jednoznačně mé zkušenosti s preparátem IR jsou velmi pozitivní. Mému psovi i psovi mých rodičů byl velmi prospěšný jak při kožních problémech, tak v období rekonvalescence.

S pozdravem Jana Orságová, Valašské Meziříčí

POTKANI – rekonvalescence pooperačních ran, rychlé vyhojení abscesů, znovuosrstění
R74
O přípravku od fy Vetim – nyní pod názvem IR, jsem se dověděl v době, kdy jedna moje potkaní slečna prodělala operaci oboustranného nádoru mléčných žláz, který měla pod předními packami. IR jí až neuvěřitelně pomohl k zotavení. I když měla "Jůlinka" v té době dva roky, do měsíce nebylo poznat, co vše prodělala. Podpůrná léčba přípravkem IR jí obrovsky prospěla. Proto když se u její mladší kamarádky "Kolinky" objevil již potřetí ošklivý recidivující absces, po kousanci z jedné bitky, věděli jsme po čem šáhnout. Absces se po odstranění hnisu nnebývale rychle zatahoval, dokonce i srst dorostla za cca tři týdny. Přišlo mi až neuvěřitelné co IR dokáže, protože při předcházejícím abscesu vyholené místo po zákroku zarůstalo 2,5 měsíce. Takže IR nyní preventivně užívá celá naše potkaní rodinka. A musím zaklepat, jsou v pohodě. :-)

Jan Sündermann, Bludov

PES – zotavení po operaci, regenerace, posílení imunity, kvalita srsti, cysty
R80
Hercules, Francúzky buldoček, vek 5 rokov, bez PP
Po prvych 6ti mesiacov jeho života sa začali objavovať problémy s imunitným systémom, ostali iba v podobe prejavov alergie. V 3 rokoch prišiel skoro fatálny problém, pejsek dostal epileptické záchvaty a upadal do šoku, postupne sa oslabovala z hodiny na hodinu hybnosť končatín, po MRI diagnostike zistená arachnoidná cysta v priestore C1-C2 na mieche, pridružená syringomyelia, degenerované platničky C1-C3 vplyvom tlaku cysty. Herculesko bol o necelé dva týždne po stabilizovaní stavu úspešne operovaný. Nasledovala rekonvalescencia, pol roka sa museli podávať phenobarbital a predn., čiže kortikosteroidy vo forme tabletiek. Po vylúčení idiopatickej epilepsie sa mohli lieky postupne vysadiť.
Opakované MRI kontrolné snímkovanie nepreukázalo zatiaľ ďalšie nálezy na mieche a mozgu. Po tejto invazívnej medikamentóznej liečbe sa pridružili opäť problémy s autoimunitou. Buldoček začal trpieť na interdigitálne cysty v medziprstí, čiže autoimunitné zápaly a tiež na kožné problémy v podobe výsypu po tele. Po pol roku podávania nesteroidných antiflogistík ob týždeň až dva sme sa rozhodli skúsiť alternatívnu medicínu, nakoľko nič nezaberalo s trvalejším efektom bez rizika poškodenia obličiek a pečene. Herculesko nám navyše ošedivel za ušami a tiež na bokoch mal dve šedivé mapy.
Potom prišla náhoda a bol nám odporučený práve IR, ako jedna z možností liečby bez vedlajších účinkov. IR sa prejavil po necelom týždni podávní a výsledky sú fantastické. Hercules je celkovo vitálnejší, vrátila sa mu chuť k hre a životu. Navyše šedivé miesta naberajú znovu čiernu farbu. Tiež zmizol osyp na tele a srsť je jemnejšia. Ale hlavne sa stiahli interdigitálne cysty na labkách. Určite budeme pokračovať v podávaní preparátu, s ktorým sme dosiahlipokrok za velmi krátku dobu.

Kristina Kubalova, Trenčianska Teplá (diagnostika Rakousko)

PES – stáří, zotavení po dlouhé nemoci, nechutenství, apatie, apetit
R83
Váš přípravek IR používáme již třetím rokem u 10tilé feny Capy, křížence Leonbergera a NO, která měla příznaky chřipky s vysokými teplotami, bolestmi kloubů, nechutenstvím. Její zdravotní stav se zlepšil až po nasazení druhých antibiotik asi po 14 dnech. Stav se zlepšil, ale Capy stále nebyla ve své kůži, trpěla nechutenstvím, objevila se u ní jakási vyrážka na kloubech zadních nohou, viditelně u ní zmizela dřívější vitalita a většinu dne strávila schoulená v klubíčku na terase. Proto jsme hledali něco pro posílení imunity po prodělané nemoci. Na internetu jsem narazila na přípravek IR. Naše zkušenost s tímto přípravkem byla přímo překvapující, již po prvních dávkách a u rodinného miláčka viditelně navracela ztracená chuť k jídlu a vitalita. Vyrážka vymizela. Účinek preparátu byl tak viditelný, že ho používáme dodnes – už jen preventivně.
Jsme moc rádi, že jsme narazili na přípravek, který jí zkvalitnil život a navrátil ztracenou chuť do života a vitalitu.

Monika Froňková, Kačice

PES – rychlá rekonvalescence po kastraci
R121
Výmarský ohař, fena, 7 let
Přípravek IR jsme začali podávat po kastraci, hned druhý den. Rána se hojila velmi rychle, bez jakýchkoli komplikací. Fena byla brzy fit.

Eva Libnarová, Hrádek nad Nisou

PES – extrémně týraný, extrémně zanedbaný, akutní stav, operace, rekonvalescence, vitalita, hojení
 foto (R122)
Psík Benjamin, cca 2 roky, rasa: lhasa apso
Miesto nájdenia: cigánska osada
Dátum nájdenia: 7.10.2015
Prvá prehliadka: psík extrémne zanedbaný, vytečené oko, vážne zranenie na semeníkoch, vyhreznutý semeník
Prvá prehliadka u veterinára: okremvyššie uvedeného, slepý, rany na koži, zlomenina panvy, driekovej kosti priečne, zlomeninou poškodené klbové ložko, klbová hlavica mimo klbové ložko, psík extrémne podvyživený, zaparazitovaný, bez chuti "žiť"

Terapia: urgentná operácia tržnej rany a odstránenie vyhreznutého semeníka, odstránenie nekrotických tkanív. Nasadená antibiotická liečba, s nutnou podporou autoimunitného systému.
Ostatné: psík bez chuti prijimať potravu, zvýšená teplota, fyzicky veľmi slabý

Starostlivosť a krmenie:
1. deň bez príjmu potravy
2. deň BARF + prvná dvojnásobná dávka prípravku IR
3. - 5. deň - BARF + IR = zlepšená chuť do žrania, zlepšená nálada, rany na koži temer zahojené, srsť lesklá, jemná
6. deň kontrola u veterinára – vďakaprekvapujúco rýchlemu zlepšeniu celkového stavu psíka operácia klbu zadnej nohy a klbovej jamky preložená o 6 dní skor.
Naďale podávaný IR, doporučený počas celej doby liečby a následnej rekonvalescencie.


Gabriela Petrušková, Košice

KŮŇ – rekonvalescence po zánětu ledvin + řešení běžných potíží u koní
R124
Klisna - zánět ledvin
Moje 18-ti letá klisna ČT dostala zánět ledvin. S léky, které aplikoval veterinární lékař jsme začali podávat přípravek IR. Již po týdnu u ní došlo k výraznému zlepšení, v podstatě se vrátila do normálu. Jsme přesvědčeni, že IRměl na toto zlepšení podstatný vliv.
IR dále podáváme koním, kteří začnou mít nějaké zdravotní problémy (kašel, kožní problémy, úrazy) jako podporu jejich imunitního systému pro rychlejší uzdravení.

Jana Samešová, Český Dub

PES – prevence po operaci karcinomu, vyhojení kožních problémů, vitalita
+ foto (R165)
Přípravek IR jsem začala Africe (kříženec – rhodéský ridgeback, irský setr, německý boxer) podávat poté co jí byl diagnostikován a vyoperován zhoubný nádor velikosti půlky tenisového míčku. Který zatím nemetastázoval, ale poloha byla nebezpečná vzhledem k tomu, že se nacházel vedle análních žláz. Rok po operaci nebyla zaznamenaná recidiva. Při podávání přípravku dochází k viditelnému zlepšení barvy a lesku srsti. Rovněž se rychleji hojí kožní exémy. Kůže se zhojí a začne se v postižených místech osrsťovat. Afrika má téměř deset let, ale IR je pro ni vždy jako elixír mládí :)

Nikola Poláčková, Brno + fotky