Doprava u objednávek nad 1499 Kč ZDARMA.

Zánět

PES 8 letý samec velškorgi, perianální píštěle, kvalita srsti (MVDr.)
R6
3 týdny trvající tvorba perianálních píštělí nereagující adekvátně na lokální ATB terapii a imunostimulancia. Po přidání přípravku IR se stav po týdnu výrazně zlepšil a po 14 dnech byly léze zcela vyhojeny, samozřejmě s adekvátní, ale stále stejnou lokální ATB terapií. Majitel navíc uvedl, že se výrazně zlepšila kvalita srsti.

MVDr. Zdeněk Fajt, Radostice

PES - Hnisavé ložisko v přední tlapce (pod polštářkem) po vniknutí cizího předmětu. Pigmentace srsti
R11
Ruská barevná boloňka – fena
Po druhé operaci, kdy se rána neustále nehojila a vykazovala zánětlivé procesy, byl nasazen na doporučení jako podpůrný prostředekIR. Rána se začala hojit již po týdnu podávání. Během dalších 14 dní došlo k vyhojení operační rány. Do třech týdnů mezi prsty opět začíná narůstat srst. Fenka nekulhá, našlapuje normálně na celou tlapku. Po měsíci podávání, dochází mj. k výraznému probarvení srsti (tmavě hnědá)

Monika Fleková, Brno

PES – záněty análních žlázek, vitalita
R15
Máme 14-ti letou fenku křížence bígla. Trpěla na záněty análních žlázek a řitního otvoru. IR jsme jí pořídili po operaci dělohy. Účinek byl patrný již po několika dnech podávání. Ustaly záněty i svědivost. Nyní je ve svých 14ti letech ve výborné kondici a plná vitality. IR jí výrazně pomáhá.

Buriánkovi,Brno

PES – nadměrné línání, záněty, vitalita
R12
Chováme vlčí špice,u jednoho pejska se začalo projevovat nedměrné vypadávání srsti až prosvítala kůže. Zbytek srsti byl matný bez lesku. Přidaly se teploty a nechuť k jídlu, byl unavený bez vitality. Známí mi doporučili preparát IR.
První známky zlepšení byly zcela patrné cca už po 14 dnech. Pejsek byl vitálnější a veselejší. Začal nasazovat novou srst - na pohled v mnohem lepší kvalitě. Dále měl od mala problémy se zánětem dásní. Vždy to ustoupilo jen na chvilku, ale po IR (podáváme cca měsíc) je situace výrazně lepší, nyní nemá problém si dát kostičku. Dáseň není tolik zanícená, chuť k jídlu a vitalita mu opravdu nechybí. Pozorujeme celkové zlepšení stavu a imunity. Má lepší trávení, vyprazdňování a celkově je v lepší kondici. Všem, kterým záleží na jejich zvířatech doporučuji IR vyzkoušet.

J. Kašáková, Stupno

KONĚ –záněty dělohy, kvalita srsti – pigmentace, kondice a výkon (MVDr.)
R16
Jsem veterinární lékařka zaměřená na choroby koní. Přípravek IR používám již několik let. Nejdéle ho používám u chovatelů haflingů, kteří poprvé vyzkoušeli tento přípravek u své 13leté chovné klisny, která trpěla na záněty dělohy a posléze na záněty rohovky. K specifické léčbě přidali i přípravek IR a jeho pozitivní vliv na zdraví klisny si nemohli vynachválit. Od té doby užívají tento specifický doplněk při každém sebemenším náznaku oslabení imunity svojí klisny. Navíc ho zařadili i před každou výstavu, protože tvrdí, že klisna má jednoznačně lepší kondici a hlavně požadovaný lesk srsti a sytost barvy. Postupně začali užívat IR i u ostatních klisen, vždy před výstavami a před připouštěcí sezónou. S přípravkem jsou mimořádně spokojeni.

MVDr. Monika Najmanová

PES – zotavení po otravě, příbytek na Váze
R18
Druhou výbornou zkušenost mám s naším psem. Ujali jsme se nalezence, který byl otrávený a opravdu jsme ho „ vytáhli hrobníkovi z lopaty“. I v jeho případě IR dobře zafungoval, když jsme po všech infůzích a lécích, které mu veterinář dal, začali podávat IR, dostal se velmi rychle zpět do dobré kondice a během měsíce přibral 5kg!!

Eva Končinská, Semily

PES – rychlá pooperační rekonvalescence, rekonvalescence po zápalu plic
R24
Fenka boxera ve stáří 6 let se musela podrobit kastraci vzhledem k zánětu dělohy /uzavřená forma/. Rekonvalescence probíhala velmi rychle a úspěšně, ještě před operací jsme nasadili zvýšené dávkování přípravkuIR. Operace proběhla v neděli dopoledne, v pondělí při odjezdu na kontrolu k veterináři si již sama vyskočila do auta, zvládala bez problémů chůzi po schodech. Ve čtvrtek /tj. čtvrtý den po operaci/ již se vracela ke svým aktivitám-tj. běhání po zahradě, kontrola svého revíru tak, že jsem ji musela vzhledem k prodělané operaci brzdit v pohybu. Při kontrole v ordinaci jsme byli pochváleni, že fena je naprosto v pořádku a aktivní. Rovněž při hojení rány nedošlo k žádným komplikacím, nemusela se rána omývat, nedošlo k hnisání, apod. IR jsme používali již v loňském roce, kdy prodělala velmi těžký zánět plic. I tehdy bylo možno pozorovat, že rekonvalescence probíhá nad očekávání dobře.

Ing. Jarmila Orlitová, Mankovice

PES – pooperační stavy, záněty kůže, kvasinky
R35
Fenku anglického buldoka jsme si koupili z nevyhovujících podmínek, jednalo se o 11 měsíční štěně. Po operaci vyhřezlého třetího víčka jsme začali léčit stav kůže a srsti. Hlavní příčina stavu kůže byly kvasinky a přemnožené bakterie. Bylo též podezření na demodex, i když se přímo na seškrabu kůže se žádný trudník neprokázal, vylysalá místa tomu však nasvědčovala. Fenku jsme několikrát vykoupali v šamponu proti kvasinkám, mazali jsme mastí proti bakteriím, dále dostala kapičku Advocate a samozřejmě jsme ihned začali podávat IR. Stav se velice rychle začal zlepšovat a už po 14 dnech jsme viděli velký pokrok k lepšímu. Další zlepšování stavu bylo pomalejší, což jsme vzhledem k počátečnímu stavu očekávali.
Jinak používám IR preventivně pro své chovné fenky i našeho chovného psa a krom očkování a porodů nemusíme vůbec navštěvovat našeho veterináře. IR doporučuji i novým majitelům našich štěňat.

I.Formanová, Divišov

KOČKY – rekonvalescence, záněty, olysání, alergie, streptokok
R39
Přípravek IR jsme začali používat teprve asi před 14 dny pro naše dva kocourky. 2,5 - letý ragdollí kluk Oskárek trpěl velmi dlouho na močové cesty. Neustále mu byla podávána antibiotika, ale problém stále přetrvával. Po konzultaci a vyšetření u jiného veterináře byly zjištěny močové kameny - oxaláty. Následovala nezbytně operace a přeléčení silné infekce v močovém měchýři antibiotiky. Matýsek, kocour Norské lesní kočky(1,5 - letý) zase prodělal jako koťátko plíseň. Došlo k recidivě, po přeléčení Biofelem M začala lysat ouška. Podle stěru byl přítomen streptokok. Léčen byl antibiotiky, ale situace se opět letos v březnu opakovala a k lysynám se přidaly silné strupy, některé i o průměru pětikoruny, v oblasti hlavy. Následovalo vyšetření s vyloučením parazitů a odebráním kultivace. Ta byla bez nálezu. Matýsek má tedy s velkou pravděpodobností alergii na pyly, neboť potíže s lysáním se objevují v jarních měsících. Na doporučení naší chovatelky Karin Filipčukové z CHS Legenda Bastet,CZ, která též ve svém chovu preventivně podává IR, jsem konzultovala jeho využítí pro naše marody. Ze strany veterinářky jsem se dočkala velmi kladné reakce. Od Oskárkovy operace a Matýskově stanovení diagnózy letos v březnu, podáváme IR oběma. U Oskárka jsme zaznamenali velkou změnu v chování. Je velmi živý, hravý ( na Ragdolla až neuvěřitelně), a viditelně se mu po prodělaných bolestech velmi ulevilo. Matýsek zase v místech, kde měl strupy, velmi pěkně zarůstá, je též velmi vitální a při chuti k jídlu. Antihistaminika jsem mu vysadila. V obou případech se jednalo o velmi krátkou dobu, než přípravek začal účinkovat. V porovnání s jinými preparáty na podporu imunity, které jsme dosud podávali, je velmi patrný rozdíl v nástupu účinnosti, vitalitě a chování směrem k lepšímu. Protože máme oba kocourky jako vlastní děti a chceme pro ně to nejlepší, jsem ráda, že jsme IR vyzkoušeli - evidentně účinkuje!

Martina Jírová Chomutov

PES – kožní problémy, atopický ekzem, rezistence na konvenční léčbu (MVDr.)
R46
Fena West highland terier, 10 let - fena již pár let trpěla atopickou dermatitidou léčenou veterinářem. Její nemoc dospěla do stádia, kdy měla vypadanou srst a kůže byla na různých místech popraskaná s výtokem někdy i hnisajícim. Jelikož ani kortikoidy nezabíraly, majitelé se rozhodli vyzkoušet na doporučení přípravek IR. Již po pár dnech byla fena výrazně veselejší a po měsíci užívání IR se jí vyhojily kožní rány. Teď po pěti mesících užívání je fena znovu kompletně osrstená a dle majitelů "už vypadá znovu jako westík a hlavně “nepáchne".

MVDr. Katalin Cornett EBW

PES – kožní problémy – hot-spoty
R59
Máme 3 psy KAO, z nichž dva mívali problém s kůží, který veterináři klasifikovali jako "zapařeniny". Během jednoho dvou dnů se téměř neviditelné svědivé místečko, vinou neustálého okusování a následné infekce zvětšilo někdy i na velikost dlaně. U veterináře byla srst vyholena, vydezinfikována, dostali jsme kortikoidovou injekci, aby se pes neškrábal, někdy i antibiotika a následovalo domácí ošetřování a čištění ráno a večer. Šťastnou shodou okolností jsem natrefila u našeho veterináře na zastupující paní doktorku, která jen tak mezi řečí prohodila, že by bylo třeba posílit imunitu.
Další shodou okolností mi známá poslala odkaz na přípravek IR a když jsem si prostudovala webové stránky a přečetla reference od zákazníků, neuvažovala jsem ani chvíli a ihned jsem si IR objednala. Nyní, tři týdny po podávání můžu říct, že IR u nás zabral a dřívější problémy jsou pryč.

Libuše Mušálková, Ludgeřovice

PSI – kožní problémy, svědivost, alopecie, meziprstní zapařeniny
R61
Dobrý den, chtěl bych Vás informovat o vyléčení svědivého stavu u tříleté fenky molosovitého plemene (kříženec SBT). Fenka byla při výskytu úporného svědění naprosto nejasné etiologie opakovaně, krátkodobě 3x ošetřena kortikoidy (Dexafort, Intervet cca 14 dní) současně s antibiotiky. Svědění zpravidla po aplikaci kortikoidů na dobu několika měsíců ustalo. Poslední aplikace kortikoidů s antibi¬otiky však úplně úspěšná nebyla, svědění dále v poněkud utlumené formě přetrvávalo, navíc doprovázené tentokrát výskytem silné alopecie. Alopecie a rozškrábaná místa do krve, částečně překrytá strupy, skýtala na fenu opravdu žalostný pohled. Necelých 14 dní po aplikaci IR svědění zcela přestalo, chlupy dorůstají nové, strupy mizí. U druhého psa velmi dobrý vliv na výskyt meziprstních vředů se silným zarudnutím meziprstí, s nálezem S. intermedius. Pes byl předtím přeléčen cefalosporiny 21 dní, avšak proces začal asi po třech měsících recidivovat. Již za 14 dní po nasazení přípravku IR je vidět, že se léze začínají hojit, zarudnutí ustupuje. S tak účin¬ným přípravkem jsem se dosud nesetkal.

MVDr. Ivo Štursa, Brno

PES – svědivost v meziprstí, lízání postižených míst, kvalita srsti½
R70
Pes Kavalír King Charles španěl 3 roky - svědění mezi prsty na tlapkách. Již od štěněte se kousal nebo lízal mezi prsty, kousal se až do krve. Léčba pouze kortikoidy a protizánětlivými mastmi. Známá mi pověděla o preparátu IR, už asi po týdenním užití IR se svědivost zmírnila, v současné době se sice sem tam líže, ale v žádném případě se dřívější obtíže již neobjevily a navíc má krásnou zdravou lesklou srst.

Jana Orságová, Valašské Meziříčí

POTKANI – rekonvalescence pooperačních ran, rychlé vyhojení abscesů, znovuosrstění
R74
O přípravku od fy Vetim – nyní pod názvem IR, jsem se dověděl v době, kdy jedna moje potkaní slečna prodělala operaci oboustranného nádoru mléčných žláz, který měla pod předními packami. IR jí až neuvěřitelně pomohl k zotavení. I když měla "Jůlinka" v té době dva roky, do měsíce nebylo poznat, co vše prodělala. Podpůrná léčba přípravkem IR jí obrovsky prospěla. Proto když se u její mladší kamarádky "Kolinky" objevil již potřetí ošklivý recidivující absces, po kousanci z jedné bitky, věděli jsme po čem šáhnout. Absces se po odstranění hnisu nnebývale rychle zatahoval, dokonce i srst dorostla za cca tři týdny. Přišlo mi až neuvěřitelné co IR dokáže, protože při předcházejícím abscesu vyholené místo po zákroku zarůstalo 2,5 měsíce. Takže IR nyní preventivně užívá celá naše potkaní rodinka. A musím zaklepat, jsou v pohodě. :-)

Jan Sündermann, Bludov

KOČKA – od malička neduživá, záněty plic, výtoky z očí, vitalita, podpora apetitu
R75
Náš pětiletý kocourek, kterého jsme se jako malého koťátka ujali po sražení autem, má velmi oslabenou imunitu. V jednom roce prodělal zápal plic, zánět rohovky, zánět močových cest a celý život trpí na průjmy. Dost mne trápilo přihlížet, jak se u něj neustále střídaly různé nemoci a virózy. Na internetu jsem, při jeho poslením onemocnění - zápalu plic, sháněla přípravek, který imunitu výrazně podpoří. Narazila jsem na preparát IR, kterému jsem zkraje nevěřila, ale říkám si proč to nezkusit. Opak je ale pravdou a jsem velmi příjemně překvapená. Již po 14 denním podávání je na kocourkovi viditelně znát zlepšení imunity, navíc hravost (kterou jsem u něj nikdy předtím nezažila) a chuť k jídlu. IR jsme podávali jako dvouměsíční kůru, nyní s přestávkou, a co je pro mne velmi překvapující, kočičák je již půl roku bez jakéhokoliv nachlazení, průjmu, dokonce i jeho operované oko je nyní bez výtoku a otoků. Je celkově vitální, za což jsem velmi ráda. IR určitě doporučuji, rozhodně to nejsou vyhozené peníze. Pohled na zdravé a spokojené zvířátko velmi potěší.

Markéta Krejčová, Litoměřice

KŮŇ - EHV 2, zánět oka, reztistence na konvenční léčbu
R101
Valach 8let - zánět oka zdiagnostikovaný EHV 2 v oku a v krvi. Během naordinované léčby oka (přítmí,žádné přímé světlo, kapání a mazání dle doporučení kliniky) se oko spíš zhoršovalo a valach viditelně se necítil dobře kvůli bolavému a neustále slzícímu oku, které na léčbu nereagovalo, naopak se zhoršovalo. Po týdnu, na vlastní zodpovědnost, kdy léčba spíše vedla k přitížení, se mu začal podávat přípravek IR v obvyklé dávce a zachovalo se jenom přítmí a nadále bez přímého slunce. Cca do 10ti dnů bylo oko o 80 % lepší a po 3 týdnech bylo úplně v pořádku a to i po celodenním pobytu na slunci na pastvině. Valach zatím 600g balení ještě nedobral a oko je stále zdravé.

MVDr. Katalin Cornett EBW

PSI a KOČKY – imunita, neduživá zvířata, GIT problémy, krvavé průjmy, kondice, vitalita, preventivní podání
R103
Chováme s dcerou 11 koček a 2 psy. Zkušeností s přípravkem IR tedy máme řadu.
U našeho máltézáčka, který má diagnostikovaný nespecifický zánět tlustého a tenkého střeva. Po pravidelném podávání IR nyní cca 1/2 roku, pozorujeme radikální snížení epizod krvavých průjmů a v případě, že se průjem vyskytne tak má trvání max. jeden den a jeho průběh je mírnější, na rozdíl od předchozích průjmových epizod pravidelně se opakujících a trvajících alespoň několik dní.

IR očividně pomáhá kočičce s cukrovkou, u které po pravidelném každodenním užívání po dobu 4 měsíců, došlo k výraznému zlepšení hodnot cukru v krvi.

Několikrát jsme nasadili ihned při prvních příznacích nachlazení zvířátka. Po podání IR kočce ve zvýšené dávce se problém vyřešil a vyhnuli jsme se tak oproti předchozím případům antibiotické léčbě.
IR podáváme jako prevenci, zejména v období chřipkových onemocnění, nebo po dobu změny ročních období (jaro, podzim) kdy je organizmus oslabený - s pozitivním efektem.
IR také pomohl při rekonvalescenci dvoutýdenního kočičího nalezence - byl nalezen podchlazený v krabici u popelnic. Vyrostl ve zdravého juniora s vynikající kondicí.
IR pejskům dokonce chutná, takže jeho přidávání do žrádla, nebo i samotná konzumace (prášek smíchaný s troškou vody) je pro pejsky bez problému přijatelná.
Už si neumíme představit, že bychom neměly přípravek IR k dispozici. Ušetřil nám nejen spoustu peněz, ale i starostí, času – běhání kolem nemocných zvířátek a stresů z nemocí :-). Přípravek IR se stal nedílnou součástí domácnosti mé a mé dcery. Postupně na naše četná doporučení i dalších našich přátel a kolegů, kteří mají doma “čtyřnohé kamarády”.

Jindřiška a Hana Zástěrovy, Brno

PES – boláky na packách, kulhání, záněty, autoimun. onemoc., otitida, vitalita, rezistence na konvenční léčbu
R105
Ráda bych se podělila o zkušenosti s přípravkem IR. Přípravek jsem našla, když už jsem byla docela zoufalá ze stavu naší 5ti leté fenky bígla. Začala trpět na záněty meziprstí na předních tlapkách, měla citlivé i polštářky, v meziprstí je jí dělaly jakési boláky, kulhala na jenom trochu hrbolatém povrchu, měla problémy a bolesti a nemělo to řešení. Veterináři nenalezli příčinu, dali nám antibiotika, kortikoidy, ale stav se nelepšil. Pes měl v sobě spoustu léků a výsledek žádný. Také jsme koupali packy ve speciálním šamponu, ale všechno bylo na nic, pár dní pokoj a zase nanovo. U veterináře jsem byla jako doma a výdaje už začaly být docela neúnosné. Další veterinářka usoudila, že je to pravděpodobně autoimunitní problém a mj. případně alergie na nějakou složku v potravě. Nato jsme úplně vysadili drůbež a pro posílení imunity jsem po probádání internetu nasadila přípravek IR.
Výsledek se dostavil asi po týdnu, bylo to dost zásadní zlepšení, potom se léčba jakoby zastavila, bylo to sice lepší, ale ne úplně dobré. Pokračovali jsme tedy v podávání přípravku IR. Teď, po půl roce podávání IR je situace velice dobrá, fenka problémy s packami nemá, chodí krásně i po štěrku (dříve úplně nemožné). Vyléčily se i záněty v uších a nemá problémy s análními žlázkami. Také se mi zdá, že má více energie. Jediné mínus je v tom, že má posílený i apetit, což u bígla je docela problém, protože by sežrala, co vidí. IR budeme podávat i nadále, osvědčil se nám výborně!

Zuzana Svobodová, Brno

KOČKA – rekonvalscene, sepse, příbytky na váze, vitalita, vyrovnanost, kvalita srsti3/3
R113
Podávání IR u tříleté kočičky:
Tu tříletou jsme zachránili z popelnice, kde rodila (v bedně převázané špagátem!!!) koťata. Měla půl roku, byla podvyživená, měla sepsi bříška a byla zraněná. Veterinář ji zachránil, operoval a vykastroval, ale čičinka byla stále vyhublá, i po kastraci značně agresívní, špatně přibývala na váze. Markantní rozdíl nastal s podáváním přípravku IR. Dnes je to téměř pětikilové zvíře, je to krásná a zdravá kočka s nádhernou srstí, nesmírně živá a stále více přítulná. O potravu se hlásí pořád.

Dagmar Máchová, Ostrava

PSI – hot-spoty, línání, celková kondice, vitalita, kvalita srsti +foto
+ foto (R116)
IR vždy po ruce..
Chovám zlaté retrievery, plemeno s hustou srstí a podsadou. Vzhledem k tomu, že svoje psy připravujeme na zkoušky, hodně času tráví také ve vodě a toto plemeno je velmi náchylné na onemocnění zvané Hotspot - srst se zapaří, bakterie se dostanou na kůži a hnisavý zánět je tu.
Léčba je zdlouhavá, celé místo se musí vyholit, dříve veterinář obvykle podal antibiotika či kortikoidy. Já nyní nasadím přípravek IR ve zvýšené dávce a výsledek léčby po 5 dnech můžete posoudit sami (viz foto). Nedám na něj dopustit!

Stejně tak jsem IR s úspěchem použila u svého nejstaršího psa. Celkově zlepšil jeho kondici, zažívání a nahradil léčbu Prednisonem.

IR dáváme svým psům - dnes máme i flat coated retrievery - v období línání, kdy urychlí celý proces a výrazně zlepší kvalitu srsti. Už žádné doplňky stravy na strst či oleje. Nic nám nefunguje jako IR.

Přípravek IR máme zkrátka doma a kdykoli cítíme, že pejsci jsou trochu rozhozeni, tak po něm sáhneme. Jedinečná záležitost!

Magdalena Růžičková, Sázava

KOČKA – stáří, záněty, dávivý kašel, nechutenství, vitalita
R120
Britská modrá kočka Helunka, 11,5 let
Náš rodinný mazlíček britská modrá kočka jménem Helunka, které je 11,5 let, poslední 2 roky bojovala s problémy, často se objevoval dávivý kašel, nechutenství. Měla rozsáhlý zánět dásní, který však nebyl z důvodu problémů se zuby. Krevní obraz nebyl v pořádku. Veterinářem nám byl doporučen přípravek IR, neboť léčba antibiotiky byla častá a dlouhodobá. IR používáme již několik měsíců a stav naší paní kočky, je k naší radosti, více něz uspokojivý. Časté obtíže ustoupily, zánět dásní již skoro vymizel.

Ing. Matkéta Pohl, Kamenice

KOČKA – zanícení kůže, olysání
R123
Kočka 8 let - zarudlé lysiny
Naší kočce se na zadních tlapkách objevily zarudlé lysiny (cca2x1cm). Veterinář laboratorně vyloučil parazity, ale příčina mohla být různá (plísně, alergie, výživa) a v podstatě nabídl léčbu pokus - omyl.
Zkusili jsme nejdřív podávat doplňky výživy, ale stav se nezlepšil. A protože už jsme nechtěli nic zkoušet, začala jsem podávat už vyzkoušený přípravek IR, který jsme podávali cca 8 týdnů. I tady zafungoval.Zarudnutí vymizelo, lysiny se zmenšily tak na polovinu, nicméně úplně nevymizely. Již několik měsíců ale nemění tvar a nerudnou, kočka jim nevěnuje žádnou pozornost a nijak ji to neomezuje, takže to dále neřešíme, jen kontrolujeme.

Eva Libnarová, Hrádek nad Nisou

PES – otitidy, výtoky z očí, zánět slinné žlázy
R134
Hovawart pes, ve dvou letech měl zánět na plicích, který byl přeléčen ATB, po kterých ustoupil, ale následně se po cca 2 týdnech objevil zánět v uších, přeléčen taktéž ATB, ale jak se ukázalo, zánět se zřejmě jen stěhoval, protože po dalších 2-3 týdnech se objevil hnisavý výtok z očí.
V té době jsem ještě neměla IR vyzkoušený. Opakované podávání ATB vedlo do začarovaného kruhu, další návštěvy veterináře a následné podávání probiotik nevedlo ke stabilním výsledkům a začalo být finančně velmi náročné. Proto jsem se rozhodla přípravek IR vyzkoušet. Už po několika dnech jeho podávání začaly potíže ustupovat, následně se žádný zánět neobjevil a pes byl dlouhou dobu v pořádku.
Dnes je mu 5 let, má 45 kg a zhruba před půl rokem jsme řešili nadměrné neustálé slinění (sice sekret čirý a nehnisavý, nicméně všudypřítomný). Veterinář zjistil zduření slinných žláz. Podali jsme ATB s tím, že ale problém může mít několik různých příčin a tak se jednalo spíš o pokus, zda ATB zaberou. Zabraly, ale po doléčení se problém vrátil po pár dnech. A tak jsem opět sáhla po přípravku IR. Slinění i zduření zmizelo a nevrátilo se, aspoň zatím.

Libnarová, Hrádek nad Nisou

POTKANI – bakteriální nákazy, kvalita srsti, kondice, rekonvalescence
R136
Chovám potkany. V nedávné době jsme se bohužel střetli s nepříjemnou bakteriální nákazou, která stála mé potkaní holčičky málem životy. V chovu jsem již nějaký ten rok a mám tak přehled o tom, co kde opravdu funguje. Již po několikáté nás přípravek IR vytáhl z nejhoršího a zachránil tak životy. Je nepostradatelným parťákem jak v předvýstavní přípravě, tak při nemocích, březosti, rekonvalescenci. Jsem velmi ráda, že přípravek jako IR existuje a přináší tolik užitku.
Ještě jednou díky! A nejen za sebe. Budu Vaše výrobky doporučovat dál.

Rážová Kateřina, chovná stanice Ze Svahu, Karlovy Vary

Kůň – Hnisavá ložiska v lícní dutině
R182
Dobrý den, dovoluji si Vás informovat o nejen subjektivním, ale nyní již i objektivním potvrzením účinku přípravku pro koně od Vetimu. Před nějakou dobou jsem Vám psala o přímo zázračném zlepšení u naší kobylky Galetty s chronickými hnisavými ložisky v čelní dutině. Podle původní prognosy / v prosinci 2011 / měla kobylka před sebou max. ½ roku života. Do dnešního dne je zcela bez příznaků a RTG vyšetření potvrdilo výrazné zlepšení . Z několika hnisavých ložisek zbylo jedno a, i to výrazně zmenšeno. Současný zdrav. stav kobylku neohrožuje na životě. Subjektivně je bez jakých koliv projevů onemocnění. A doufám, že to tak bude i nadále. Přípravek budeme podávat nepřetržitě. Nebýt něho, dnes už by naše kobylka nebyla mezi námi.
Autor reference:

Marcela Otáhalová
Velká Polom